Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ujawniono pierwsze informacje o Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina!

461 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanie: Czy EK będą do kupienia tylko przez gram.pl, czy wypuścicie też pare sztuk np. do Empików? Bo musze mieć troche czasu na uzbieranie kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:34, Darkstar181 napisał:

E tam... S.T.A.L.K.E.R miał 500 sztuk i rozeszły się dopiero po tygodniu. Company of Heroes
też miało z 500 sztuk i rozeszło się w 4 dni. Więc nie jest tak źle.


Myślę jednak, że Wiedźmin będzie cieszył się sporo większym zainteresowaniem klientów z Polski niż Stalker czy Company of Heroes. ;) Niemniej jednak 1000 to absolutne maksimum, a najlepiej jak sam piszesz 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:36, Harvenar napisał:

A ja mam takie pytanie: Czy EK będą do kupienia tylko przez gram.pl, czy wypuścicie też pare
sztuk np. do Empików? Bo musze mieć troche czasu na uzbieranie kasy :P


Ktoś kiedyś wspominał, że część trafi też do normalnych sklepów (rzecz jasna nie wszystkich), ale maksymalnie jeden egzemplarz na sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:38, Sarafan_Knight napisał:

> A ja mam takie pytanie: Czy EK będą do kupienia tylko przez gram.pl, czy wypuścicie też
pare
> sztuk np. do Empików? Bo musze mieć troche czasu na uzbieranie kasy :P

Ktoś kiedyś wspominał, że część trafi też do normalnych sklepów (rzecz jasna nie wszystkich),
ale maksymalnie jeden egzemplarz na sklep.


Z tego co wiem to po 1 sztuce do większych Empików i MediaMarktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:47, Sam Fisher5 napisał:

Z tego co wiem to po 1 sztuce do większych Empików i MediaMarktów


Dokładnie. Ktoś z CDP niedawno coś takiego mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:47, Sam Fisher5 napisał:

Z tego co wiem to po 1 sztuce do większych Empików i MediaMarktów


Dokładnie. Ktoś z CDP niedawno coś takiego mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 14:31, Jay Z napisał:

Nie bardzo. Wydawca decyduje o tym, co jest, a co nie jest do sprzedaży, na zasadzie licencji.
Jeśli, tak jak mówimy, każdy element edycji kolkecjonerskiej jest integralną częścią zawartości
pakietu nie do sprzedaży oddzielnie, to wystawiając ten element na sprzedaż (licytacja na giełdach
online to też sprzedaż) łamiesz warunki użytkowania, prawa wydawcy.


Czyli wynika z tego, że jeśli ktoś zgubi kółko od medalionu lub pies zje mu jedną kartę, to nie będzie mógł sprzedać gry. :D Chciałbym zobaczyć, który Sąd skazałby sprzedającego za taki niecny postępek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:25, Darkstar181 napisał:

EK to Ek. Nie powinno być zbyt wiele tego. Prędzej 500 sztuk,ale nie 5000.


To moze odrazu niech wydaca 50 szt? :P z czego 40 trafi do rodzin pracownikow z CDP ;-) :D:D Gothic 3 mial bodajze 2000 szt i tez rozeszlo sie migiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:56, ktosik napisał:

Czyli wynika z tego, że jeśli ktoś zgubi kółko od medalionu lub pies zje mu jedną kartę, to
nie będzie mógł sprzedać gry. :D Chciałbym zobaczyć, który Sąd skazałby sprzedającego
za taki niecny postępek.

Tłumaczenie Jay Z dotyczy sprzedaży zestawu w częściach a nie niekompletnego zestawu.
Dura lex sed lex i nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:09, logray napisał:

Tłumaczenie Jay Z dotyczy sprzedaży zestawu w częściach a nie niekompletnego zestawu.
Dura lex sed lex i nic z tym nie zrobisz.


Przecież zestaw w częściach jest właśnie niekompletnym zestawem. Który to niby przepis KK zabrania sprzedaży używanej niekompletnej gry, jeśli tylko kupujący jest o tym fakcie poinformowany? To jest jedynie chciejstwo wydawcy, który najchętniej przypisałby sprzedaną grę do kupującego i zabronił jej odsprzedaży w drugim obiegu a nawet korzystania z niej przez osoby trzecie. Ale jak na razie nie ma takiej prawnej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 21:07, SzaacH napisał:

> > Odrobinę wiary ludzie ... no i cierpliwości !! to NIE jest całość Wydania Kolekcjonerskiego....

Dnia 20.06.2007 o 21:07, SzaacH napisał:

> Czyzbysmy Cie zlamli ;-) i wygadales sie tak ''miedzy liniami'' ? :-D :P bo Twoje slowa
zabrzmialy
> jak swego rodzaju potwierdzenie artbooka ;-)

myślałem bardziej o tej "futerkowej wersji" amuleto-breloka jako alternatywy :P


Hehehe a jednak Art Book ;-) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:04, Morfieusz napisał:

> EK to Ek. Nie powinno być zbyt wiele tego. Prędzej 500 sztuk,ale nie 5000.

To moze odrazu niech wydaca 50 szt? :P z czego 40 trafi do rodzin pracownikow z CDP ;-) :D:D
Gothic 3 mial bodajze 2000 szt i tez rozeszlo sie migiem

Jeżeli wydadzą za dużo, to będzie problem.
Gothic miał 2000 sztuk, bo ta seria od początku była BARDZO popularna w Polsce, więc można było zaryzykować większą ilość EK.

Heroes V miało 5 tyś sztuk, i to był błąd. Firma na tym trochę straciła, bo nie wszystkie sprzedały się, a dodatki ciut kosztowały.Teraz zalegają w magazynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że będzie medalion, jeżeli kupię EK to powieszę obok wisiorka z Gothica. Razem bardzo ładnie będą się prezentowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jutro ujawinią ostatnie rzeczy które bedą w edycji kolekcjonerskiej , czy od jutra można bedzie też zamawiać pre-ordery czy ta kwestia pozostaje zagadka , móglby ktos odpowiedziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:08, Phelela napisał:

Czyli jutro ujawinią ostatnie rzeczy które bedą w edycji kolekcjonerskiej , czy od jutra można
bedzie też zamawiać pre-ordery czy ta kwestia pozostaje zagadka , móglby ktos odpowiedziec
?


Zagadką pozostaje nagły problem z wyszukiwaniem informacji.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24486&pid=274

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:56, ktosik napisał:

Czyli wynika z tego, że jeśli ktoś zgubi kółko od medalionu lub pies zje mu jedną kartę, to
nie będzie mógł sprzedać gry. :D Chciałbym zobaczyć, który Sąd skazałby sprzedającego
za taki niecny postępek.


Nie no, błędnie rozumujesz. Na poszczególnych elementach, które nie są przeznaczone do sprzedaży jako oddzielny towar (bo np. nie zezwala na to umowa z producentem, który ten gadżet wykonał) widnieje informacja, że jej oddzielna sprzedaż narusza licencję. Nie wiem w jaki sposób odnosisz to do powyższej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 22:04, SzaacH napisał:

eee... nie .... o północy to trochę za póżno może tak lepiej 17-18?.. ahumm tylko kiedy...
zapytaj mnie w piątek.... wtedy podam konkretną datę....

no to pytam: kiedy rusza pre order na EK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 14:27, Jay Z napisał:

Nie no, błędnie rozumujesz. Na poszczególnych elementach, które nie są przeznaczone do sprzedaży
jako oddzielny towar (bo np. nie zezwala na to umowa z producentem, który ten gadżet wykonał)
widnieje informacja, że jej oddzielna sprzedaż narusza licencję. Nie wiem w jaki sposób odnosisz
to do powyższej sytuacji.


W ten sposób, że prawne wyegzekwowanie zakazu sprzedaży używanego fragmentu kolekcji jest fikcją literacką, tak samo, jak egzekwowanie przez CDP by nikt poniżej 18 roku życia nie kupił i nie zagrał w Wiedźmina (byłaby to zresztą klęska finansowa). Wystarczy zobaczyć, jak samo Allegro odnosi się do wystawionych płyt, które w teorii powinny być sprzedawane z gazetami, niekompletnych gier lub wirtualnych przedmiotów z gier. Przyczepić się może co najwyżej Urząd Skarbowy, bo jemu trzeba zapłacić podatek, jeśli przedmiot jest sprzedawany wcześniej niż 1/2 roku od chwili jego nabycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować