Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

@Buhahahahaha - Jestem zółtodziobem. Nie wiem czy sobie poradzę z dwoma dodatkami naraz. Warto najpierw zacząć przygodę tylko od podstawowej wersji, czy łatwo odnajdę się w świecie z dwoma dodatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 21:36, Dodus14 napisał:

Nie wiem czy sobie poradzę z dwoma dodatkami naraz.


A niby dlaczego miałbyś sobie z nimi nie poradzić? :)

>Warto najpierw zacząć przygodę tylko od podstawowej wersji, czy łatwo odnajdę

Dnia 16.05.2010 o 21:36, Dodus14 napisał:

się w świecie z dwoma dodatkami?


Moim zdaniem na początku najlepiej będzie zając się podstawką, choć główny jej quest jest miejscami dość nudny (

Spoiler

mam tu na myśli zamykanie wrót

), ale te poboczne są już znacznie ciekawsze. Ale jeśli byś chciał to dodatki możesz zacząć w każdej chwili i nawet będąc na 1 poziomie doświadczenia nie będziesz miał problemów z ich ukończeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z questami z dodatków? One (dodatki) dodaję nowe mapy i tam je (questy) dostane, czy w świecie podstawowej wersji Oblivion''a dostaję nowych NPC i od nich biorę zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszy oficjalny dodatek Knights of the Nine to nie dodaje on żadnego nowego terenu tylko na mapie znanej z podstawki pojawiają się nowe jaskinie, podziemia itp.a zadania do wykonania oczywiście tam będziesz miał. Drugi dodatek - Shivering Isles jest już bardziej obszerny. W pewnym miejscu na mapie pojawia się portal i po jego przejściu zostajesz teleportowany do zupełnie nowego obszaru. Dodajmy że nowy teren do zbadania jest całkiem spory i chcąc zrobić wszystkie questy będziesz potrzebował na to jakiś 30-40 godzin gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A więc po wgraniu dodatków, zaraz mam lecieć do portalu i tam zacząć przygodę, czy najpierw zakończyć misje w podstawowym świecie i później iść do portalu?

PS: Jest w Oblivion''ie jakiś limit lvl''a i pojemności plecaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:00, Dodus14 napisał:

Hmmm... A więc po wgraniu dodatków, zaraz mam lecieć do portalu i tam zacząć przygodę,
czy najpierw zakończyć misje w podstawowym świecie i później iść do portalu?

Możesz ale nie musisz. Oblivion zapewnia bardzo dużą swobodę i nie trzeba się spieszyć, robisz co chcesz i kiedy chcesz.

Dnia 16.05.2010 o 22:00, Dodus14 napisał:

PS: Jest w Oblivion''ie jakiś limit lvl''a i pojemności plecaka?


Limit levelu jako tako jest, ale ciężko powiedzieć ile on wynosi, bo to już będzie zależało od sposobu gry i przydzielania punktów po każdym awansie. A jeśli chodzi o pojemność plecaka to masz tutaj maksymalny ciężar jaki możesz unieść. Po jego przekroczeniu Twoja postać nie będzie mogła się poruszać i będziesz zmuszony coś wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:09, dave03 napisał:

Możesz ale nie musisz. Oblivion zapewnia bardzo dużą swobodę i nie trzeba się spieszyć,
robisz co chcesz i kiedy chcesz.


Chodziło mi tu bardziej o "czy lepiej" pójść najpierw do portalu czy robić misje na podstawowych mapach.

A punkty umiejętności? Rozdaje je w menu postaci czy tak jak w Gothic''u? - u NPC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:16, Dodus14 napisał:

Chodziło mi tu bardziej o "czy lepiej" pójść najpierw do portalu czy robić misje na podstawowych
mapach.

To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ja w każdym bądź razie przechodziłem najpierw podstawkę, dalej było Knight of the Nine i na samym końcu Shivering Isles, czyli w takiej kolejności jak się wszystko ukazało.

Dnia 16.05.2010 o 22:16, Dodus14 napisał:

A punkty umiejętności? Rozdaje je w menu postaci czy tak jak w Gothic''u? - u NPC?

Umiejętności z tego co pamiętam zależą od rasy postaci jaką sobie wybierzesz. Każda ma inne, ale wydaje mi się też że - podobnie jak w Morrwindzie - możesz sobie stworzyć własną i wówczas sam sobie przydzielasz umiejętności które Ci najbardziej odpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy za jaką cenę by była. Ale to by pewnie była już używka i widziałem że takie jakiś czas temu "chodziły" po 40-50zł (ja swego czasu kupiłem nówkę w foli za 35zł w sklepie Cenegi:P) i za taką cenę jeśli gra by była w dobrym stanie to na pewno warto, zwłaszcza że Pomarańczowa KK nie zachwyca wizualnie.
Jeśli chodzi o zawartość EK Obliviona to ona nie powala, ale tak jak pisałem wyżej - za taką cenę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 17:55, Dodus14 napisał:

A warto zainteresowac sie edycja kolekcjonerska gry?

Pamiętaj tylko żeby odróżnić edycję premierową od kolekcjonerskiej. Kolekcjonerkę dziś trudno dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2010 o 22:09, dave03 napisał:


Limit levelu jako tako jest, ale ciężko powiedzieć ile on wynosi, bo to już będzie zależało
od sposobu gry i przydzielania punktów po każdym awansie. A jeśli chodzi o pojemność
plecaka to masz tutaj maksymalny ciężar jaki możesz unieść. Po jego przekroczeniu Twoja
postać nie będzie mogła się poruszać i będziesz zmuszony coś wyrzucić.


Ewetułanie Wsiąść na konia :) (Na zewnątrz) konik naszą przeciążoną postać bez trudu będzie wiózł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja bym jej nie miał to na pewno tyle bym za nówkę był skłonny zapłacić. Ale mnie tak szczerze mówiąc bardziej podoba się tak kolekcjonerka PL jednak ona jest już 20zł droższa. Gdyby nie to że posiadam już 2 wersje podstawki (EK i premierowa, ale w tej uboższej wersji) to mocno bym się zastanawiał czy jej nie wziąć... Oczywiście głównie dla tego drukowanego poradnika. Wiem że Oblivion jest za sprawą tego kompasu grą dość prostą, ale lubię sobie takie rzeczy poczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął tą droższą, ale nie ma jej dostępnej. A co do tej tańszej to jest w wersji angielskiej i nie wiem czy ta 112 stronnicowa książka jest PL czy ENG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:28, Dodus14 napisał:

Ja bym wziął tą droższą, ale nie ma jej dostępnej.


Rzeczywiście dziwna sprawa z tą kolekcjonerką za 79zł. Na stronie głównej niby pisze że jest dostępna a jak się wyjdzie dalej to już nie. Ale jeśli wolałbyś wziąć właśnie ją to na wszelki wypadek napisz wcześniej maila czy rzeczywiście jej nie ma, bo kiedyś tak miałem i okazało się że gra jednak była.

Dnia 17.05.2010 o 22:28, Dodus14 napisał:

A co do tej tańszej to jest w wersji
angielskiej i nie wiem czy ta 112 stronnicowa książka jest PL czy ENG.


Jest po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:36, dave03 napisał:

na wszelki wypadek napisz wcześniej maila czy rzeczywiście jej nie ma, bo kiedyś


Jaki cenega ma adres e-mail? cok@cenega.pl? Tylko ten znalazłem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:41, Dodus14 napisał:

Jaki cenega ma adres e-mail? cok@cenega.pl? Tylko ten znalazłem.

Wydaje mi się że na ten, choć ja swego czasu zagadałem na gg do natanadlera (i po chwili już towar na stornie był dostępny), ale z tego co się orientuje to on już w Cenedzie nie pracuje. Jednak ja na Twoim miejscu w pierwszej kolejności bym próbował sprawę załatwić telefonicznie, gdyż w ten sposób prawdopodobnie odpowiedź byś otrzymał znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować