Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Ooo... Sorki, mój błąd

---> Meledictum

Przestań używać słowa "stałocieplni". To trochę wkurza. A poza tym wasza wymiana poglądów jest nieco ironiczna, nie sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:53, lukasz11111 napisał:

Tak dla formalności. Pielgrzymek można robić ile się chcę?

BTW: Kiedyś był już poruszony temat sporu miedzy fanami ludzkich ras a Aronianami. Ja
Argonian i Kotków nie lube za to, że ( chyba ) nie mogą nosić butów. Eee... Brać Hackdirt
to rasiści? Bo o ile sobie przypominam porwali Argoniankę.

Nie przypominam sobie jakiegoś sporu, zresztą nie określiłbym siebie jako "fana" rasy Argoniańskiej (powiem umownie, że to jest zbyt głębokie/poważne żeby uważać się za fana. To tak, jakbyś powiedział, że Britney Spears jest fanką Britney Spears <czy jak się tam ta stałocieplna nazywałą>... w pewnym sensie. xD) .

Porwali Dar-Ma, bo to była jedyna osoba z "zewnątrz", która przybyła do miasta. Swoją drogą, ciekawa sytuacja, Dar-Ma nazwała stałocieplnych "These horrible creatures".

Jeżeli chodzi zaś o jakieś konflikty rasowe:
stałocieplni mają konflikty, które czasem wynikają z nienawiści (nieuzasadnionej), a czasem z powodu różnic w poglądach, obczyczajach etc. W przypadku relacji pomiędzy Argonianinami i ludźmi nie da się uniknąć konfliktów - a raczej braku zrozumienia. "Niestety" (stety) Argonianie to nie "gadające jaszczurki" [jak to sobie widzą stałocieplni - szczególnie te ścierwa z podgatunku homo sapiens sapiens o nazwie "furry"], tylko "pełnoprawni" obcy, z inną od ludzkiej fizjologią*, sposobem myślenia (to chyba oczywiste, że jeżeli nawet kształt mózgu jest inny to różnice w myśleniu, kojarzeniu etc. będą kolosalne), nieufni, cisi, mniej agresywni, mało społeczni, "słabo rozumieni przez inne rasy", do tego wyrażamy tak mało emocji, że stałocieplni przy pierwszych kontaktach (bodajże 1 Era) myśleli, że w ogóle nie mamy emocji, poza tym lojalni etc. etc. etc.

*Fizjologia = ogólna budowa organizmu, wliczając w to narządy wewnętrzne, hormony [których ludzie mają w sobie co najmniej kilkadziesiąt - dokładnej liczby nie znam], metabolizm, sposób pracy poszczególnych narządów, nawet takie "detale" jak inny sposób, w jaki się widzi (zupełnie inaczej zbudowane narządy wzroku). Za fizjologią idzie niemal bezpośrednio estetyka, poczucie piękna, a - co najważniejsze - psychika.

>odpowiedź na posta lucas11111:
>---> Meledictum

>Przestań używać słowa "stałocieplni". To trochę wkurza. A poza tym wasza wymiana poglądów jest nieco >ironiczna, nie sądzicie?

Miękkoskóry? Małpowaty? Ssakowaty? Społeczny? Różowy? Futrzasty? Lepiej? xD
Jak mnie ciągną za język to mówię (byle nie za dużo... a raczej: byle nie to, czego nie chcę mówić xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo grasz w Obliviona- JESTEŚ CZŁOWIEKIEM, więc nie pisz "Britney Spears jest fanką Britney Spears".

Co do reszty przemilczę.

Człowiek = "Człowiek" - tak go określaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł sie wielki Obrońca Moralności jeteś stałocieplny nie jest to obraźliwe wiec można cie tak nazywać a jak Ci sie nie podoba styl wypowiedzi Meledictum to poprostu nie czytaj jego postów koniec off topu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:35, Meledictum napisał:

Żadna hipokryzja, po prostu nieścisłość. Hipokrytami to są stałocieplni (płakali, kiedy
11 września 2001 zginęło 3000 osób, ale już nie płaczą teraz, kiedy na tej planecie ginie
co najmniej 50.000 stałocieplnych na dobę xD), nie mówiąc o Imperium, które pakuje się
na Black Marsh niosąc ze sobą "technologię"


O_O
szturchnijcie mnie prosze... pora sie obudzic...

err, jesli do dyskusji o grze i jej wyimaginowanym swiecie zaczynasz wplatac sytuacje i zdarzenia z realnego swiata, na popracie jakis ''wirtualnych'' tez i argumentow to... odechciewa mi sie dyskutowac.
dla mnie jedno z drugim nie ma zupelnie zwiazku - gry to jedno (szczegolnie tak wyalienowane jak TES). a zycie drugie...
nie wiem jakie okreslenia "w swoim jezyku" masz na taka postawe, ale z mojej perspektywy wyglada na to, ze ktos tu albo sie "troche" rozpedzil w niewlasciwym kierunku, albo po prostu ma zaburzenia osobowosci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu maniaka który nie odróżnia świata realnego od wyrtualnego?
Ciężki to przypadek... Bez obrazy ale to naprawdę tylko gra...

A okradają domy które kupie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Znalazł sie wielki Obrońca Moralności jeteś stałocieplny nie jest to obraźliwe wiec można
> cie tak nazywać a jak Ci sie nie podoba styl wypowiedzi Meledictum to poprostu nie czytaj
> jego postów koniec off topu

Ja nie jestem obrońcą moralności, a poza tym nikt nie powiedział, że określenie "stałocieplny" kogokolwiek obraża ( no bo w końcu to jak by nie było ludzka "przypadłość"

A czy "Kotki" też mogą nosić buty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mamy tu maniaka który nie odróżnia świata realnego od wyrtualnego?
> Ciężki to przypadek... Bez obrazy ale to naprawdę tylko gra...
>
> A okradają domy które kupie??

Chyba nie, bo mnie nikt nie okradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 09:03, trollf napisał:

> Żadna hipokryzja, po prostu nieścisłość. Hipokrytami to są stałocieplni (płakali,
kiedy
> 11 września 2001 zginęło 3000 osób, ale już nie płaczą teraz, kiedy na tej planecie
ginie
> co najmniej 50.000 stałocieplnych na dobę xD), nie mówiąc o Imperium, które pakuje
się
> na Black Marsh niosąc ze sobą "technologię"

O_O
szturchnijcie mnie prosze... pora sie obudzic...

err, jesli do dyskusji o grze i jej wyimaginowanym swiecie zaczynasz wplatac sytuacje
i zdarzenia z realnego swiata, na popracie jakis ''wirtualnych'' tez i argumentow to...
odechciewa mi sie dyskutowac.
dla mnie jedno z drugim nie ma zupelnie zwiazku - gry to jedno (szczegolnie tak wyalienowane
jak TES). a zycie drugie...
nie wiem jakie okreslenia "w swoim jezyku" masz na taka postawe, ale z mojej perspektywy
wyglada na to, ze ktos tu albo sie "troche" rozpedzil w niewlasciwym kierunku, albo po
prostu ma zaburzenia osobowosci :]


Metafora? Aluzja? Przyznaję, trochę się wczoraj zapędziłem (ciągnięcie za język) Zresztą, w jednym i w drugim masz w końcu ludzi (wprawdzie w TES to zbitek polygonów kierowany przez Radiant AI, ale zawsze coś xP), poza tym w TES nie ma punktu odniesienia do tego (widziałeś tam coś równie "tragicznego" jak to zdarzenie, w którym dwa samoloty wbiły się w dwie wieże, przez co powstał tymczasowy i całkiem spory deficyt w populacji danego miasta? xD). Następnym razem muszę przeczytać jeszcze raz post zanim go wyślę.

I nie, nikt nie okradnie domu kupionego przez gracza, w ogóle nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, aby NPC okradały jakiekolwiek domy, nie licząc poszczególnych questów, w których jest to okskryptowane.

A jeżeli chodzi o stałocieplność - Przykład: byłeś w życiu na jakiejkolwiek imprezie? Podobało ci się? To jesteś stałocieplny, bo ja (dosyć dawno) byłem na różnych przyjęciach/imprezach/dyskotekach i do dzisiaj nie potrafię pojąć, co jest w tym takiego ciekawego/zabawnego. (stałocieplny = ktoś, kto nie jest taki jak ja xD) Poza tym, zastanawia mnie dlaczego muszę się tłumaczyć z mojego zachowania, które nie łamie regulaminu (a gdyby łamało, to nie byłoby się z czego tłumaczyć, tylko od razu byłoby ostrzeżenie/degradacja/skazanie na banicje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:42, Meledictum napisał:

Poza tym, zastanawia mnie dlaczego muszę się tłumaczyć z mojego zachowania, które nie łamie regulaminu


Wcale sie nie musisz tlumaczyc. Fakt jest taki, ze po prostu udzielasz sie na forum dyskusyjnym gdzie pisza ludzie, i nie wazne jak bardzo (i czy w ogole) sie utozsamiasz z przedstawicielami jakiejs fikcyjnej rasy, to jesli za bardzo swoimi wypowiedziami bedziesz odstawal od jakis tam ogolnie przyjetych przez ludzi regul, norm, czy postepowan (nie wazne jak zechcesz to nazwac), to na poczatku mozesz wzbudzac jakiejs zainteresowanie i ciekawosc, a jesli bedziesz brnal dalej i dalej, to moze zaczac to byc coraz bardziej kontrowersyjne, ale i tak pozniej sie to wszystkim znudzi, bo nikt tego na serio nie traktuje, az przyjdzie moment gdy w koncu wszyscy wokol beda uwazac ciebie za "dziwaka". I tyle. Zadnej filozofii tu nie ma. Skoro, jak sam uwazasz, jestes przedstawicielem tak inteligentnej rasy, to dziwie sie, ze sam tego jeszcze nie przewidziales, wywnioskowales, badz zauwazyles.

--------------------------------------------------

A tak z innej beczki, aby juz ''przewietrzyc'' troche ten klimat, gdzie powietrze ciezkie sie odrobine zrobilo, to...

zrobilem kolejnego moda :}

nic specjalnego tym razem, po prostu zabawa z kolorami i teksturami standardowych pancerzy i broni:

ARMAMENTARIUM - Armor and Weapons

DOWNLOAD: http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=16975

OBRAZKI:
( na tym drugim z balaganem sa prawie wszystkie przedmioty z tego moda ;])

20080506153005

20080506153022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Daedris Gold wygląda co najmniej kusząco. :D
PS : To zdjęcie z tą kupą żelastwa, pewnie osiągnęłoby niezłą kwotę na skupie złomu. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:33, trollf napisał:

ARMAMENTARIUM - Armor and Weapons

Jak zwykle kolejna modyfikacja, która powala. Szczerze mówiąc to z niej nie skorzystam. Jakoś nie widzi mi się widok takich kolorowych armorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:37, Earthshaker napisał:

Jakoś nie widzi mi się widok takich kolorowych armorów ;)


W samej grze wyglada to lepiej, wszystko zalezy od pogody. Akurat zdjecie tego zlomu zostalo zrobione w samo poludnie, z modem Natural Weather, ktory wszystkiemiu nadaje troche taki zlotawy, zolty polysk.
Przy innych rodzajach standardowej pogody, modzie AWS, badz zachmurzonym niebie, wszystko to jest bardziej stonowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:43, trollf napisał:

W samej grze wyglada to lepiej, wszystko zalezy od pogody. Akurat zdjecie tego zlomu
zostalo zrobione w samo poludnie, z modem Natural Weather, ktory wszystkiemiu nadaje
troche taki zlotawy, zolty polysk.
Przy innych rodzajach standardowej pogody, modzie AWS, badz zachmurzonym niebie, wszystko
to jest bardziej stonowane.

W samej grze musi to wyglądać super, ale jak już mówiłem pozostaję przy starych wersjach pancerzy i broni ;)
Ostatnio ściągnąłem moda Hoarfrost Castle, na którego składa się kilka ciekawych questów z pozyskiwaniem ludzi na stanowiska itd. Poza tym jeszcze lepiej to wygląda, gdy się ma coś na styl azylu w okolicach zamku czyt. Unfathomed Tower ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:45, trollf napisał:

do zera

dzięki wielkie

jeszcze jedno pytanie:
chciałem sobie ostatnio ściągnąć ten plik który bardzo poprawiał grafę (Qarl''s coś-tam-dalej) i zauważyłem że jest tego kilka wersji. którą powinienem ściągnąć aby widoki były jak najładniejsze? link miło widziany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:43, krl.krl napisał:

mam pytanie dotyczące pielgrzymki:
o ile spadnie niesława po obchodzie Cyrodiil?


O ile mi się wydaje to nasz niesława się nie zmienia po pielgrzymkach. Są jednak wymagania odnośnie sławy i niesławy. Poczytaj wiecej tutaj:

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=758&I temid=647

[usuń spację z linku]

EDIT: Poczytaj tutaj. Tam są najlepsze wersje tego pliku:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=13094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:48, Earthshaker napisał:

W samej grze musi to wyglądać super, ale jak już mówiłem pozostaję przy starych wersjach
pancerzy i broni ;)


alez ten mod nic standardowego nie zastepuje :] moim celem jest zrobienie jednego duzego moda, ktory DODAJE do gry setki roznych wariantow oryginalnych przedmiotow - a ten mod jest wlasnie jedna z czesci wiekszego projektu - polecam chociaz sie przyjrzec z bliska ;] zwlaszcza, ze nic w grze oryginalnego nie zostanie nadpisane i zmienione, a te wszystkie nowe przedmioty mozna kupic tylko w dwoch sklepach w Cheydinahal :]

Dnia 06.05.2008 o 15:48, Earthshaker napisał:

gdy się ma coś na styl azylu w okolicach zamku czyt. Unfathomed Tower ^^


Nie powiem, ale z mojej perspektywy to tez ciekawy mod ;] zwlaszcza, ze zostal stworzony od zera w ciagu jednego tylko weekendu, i byl robiony na potrzeby jednego z konkursow organizowanego przez stronke ORE - jego pierwsza wersja (bez maszyny pogodowej, przelaczanych swaitel i innych takich duperali i wynalazkow) zajela w tym konkursie drugie miejsce - jak na mod stworzony w tak krotkim czasie, to chyba niezle ;]
no i na poczatku to nie miala byc wieza, ale po prostu oboz na ruchomej platformie - kapnalem sie dopiero jak zobaczylem, ze od godziny bawie sie w retexturowanie wiezy, zamiast namiotow i w koncu zdecydowalem sie pojsc w tym kierunku - ta wieza to kompletna improwizacja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:51, YahooPL napisał:

O ile mi się wydaje to nasz niesława się nie zmienia po pielgrzymkach.

normalnie w grze nia ma typowych pielgrzymek, dlatego wnioskuje, ze krl.krl pytal o pielgrzymke z zainstalowanym dodatkiem KotN, a wtedy odwiedzenie przydroznych kaplic wszystkich bostw (czyli odbbycie pielgrzymki) zeruje punkty nieslawy...

Dnia 06.05.2008 o 15:51, YahooPL napisał:

[usuń spację z linku]


jesli chesz, zeby zaden link nie mial spacji to poprzedz go nawiasem takim jak w cytatach :]

Dnia 06.05.2008 o 15:51, YahooPL napisał:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować