Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 08:01, citekmaniak napisał:

Hehe, tylko że on ma 21 lat a ja 18 więc nici z tego o czym myślisz.
Ale gra naprawdę fajna, fajnie się gra jak kompa w poblizu nie ma, szczególnie na wakacjach
na działce czy gdzie tam indziej.


teraz fajnie się złożyło ...bo miałem jechać razem z naszą wesołą ferajną od MiM''a na zimowisko ...ale niestety nie odbywa się wiec robimy mały turniej (czyli tak co drugi dzien w ferie będziemy grać ) MiM''a w naszej melinie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozę głupie pytanie, ale: czy ten sklep na Królewieckiej na rynku jeszcze jest? Bo musze kupić zakładki na karty do segregatora. Może tam będą taniej niż na Allegro. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, na darmo nie jeździłem. Choć kupiłem tylko wkłady do segregatora. Zawiodłem się niestety pod względem oferty. Niby spory sklep a z karcianek to tylko Cathulu widziałem i jakichś piratów.
Ehh szkoda, że w tym Płocku tak słabo z tym jest nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Remi Brydż, naprawdę dobra karcianka, nie chce mi się tłumaczyć zasad możecie sobie poszukać w internecie albo popytać kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

3. Magia i Miecz (kultowa planszówka- juz po latach może tak nie kręci ale i tak grywalność
tej gierki przez wiele lat była ogromna)


Moim zdaniem kręci nawet po latach ;). Niegdyś ze znajomymi potrafiliśmy grać tygodniami w M&M i jeszcze nawet teraz co jakiś czas zbieramy się przy tej grze. Faktem jest, że trochę ją sobie zmieniliśmy, dodaliśmy nowe postaci i potwory, utworzyliśmy cały system naliczania doświadczenia i awansu bohaterów na różne profesje. Dzięki czemu gra stała się dla nas jeszcze ciekawsza i zawsze gdy się znudzi, możemy usprawniać ją dalej, dodając inne nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 20:02, Azuredragon napisał:

Heh. Zgadzam się co do obu pozycji. Magia i Miecz rządziła. Szkoda, że nie ma już żadnych nowych
edycji. :-(


w październiku tego roku ma się pojawić na zachodzie czwarta edycja Talismana czyli po naszemu Magii i Miecza

tutaj strona zachodniego wydawcy:
http://blackindustries.com/?template=TM&content=talisman-pr

szepcze się po kątach - że w Polsce ktoś się przymierza do wydania Magii i Miecza 3 ed. - czyli Talismana 4ed. - ale na razie zero jakichkolwiek potwierdzonych informacji.

Nowy Talisman był w lutym prezentowany przez Black Industries na targach w Norymberdze

20070313124116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 12:42, moonman napisał:



Tak w sumie, to wydawcą Talismanu jest Black Industries, wydawnictwo, które wcześniej przyniosło nam nową edycję Warhammer Fantasy Roleplay. Druga edcycja tego RPGa ma w polsce wydawcę, a mianowicie Copernicus Corporation. Talisman jest elementem uniwersum Warhammer Fantasy, więc kto wie? Może Copernicus wyda tą planszówkę w Polsce, a przecież warto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wiele postów o kolekcjonerskich karciankach, zaciekawiło mnie to i chciałbym kupic sobie talie kart
tylko nie wiem którą gre wybrac moglibyście doradzić co byłoby dobre na początek lub podać jakąś stronę gdzie znajde takie informacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 19:38, david' napisał:

przeczytałem wiele postów o kolekcjonerskich karciankach, zaciekawiło mnie to i chciałbym kupic
sobie talie kart
tylko nie wiem którą gre wybrac moglibyście doradzić co byłoby dobre na początek lub podać
jakąś stronę gdzie znajde takie informacje ?


Ja na początek polecam klasyke ( i nie myśle tu o "Magic....") a mianowicie "Doom Trooper". Były czasy że grałem maniakalnie, a teraz nadal lubie sobie popatrzyć na malutką (400 sztuk) kolekcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cięzko coś polecić. Jest całą masa karcianek. Jak napisał mufur, ja również polecam Doom Trooper, choc to juz martwy system.
Natomiast mogę tez polecić Magic the Gathering, choć poziom skomplikowania chyba niezbyt nadaje się dla początkujacego gracza. Ja zaczynałem od DT a potem właśnie grałem w MtG.
Fajna jest też karcianka World of Warcraft. Moim skromnym zdaniem posiada najlepsze wykonanie kart. No i jest łątwa do opanowania. Na razie jest tylko jeden zestaw, plus tzw. Laid Deck (dodatkowy), więc łątwo zacząć kolekcję. W kwietniu wychodzi kolejny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam grę RYZYKO. Jest to śietna gra bitewna, z wieloma ilościami żołnierzy (w grze jest ich ponad 300). Z wieloma misjami (przy niejednych można spędzić kilka godzin).

20070315073018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 07:25, HumanGhost napisał:

Cięzko coś polecić. Jest całą masa karcianek. Jak napisał mufur, ja również polecam Doom Trooper,
choc to juz martwy system.
Natomiast mogę tez polecić Magic the Gathering, choć poziom skomplikowania chyba niezbyt nadaje
się dla początkujacego gracza. Ja zaczynałem od DT a potem właśnie grałem w MtG.
Fajna jest też karcianka World of Warcraft. Moim skromnym zdaniem posiada najlepsze wykonanie
kart. No i jest łątwa do opanowania. Na razie jest tylko jeden zestaw, plus tzw. Laid Deck
(dodatkowy), więc łątwo zacząć kolekcję. W kwietniu wychodzi kolejny dodatek.


Musze się niestety z tym zgodzić "DT" to wymarły system. Jednak na aukcjach mozna jeszcze spokojnie znaleść karty do tego systemu, więc jeśli masz gdzieś "pod ręką" kumpla który też chce spróbować z karciankami to... wieczory masz zajęte nad myśleniem jak go pokonać ;)
W żadnym wypadku nie polecam karcianek na podstawie kreskówek (czyt. pokemon, czy "coś tam coś tam Yo"), zrazisz się tylko i nie bedziesz miał z tego żadnej frajdy.
W "WoW" nie dane mi było zagrać więc się na jej temat nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować