Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2006 o 02:09, Selv napisał:

Ilość many nie jest już tak ważna jak w Morro bo koszt czarów zmniejsza zaawansowanie w danej
szkole a mana regeneruje się sama z czasem.
Wazniejsze jest willpower, przyspiesza szybkość regeneracji many.
Ilośc o jaka mozesz podnieść statystyke można obliczyc latwo:
Za każda podniesiona umiejetnosć masz 0,5 punkta. Jesli podniesiesz dwa razy umiejetności z
inteligencji masz +1, cztery razy, +2, potem 6 +4, 8 +4 i 10 +5 czyli maksimum.
Licza się wszystkie umiejetnosci, nie tylko głowne co jest dosyc wazne. Mozna podnieść pare
dodatkowych bez wzrostu poziomu a tym samym zapewnić sobie wiekszy wzrost atrybutów na poziom.



gracie jeszcze w angielską wersje ?? Polską już można sciągnąć


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 12:33, Grigor4 napisał:

gracie jeszcze w angielską wersje ?? Polską już można sciągnąć

Ostatnio odpaliłem. Czekam na smoczą zbroję, łażę, questów niewiele, podziwiam widoki, sprawdzam patcha, nie jeżdżę na drewnianych koniach. Czy ktoś z Was próbował pływać na koniu (wierzchem)? Śmiszne. A wyjść z sadzawki jest diablo trudno. Koniki się programistom nie udały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 12:33, Grigor4 napisał:

gracie jeszcze w angielską wersje ?? Polską już można sciągnąć


No u mnie z tym trochę ciężej. Ja gram na x360:P

flymar-> Koniki to zależy pod jakim względem się nie udały:P Co do wychodzenia z wody na brzeg to się zgodzę, jest to masakryczne. Ale jeżeli chodzi o pływanie to ten aspekt programistom udało się wiernie odwzorować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale jeżeli chodzi o pływanie to ten aspekt

Dnia 17.07.2006 o 13:36, shinian napisał:

programistom udało się wiernie odwzorować:P


W zasadzie tak, ale jak nauczymy się na full akrobatyki to możemy skakać po wodzie, a to niezbyt realne w zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 14:30, BlackBomb napisał:

W zasadzie tak, ale jak nauczymy się na full akrobatyki to możemy skakać po wodzie, a to niezbyt
realne w zbroi.


Jeżeli już mnie cytujesz, to rób to dokładnie. Takie ucięcie tekstu rzeczywiście zmienia charakter wypowiedzi:P Ja pisałem o pływanie na koniu . A tak odwołując się do Twojego posta. Ty w grze Fantasy chcesz szukać rzeczywistości?:P Wydaje ci się, że strzelanie kulami ognia, zabijanie troli jest bardziej realistyczne?:P A pozatym to skakanie po wodzie jest naprawdę słabe. Już dużo wcześniej można zdobyć buty które pozawalają chodzić po powierzchni wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale potrzebuje pomocy gdyż mam bardzo głupi problem z instalacją Obliviona.Po włożeniu płyty do napędu wchodze w mój komputer i włączam instalacje gry lecz jedyne co otrzymuje to dzwięk jaki wyświetla się podczas problemów ale nic sie nie pojawia i tak jest zawsze.POMOCY!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 15:57, kampen napisał:

Przepraszam ale potrzebuje pomocy gdyż mam bardzo głupi problem z instalacją Obliviona.Po włożeniu
płyty do napędu wchodze w mój komputer i włączam instalacje gry lecz jedyne co otrzymuje to
dzwięk jaki wyświetla się podczas problemów ale nic sie nie pojawia i tak jest zawsze.POMOCY!!!!!!!!!!

Otwórz folder z eksploratora windows...

Otwórz po prostu mój komputer, otwórz CD rom i znajdź na płytce plik z instalką... odpal go podwójnym kliknięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 13:36, shinian napisał:

> gracie jeszcze w angielską wersje ?? Polską już można sciągnąć

No u mnie z tym trochę ciężej. Ja gram na x360:P

flymar-> Koniki to zależy pod jakim względem się nie udały:P Co do wychodzenia z
wody na brzeg to się zgodzę, jest to masakryczne. Ale jeżeli chodzi o pływanie to ten aspekt
programistom udało się wiernie odwzorować:P

Koniki są drewniane:D raz zdarzyło mi się, że koń stał tylnymi nogami na linie i oczywiście poza tym sylwetka identyczna. Normalnie karton:) Czemu jak jeżdżę na koniu, to nie boją się mnie sarny? Poza tym kuń jest masakrycznie drogi (oprócz tego miasta na samym południu). Nie można walczyć z konia - bezsens, ale faktycznie trudne w realizacji. Jedyne fajne w konnej jeździe to możliwość gigantycznych skoków bez obawy o swoje zdrowie - pamiętam swój rajd z Cloud Ruler Temple:)
A propos realizmu - skakanie po wodzie to jedna ze starszych sztuczek, ale czy faktycznie max akrobatyki powinien ją zapewniać? Bardziej nie podoba mi się to, że podczas pływania inne są ruchy rąk patrząc z perspektyw FPP i TPP. Jeszcze jedna wkurzająca sprawa. Kiedy "oczy" bohatera są na linii wody, to przez moment woda jest całkowicie przezroczysta, tak jakby między powierzchnią, a wodą był odcinek "prawdziwego widzenia. Z tego co pamiętam identycznie było w Morrowindzie.

Motto: Choćby świat był niewiadomo jak "fantastyczny", to mydło nie będzie się pienić w morskiej wodzie, a sum nie będzie miał łusek - luźno przytaczam z któregoś z felietonów A. Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 16:17, Monastor napisał:

> Przepraszam ale potrzebuje pomocy gdyż mam bardzo głupi problem z instalacją Obliviona.Po
włożeniu
> płyty do napędu wchodze w mój komputer i włączam instalacje gry lecz jedyne co otrzymuje
to
> dzwięk jaki wyświetla się podczas problemów ale nic sie nie pojawia i tak jest zawsze.POMOCY!!!!!!!!!!

Otwórz folder z eksploratora windows...

Otwórz po prostu mój komputer, otwórz CD rom i znajdź na płytce plik z instalką... odpal go
podwójnym kliknięciem

Czy komp spełnia wymagania minimalne? Czy zainstalowane są najnowsze sterowniki? Ściągnij patcha 1.1 (jest w ostatnim CDA) może coś pomoże. Może w tle działają jakieś dziwne programy uniemożliwiające uruchomienie setupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 16:24, flymar napisał:

(...) Poza tym kuń jest masakrycznie drogi (oprócz tego miasta na samym południu). (...)


Ty to masz pecha, ja zdobyłem dwa całkowicie za darmo:P Pierwszego można zdobyć w głównym wątku fabularnym. Wtedy jak uciekasz z opactwa dostajesz tego biało brązowego wierzchowca. Drugiego, znaczenie lepszego konia można dostać w Dark Brotherhood. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to właśnie on był najszybszym wierzchowcem w całej grze. Swoją drogą Dark Brotherhood to chyba najbardziej intratna gildia w całym Tamriel:P

Czy ktoś już z was opracował dobry sposób na ochronę przed atakami Will-o-Wisp''ów? Bardziej wkurzających stworków to ja jeszcze nie widziałem. No może jedynie łupieżcy umysłów z BG2 i ich wyssanie poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna może jakąś łatwo dostępną grotę pełną wampirów? Chciałbym zostać krwiopijcą, a nie mogę znaleźć nawet jednego wampira...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 16:24, flymar napisał:

Jeszcze jedna wkurzająca sprawa. Kiedy "oczy" bohatera
są na linii wody, to przez moment woda jest całkowicie przezroczysta, tak jakby między powierzchnią,
a wodą był odcinek "prawdziwego widzenia. Z tego co pamiętam identycznie było w Morrowindzie.

mialem to w gothic, rowniez w far cry i pewnie jest to w wielu innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z eksploruj tez probowałam ale to samo a komputer wymagania spełnia 2,5 Ghz 512 mb ram radeon 9550 na dysku mam wolne ok 10 GB ale nie wiem jak ze sterownikami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 17:39, Bumber napisał:

Ktoś zna może jakąś łatwo dostępną grotę pełną wampirów? Chciałbym zostać krwiopijcą, a nie
mogę znaleźć nawet jednego wampira...

Dołącz do Dark Brotherhood :)
Tam po dosc krotkim czasie od ''miejscowego'' wampira dostaniesz propozycje by Cię ukąsił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 21:14, cubba napisał:

Dołącz do Dark Brotherhood :)
Tam po dosc krotkim czasie od ''miejscowego'' wampira dostaniesz propozycje by Cię ukąsił :)


Nie mogę... Już "zaliczyłem" Mroczne Bractwo. Właśnie co zrealizowałem większość questów w całej grze (łącznie z wątkiem głównym) i chciałbym trochę sobie urozmaicić przygodę. Wampira już znalazłem, nawet mnie pokąsał. I teraz mam problem, bo niby jestem zarażony (pokazjue się komunikat o zarażeniu Hemofilią), a nijak nie mogę zostać wampirem. Odczekuję te trzy dni i nic. Mógłby mi ktoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co jest bardziej wartosciowa nagroda w zadaniu, ktore dostaje sie w Chorol (chodzi mi o ten quest co sie śledztwo prowadzi)? Obraz czy to co dostajemy od hrabiny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 11:30, juzio07 napisał:

Obraz czy to co dostajemy od hrabiny??

od hrabiny troche kasy i kilka (8) kamieni, czyli to co mozna predzej czy pozniej w terenie zdobyc, obraz jest taki tylko jeden w grze i zostaje na pamiatke, wiec jakikolwiek by nie byl to mozna w domu postawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować