Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

"Jeśli chodzi o bitewniaki (bo to w sumie zalicza się do segmentu RPG)"
Co ma bitewniak do RPG? Chyba tylko to, że używa się w obu systemach kości:]
Ja osobiście gram w bitenwgo LOTRa i w WFB. Gry jak najbardziej polecam. Potrafią wciągnąć na długie godziny. Malowanie figurek... Poezja... To jest to co tygryski lubią najbardziej. Każdy chce żeby jego oddział był najładniejszy. I będzie się musiał natrudzić żeby osiągnąć zamierzony efekt. Bitewniaki są cudownym hobby. Podziwianym przez wielu ludzi (choć niektózy, a może i nawet większość uważają, że jest to hobby dla małych dzieci i facetom odbija na starość). Ale z drugiej strony bitewniaki to nałóg. Po rozstaniu się z nimi powraca się do nich (sam wracałem 3 razy, tym razem na dobre). Hobby jest drogie, to fakt. Ale wiele osób które grają, przeznaczają na bitewniaki każdy oszczędzony przez nich pieniądz. Nie skąpią na rozwijanie swoich pasji. Gry bitewne to również hobby praktyczne. Uczy nas myśleć. Strategia jest równie ważna co i szczęście w kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 02:14, dudi1212 napisał:

"Jeśli chodzi o bitewniaki (bo to w sumie zalicza się do segmentu RPG)"
Co ma bitewniak do RPG? Chyba tylko to, że używa się w obu systemach kości:]


No niezupełnie :) Jak pokazuje historia zabawy z fantasy i fantastyką gry RPG wywodzą się z gier bitewnych :] Jesli mnie pamięć nie myli to bitewniaki mają swój początek w czasach napoleońskich. Następnie ludzie zaczęli się wcielać w poszczególnych żołnierzy i to moim zdaniem można uznać za początek RPGów.

qrczak90 --> ależ była konstruktywna, jednak nie jesteśmy sami na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:20, HumanGhost napisał:

Na przerwach to ja grałem z kumplami w Magica. Pewnie dlatego mieliśmy rekordową liczbę spóźnień.
;-)


Ta...ja raz zagrałem to mnie wyzwali od maniaka pokemonów, tfu! Po prostu ludzie którzy się interesują czymś innym, nie chcą żyć tylko tym szarym i ponurym światem, kochają fantastykę, są postrzegani jako wariaci. Cholera człowieka trafia, nawet moi rodzice patrząc na te karty myślą, że jestem jak małe dziecko zbierające kolorowe obrazki, albo że ktoś mnie wciągnie w jakąś hazardową rozgrywkę i się to źle dla mnie skończy. Oni nie rozumieją, że dzięki wyobraźni, dzięki tylu książkom, grom itd tak wiele się człowiek uczy.

I mam też uwagę co do samych karcianek. Szlag mnie trafia już od tego Magica, co pół roku albo rok wywalają jakiś set i musisz zmieniać karty, chyba że chcesz grać w Extend, ale to dla mnie chora zabawa. No i wyjdzie nowa X edycja, znowu przedrukują te same karty, dodadzą kilkanaście nowych i ta sama balanga w kółko. Marzyłem, żeby kiedyś zbalansowali którąś edycję i żeby kolejne dodatki nie kolidowały z poprzednimi, żeby ich nie wywalali. Od Mirrodina wszystko dobrze pasuje, mogliby zostawić w Type 2 Mirrodina, Kamigawę, Ravnice, 8, 9 edycję i dodawać następne. Już się zastanawiam nad rezygnacją z MTG, zobacze co będzie w X, jak mi się nie spodoba to przejdę na EVE. Ten świat jest ogromny, a teraz po tej fuzji z White Wolf wszystko się lepiej rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie między innymi przez te rotacje w Magicu przestałem w niego grać. Za dużo tego się w pewnym momencie zrobiło do ogarnięcia. Karty zaczęły mi się mieszać. Jedynie tak z kumplami sobie można było pograć dla przyjemności. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle o zakupieniu Civ Planszowej,WoWa planszowego :) i był jeszcze taki fajny tytuł Wojenny coś z drugiej wojny światowej kurde...zapomniałem no ale mam zamiar zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 00:44, DR.SIURAK napisał:

a znacie jakies gry karciane ale na kompa?


Jest Magic the Gathering jako gra komputerowa. Ale raczej taka sobie.
Poza tym jest cos zblizonego - Etherlords II. Też taka jakby karcianka, gdzie układasz talię i walczysz z innymi graczami w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 00:44, DR.SIURAK napisał:

a znacie jakies gry karciane ale na kompa?

....Pasjans? ;P To chyba najczęściej spotykana gra karciana na komputerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czasem jak do qmpla pójdę to sobie gramy w Magic''a tylko że qmpel nie zna angielskiego, to do końca nie wie co jego karty potrafią to mu tłumaczę :). Tylko że ostatnio zaczął się skubaniec na pamięć uczyć i straciłem moją jedyną przewagę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w podstawówce, kiedy kompa nie miałem, uwielbiałem gry planszowe (nadal je uwielbiam).Kilku kumpli , ja , brat i graliśmy całymi dniami :) Ehh....to były czasy. Noje ulubione to "Srebrna flota" planszówka z modelami statków, piractwo, walki na morzu, coś pięknego. Druga to "Twierdza" - również planszówka, przestrzenne figurki Anglików i Wikingów, zamek, machiny oblężnicze, magia , bitwa... Gry po prostu fenomenalne.
Często modyfikowaliśmy je, ulepszali, rozbudowywali,zabawa była przednia. teraz juz niestery nie ma z kim grać , większość nie ma czasu, albo woli kompa. Szkoda.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

srebrna flota jest genialna - ma tylko jedna wade - czas rozgrywki jest niemilosiernie dlugi w przypadku gdy gra sie w wiecej niz 3 osoby a wiatr wieje nie w ta strone co trzeba ;)

podobala Ci sie twierdza? do mnie jakos nie przemowila... wg mnie ma skopana mechanike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie grac w scrable, niestety jak gra sie samemu lub w 2 osoby to jest troche nudno, a pozatym to eurobiznes i oczywiście CHIŃCZYK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 09:47, morthi napisał:

srebrna flota jest genialna - ma tylko jedna wade - czas rozgrywki jest niemilosiernie dlugi
w przypadku gdy gra sie w wiecej niz 3 osoby a wiatr wieje nie w ta strone co trzeba ;)

CZaesm i tak bywało, ale to uroki gier planszowych :) Kiedyśmy jątrochę po naszemu ulepszyli, to dopiero długo się grało, a graliśmy w 5-6 osób.

Dnia 19.05.2007 o 09:47, morthi napisał:

podobala Ci sie twierdza? do mnie jakos nie przemowila... wg mnie ma skopana mechanike

CZy ja wiem, dlaczego, bądź konkretny i mnie uświadom :P, Mnie się bardzo podobała, oczywiście też z czasem została ulepszona, zmodernizowana, pamiętam ze nawet robiłem nowe plansze i zamki do celów gry, zabawa przednia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys grywałem w ardeny1942,kreta.pamietam moment jak kumpel kichnoł i wszystkie kwadraciki sie wywaliły,ale była zadyma.dlatego szukam czegos takiego na kompa.(najlepiej online i po polsku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy dobrym prowadzeniu obrony nie dalo sie twierdzy zdobyc a jesli przeciwnik zastosowal trick i wybudowal mase machin to wtedy twierdza byla nie do obronienia - de facto byly tylko dwie drogi do zwycieztwa i dlatego tez mi sie ta gra nie podobala a na wlasne modyfikacje zasad nie mialem jakos czasu i natchnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować