Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

Dwa słowa na cenę EK: za tanio!!! Ludziom się w głowach poprzewracało, EK jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona dla kolekcjonerów i powinna być droga. Dobra i tak 2999 sztuk EK się rozejdzie do końca tygodnia więc takie głosy typu kupić EK czy podstawową za mną nie przemawiają ;-)

Kurczę użyłem cztery razy skrótu EK ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... jakie wy głupoty czasem wypisujecie, to aż normalnie głowa boli. 20zł za 150str albumu w twardej oprawie? bez przesady. 200 zł to BARDZO niska cena jak na tak bogaty zestaw! Wiedźmin to przecie nie PS3 żeby producent do niego dopłacał.
Jak bardzo chcecie mieć tę EK to przed wami 3 miechy wakacji! znajdźcie se jakąś prace, bo jej tak naprawde nie brakuje. Choćby przez miesiąc rozdawać ulotki 4h dziennie i starczy wam przynajmniej na 2szt. EK.

A wymagania wcale nie są takie duże jak nowoczesną grę. 1GB ramu to jest minimum w dzisiejszych czasach. A tego typu procek i karta, to teraz praktycznie grosze kosztują. Wiele gier przy takiej konfiguracji ledwo pójdzie ci na minimalnych detalach, a tutaj aż na średnich i to jeszcze przy nieukończonej optymalizacji.

Zróbcie sobie teraz mały spacerek do parku, ochłonijcie lekko. jak sobie to wszystko jeszcze raz przemyślicie, to zdacie sobie sprawe, że wcale tak wiele nieżądają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:44, pawel-dom napisał:

> > Najgłośniej wrzeszczą i tak Ci, którzy nie spełniają wymagań kategorii PEGI...
> A co? Pozaglądałeś im w metryki? :]

No można tak powiedzieć ;)
Jestem już trochę na tym forum - przynajmniej jako bierny obserwator i mniej więcej wiem jak
dana grupa wiekowa reaguje na produkcje premierowe :D

Btw. jeśli ktoś bardzo wrzeszczy, a spełnia wymagania 18+ i bardzo pożąda EK to niech w wakacje
zakasa rękawy i do roboty. A nie jakieś bzdety wypisywać z żalami do pracowników CDPRed -
i czemu nie odpisują, że pewnie nie mają nic na swoje usprawiedliwienie - to jest po prostu
żenujące.


Wiesz, myślę jednak ze wiek gra tutaj swojego rodzaju drugorzędną rolę. Sam mam 15 lat i przeczytałem wszystkie 7 książek AS-a i wcale nie uważam że jego świat powinien być klasyfikowany jako +18. Jest bardzo realny i w dobry sposób przedstawia rzeczywitość - bez zbędnego pier$@*$@ o rycerzach na białych rumakach (Bez podtekstów zboki >.<) I wszystko zależy czy krew i cała reszta bzdetów pokroju brzydkiego słownictwa to rzeczy "be" czy raczej chora normalność. If you know what I mean :) A co do gry, to zakupie EP - nic mnie nie powstrzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ek zbyt wysoka:( widac za duzo niechca zArobic, slabo u was z ekonomia, nizsza cena wieksza sprzedaz itd itp - szczegolnie iz jest to Wasza 1 gra!! PROMOCJA PROMOCJAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co z tymi co kasę mają, pracują i nie mogą wykorzystać wPLN-ów, bo o to właśnie tutaj najbardziej chodzi? O brak możliwości ich wykorzystania do zmniejszenia kosztów EK oraz o to, że cena nie jest tak naprawdę na poziomie standardów cedepowych, o czym bodajże Mike zapewniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:43, SlimPole napisał:

Zastanawiam się czy pracownicy CDP spodziewali się jak wielką burzę wywołają, kiedy podadzą
cenę EK :] W sumie trochę ich szkoda, wydają świetną (mam nadzieję) grę, wokół której nagromadziła
się spora grupa fanów, tworzą unikalną edycję kolekcjonerską z najwyższej jakości materiałów,
nawet specjalnie wywalają z niej digipacka na wyraźne życzenie forumowiczów, a teraz nagle
zbierają ochrzan od wszystkich, że za drogo, że dodatki jednak niepotrzebne, a do tego z pewnością
nie takie drogie jak sugeruje cena gry, że nabierają wody w usta i nie chcą się wypowiadać.
A co niby mają mówić? Że ich błąd, zaraz zmienią cenę? Też parę razy napisałem co mi się nie
podoba, ale beza przesady, dajcie już spokój. Cena nie jest wcale taka przerażająca, a jak
kogoś nie stać- trudno, nie wszystko można w życiu mieć, musisz zadowolić się podstawką. I
tyle :| W CDP widocznie wyliczyli, że zejście poniżej 200zł się zwyczajnie nie opłaca, a przecież
nie narażą się na straty tylko po to by zadowolić paru zrzędów :/


Lepiej bym chyba tego nie ujął - zejdźcie już z CDP. I zbierać kasę a nie marudzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super!
Dziękuję za zmianę pudełka z niepraktycznego digipacka na osobne pudełka (fajnie by było gdyby to były DVD box slim... ale już dam spokój ;)
Cena myślę też satysfakcjonująca, porównując cenę wywoławczą takiego Microsoft Flight Simulator, która zaczynała sie od ok. 400PLN i nie miała edycji kolekcjonerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbulwersowałem się <zly> i ja mam uwierzyć, że brelok, koszulka, jakas mapka i opowiadanie sapkowskiego kosztuje 100zł? sorki, ale przeginacie. Już się nastawiłem na EK a tu prosze... wyobrazcie sobie panowie z CDPR, ze nie wszystkich bedzie stac na taki wydatek. Licze, że spuscicie choc z 30 zl, wtedy sie zastanowie nad kupnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:47, Lucas016 napisał:

Dwa słowa na cenę EK: za tanio!!! Ludziom się w głowach poprzewracało, EK jak sama nazwa wskazuje
jest przeznaczona dla kolekcjonerów i powinna być droga. Dobra i tak 2999 sztuk EK się rozejdzie
do końca tygodnia więc takie głosy typu kupić EK czy podstawową za mną nie przemawiają ;-)

Kurczę użyłem cztery razy skrótu EK ;P


Nie przesadzaj, na polskie standardy to górne granice. Chyba że naprawdę nie masz czego z kasa robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:48, GSM napisał:

Ludzie... jakie wy głupoty czasem wypisujecie, to aż normalnie głowa boli. 20zł za 150str albumu
w twardej oprawie? bez przesady. 200 zł to BARDZO niska cena.


No bardzo bardzo. W Galerii Mokotów są takie fajne buciki ze skórki za 1500zł. PRZECIEŻ TO BARDZO NISKA CENA JAK ZA BUTY Z TAKIEJ SKÓRY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:43, roos- napisał:

Jesli przyjmiesz, ze wszystkie "podobnie wygladajace na zdjeciach" EK kosztuja tyle samo w
produkcji, to wszystko jest mozliwe :)
Wystarczy wziac do reki pudelko, instrukcje, albumy, i nie trzeba sie domyslac - roznice czuc
i widac od razu.

To było z przymróżeniem oka oczywiście :) Musisz jednak wziąć pod uwagę jedno - ja, i większość tutaj, nie widzi, nie czuje tej różnicy, bo dotknie EK dopiero po wyłożeniu tych 2 pak. A 200 PLN to naprawdę sporo. I nie chodzi o to, czy ktoś jest w ich posiadaniu, a o to, że można je zdecydowanie lepiej zainwestować, niż w niepewną grę.

Osobiście uważam to za błąd na poziomie strategicznym - wolałbym (chyba nie tylko ja) EK za, powiedzmy, 150 PLN o jakości Medieval, niż ten potencjalny wypas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:50, zolw-bojowy napisał:

>A nie wydaje ci się dziwne, żę 90% użytkowników jest wręcz obużona ceną?
Ale EK jest właśnie dla tego 10% a pewnie nawet mniej...


Tak bo ja mam mnóstwo EK, a też jestem obużony.

PS. EK stalkera było dużo bardziej klimatyczne od EK wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:46, Be-Yacz napisał:

A nie wydaje ci się dziwne, żę 90% użytkowników jest wręcz obużona ceną?


Nie, to calkowicie normalna reakcja na cene nieco wyzsza niz oczekuja ludzie.

Dnia 26.06.2007 o 19:46, Be-Yacz napisał:

Ja mam większość EK jakie CDP dotąd wydało. Stalkera, Gothica, Heroesa, Jade Empire itp. itd.
Nigdy nie miałem pretensji i zawsze byłem zadowolony. Teraz mam pretensje. To nie może być
przypadek


Tobie tez sie nie dziwie. Zastanawiam sie przy tym, czy problemem jest zaoszczedzenie 20zl w kwartal? Oczywiscie przey zalozeniu, ze CDP Was nie oszukuje albo chce na was zarabiac na nowy samochod dla Szacha, ale tego niestety nie bede w stanie udowodnic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:43, Arclight napisał:

Zrezygnujmy też z "Edycja Kolekcjonerska", bo zrobi się z tego "Edycja Specjalna". Ja Artbooka
jak i Bestiariusz na pewno przejrzę nie raz, zresztą nie tylko ja. A cena jest jaka jest, masz
przecież wybór. EK albo EP. Nie chcesz EK, to masz EP.


Od samego początku nastawiałem się na podstawkę. Mało mnie interesują te rzeczy w EK ( albo jestem za stary :)). Po prostu dziwi mnie trochę ta cena, szczególnie po szumnych zapowiedziach że miała być przeciętna. Okazuję się że jest dość wygórowana i jakoś nie widze uzasadnienia w zawartości w porównaniu do podstawki :P
No ale w sumie to nie mój problem skoro nie kupuje EK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie przebijac przez all posty ale ... nie rozumiem o co to (cenowe) halo ?? cena zostala ustalona, jest taka a nie inna zapewne z powodu kilku czynnikow ... normalnie dziwne az ze ktos ma bunty ze cena EK (ktora z nazwy, zawartosci i jakosci) jest wysoka :/ komus sie nie podoba/nie stac taki produkt to go nie kupuje i siega po ten z nizszej polki, a nie nagle atak na producenta z widłami ze za drogie, ze sklad nie taki, ze za duzo/malo egzemplarzy... Ludzie, cieszcie sie ze macie jakikolwiek wybor (nawet wypasne=drogie wydania dla KOLEKCJONEROW).

@ turbol "wyobrazcie sobie panowie z CDPR, ze nie wszystkich bedzie stac na taki wydatek" mowisz tak jakby KAZDY byl skazany na kupno EK ... nie stac go to sorry, kupi podstawke bo sie nie ze... nie zerwie 100zł z krzaczka :P

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech... Panowie i Panie róbcie co chcecie... ja tak jak i inni mi podobni wybrali EP i się jej trzymają więć skończmy tą wojnę!!!:)... Fakt przegięcie z ceną itd. ale postawmy sie na miejscu tych biedaków z CDP:) mają oddać grę pół-darmo?!?... a co do tych per hrabiów co szastają kasą-> to że macie kasę i stać was na wszystko to mi wisi i powiewa bo nigdy niezdobędziecie jednej rzeczy jaka my "plebs" ma... radość z zarobionych pracą pieniędzy i radość z tego że te pieniądze samemu zarobione mogą wydać na coś co "kochają"
...
odrazu mówię iż sam mam 17 lat ale pracowaćw wakacje będę aby kupić sobie Wiedzmina w EP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować