Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2010 o 18:26, zerohunter napisał:

Jak myślcie, opłaca się kupować iPhona na lato, tzn. czerwiec itd?

3G.

Nie .Moim zdaniem lepiej kupić na zimę ,bo iPhone ma twardą obudowę przydatną do odśnieżania zamarzniętych szyb samochodowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak cenię sobie możliwość zamrożenia telefonu, i obcieranie nim twarzy.

A teraz, tak na serio, chodzi o to, że w czerwcu pewnie pokażą nowego, i mogą inne potanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:36, zerohunter napisał:

Jednak cenię sobie możliwość zamrożenia telefonu, i obcieranie nim twarzy.

A teraz, tak na serio, chodzi o to, że w czerwcu pewnie pokażą nowego, i mogą inne potanieć.


Szanse, że w czerwcu pojawi się nowy model iPhone''a są bardzo duże - Apple zawsze wcześniej prezentował nowy model w okolicach lipca. Tym razem jednak jest to ciut mniej prawdopodobne - niedawna premiera iPad''a może przesunąć premierę nowego modelu iPhone''a - wszak trzeba ściągnąć kasę za iPad''a. Dodatkowo, opóźnienie pomiędzy premierą w USA a Polsce jest dosyć spore, więc na Twoim miejscu kupiłbym 3G. Warto, bo to dobry telefon. (acz jeśli możesz to bierz 3GS''a, jest naprawdę szybszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 15:09, Albii napisał:

Jak jest z awaryjnością Iphone i z gwarancją, na co zwracać uwagę podczas zakupu używanego
egzemplarza ?


Przede wszystkim na numer seryjny (to od niego zależy gwarancja, ja o tym nie wiedziałem przy zakupie iToucha i się wkopałem dość ostro). Poza tym to chyba na nic, bo takich oczywistości jak 100% sprawność czy dobry stan techniczny to raczej pisać nie trzeba, nie?
Ogólnie najlepiej kupić nowy, bo masz pewność co się z nim działo itp - ja po ''przygodzie'' z iTouchem już nigdy nie kupie nic z tej półki elektroniki używanego, nie ma mowy.
Co do gwarancji - to jest rok normalnie albo dwa lata jeśli odnosimy się do rękojmi (ale nie wiem czy to ciebie obejmie jako drugiego właściciela). No i do rękojmi z tego co wiem trzeba mieć dowód zakupu i inne pierdoły.
Co do awaryjności, to ludzie jakoś się nie skarżą na to, a jak już to bezproblemowo w Apple naprawiają (taki przykład - mojego Shuffle naprawili po gwarancji za śmieszne pieniądze - 20 pln - a poszło złącze mini-jack i soft). Sam ci nic konkretnego nie powiem, bo swój egzemplarz mam dopiero od paru dni, więc...
A propo - jak już kupujesz to lepiej 3GS, nie dość, że szybszy to przynajmniej będziesz mógł na nim zainstalować czerwcowy OS 4.0, na tych ''niższych'' modelach już nie.
Poza tym nie wiem co ci jeszcze napisać, poza tym, że serio lepiej kupić nowego, chyba że masz jakąś fenomenalną tańszą opcję kupna ;)

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 16:15, Mohair napisał:

A propo - jak już kupujesz to lepiej 3GS, nie dość, że szybszy to przynajmniej będziesz
mógł na nim zainstalować czerwcowy OS 4.0, na tych ''niższych'' modelach już nie.

Na 2G i 3G też będzie można zainstalować nowy OS ,ale z ograniczoną funkcjonalnością m.in. bez multitaskingu (choć w prawdzie w 2G i 3G jest multitasking umożliwiający odpalenie jednocześnie iPoda i Safari) .Poza tym nie ma co dopłacać blisko 1000zł do 3GS ,czy brać z tego powodu większy abonament .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 16:44, krl_krl napisał:

Na iPhone 2G oraz iTouch 1G nie będzie możliwości zainstalowania 4.0 :(

No tak .Miałem na myśli iPoda Touch 2G .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać jak się sprawdza aparat na każdej wersji Iphone w praktyce ? Mpix. to nie wszystko, dlatego pytam... Dzięki z dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:56, Albii napisał:

Może mi ktoś napisać jak się sprawdza aparat na każdej wersji Iphone w praktyce ? Mpix.
to nie wszystko, dlatego pytam... Dzięki z dołu.

W 3G to żenada. Niebo a ziemia w porównaniu z rocznymi/2 letnimi Nokiami .Zoomu nie ma ,flasha nie ma ,makro nie ma .Nic nie ma. Po zrzuceniu na komputer, jakość tragiczna. Bardzo niewyraźne są zdjęcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle ? Hmmm... dzięki, dobrze wiedzieć. W 3Gs podobno lepiej aparat wypada, ale, czy w praktyce jest lepiej ? Może ktoś mi odpowie kiedyś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:56, Albii napisał:

Może mi ktoś napisać jak się sprawdza aparat na każdej wersji Iphone w praktyce ? Mpix.
to nie wszystko, dlatego pytam... Dzięki z dołu.


W 3Gs nie jest źle. 3,2 Mpix już daje rady. autofocus spisuje się dobrze. po zainstalowaniu którejkolwiek darmowej aplikacji do obsługi aparatu, dochodzą takie funkcje jak zoom (cyfrowy) i samowyzwalacz. w pomieszczeniach nie ma co liczyć na dobrą jakość - brak lampy. ale w plenerze zdjęcia wychodzą całkiem dobrze. nawet dołączę kilka żebyś się przekonał :)

20100413230953

20100413231004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze całkiem ładny wschód słońca i jedno w pomieszczeniu

P.S. Wszystkie 4 zdjęcia musiałem jeszcze skompresować bardziej żeby się tu pomieściły także jakość oryginałów jest jeszcze ciut lepsza :)

20100413231252

20100413231341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, bardzo Ci dziękuję za pokazanie próbki możliwości aparatu. Widzę, że zdjęcia mają dużą rozdzielczość, więc przy pomniejszeniu ładnie wyglądają. Ja tam głównie aparatu używam do robienia zdjęć w plenerze, więc mi tam słabsze zdjęcia w pomieszczeniach nie przeszkadzają. :)

Tak przy okazji spytam. Iphone ma GPS, czy tam jakieś mapy, nie ? Działa to w Polsce ? No i czy są jakieś usługi lub funkcje, które nie działają w naszym kraju ?

Pozdrawiam.

Ps. Bym zapomniał, testowałeś może możliwość nagrywania filmów na Iphonie ? Nie zależy mi na tym zbytnio, ale jak już piszę posta, to spróbuję się jak najwięcej rzeczy za razem dowiedzieć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 23:19, Albii napisał:

Tak przy okazji spytam. Iphone ma GPS, czy tam jakieś mapy, nie ? Działa to w Polsce
? No i czy są jakieś usługi lub funkcje, które nie działają w naszym kraju ?

GPS działa normalnie i jest wykożystywany przez wiele aplikacji do ustalania Twojego położenia. Z map, wbudowane są google maps napisane pod iphona. pokazują Twoją lokalizację w czasie rzeczywistym (kropeczka oznaczająca Ciebie porusza się po mapie ;) ) ale niestety jak to google maps, żeby się załadować potrzebują połączenia z internetem także do nawigacji nie zbyt dobre rozwiązanie jak się nie ma stałego łącza. ale jest do kupienia (do ściągnięcia pirackich wersji na pewno też :P ale nie próbowałem :) ) programy do nawigacji wraz z mapami. i masz w telefonie normalną pełną nawigację. dla przykładu mapy tom tom z całą europą to koszt 80 euro.

Dnia 13.04.2010 o 23:19, Albii napisał:

Ps. Bym zapomniał, testowałeś może możliwość nagrywania filmów na Iphonie ? Nie zależy
mi na tym zbytnio, ale jak już piszę posta, to spróbuję się jak najwięcej rzeczy za razem
dowiedzieć. ;)

nie próbowałem bo nie pomyślałem nawet o tym nigdy ;) (mam iphona niecałe 3 miesiące :P ) ale jutro spróbuję ci coś tam nakręcić i przy okazji sam dla siebie przetestuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować