Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Mam pytanie do posiadaczy raid decków do WoW TCG. Czy Onyxia Lair i Molten Core zawierają zawsze te same karty czy są losowo umieszczane, bo ich łączna ilość jest większa niż się mieście w jednym decku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos gral lub nadal gra w planszowa gre Call of Cthulhu Arkham Horror? Przymierzam sie do zakupu, czytalem same swietne recki tej gry. Chetnie dowiedzialbym sie przed zakupem czegos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:06, moonman napisał:

ja ostatnio grałem w Runebound (2 edycja wersja PL)

polecam przede wszystkim miłośnikom Magii i Miecza
tutaj http://www.galakta.pl/dzial_21.html info nt. polskiej wersji

Wygląda fajnie, ale gdyby te wszystkie gry były tańsze i w polskiej wersjii, choć to aż tak bardzo nie przeszkadza. Minus to to, że takie gry planszowe i podobne są mało znane więc z pierwszym lepszym sąsiadem se nie pogram, tylko z 8 chłopakami ze szkoły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 21:09, Dominik000 napisał:

Wygląda fajnie, ale gdyby te wszystkie gry były tańsze i w polskiej wersjii, choć to aż tak
bardzo nie przeszkadza. Minus to to, że takie gry planszowe i podobne są mało znane więc z
pierwszym lepszym sąsiadem se nie pogram, tylko z 8 chłopakami ze szkoły:(


zasady są bardzo proste - kilka razy grałem w Runebounda z ludźmi, którzy pierwszy raz się zetknęli z tą grą - i po kilku turach już śmigali na potworki :D

to jest wersja PL - w ogóle możesz zacząć od czegoś tańszego - z zakupem Runebounda możesz mieć kłopot - bo cały nakład polskiej wersji został wyprzedany - ale może jeszcze w tym m-cu będzie wznowienie (BTW: wyszło już sześć dodatków karcianych po polsku - fajne!)

jeśli przygodowe gry najbardziej Ci pasują, ale wolisz coś tańszego zacznij np. od tego:
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/8098/Dungeoneer-Grobowiec-Krola-Nieumarlych.html?aff=958

to za to jest fajna gierka - szczegolnie jesli gra sie w cztery osoby lub wiecej:
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/4299/Drakon.html?aff=958


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze lubiłem grać w grzybobranie! Zna ktoś tą grę? Chodzi się pionkiem tyle, ile wyrzuci się kostką i jak stanie się na polu z grzybkiem to się go zbiera. Wygrywa ten kto uzbiera ich najwięcej. Naprawdę fajna gra.
Za to nigdy nie grałem w planszówki nawiązujące do popularnych gier. Może przez ceny...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 09:50, Igor FCBayern napisał:

Ja od zawsze lubiłem grać w grzybobranie! Zna ktoś tą grę? Chodzi się pionkiem tyle, ile wyrzuci
się kostką i jak stanie się na polu z grzybkiem to się go zbiera. Wygrywa ten kto uzbiera ich
najwięcej. Naprawdę fajna gra.
Za to nigdy nie grałem w planszówki nawiązujące do popularnych gier. Może przez ceny...? :)


ja tak samo ;] Grzybobranie i czasem Monopoly (jak się już starszym było) . Też nigdy nie grałem w planszówki (cytuje) nawiązuję do popularnych gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 09:54, WIkitory napisał:

ja tak samo ;] Grzybobranie i czasem Monopoly (jak się już starszym było) . Też nigdy nie grałem
w planszówki (cytuje) nawiązuję do popularnych gier


no to kiepsko - to tak jakbyś pisał o grach komputerowych, że grałeś w sapera i tetris ;)
a gry planszowe wcale nie muszą nawiązywać do popularnych gier komp. - chociaż ostatnio sporo gier planszowych wychodzi właśnie licząc na sukces gry komp. np. WoW czy StarCraft...

no i na podstawie filmów :) niedługo wyjdzie strategia Trzystu, a w Polsce ukaże się niebawem gra Beowulf (akurat mojego ulubionego projektanta gier - więc zapowiada się ciekawie)

są nawet gry na podstawie książek np. Filary Ziemi (polecam książkę i grę)

ale przeważnie gry są ''neutralne'', nie nawiązują do filmu, książki czy gry komp.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam tym, co jeszcze nie grali. System DnD - D&D, Dungeons & Dragons. Gra dla każdego. Naprawdę warto co sobote się z kumplami spotkać, i nie siedzieć ciągle przed monitorem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem gra z rodzinką w Eurobusiness i z mamą i siostrą w tysiąca w karty :) Na podwórku w kuku na kary w kumplami ale to chamskie kary :D I często bawię się w chowanego na przedzkolu ale to jak jest już ciemno około 19-21 :P Jaaa 3 gimnazjum a ja w chowanego :D Trzeba korzystać z dzieciństwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami gram w Dungeoneer.

Zasady gry:

Każdy z graczy prowadzi jednego z 6 bohaterów (m.in. Necrowojownik, Paladyn, Nekromanta), którzy zdobywają sławę i skarby w posępnych labiryntach. Wykonują przy tym takie zadania jak zniszczenie laboratorium szalonego maga, uratowanie księżniczki, itp. Do zwycięstwa jako bohater potrzebujesz ukończonych 3 zadań.

Jednak jednocześnie (!) każdy z graczy gra też rolę Władcy Podziemi, który stara się utrudniać życie postaciom pozostałych graczy, stawiając przed nimi pułapki, potwory czy zagrywając niefortunne wypadki.

W czasie swojej podróży przez podziemia, postacie zbierają punkty Chwały (Glory) oraz Groźby (Peril). Za punkty Chwały gracze mogą "kupować" karty, które wspomagają ich bohaterów, takie jak umiejętności czy artefakty. W tym czasie pozostali gracze, jako Władcy Podziemi, "wydają" Twoje punkty Groźby przeciwko Tobie na różne nieprzyjemne niespodzianki.

Dungeoneer składa się z paru gier. Można powiedzieć, że jest to taka seria. Każdą grę można ze sobą łączyć.

Do kupowania gier polecam sklep Rebel.

http://www.rebel.pl/product.php/1,371/8098/Dungeoneer-Grobowiec-Krola-Nieumarlych.html

Uprzedzam, ze ta gra nie jest dla każdego. Jest trochę skomplikowana.

Tutaj nowa edycja Talismana. Tyle, że po angielsku.

http://www.rebel.pl/product.php/1,371/11316/Talisman-4th-Edition.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kojarzy taki system, w stylu D&D Arkona ? Gra dzieje się w Polsce słowiańskiej za czasów walki chrzescijanstwa z poganami. Ktoś o tym wogóle słyszał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ba, kiedyś zdarzyło mi się nawet zagrać sesję. Ja lubię mitologie wszelakie, a słowiańska także jest niezgorsza. Perun, Tryglaw, Światowid, topielce, zmory i takie klimaty. Szkoda tego systemu, wydawca pokpił sprawę, wykupił prawa od twórców i totalnie olał support dla fanów. System padł śmiercią naturalną. Teraz można kupić podręcznik na Allegro, albo dostać trupa w jakimś Empiku za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... pamiętam, że kiedyś po necie krążyły niezłe figurkowe gry bitewne. Podręczniki były za free, a figurki można było sobie wydrukować / zrobić samemu. Teraz ślad po nich zaginął. Może znacie jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 13:40, Ranthar napisał:

Hmm... pamiętam, że kiedyś po necie krążyły niezłe figurkowe gry bitewne. Podręczniki były
za free, a figurki można było sobie wydrukować / zrobić samemu. Teraz ślad po nich zaginął.
Może znacie jakieś?


http://en.wikipedia.org/wiki/Fallout:_Warfare
http://www.3ddownloads.com/nma-fallout/misc/games - download Fallout Warfare

Jeśli masz podstawkę Neuroshimy Hex to http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?p=49692&sid=5a3f09e5c4c3555fa3897bb179ab709f - tu są armie fanowskie do wydrukowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zbierałem ( i mam) bitewniaka LOTR,nawet fajny,ale teraz mam chęć zbierać Mein Panzer- trochę małą skala, ale podobno very fajna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrych kilka lat temu zagrywał się człowiek w Doomtroopera a później w Dark Edena. Ech to były czasy :)))

Grywa ktoś jeszcze w wyżej wymienione karcianki? Szczególnie Dark Eden jest bardzo cacy. Żal ogromny, że skończył się ledwie na edycji podstawowej bez żadnych dodatków (chociaż jeden był niemal ukończony a drugi w planach).

Pozdrowienia dla wszystkich maniaków karcianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować