Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 15:03, Khalid. napisał:

>

Dnia 06.04.2006 o 15:03, Khalid. napisał:

Jest jedna rzecz, która w Morrowindzie mi się nie pdoba, a mianowicie styl walki.


W oblivionie jest całkiem inny sytem :) Wg mnie lepszy i fajniejszy bo kombosy można robić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:03, Khalid. napisał:

>
> > Wielu ma ten sam problem.
> > Ja też chociażbym chciał to nie pogram sobie w Obliviona i w ogóle nie chodzi tu
o posiadanie
>
> > gry tylko o kompa :(
> > Trudno się mówi. Za kilka lat odpale już Obliviona bez problemu, ale to chyba marne
pocieszenie
>
> > :P:P
> >
> tak puki co zostaje na Morrowind + dodatki ( jeszcze go nie ukończyłem więc będę mieć
okazje)

Osobiście wolę Gothic''a, ale i tak w Gothic''a 3 sobie nie pogram.
A co do Morrowinda... kilka razy próbowałem przejść tą gre i nigdy nie skończyłem.
Jest jedna rzecz, która w Morrowindzie mi się nie pdoba, a mianowicie styl walki.

styl walki stylem walki ale grafika fe... na moim kompie na najwyższych chodzi płynnie ale jest brzydka
a gothica też (a nawet bardziej) lubię ale G III to ten Sam engine ma co oblivion więc z nim też będę mieć problemy... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:03, Khalid. napisał:

>

Dnia 06.04.2006 o 15:03, Khalid. napisał:

Jest jedna rzecz, która w Morrowindzie mi się nie pdoba, a mianowicie styl walki.


W Oblivionie jest zupełnie inny, lepszy system :) Kombosy i te sprawy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 09:24, Hegemon napisał:

> 800 na 600... człowieku, tak się nie da grać ;)

Zartujesz? Przeszedlem tak dziesiatki gier (w tym Morrowinda) :)

Eee tam... za duża pikseloza jak dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:42, Elwro napisał:

Dlatego lepiej miec mniejszy monitor :-)


Nie sądzę :)
Lepiej mieć jak największy monitor i ustawić większą rozdzielczość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:43, Khalid. napisał:

Lepiej mieć jak największy monitor i ustawić większą rozdzielczość :)

Ale wtedy bardziej niszczysz oczy i musisz wydac wiecej kasy na lepszego kompa - o to mi glownie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:45, Elwro napisał:

> Lepiej mieć jak największy monitor i ustawić większą rozdzielczość :)
Ale wtedy bardziej niszczysz oczy i musisz wydac wiecej kasy na lepszego kompa - o to mi glownie
chodzi...


Wytłumacz mi od czego bardziej niszczą się oczy :/ ???
Od tego że ma się większy monitor :/ ???
Śmiechu warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy monitorach LCD problem rozdzielczości praktycznie nie ma znaczenia - wszystkie mają swoją jedną rozdzielczość natywną, nie powinno się jej zmieniać, bo traci się na jakość obrazu (dla oczu to raczej nie ma większego znaczenia).
Natomiast przy CRT jest tak, że jeśli zwiększasz rozdzielczość to musisz zejść z odświeżania, a przy częstotliwości odświeżaniu mniejszym od 85 Hz oczy męczą się okropnie, najlepiej mieć 100Hz, albo więcej. Niestety niewiele jest CRT, które przy rozdzielczości 1280/1024 lub 1600/1200 pozwolą na ustawienie częstotliwości odwieżania powyżej 100Hz. I o to prawdopodobnie Wam chodziło - nieprawdaż? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe monitory rox:) ~15, nie dziwne jak sie przez 5 lat ma 800/600 to potem sie ciezko odzwyczaic, a jak raz wpadlem do kumpeli i miala 14 tragedia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram na płaskim Samsunga 15'' i jest super - 1024x768. Prawie wszystko na maxa i chodzi płynnie. Zmodyfikowałem troszkę Oblivion.ini i jest pięknie i co najważniejsze płynnie nawet podczas walk ( w lesie 20-40 FPS). Jak kogos interesuje to mogę zamieścić moją konfigurację INI dla tych co mają podobny kompa co ja (patrz podpis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 09:02, Lost Paradise napisał:

Osobiście gram na płaskim Samsunga 15'' i jest super - 1024x768. Prawie wszystko na maxa i
chodzi płynnie. Zmodyfikowałem troszkę Oblivion.ini i jest pięknie i co najważniejsze płynnie
nawet podczas walk ( w lesie 20-40 FPS). Jak kogos interesuje to mogę zamieścić moją konfigurację
INI dla tych co mają podobny kompa co ja (patrz podpis)



uuu to nie dzwine ze z takim kompem wymiatasz:) A powiesz mi jak zmodyfikowac ten plik dla radka 9550 Semprona 2800+ 512 geil , gram w 800/600 w medium textury wiekszosc rzeczy na 70 - 75% i okolo 20 - 25 FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 13:01, Widek napisał:

> Osobiście gram na płaskim Samsunga 15'' i jest super - 1024x768. Prawie wszystko na maxa
i
> chodzi płynnie. Zmodyfikowałem troszkę Oblivion.ini i jest pięknie i co najważniejsze
płynnie
> nawet podczas walk ( w lesie 20-40 FPS). Jak kogos interesuje to mogę zamieścić moją konfigurację

> INI dla tych co mają podobny kompa co ja (patrz podpis)


uuu to nie dzwine ze z takim kompem wymiatasz:) A powiesz mi jak zmodyfikowac ten plik dla
radka 9550 Semprona 2800+ 512 geil , gram w 800/600 w medium textury wiekszosc rzeczy na 70
- 75% i okolo 20 - 25 FPS



1.Na początek to proponuję grać z wyłączonym AA jeśli używasz Bloom Lighting (HDR Twoja grafa nie wspiera)
2.Wyłącz VSYNC
3. Item / Object proponuję na 50 %, podobnie z Grass Distance
4. Actor - 25%
5. Wyłącz Cienie - suwaki na maxa w lewo :)
6. Shadow Filtering OFF
7. Grass Shadow OFF
8. Canopy Shadows ( ja mam włączone - podoba mi się efekt ) OFF
9. Distant LAND,TREE,BUILDINGS na razie na ON - jeśli jesteś w stanie obejść się bez tych efektów to wszystko na OFF.

Wprowadź zmiany w pliku Oblivion.ini - plik znajduje się w My Documents\My Games\Oblivion...

iMinGrassSize=130 (default 80)
bUseThreadedBlood=1 (default 0)
bUseThreadedMorpher=1 (default 0)
bUseThreadedTempEffects=1 (default 0)
bUseThreadedParticleSystem=1 (default 0)
bPreemptivelyUnloadCells=1(default 0)

Tymczasowo to tyle :))
Ja mam nVidię więc mam kilka trick''ów jeszcze dla tej karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 13:40, Lost Paradise napisał:

Tymczasowo to tyle :))
Ja mam nVidię więc mam kilka trick''ów jeszcze dla tej karty...

jakich trickow? ja mam taki sprzet jak w podpisie. co proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:43, adams99 napisał:

> Tymczasowo to tyle :))
> Ja mam nVidię więc mam kilka trick''ów jeszcze dla tej karty...
>
jakich trickow? ja mam taki sprzet jak w podpisie. co proponujesz?


Wkleję tu na forum konfigurację pliku Oblivion.ini...ale we wtorek bo jestem na urlopie :))
a teraz tak na szybko - proponuję podgrać rejestr który odblokowuje dodatkowe zakładki w panelu graficznym nVidia ( rejestr nazywa się Coolbits-wpisz w google..)
Zakładaka Direct3d settings - Render frame ahead:3 (ustaw na 0 ),w advanced settings karty (tam gdzie AA i filtrowanie aniz.) włącz Triple buffering. Odpal grę z VSYNC OFF - troszkę FPSów więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak to jest z oblivionem - rozmieszczenie i poziom potworów sa ustalone od poczatku do konca, czy ich poziom rosnie wraz z poziomem gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było o tym wspominane już kilka razy:P Poziom przeciwników rośnie wraz z rozwojem postaci gracza. Jeżeli będziesz zapominał o rozwijaniu zdolności bojowych to po paru lvl może się zrobić nieciekawie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować