Zaloguj się, aby obserwować  
Hank_Moody

Resident Evil 4 - temat ogólny

751 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2008 o 20:51, Sebat1 napisał:

Rozważam zakup RE4 ale jako PeCetowiec nie mogę wyobrazić sobie celowania bez myszki,
skoro mówisz że można się przyzwyczaić do analogowego celowania myszką to wierzę Ci na
słowo. Mój dysk jest mało objętościowy dlatego byłbym bardzo wdzięczny jakbyś napisał
mi jeszcze ile zajmuje sama gra, ile ta łatka poprawiająca grafikę itp. a ile ten programik
mouse aim (nie musi być dokładnie) ??

Z myszką było by stanowczo za łatwo jak dla mnie ;p a do pada na prawdę można się przyzwyczaić :]. Zainstalowana gra zajmuje 4,92 GB tyle ode mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 22:11, mlynar911 napisał:

Z myszką było by stanowczo za łatwo jak dla mnie ;p


Nigdy nie wiedziałem dlaczego Capcom zdecydował się zrezygnować z obsługi myszką, może właśnie dlatego żeby nie było zbyt łatwo. Jakby co to zawsze można wziąć wyższy stopień trudności :P

Dnia 07.03.2008 o 22:11, mlynar911 napisał:

a do pada na prawdę można się przyzwyczaić :].


Pada niestety aktualnie nie posiadam, więc jestem trochę na straconej pozycji. Oczywiście na padzie też spróbuje pograć, pożyczę od kogoś albo zainwestuje w jakiś tani model.

Dnia 07.03.2008 o 22:11, mlynar911 napisał:

Zainstalowana gra zajmuje 4,92 GB tyle ode mnie ;]


Mało to to nie jest ale da się przełknąć, ciekaw jestem ile to wyjdzie z modami, pewnie z 6 GB będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:39, Sebat1 napisał:

Pada niestety aktualnie nie posiadam, więc jestem trochę na straconej pozycji. Oczywiście
na padzie też spróbuje pograć, pożyczę od kogoś albo zainwestuje w jakiś tani model.


Powiem ci, że jeśli przetrwasz pierwsze 30 minut z klawiaturą to nie będziesz miał najmniejszych problemów z grą. Obłożenie jest naprawdę funkcjonalne. Sporo trzeba wykuć na pamięć, ale jak juz to opanujesz to zrozumiesz, że bez myszy nie dało się tego lepiej zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:39, Sebat1 napisał:

Mało to to nie jest ale da się przełknąć, ciekaw jestem ile to wyjdzie z modami, pewnie
z 6 GB będzie.

Jeśli będziesz miał polską wersje to patch już jest wgrywany przy instalacji, a jeśli inne to łatka zajmuje 70 mega. Większość modów też nie przekracza kilka mega(największy jaki mam to nowe modele broni który zajmuje 50 mega). Ja używam następujących modów: PC button pack(zmienia te cyferkowe czarne guziki przy akcjach na podpisane klawiszami i ładniejsze), laser aim mod(pozwala wybrać widoczność i kolor celownika laserowego), CS weapon pack, kilka nowych annimacji kopnięć(np. po trafieniu w głowe Leon robi ładny atak z wyskoku) i niewielka łatka która poprawia bardzo grafike(wszystko jest mroczniejsze, kolory bardziej nasycone a nie szarowate, i dodaje bloom). Jak chcecie to moge zamieścić kilka linków do modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:39, Sebat1 napisał:

Nigdy nie wiedziałem dlaczego Capcom zdecydował się zrezygnować z obsługi myszką, może
właśnie dlatego żeby nie było zbyt łatwo. Jakby co to zawsze można wziąć wyższy stopień
trudności :P

Bo jak wiadomo najlepiej dla truposzy strzelać w łepek. Przy myszce i przy wolnym chodzeniu tych potworków to celowanie w głowe jest dziecinnie łatwe.

Dnia 07.03.2008 o 23:39, Sebat1 napisał:

Pada niestety aktualnie nie posiadam, więc jestem trochę na straconej pozycji. Oczywiście
na padzie też spróbuje pograć, pożyczę od kogoś albo zainwestuje w jakiś tani model.

Warto mieć pada bo nie tylko można nim grać w sportowe gry typu FiFa czy PS ale także w takie gry jak Prince of Persia czy bijatyki. Warto go mieć ;)

Dnia 07.03.2008 o 23:39, Sebat1 napisał:

Mało to to nie jest ale da się przełknąć, ciekaw jestem ile to wyjdzie z modami, pewnie
z 6 GB będzie.

Ja mam polską wersje. Czyli jakaś tam łatka jest od razu wgrywana przy instalacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawłek - Sterowanie samą klawiaturą w grze akcji wydaje mi się dość abstrakcyjne, na pewno po jakimś czasie grania można się do tego przyzwyczaić ale pewnie i tak nieraz będę odruchowo chwytał za myszkę w celu odwrócenia się albo namierzenia przeciwnika :)

Warrior Within - Z tego co widzę to te mody są raczej opcjonalne, dodają to co powinno być dostępne w grze już od samego początku. Niestety RE4 kupie sobie dopiero w maju po napisaniu matury, ale jakbyś zamieścił kilka linków to bardzo ułatwiło by mi to życie, nie musiałbym siedzieć nie wiadomo ile czasu przy googlach tylko od razu miałbym wszystko w jednym miejscu, z góry dzięki :)

mlynar911 - Może rzeczywiście granie z myszką będzie zbyt łatwe ale i tak sprawdzę jak to będzie wyglądało. Pada nie mam bo zawsze znajdowały się inne wydatki, poradziłem sobie z PoP bez pada to i każda inna gra go wymagająca mi nie straszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamowiłem Resident Evil4!! Z e sklepu cenegi! Juz nie moge sie doczekac a wy zamiawialiscie czy kupowaliscie? W ile mi przesyłka dojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w czoraj w empikiu zakupiłem sobie. BTW wersje superseller sa mocno schowane, ze po buszowaniu mozna dopiero je znaleźć a edycja premierowa (za 100 zł) jest na widoku.
Jeszcze nei gralem z racji kolokwium z chinskiego, ale jutro caly dzein bede nadrabiał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 13:54, Sebat1 napisał:

mlynar911 - Może rzeczywiście granie z myszką będzie zbyt łatwe ale i tak sprawdzę
jak to będzie wyglądało. Pada nie mam bo zawsze znajdowały się inne wydatki, poradziłem
sobie z PoP bez pada to i każda inna gra go wymagająca mi nie straszna :)

Nie grałem na klawiaturze. Ale pewnie też dobrze się gra. Zależy jak kto lubi spędzać czas na graniu ;] Ja np. w jakie gry można to gram na padzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 13:02, mlynar911 napisał:

Nie grałem na klawiaturze. Ale pewnie też dobrze się gra. Zależy jak kto lubi spędzać
czas na graniu ;] Ja np. w jakie gry można to gram na padzie :D

Mądrze, bo gry konsolowe są dla padów stworzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 14:53, Shini napisał:

Mądrze, bo gry konsolowe są dla padów stworzone :)

Ja akurat nie mam żadnej konsoli to padzik jest idealny. Trudno na początku było mi się przyzwyczaić do tego sterowania analogowego ale potem już luzik był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.....kupilem RE4 z Supersellera, i na okładce jest napisane ze w srodku znajdują sie dwa drukowane opowiadania, tyle ze u mnie ich nie ma.....pytanie do tych co tez kupili z SS- u was byly opowiadania? prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:56, karolsobolewski napisał:

A ja mam pytanie.....kupilem RE4 z Supersellera, i na okładce jest napisane ze w srodku
znajdują sie dwa drukowane opowiadania, tyle ze u mnie ich nie ma.....pytanie do tych
co tez kupili z SS- u was byly opowiadania? prosze o odpowiedz!

Odpowiem ci jutro jak dostane swoj egzemplarz bo dzisiaj zamowiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co znalazłem: Resident Evil 4... na wesoło!
UWAGA! Filmiki te mogą zdradzić fabułe bla bla bla bla i zalecane jest, żeby przejść grę, a dopiero potem obejrzeć je. :)
http://pl.youtube.com/watch?v=tMbNPc4FqAw&feature=related - tutaj krótki, ale zawiera jedną scenę tak prawdziwą.... że aż boli. :)
http://pl.youtube.com/watch?v=xCMGb4Iai0I&feature=related - tutaj już zlepek różnych scen. W zasadzie twórcy RE4 powinni zrobić takie wpadki jako bonus. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo mam pytanie :) czy te wszystkie swiecidełka jakie znajduję po drodze (rubiny, czjniki, ozdoby) mozna sprzedawac czy sie pożniej musza przydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:03, Marcin08 napisał:

elo mam pytanie :) czy te wszystkie swiecidełka jakie znajduję po drodze (rubiny, czjniki,
ozdoby) mozna sprzedawac czy sie pożniej musza przydać?

Nie, bez strachu możesz wszystko spieniężać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:03, Marcin08 napisał:

elo mam pytanie :) czy te wszystkie swiecidełka jakie znajduję po drodze (rubiny, czjniki,
ozdoby) mozna sprzedawac czy sie pożniej musza przydać?

Sprzedawaj tylko spinele (małe czerwone kamyczki). Reszte trzymaj, bo wiele przedmiotów się łączy, np. w kufel który zapewne znalazłeś wkłada się trzy inne itemy, które automatycznie podnoszą jego cene. Jak połączysz co się da dopiero sprzedaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:56, karolsobolewski napisał:

A ja mam pytanie.....kupilem RE4 z Supersellera, i na okładce jest napisane ze w srodku
znajdują sie dwa drukowane opowiadania, tyle ze u mnie ich nie ma.....pytanie do tych
co tez kupili z SS- u was byly opowiadania? prosze o odpowiedz!


Nie ma tych opowiadań. Dzwoniłem powiedzieli, że to wina producenta tych książeczek (w sumie to mnie mało obchodzi) i że dadzą wersję pdf :/ ale to już nie to samo. Bo kto lubi czytać dłuższe teksty na monitorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, następnym razem jak nie będziesz wiedział czy coś sprzedać, to poczytaj o tym używając examine. Wtedy Leon zawsze powie czy przedmiot wygląda jakby dało się go w coś wsadzić/wsadzić w niego czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować