Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Ja grałem w Magic the gatchering i nie polecam bo drogie.300 zł na to wywaliłem a talie mam słabą. Dla niezorientowanych to różne talie się kupuje i z nich składa się jak najlepszą. 1 talia 42ł lub 47zł lub 49zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 15:28, Dominik000 napisał:

Ja grałem w Magic the gatchering i nie polecam bo drogie.300 zł na to wywaliłem a talie
mam słabą. Dla niezorientowanych to różne talie się kupuje i z nich składa się jak najlepszą.
1 talia 42ł lub 47zł lub 49zł.

A jest w nich 40 kart lub 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 15:28, Dominik000 napisał:

Ja grałem w Magic the gatchering i nie polecam bo drogie.300 zł na to wywaliłem a talie
mam słabą. Dla niezorientowanych to różne talie się kupuje i z nich składa się jak najlepszą.
1 talia 42ł lub 47zł lub 49zł.

Nieszczęście są też tańsze karcianki.

Tylko szkoda, że MTG jest najpopularniejsze. I w inne rzeczy mało kto gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzylo sie zebrac kilka interesujacych gier:
- Magia i Miecz + Miasto, Jasinia, Podziemia, W Kosmicznej Otchlani - absolutny klasyk i perelka wsrod moich gier
- Monopoly - wiadomo co, najlepsza gdy w grajacym towarzystwie sa dziewczyny
- Risk - walka o panowanie nad swiatem
- Axis & Allies - niedostepna i niewydana w Polsce genialna gra strategiczna (WWII), w dodatku udalo mi sie kupic egzemplarz w bardzo dobrym stanie z ''86 roku :D

O Axis & Allies dowiedzialem sie od kumpla, ktoremu takowa zona na urodziny kupila i postanowilem sobie sprawic tez cos podobnego, on ma Europe a ja mam swiat. Jak zasiadziemy do gry to 5 godzinek mija na rozgrzewke (choc i sa takie partie ktore mozna zakonczyc w tym czasie). Jako mala podpowiedz zamieszcze dwa zdjatka, pierwsze to widok na moja gre, a drugie to gra kumpla w akcji :)

20070625123018

20070625123054

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o tak - ryzyk to swietna gra
szczegolnie kiedy gra se w kilka osob i nagle po tym ja ksie zawiazalo mnostwo sojuszy okazuje sie ze ktos robi rajd przez pol swiata i wygrywa gre ;) lub tez ktos robi podwojny rajd i podbija caly swiat :P

czy gral ktos w wersje ad 2240? (czy jakos tak) z ksiezycem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:10, Pawlo09 napisał:

> ja ostatnio grałem w Runebound (2 edycja wersja PL)
>
> polecam przede wszystkim miłośnikom Magii i Miecza
> tutaj http://www.galakta.pl/dzial_21.html info nt. polskiej wersji

No gra może być fajna ja nie grałem


I po co to piszesz? Zauważyłem, że tak w każdym temacie. Piszesz wypowiedzi kompletnie bez sensu i niewnoszące nic do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh od kiedy w pełni;> korzystam z komputera gier planszowych/karcianek itd. w moim domu nie przybywa.
Najstarszy okaz to Ghost Castle wersja w języku greckim - wprawdzie bardzo prosta gierka, ale daje sporo frajdy:P
Monopoly - wersja angielska:P heh kiedy była kupiona nie byłe jeszcze wersji polskiej...i dobrze:P w "pl" nie podobają mi się pieniądze:>
Operacja - średnia, ale w czasach kiedy w nią grałem wydawała mi się cudowna:)
Milionerzy - coś mnie kiedyś podkusiło aby ją kupić:P całkiem niezła gierka. Można się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć...

Moja ulubiona - Scrabble - ah! w każdej chwili jestem gotowy zagrać;) mój numer 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry planszowe... zdecydowanie Chińczyk :P albo Monopol :P
Z logicznych to lubię np. szachy warcaby albo sudoku :P
Z karcianych to remika, pokera, tysiąca, a także taką grę po włosku (używa się do tego włoskich kart) coś podobnego do naszej gry w wojne albo tysiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie na PC? Polecam konsole. :P
A tak serio, serio to polecam:
Z planszówek to:
- Dungeoneer - połączenie Magii i Miecz, Shadowruna i Labiryntu Śmierci. Mapa jest budowana z kart. Prawie całą grę zrobił JEDEN facet.
- Chińczyk
- Młynek
- Monopoly
Karcianki:
- Magic the Gathering - ostatnio porzuciłem. Pożera kasę.
- Shadowrun - dosyć stara gierka. Dziś da się kupić podstawkę za 20zł i bustery za 7zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś fajnych gier karcianych na PC .. Głównie chciałbym grać Online może być i też Online ale darmowe.

Coś podobnego na wzór Magic The Gathering .. gdzie masz swoje talie kart i wystawiasz karty potworów i zadają damage drugiemu graczowi / komputerowi ..

Kiedyś widziałem takich gier sporo ale coś nie mogę obecnie znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam World of Warcraft: TCG. Fajne zasady, sporo kart (wychodzi 3 seria niedługo), świetne ilustracje. Tylko najpierw upewnijcie się, że macie z kim grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować