Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2008 o 19:00, MastAlol napisał:

Ten mod nic nie miesza za bardzo w strukturze gry itd.?


nie wiem co mialby namieszac :]

to jest po prostu zwykly mod, ktory dodaje i przesuwa rzeczy w oryginalnej grze - jedynie jak chcesz go odinstalowac i grac dalej na tym sejwie juz bez tego moda, to musisz pamietac, by pouruchamiac kilka skryptow z konsoli przed jego odinstalowaniem - ale to dotyczy tylko kilku miast gdzie drzwi sa przesuniete itp.

tak czy inaczej, po odinstalowaniu ten mod nie zostawia jakis wyraznych sladow, ktorych nie mozna bylo by odkrecic i to tylko na tych sejwach gdzie byl uruchomiony...

ja gram juz z kilkadziesiat godzin i nic specjalnego sie nie wydarzylo z powodu tego moda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:14, lukasz11111 napisał:

Mam pytanko. Czy złą sławę można w jakiś sposób zmniejszyć ( kod, parametr czy inne coś
). DB i GZ robią swoje w tej kwestii.


Zmniejszenie negatywnej sławy (infamy) możliwe jest tylko po odbyciu pielgrzymki w dodatku Knights of the Nine. Innych sposobów nie stwierdziłem. Jeżeli zbyt wysoki poziom Infamy przeszkadza w grze, można go zrekompensować zyskując "zwykłą" sławę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:14, lukasz11111 napisał:

Mam pytanko. Czy złą sławę można w jakiś sposób zmniejszyć ( kod, parametr czy inne coś
). DB i GZ robią swoje w tej kwestii.


Niesławę można zmniejszyć odbywając pielgrzmykę do kaplic Dziewiątki. Ew. próbowałbym konsolą, ale nie jestem pewny.

EDIT: Fokk, drugi ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania lukasza11111 z tym, że kody mnie nie interesują. Sam zarobiłem jeden punkt złej sławy a najdziwniejsze w tym jest to, że nawet nie wiem kiedy i w jaki sposób:| Nikogo nie zabiłem i nic też nie ukradłem, a i w więzieniu nigdy nie siedziałem. Więc za co można dostać punkty do złej sławy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Przykładowo wykonując zadania dla Mrocznego Bractwa, lub Gildii Złodziei.
PS : Jeden punkt to nie taka tragedia. Ja mam swoją postacią około 30 i jakoś żyję. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:27, dave03 napisał:

Przyłączam się do pytania lukasza11111 z tym, że kody mnie nie interesują. Sam zarobiłem
jeden punkt złej sławy a najdziwniejsze w tym jest to, że nawet nie wiem kiedy i w jaki
sposób:| Nikogo nie zabiłem i nic też nie ukradłem, a i w więzieniu nigdy nie siedziałem.
Więc za co można dostać punkty do złej sławy?

Dodatkowo punkty złej sławy można dostać za zadnia, w których nie postąpiłeś tak jak nakazuje tego dobro, czyli np. dałeś jakiś przedmiot nieprawowitemu właścicielowi itd. Poza tym Splocky i Meledictum napisali rozwiązanie tego. Zresztą i tak mam dużo punktów infamy i dobrze mi z tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:27, dave03 napisał:

Przyłączam się do pytania lukasza11111 z tym, że kody mnie nie interesują. Sam zarobiłem
jeden punkt złej sławy a najdziwniejsze w tym jest to, że nawet nie wiem kiedy i w jaki
sposób:| Nikogo nie zabiłem i nic też nie ukradłem, a i w więzieniu nigdy nie siedziałem.
Więc za co można dostać punkty do złej sławy?


Punkty "złej" sławy można dostać za wykonanie niektórych questów, które wydają się "prawidłowe", na przykład:
-wykonując questy dla Gildii Złodziei i Dark Brotherhood,
-w czasie questu dla Kud-Ei w Bravil ginie elf (quest nazywał się bodajże "Through A Nightmare, Darkly")
--w queście Zakon Cnotliwej Krwi (The Order oif the Virtuos Blood) ginie Roland Jenseric,
-w queście Sins of the Father gracz oddaje Honorblade of Chorrol (ostrze honorowe Chorrol) w ręce tego stałocieplnego Dunmera,
-kiedy nagroda powyżej 500 (a może 1000, nie pamiętam dokładnie) sztuk złota zostaje nałożona na gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>stałocieplnego Dunmera

Uwielbiam Twój styl.. :)

Dodatkowo, jeżeli masz mod Mehrunes'' Razor i zjesz serce dremory, by zdobyć Ostrze, wtedy dostajesz +4 do infamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:37, Splocky napisał:

> i zjesz serce dremory


niesmaczne jest, lepsze jest Argonianina... serwowane na zimno

;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:51, trollf napisał:

> > i zjesz serce dremory

niesmaczne jest, lepsze jest Argonianina... serwowane na zimno

;D


Stałocieplni... kanibale (za kanibalizm uważam zjadanie istot inteligentnych xP). Obyś się udławił moimi trzema komorami. Zresztą, ciekawe skąd wiesz jak smakuje, przecież w Oblivionie ani Morrowindzie nie ma tego typu informacji >.,,.<

Za to powiem, że stałocieplni są całkiem smaczni, jeżeli zje się ich zaraz po śmierci to nawet gotować nie trzeba - od razu są ciepli, nie tylko w środku, ale też na powierzchni. Polecam ludzkie serca, chociaż mięso to mięso (podejrzenie na podstawie Lore i środowiska naturalnego - Argonianie prawdopodobnie mają mniej kubków smakowych niż homo sapiens sapiens).

W ogóle, zna ktoś ewolucyjne zastosowanie tej miękkiej, ciepłej, porośniętej futrem, obrzydliwej skóry, przez którą widać mięśnie i naczynia krwionośne (sic!), do tego przy wysiłku jeszcze bardziej się nagrzewa, robi się czerwona, pojawia się pot i w ogóle jest taka, że najlepiej nawet na to nie patrzeć. Takie łuski są skuteczniejszą obroną dla wnętrzności przed różnymi patogenami, do tego w ogóle nie widać przez nie mięśni, chociaż swoje ważą. xP

>odpowiedź na posta napisanego przez użytkownika Splocky:
>Uwielbiam Twój styl.. :)

Trzeba zmienić, Argonianie nie powinni być raczej lubiani przez stałocieplnych (w końcu "alien personality", "reclusive nature" i "lack of trust" robią swoje, nie mówiąc o praktycznym braku mimiki, braku gestykulowaniu rękoma etc.). xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:05, Meledictum napisał:

O_O


nie rozumiem... :]
najpierw nazywa kogos kanibalem, mowiac, ze to z powodu zjadania "inteligentnych" istot, a pozniej sam mowi z zachwytem o smaku miecha innego wysoko postawionego gatunku w piramidzie zywienia... no i czemuz sie tak on rozsmakowujew w miesie, jakze przeciez obrzydliwej dla niego istoty...

hipokryzja? niescislosci? wcale nie... po prostu pokretna gadzia "logika" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatek! Hura. Pielgrzymka, to chyba nie porblem. Wykonałem zadanie z kradzieżą kostura lodu i mam teraz złą sławę na poziomie 27 pkt. a sławę na poziomie 4pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:25, trollf napisał:

> O_O

nie rozumiem... :]
najpierw nazywa kogos kanibalem, mowiac, ze to z powodu zjadania "inteligentnych" istot,
a pozniej sam mowi z zachwytem o smaku miecha innego wysoko postawionego gatunku w piramidzie
zywienia... no i czemuz sie tak on rozsmakowujew w miesie, jakze przeciez obrzydliwej
dla niego istoty...

hipokryzja? niescislosci? wcale nie... po prostu pokretna gadzia "logika" :D


Podaj mi fragment, w którym napisałem, że sam nie jestem kanibalem. Przecież to ty tu jesteś bardziej "cywilizowany", co ogranicza się do tego, że chowasz swoje krwiożercze instynkty (których my nie posiadamy --> nie ma czego chować, w końcu to Argonianie są o wiele bardziej samo opanowani, inteligentniejsi, mniej agresywni <czasem ta niska agresja to wada, niestety> etc.) xD

Jeżeli chodzi o obrzydliwość - skórę można zedrzeć. Albo po prostu się przez nią przebić do wnętrzności. Zresztą, ta obrzydliwość to tylko sprawa osobista, w końcu przy podcinaniu gardła nie brzydzę się położyć ręki na tym miękkim karku. Co do smaku... hm... hm... były... w lodówce... znalazłem martwego na ulicy... Nie? xD

Żadna hipokryzja, po prostu nieścisłość. Hipokrytami to są stałocieplni (płakali, kiedy 11 września 2001 zginęło 3000 osób, ale już nie płaczą teraz, kiedy na tej planecie ginie co najmniej 50.000 stałocieplnych na dobę xD), nie mówiąc o Imperium, które pakuje się na Black Marsh niosąc ze sobą "technologię" (która się do niczego na Black Marsh nie przydaje), "cywilizację" (czyli: biurokrację i kleptokrację typową dla większości, jeżeli nie wszystkich rządów stworzonych przez ludzi, patrz: The Argonian Account), "humanitaryzm" (który nie wiem na czym ma na Black Marsh polegać , masowe szkolnictwo nie sprawdza się w przypadku Argonian <patrz: The Argonian Account>... Poza tym, to nie my wyrzynamy się nawzajem, to nie my prowadzimy politykę, to nie my jesteśmy nielojalni etc. etc. etc.) i parę innych pierduł. xD

>odpowiedź na posta napisanego przez lukasz11111:

>Mam dodatek! Hura. Pielgrzymka, to chyba nie porblem. Wykonałem zadanie z kradzieżą kostura lodu i mam >teraz złą sławę na poziomie 27 pkt. a sławę na poziomie 4pkt.

Nie taka prosta. Aby ukończyć pielgrzymkę, należy odwiedzić źródła (Shrines) każdego z dziewięciu Świętych. Shrines/Wayshrines są rozsiane po całym Cyrodiil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla formalności. Pielgrzymek można robić ile się chcę?

BTW: Kiedyś był już poruszony temat sporu miedzy fanami ludzkich ras a Aronianami. Ja Argonian i Kotków nie lube za to, że ( chyba ) nie mogą nosić butów. Eee... Brać Hackdirt to rasiści? Bo o ile sobie przypominam porwali Argoniankę.


---> Meledictum

Wiem gdzie są kaplice. Mam mapkę.
http://elderscrolls.phx.pl/images/oblivion/kotn/mapy/pilgrimage.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:53, lukasz11111 napisał:

Tak dla formalności. Pielgrzymek można robić ile się chcę?

Tak

Dnia 05.05.2008 o 23:53, lukasz11111 napisał:

BTW: Kiedyś był już poruszony temat sporu miedzy fanami ludzkich ras a Aronianami. Ja
Argonian i Kotków nie lube za to, że ( chyba ) nie mogą nosić butów.

Mogą. W Morrowindzie nie mogły, ale tutaj zrobiono z nich takich ludzi z ogonami - która to zmiana wcale mnie się nie podoba.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować