Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2006 o 11:46, ktosik napisał:

> mgla wojny nie ma racji bytu w herosach to nie jest rts.

Ta teza, bardzo mnie rozbawiła. Pierwszy FoW (jak i RTSy) można było spotkać już na 8 bitowcach
i to właśnie w turowych grach strategicznych. Sprawdził się bardzo dobrze w wielu produkcjach
(choćby w seriach Warlords i Age of Wonders) i stał się pewnym standardem. Brak FoW z prawdziwego
zdarzenia spłyca strategicznie rozgrywkę w HoM&M i czyni ją bardziej przewidywalną a przez
to nudniejszą.

zgadzam się z morthim fog of war nie pasuje do Herosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za to zupelnie sie nie sprawdzila w herosach - 2 h3 byl calun ciemnosci ktory ukrywal zamki nekromanty i Nagash ktory zadymial okolice kiedy po niej jezdzil

w herosach miejsca na mgle wojny nie ma i bardzo dobrze ze w h5 nie powtorzyli bledu z h4

h4 to sllepa uliczka ktora z herosami nie ma nic wspolnego - h5 jest bardzo dobra gra ktora kontynuuje tradycje

a pierwszym rts to bylo dune 2 z tego co mi sie przypomina...

fow nie jest standardem w herosach i nigdy nim nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 11:46, ktosik napisał:

> mgla wojny nie ma racji bytu w herosach to nie jest rts.

Ta teza, bardzo mnie rozbawiła. Pierwszy FoW (jak i RTSy) można było spotkać już na 8 bitowcach
i to właśnie w turowych grach strategicznych. Sprawdził się bardzo dobrze w wielu produkcjach
(choćby w seriach Warlords i Age of Wonders) i stał się pewnym standardem. Brak FoW z prawdziwego
zdarzenia spłyca strategicznie rozgrywkę w HoM&M i czyni ją bardziej przewidywalną a przez
to nudniejszą.

Szkoda, że twórcy H5 nie ściągnęli kilku pomysłów z Age of Wonders:Shadow Magic. Przede wszystkim generatora map - bardzo fajnie to działało na AOW:SM. No i brakuje tu Incarnate, potworka którym można było przemierzyć spory kawałek mapy, gdyż wskakiwał chyba w każdą napotkaną postać, a przede wszystkim w herosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

herosi toherosi a age of wonders to age of wonders - nie laczmy tych gier...niech kazda zyje wlasnym zyciem i tworzy wlasny swiat.

kazda z nich ma ciekawe rozwiazania i ewoluuje ku lepszemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 6 czarnych smokow. kilkadziesiat hydr i odpowiednio innych wojsk. Zabilem 2 jego mocnych bohaterow i zostalo mi tyle, ze nawet neutralnych jednostek atakowac sie nie odwaze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie byłem a nie chce mi sie czytac tak wielu stron dlatego wole zapytac :) Czy wiadomo już coś na temat jakis dodatków do naszej gierki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech wypuszczą patcha 1.2 i 1.3.... potrzebuje edytora...

btw: Czy oficjalna polska strona o HoMM5 będzie zamieszczać mapki zrobione przez fanów tejże gry? Jak będzie edytor to na pewno kilka strworze i chciałbym się z nimi podzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :] co to jest to koło umiejętności?
jest mozliwość zeby zagrać na 1 oryginale na 2 kompach?
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:26, Kudz napisał:

Witam :] co to jest to koło umiejętności?
jest mozliwość zeby zagrać na 1 oryginale na 2 kompach?
pzdr


Zagrać można tylko czy jest to legalne? Jak chcesz na swoim i na kumpla zainstalować grę to tak nie można, a jak na dwóch swoich to chyba można, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokładnie licencje, z neostradą bylo tak że mogłeś mieć na nieskończonej ilości kompów pod warunkiem że stały w jednym pomieszczeniu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:26, Kudz napisał:

Witam :] co to jest to koło umiejętności?
jest mozliwość zeby zagrać na 1 oryginale na 2 kompach?
pzdr


mozna. musza sie kompy ''widziec'' w LANie - wtedy klucz nie jest potrzebny
do odpalenia gierki potrzebna bedzie plytka w napedzie - wiec odpalasz w pierwszym kompie i jak gierka juz ruszy to przekladasz plytke do drugiego kompa i odpalasz. w czasie gry plytka juz nie jest potrzebna. Tylko do odpalenia.

------

kampania Inferno / misja 3

Czy to jest tak zaprogramowane, ze jak zdobede pierwsze miasto elfow to od tego momentu ciagle wzrasta przyrost elfow i z kazdym tygodniem jest ich wiecej na mapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ściągnąłem patch 1.1 z strony http://homm5.gram.pl/ Patch dla Edycji podstawowej DVD i jak chcę go zainstalować to mi się pojawia komunikat że nie mam gry zainstalowanej (a przecież mam i grałem), co trzeba zrobić? I jeszcze jedno czy jest jakiś program który wyszukuje wszystkie serwery w Homm5? Wiem na pewno że takie pytania były już zadane, ale ten forum jest taki ogromny że trudno z szukaniem, sorry za kłopot i dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki :] spróbuje dziś tak zrobić :]

co do tego patcha to może nie masz oryginalnej wersji dlatego ci tak pisze :]

a to koło umiejetności czy jakoś tak to co to w końcu jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2006 o 13:05, moonman napisał:


kampania Inferno / misja 3

Czy to jest tak zaprogramowane, ze jak zdobede pierwsze miasto elfow to od tego momentu ciagle
wzrasta przyrost elfow i z kazdym tygodniem jest ich wiecej na mapie?


to samo mnie zastanawia, w koncu w poradniku to miasto radzą zdobyc pod koniec...
juz wczesniej sie pare postów pojawiło, ze są problemy z przejsciem tej mapy,
dołaczam sie do tego grona,
juz chyba z 5 razy próbowałem, ale ten wróg na Gejszer (czy jak mu tam) wpada zawsze tak wypakowany ze nie mam szans - mimo ze inferno mam juz na maxa rozbudowane od kilku tyg i w pierwszym zamku elfów tez conieco armi sie zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:17, Lailonn napisał:

Ja mialem 6 czarnych smokow. kilkadziesiat hydr i odpowiednio innych wojsk. Zabilem 2 jego
mocnych bohaterow i zostalo mi tyle, ze nawet neutralnych jednostek atakowac sie nie odwaze
;]

To mnie nastraszyłeś. Dotychczas w kampaniach poza końcowymi bitwami nie było zbyt mocnych wrogów. Skoro przyjdzie jeszcze 2 mocarnych gości, to muszę zabrać podzielone wojo kupionemu herosowi. Przemyśl sposób walki, by zmniejszyć straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 13:24, gie-dee napisał:

to samo mnie zastanawia, w koncu w poradniku to miasto radzą zdobyc pod koniec...
juz wczesniej sie pare postów pojawiło, ze są problemy z przejsciem tej mapy,
dołaczam sie do tego grona,
juz chyba z 5 razy próbowałem, ale ten wróg na Gejszer (czy jak mu tam) wpada zawsze tak wypakowany
ze nie mam szans - mimo ze inferno mam juz na maxa rozbudowane od kilku tyg i w pierwszym zamku
elfów tez conieco armi sie zbiera....


Gejszer -> Gilraen :D

ja dopiero drugie podejscie (w trakcie) - i jak tym razem w ogole nie zdobywalem zamkow to elfy sie nie pojawialy.
Gilraen ujawnil sie na poczatku drugiego m-ca - wpadl jak burza i zajal prawie wszystkie moje kopalnie.

1. na jakim grasz poziomie? (ja na ciezkim)
2. Gilraen nie odbija Ci zajetych miast, ze zdazyles armie wyhodowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:09, morthi napisał:

herosi toherosi a age of wonders to age of wonders - nie laczmy tych gier...niech kazda zyje
wlasnym zyciem i tworzy wlasny swiat.

kazda z nich ma ciekawe rozwiazania i ewoluuje ku lepszemu :)

Bardzo trudno jest wymysleć coś oryginalnego, więc należy korzystać z pomysłów innych. Nie przepadam za grą liniową, gdy nie mogę łazić tam gdzie mi się podoba, ale lubię HOMM i uważam, że generator map wielu ludziom by naprawdę pasował. Ewolucja w H5 nie posunęła się zbytnio do przodu, ale nie będę dalej wydziwiał, bo jestem fanatykiem herosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 13:44, moonman napisał:

> to samo mnie zastanawia, w koncu w poradniku to miasto radzą zdobyc pod koniec...
> juz wczesniej sie pare postów pojawiło, ze są problemy z przejsciem tej mapy,
> dołaczam sie do tego grona,
> juz chyba z 5 razy próbowałem, ale ten wróg na Gejszer (czy jak mu tam) wpada zawsze tak
wypakowany
> ze nie mam szans - mimo ze inferno mam juz na maxa rozbudowane od kilku tyg i w pierwszym
zamku
> elfów tez conieco armi sie zbiera....

Gejszer -> Gilraen :D

ja dopiero drugie podejscie (w trakcie) - i jak tym razem w ogole nie zdobywalem zamkow to
elfy sie nie pojawialy.
Gilraen ujawnil sie na poczatku drugiego m-ca - wpadl jak burza i zajal prawie wszystkie moje
kopalnie.

1. na jakim grasz poziomie? (ja na ciezkim)
2. Gilraen nie odbija Ci zajetych miast, ze zdazyles armie wyhodowac?


na początku był cięzki...a teraz na normalu tą mape i powiem ze nie widze róznicy,
zamki do tej pory mam 2: infer i pierwszy za postrunkiem, jak sie swoim w zamku schowam to G. nie podskakuje, ale ile mozna w zamku siedzieć.. jak wyjde to dogoni mnie odrazu,
moze jakiegos babola mam (jak dotąd nie instalowałem zadnego patha - nie czułem potrzeby :D) albo
musze sie skupic bardziej i na świeżo usiąsc do mapy, a nie po nocach :)

zaczynasz zdobywanie od tych odleglejszych zamków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 13:23, Kudz napisał:

a to koło umiejetności czy jakoś tak to co to w końcu jest ?


Jakby to wyjaśnić? Jest to drzewo rozwoju Bohatera przedstawione w formie koła. Pokazuje jakie możliwości możemy dostać, co one dają oraz co jest potrzebne, by ją uzyskać. Posługiwanie się nim jest łątwiejsze i bardziej przejżyste niż tradycyjne Drzewo Rozwoju Bohatera. A jeśli chcesz się samemu przekonać to je sobie ściągnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować