Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mam takie pytanko.
Zostały mi jeszcze 4 awanse i osiągnę moją postacią maksymalny dla niej poziom.Czy jeżeli przestanę już awansować , to nie będę mógł korzystać z trningów u nauczycieli? Jak wiadomo , można odbyć 5 sesji treningowych przed każdym awansem , a następne dopiero po awansie i logicznie rzecz biorąc , przy braku możliwości podnoszenia poziomu , nie można się dalej uczyć.Czy tak jest faktycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 14:37, cinus` napisał:

> a jest demo obliviona??

nie ma.


qrde... no ale i tak teraz wiem naco zbierac kase ;)
ale z miesiac nistety minie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy tak jest faktycznie?
tak
najwyzej jakiegos moda mozesz sobie sciagnac, ktory zmienia, ze nauka u trenerow jest ograniczona tylko kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 15:39, trollf napisał:

tak
najwyzej jakiegos moda mozesz sobie sciagnac, ktory zmienia, ze nauka u trenerow jest ograniczona
tylko kasa...

Jakoś sobie poradzę bez moda , ale dobrze wiedzieć , że tak jest.Ostatnie poziomy tak zaplanuję , żeby podszkolić się u nauczycieli w dziedzinach najpotrzebniejszych i jakoś to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 12:16, chieronim napisał:

> Na AGP może być R X1600/1800. Jakość zdecydowanie lepsza niż 9550, no i obsługuje HDR.ok250

> PLN droższy
około 250 droższy....od czego a jaka jest jego cena. Pożyczyłem od kuzyna radeona 9600xt, teraz
coś widać ....ale tylko widać. R1600..... hmm brzmi ciekawie. Czy gra chodzi pod nią płynnie
i w jakiej rozdzielczości można grać spokojnie tak aby grafika sprawiała miłe wrażenie?

R9550 - ok 170-200 PLN, RX1600 PRO 512 - kupowałem za niewiele ponad 500 - w tej samej cenie można kupić X1800 PRO. Chodzi na High (na Ultra też). Nie jest super płynnie, ale mniej więcej tak jak na R9500 na medium. W podziemiach świetnie, gorzej przy bieganiu po lasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FX-a dałem jako najtańszą alternatywe ... Tak na ślepo w zasadzie, bo nie wiedzałem jaką kartę posiada Chieronim. I jeszcze kwestia płyty głównej mu pozostaje. Zdarzały się sytuacje, że niektóre wersje 9550 (szczególnie Extreme i czasem GT) nie pracowały z płytami bez selekcji napięć na AGP ... A tym bardziej silniejsze karty.
Tak na prawdę, to na dzień dzisiejszy poza właśnie tańszymi i mniej wydajnymi FX, a 9550 w rozsądnym zakresie cenowym nie zostało wiele na rynku ... a tym bardziej do Oblivka ...
Nie wiemy ile kasy może wydać Chieronim na grafikę, żeby nie przekroczyć progu opłacalności ...

@ Chieronim -> Oldbliviona próbowałeś ? Może Ci to troche pomoże. Oto lista wspieranych kart:
http://www.oldblivion.com/?page=docs&title=Supported+Cards.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech ... mała errata ... nie doczytałem postów poniźej. Jeśli chodziło 9600 XT, to pójdzie w zasadzie wszystko inne. Czyli problem kompatybilniści odpada. Pozostaje problem kasy :)
Bo jak na XT był problem to, na wymianie karty może się nie skończyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 18:15, buras napisał:

FX-a dałem jako najtańszą alternatywe ...

rozumiem to :> o ile jest to najtansza alternatywa w ogole sposrod wszystkich kart obecnie dostepnych w sklepach, to akurat ta seria do Obliviona sie zupelnie nie nadaje - a to z tego prostego powodu, ze tylko ladnie na papierze wyglada u nich obsluga shaderow w wersji 2.0 - w praktyce w tym przypadku z wydajnoscia jest naprawde kiepsko, a Oblivion, mozna tak obrazowow napisac, to jeden wielki shader w wersji 2.0 ;-] tutaj wlasciwie nie chodzi o ogolna wydajnosc kart FX, ale wlasnie o bardzo kiepska obsluge shaderow w tej wersji i stad okropnie niskie osiagi tych kart w Oblivionie, faktycznie duzo nizsze niz ogolna wydajnosc tych kart w innych grach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo ... i znowu się dziś czegoś nauczyłem :) Długo miałem FX5200 Ultimate z prolinka... Ale to były czasy kiedy nikt nawet o oblivku nie myślał, a morek był zapowiedzią :) 5500, to była porażka, a 5700 już całkiem fajny ...
Byłem z niego dość mocno zadowolony, ale faktycznie masz rację ...na dzisiejsze czasy może to nie najlepszy wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mod z zbroja dla konia oraz mod ze zbroja daedryczna, gdy wstawiam ten mob z daedryncza to w textures nie ma pliku creatures gdy go tworze i wstawiam co czeba to zbroja stalowa nie jest zmieniana na daderyczna co mam zrbobic zeby zmienic!!??! plik z zbroja daderyczna jest w formacie DDS prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 15:57, KrzychW napisał:

> tak
> najwyzej jakiegos moda mozesz sobie sciagnac, ktory zmienia, ze nauka u trenerow jest
ograniczona
> tylko kasa...
Jakoś sobie poradzę bez moda , ale dobrze wiedzieć , że tak jest.Ostatnie poziomy tak zaplanuję
, żeby podszkolić się u nauczycieli w dziedzinach najpotrzebniejszych i jakoś to bedzie.

Nauka w oblivionie zawsze jest ograniczona, a trollf ma pewnie angielską wersję w której nie pewnie nie jest, ja mam polską i jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 14:08, szycha666 napisał:

Posiadam mod z zbroja dla konia oraz mod ze zbroja daedryczna, gdy wstawiam ten mob z
daedryncza to w textures nie ma pliku creatures gdy go tworze i wstawiam co czeba to zbroja
stalowa nie jest zmieniana na daderyczna co mam zrbobic zeby zmienic!!??! plik z zbroja daderyczna
jest w formacie DDS prosze o szybka odpowiedz


Prosze o odp na to pytenie oraz niewiem jak zrobic questa dla quildi zlodziei ze mam wykrasc strzae jakas, i dochdze juz do momentu w tych podzciemiach, ze juz widze punkt zielony za drzwaimi ale one sa zamkiniete kluczemi niewiem skad go wziasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:24, szycha666 napisał:

> Posiadam mod z zbroja dla konia oraz mod ze zbroja daedryczna, gdy wstawiam ten
mob z
> daedryncza to w textures nie ma pliku creatures gdy go tworze i wstawiam co czeba to zbroja

> stalowa nie jest zmieniana na daderyczna co mam zrbobic zeby zmienic!!??! plik z zbroja
daderyczna
> jest w formacie DDS prosze o szybka odpowiedz


Prosze o odp na to pytenie oraz niewiem jak zrobic questa dla quildi zlodziei ze mam wykrasc
strzae jakas, i dochdze juz do momentu w tych podzciemiach, ze juz widze punkt zielony za drzwaimi
ale one sa zamkiniete kluczemi niewiem skad go wziasc

Odpowiedzi na pierwsze pytanie nie znam, a na drugie znam. Trzeba nurkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:31, szycha666 napisał:

> > >

Nurkuje i jest jakas komnata i sa jedne drzwi ale prowadza na zewnatrz na srrodek jeziora

Trzeba trochę sie nameczyć i poszukać ukrytego drugiego przejścia, ale jesteś na dobrej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze gdzie jest ta strzała! bo przeszedlem cale ruiny na mapie nic nie ma, wyszedlem i nic dalej niema na mapie i gosciu przy sobie jej niema i teraz niewiem gdzie ona lezy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:36, szycha666 napisał:

>


AAA juz ok znalazlem tylko teraz jak z ta zbroja zrobic?

Mówiłem że, tego nie wiem bo nie ściągałem tego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować