Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2008 o 21:35, Meledictum napisał:

> > Ano prawda, tym bardziej, że samo zdobycie rzeczy na której zależy Nocturne
w jaskini
>
> > też jest bardzo proste.
>
> Mam pytanie, gram w dodatek Rycerze Dziewiątki, zdobyłem rękawice Krzyżowca, ale
przejąłem
> klątwę tej rodziny, i kondycja podczas biegu zamiast mi się odnawiać - maleje, po
prostu
> strasznie zmniejszyła mi się regeneracja kondycji. Czy jest jakiś UCZCIWY (oczywiście

> żadne kody nie wchodzą tutaj w grę, zamierzam grać z satysfakcją ^^) sposób pozbycia

> się tej klątwy?

Klątwa zniknie dopiero po przyjęciu błogosławieństwa Talosa - należy kontynuować linię
questów Knights of the Nine. Oprócz tego możesz próbować sobie zrekompensować ubytek
Kondycji przez picie mikstur z efektem przywrócenia kondycji (można je zrobić z dowolnego
żarcia - od chleba, przez jabłka, aż po mięso - potrzebne są tylko przyrządy alchemiczne,
które można kupić albo znaleźć w Gidlii Magów).


Już się bałem, że będę się męczył z tą klątwą do końca gry, dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2008 o 21:39, Badyl13 napisał:

Już się bałem, że będę się męczył z tą klątwą do końca gry, dzięki za pomoc!


Podobna sytuacja jak z Kielichem bodajże Goryczy w Guild Warsie, który obniżał ilość posiadanych HP. ;]
Dopiero "pchnięcie" fabuły do przodu umożliwiło pozbycie się utrudniających życie konsekwencji grania. xP
PS : Jeszcze jeden przykład, Morrowind. Spaczenie. Divayth Fyr. Nic dodać, nic ująć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos mam pytanko, ściągał ktoś kiedyś mały dodatek/mod o nazwie Castle Highrock wstawiający do gry ciekawy zameczek-rezydencję na zachód od Brumy, wśród ośnieżonych szczytów i zielonych sosen? :D

Bardzo przydatna rzecz, budowla jest świetna wewnątrz jak i na zewnątrz, sporo gablot i schowków, widoki z tarasu powalają i okolica rezydencji bardzo ładna. :) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 22:39, Union Pacific napisał:

A propos mam pytanko, ściągał ktoś kiedyś mały dodatek/mod o nazwie Castle Highrock wstawiający
do gry ciekawy zameczek-rezydencję na zachód od Brumy, wśród ośnieżonych szczytów i zielonych
sosen? :D

Bardzo przydatna rzecz, budowla jest świetna wewnątrz jak i na zewnątrz, sporo gablot
i schowków, widoki z tarasu powalają i okolica rezydencji bardzo ładna. :) Polecam.


Bruma (i ogólnie przysypane śniegiem okolicy - tam, gdzie jest zimno) to najbardziej obrzydliwa lokacja w grze. Nie wiem co jest takiego pięknego w stercie zamarzniętej wody i zimnej temperaturze. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przypomina jakieś miasteczko ze Szwajcarii :D Wśród gór, ośnieżone drewniane chałupki wśród ośnieżonych sosen :) Nic tylko ubrać ciepłe ubranie i już lepiej xD A Bruma właśnie to obrazuje :) Choć Miastem Cesarskim lub Skingradem też nie pogardzę.

A propos Castle Highrock - jest tam jedyny WC jaki w grze widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jeżeli gustujesz w tego typu klimatach, to polecam odwiedzieć Wioskę Skaal na Solstheim ( Bloodmoon ).
Nic go nie pobije, a na pewno nie Bruma, która zbytnio mnie nie zachwyciła. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę TES IV od III, choć jakbym się tak dłużej nad tym zastanowił, to może i bym się skusił. Na razie jednak wolę się pozachwycać Oblivionem i moim małym zameczkiem :D A takich surowych zimnych klimatów moim zdaniem powinno by więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 23:48, Union Pacific napisał:

Ja jednak wolę TES IV od III, choć jakbym się tak dłużej nad tym zastanowił, to może
i bym się skusił. Na razie jednak wolę się pozachwycać Oblivionem i moim małym zameczkiem
:D A takich surowych zimnych klimatów moim zdaniem powinno by więcej :D


Kto zliczy wszystkie godziny które przegrałem w TES III, dostanie pół mojego pokoju i psa. ;]
W IV brakuje mi troszkę tego klimatu Vvardenfell, oraz grzybków i grobowców. :P
Jeszcze ten tryb szybkiej podróży i strzałki... Eh, pamiętam godzinne poszukiwania niektórych jaskiń... :D
Ale wracając do tematu. Obiło mi się o uszy, że najnowsza odsłona serii TES, okraszona będzie tytułem Skyrim. Tak więc cała nadzieja w tym, że pogłoski staną się faktem. :) Wtedy nacieszysz swoje oczy odpowiednią ilością śniegu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby :) Dopiero teraz tak do mnie dociera, że Cyrodiil jakby na to nie spojrzeć jest mniejsze od Morrowind. Kiedy się tak patrzy z jakiegoś wzgórza w Oblivionie to się wydaje, jakież to wielkie odległości. A potem? Dostajesz konia, tryb szybkiej podróży już jest i jakoś tak nie spędza się tyle czasu podróżując z lokacji do lokacji jak w Morrowindzie. Jednak tutaj jest lepsze odwzorowanie terenu, tu jakiś zagajnik, most, kładka, ruiny, przystań, grota itp. Tego mi brakowało w Morrowindzie, gdzie między lokacjami nie było zbyt szczególnych urozmaiceń :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 23:39, Union Pacific napisał:

Mi przypomina jakieś miasteczko ze Szwajcarii :D Wśród gór, ośnieżone drewniane chałupki
wśród ośnieżonych sosen :) Nic tylko ubrać ciepłe ubranie i już lepiej xD A Bruma właśnie
to obrazuje :) Choć Miastem Cesarskim lub Skingradem też nie pogardzę.

A propos Castle Highrock - jest tam jedyny WC jaki w grze widziałem :D


[Prawie] Rzygać mi się chce, jak widzę ten cały śnieg, nie mówcie, że to się wam naprawdę podoba. >.,,.< Za to bardzo ładny jest Blackwood, ewentualnie (ale to już od biedy) lasy na południe od Imperial City i na południe od Chorroll. Cesarskie miasto wygląda bardzo monotonnie, ciągle te same kształty, te same białe (marmurowe?) budynki. Okolice Anvil wyglądają... dziwnie, wszystko skąpane w jakiejś żółtej trawie. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciąż gnębi jeden problem... sporo ludzi narzeka na to, że gra laguje im w lasach, czy tam, gdzie pole widoku jest szerokie, i jest dużo trawy. Mi w tych obszarach gra chodzi absolutnie płynnie, pomimo tego, że mam pakiet textur od Qarla, i wiele innych polepszających grafikę tweaków, a gra chodzi w rozdziałce 1440x900, na max detalach.

O ile tu problemu nie ma, to FPS''y strasznie lecą w dół w miastach. Kursor nie przesuwa już się tak płynnie. Nie wie ktoś może czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imperial City rzeczywiście jest monotonne, ale da się żyć (szczególnie dzięki włamaniom xD). W Chorrol bywam rzadko, natomiast w Skingradzie spędzam bardzo dużo wolnego czasu. Anvil jak przystało na taką mieścinę portową powinno być w żółtawych promieniach słońca, przy czym pasuje to do tamtejszej architektury.

Budynki w Imperial City są z marmuru, natomiast główna wieża cesarska jest z białego złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym zarzucić cytat, który mniej więcej w takiej formie pada na anglojęzycznych forach

"Game is smooth as silk in towns/dungeons (30 to 60 depending on number of NPC''s on screen) but very noticable FPS drops (20 to 25) outdoors as well."

Tłumacząc "Gra jest płynna w miastach/lochach(od 30 do 60 fpsów, zależnie od liczby NPC''ów), ale bardzo zauważalny jest spadek FPS''ów (20 do 25) na zewnątrz.

To znaczy, że coś mi powoduje tego laga w miastach, tylko nie wiem co, skoro wszystko chodzi mi OK nawet na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra zaczyna lekko lagować gdy w lesie rzuci się na mnie więcej stworów i potworów. Myślę, że jest to związane z animacją i ruchem postaci. To by się zgadzało z tym, dlaczego w miastach też gra zaczyna niemiłosiernie zwalniać. Więcej ruchów i szczegółów do odtworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 00:10, Union Pacific napisał:

U mnie gra zaczyna lekko lagować gdy w lesie rzuci się na mnie więcej stworów i potworów.
Myślę, że jest to związane z animacją i ruchem postaci. To by się zgadzało z tym, dlaczego
w miastach też gra zaczyna niemiłosiernie zwalniać. Więcej ruchów i szczegółów do odtworzenia.


http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2684
Właśnie takie coś znalazłem, komentarze są bardzo pozytywne, może warto się tym zainteresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić dom w Chorrol musisz pogadać z hrabiną Arrianie Valga (rezyduje w zamku w Chorrol). Musisz mieć 70 pkt. perswazji u niej i min. 13 pkt. sławy. Dom kosztuje 20000 septimów.
Dom w Skingradzie kosztuje 25000 septimów, musisz porozmawiać z Halem-Liurz (znajdziesz ją/go na zamku w Skingradzie), a potem z Shumem gro-Yarug (tutaj musisz mieć min. 70 pkt. perswazji i sławę na poziomie 15 pkt.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba złapałem buga :<
Została mi ostatnia część zbroi Krzyżowca - tarcza.
Jestem w forcie, i kiedy używam "wajchy" to żadne wrota się nie otwierają... użyłem więc raz na próbę przechodzenia przez ściany, czy wajcha opuszczająca mosty zadziała... a takiego, nic się nie rusza... Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 09:23, Union Pacific napisał:

Aby kupić dom w Chorrol musisz pogadać z hrabiną Arrianie Valga (rezyduje w zamku w Chorrol).
Musisz mieć 70 pkt. perswazji u niej i min. 13 pkt. sławy. Dom kosztuje 20000 septimów.
Dom w Skingradzie kosztuje 25000 septimów, musisz porozmawiać z Halem-Liurz (znajdziesz
ją/go na zamku w Skingradzie), a potem z Shumem gro-Yarug (tutaj musisz mieć min. 70
pkt. perswazji i sławę na poziomie 15 pkt.)


DZIĘKI!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 00:01, Meledictum napisał:

[Prawie] Rzygać mi się chce, jak widzę ten cały śnieg, nie mówcie, że to się wam naprawdę podoba. >


Z gliny balwana nie zrobisz... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować