Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

Od początku chciałam kupić EK (tak, tak, jestem od lat fanką Sapkowskiego i Wiedźmina, tak więc grę kupuję nie tylko dla niej samej :)), kiedy zaś przedstawiono jej zawartość spodziewałam się ceny powyżej 200 zł. Moim zdaniem obecna cena absolutnie nie jest wygórowana, spróbujcie na chłodno przyjrzeć się zawartości EK bez patrzenia przez pryzmat rozczarowania, że EK znalazła się nagle poza waszym (czyt. rodzice niestety nie pozwolą ;)) zasięgiem finansowym. Osobiście gotowa byłam (i nadal jestem) zapłacić nawet więcej, gdyby tylko zamieniono pudełko na bardziej stylowe. I niech digipack wróci!
Co do braku możliwości wykorzystania WP w pełni się zgadzam z krytycznymi głosami na forum. Ale z drugiej strony jedynym wyjściem byłoby sztuczne zawyżenie ceny i następnie zezwolenie na jej "obniżkę" za pomocą WP, a to przecież nie do końca byłoby uczciwe, choć z marketingowego i psychologicznego punktu widzenia może jak najbardziej słuszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 08:21, HumanGhost napisał:

A co to za tajemniczy sklep internetowy, że jego nazwy nie możesz napisać? ;-)

Mogę, tylko nie wiem, czy cenzor nie skasuje - Wirtus.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO edycja standard przypomina co uboższe kolekcjonerki :P
Nie ma co narzekać - nie stać Cie? Nie kupujesz. Gra, która jest do tego edycją dla kolekcjonerów, to dobro luksusowe, nikt nigdy nie mówił że będzie tanio i przystępnie dla ogółu... skoro to kolekcjonerska. Druga sprawa że jeśli mam wydać na tą grę 200 zł, to te 20 - 30 mniej nie zrobiłoby mi wielkiej różnicy. Zarobić można nawet bez pracy, choćby na sprzedaży butelek przez wakacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom ja napewo kupuje :] Znowu będę czekał od 14.30 i odświeżał strone co 1 sekunde , wczoraj siedział tak bo zegarek na kompie miałem źle ustawiony i date też i pokazywało mi że jest 27 :p. Myślałem że cena edycji kolekcjonerskiej bedzie dużo droższa lecz jeśli tyle to jestem mile zaskoczony ;] Edycja jest full wypasiona i naprawde gratuluje zespołowi CD Projekt RED za zrobienie tak świetnej edycji ;] Teraz coś o wymaganiach , spodziewałem sie troche wyższych , ale o dziwo dali niższe , choć gra narazie mi nie pójdzie pod koniec wakacji spodziewam sie mojego nowego "dziecka" czyli komputera xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to gra miała chodzić na kompach sprzed dwóch lat. A przed dwoma latami w standardzie było 512 Mb Ram i procki 2 GHz. No chyba że się mylę. Oczywiście były też te super wypasione ale mi chodzi o takie zwykle kompy w zwykłych konfiguracjach (;P) które można było kupić w np. Media Markt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

199,90 za EK?? O kurcze, dużo. Myślałem o kwocie 150-179 zł, bo owszem edycja wypasiona, ale za grę komputerową 200 zł to ja chyba nie dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 00:17, logray napisał:

> > /ciach/
> > Dlaczego zrezygnowaliście z
> > digipacka? Z tego co czytałem forum CDP to głosów za i przeciw było tyle samo (po
dwa)?
> Z tego
> > co pamiętam to jeden z kadry CDP zareagował na szczególnie głośny post przeciwko.
Osoby
> która
> > pewnie i tak kupi podstawkę.
> > /ciach/
>
> A skąd takie informacje? Skąd wiesz, że nie były one zbierane z for thewitcher i gram.pl?
Śledzisz
> je przez cały czas słowo w słowo?
Z gram.pl. Tak przeczytałem większość tego co napisano na gram o wiedźminie.Na thewitcher
nie szukałem ale jak szukam teraz to nie mogę nic na temat powrotu do pudełek z podstawki znaleźć.
Jest za to trochę o projekcje tekturowego pudełka. Osobnego tematu np z ankietą czy zgłaszaniem
petycji nie ma na 100%. Rano przejrzę to się dowiem czy było coś więcej.

Tego typu decyzje by należało podejmować przy użyciu ankiety (np przez zamawiających ek).


Doczytałem temat na forum the witcher i znalazłem trzy osoby za powrotem do wyglądu jak z podstawki (dokładniej włożenia podstawki do pudła z EK) i mniej więcej tyle samo za pozostaniem przy digipacku. Czy są to te same osoby co z forum gram czy nie to już nie wnikam. Większość pisze nie o digiboxie a o pudle na całość (narzekają na grafikę i porównują z G3, MII i HoMM5). Jak się pobieżnie czyta można się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 01:03, Vilmar napisał:

No i niestety jest to piramidalna bzdura, ale wybaczam, bo rozumiem, że nie lubisz CDP i cokolwiek
ta firma robi nie ma żadnego znaczenia.

A dlaczego bzdura? Bo ja chcę mieć EK Wiedźmina, mimo, że nigdy nie miałem w ręku żadnej książki
z osławionej Sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego (choć Narrenturm bardzo polubiłem :)). Niech
to wystarczy za powód, na wymienianie innych (choć jest ich trochę) szkoda mojego czasu :)


Bzdure to właśnie ty napisałeś. Twój wyjątek potwierdza regułe. Ja nielubie CDP? A to ciekawe, bo w temacie CDP s. Cenega mówią na mnie Fanboy CDP. Gra zyskała olbrzymi rozgłos dzięki marce jaką jest wiedźmin. A ty chcesz powiedzieć, że gdyby nazywała się np. "Two Words" Też ludzie by byli tak napaleni. Ludzie litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:55, mtwarog napisał:

To jakiś leciwy DigiPak tam dali, ja posiadam wiele płyt wydanych w DigiPak''u m.in. HoMM V,
GTA VC czy z muzyki Republika, Evanescence The Open Door i z żadnego nic mi nie wypada, bardzo
mocno trzymają zaczepy, i takie wydania o wiele lepiej sie prezentują moim zdaniem


Też mam digi z HoMM V, tylko że on jest iny niż ten z NWN2. W tamtym na 2 stronach są 4 płytki, jedna nad drugą. Dlatego myślę, że zwykłe DVDBOX dla EK Wiedźmina będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:25, Dark Demon napisał:

Też mam digi z HoMM V, tylko że on jest iny niż ten z NWN2. W tamtym na 2 stronach są 4 płytki,
jedna nad drugą. Dlatego myślę, że zwykłe DVDBOX dla EK Wiedźmina będzie lepszym rozwiązaniem.


I dobrze. Ja się ciesze, że będe miał takie superowe pudełko jak w EP mając EK. Digipack suxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wam zadac jedno pytanie...wy zamierzacie w ta gre grac czy podniecac sie dodatkami edycji kolekcjonerskiej?....nie po to sie chyba kupuje gry..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:27, marczek napisał:

Chcialem wam zadac jedno pytanie...wy zamierzacie w ta gre grac czy podniecac sie dodatkami
edycji kolekcjonerskiej?....nie po to sie chyba kupuje gry..........


Nie?... no tak, już jade na stadion, bo liczy się gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować