Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2006 o 10:28, shinian napisał:

Miejmy nadzieję, że nie utrzyma się tendencja spadkowa bo znając życie to The Elder Scrolls
V jest już w fazie produkcyjnej:P


Oby znowu nie postawili na bajery, a zajęli się fabułą i grywalnością. Moim zdnaiem morek miał "to coś", a Oblivion jest już tego pozbawiony... Obecnie czekam na jakiś porządny dodatek, który wniósłby jakiś powiew świerzości. Pewnie przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I Oblivion ponownie leży na półeczce... Myślałem, że ta gra zatrzyma mnie przy sobie

Dnia 17.09.2006 o 09:57, Bumber napisał:

na dłużej. Zawiodłem się... Po znakomitym Morrowindzie jest tylko dobry Oblivion. Jednak odpale
tego morka, bo nie wytrzymam... ;)

Coś w tym jest.Nie wiem czy to był dobry pomysł dawać do tak dużego świata , tak mały wątek główny , który zajmuje tylko kilka dni w miarę intensywnego grania.Poznawanie całej krainy , gdy mamy do czynienia z dużą ilością miejsc niewiążących się z questami , dość szybko zaczyna nudzić.Grafika , wiadomo , super , ale Morek miał więcej klimatu i trudne do sprecyzowania "coś" , co potrafiło gracza przyciągnąć.Może ewentualne dodatki do Obliviona zaspokoją nasze apetyty na granie , a może po prostu oczekiwaliśmy za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 10:38, Bumber napisał:

Moim zdnaiem morek miał
"to coś", a Oblivion jest już tego pozbawiony...


Zgadzam sie w pełni, mam normalnie identyczne zdanie po genialnym , wspanialym jak dla mni Morku nadszedl tylko dobry Oblvion - ktory imo szybko sie konczy, MQ jest slabiutki, brak klimatu- nie potrafie sie wczuc tak jak w morrowindzie, poczucia tych fantastycznych miejsc, odglosow lazika :) Ehh to byly piekne czasy(tam zbadalem cala mape) A tu ? 50 - 60% mapy i wiecej mi sie nie chce, wszedzie wieje monotonnia, nie ma dla mnie rownych przeciwnikow, gra jest dretwa ze tak powiem, jak piszesz mam nadzieje ze w dodatku dostaniemy troche akcji, w kazdym razie ja takze koncze watek glowny ( gram 70h) i juz nic mi do przejscia nie zostalo (GM - nie ruszam bo slaba, Gilda Zlodzei mi nie pasi mam 25 poziom i tak dziwnie jest;p) Kurcze to nie bylo to co widzialem w zapowiedziach czy filmikach, ludnosc jest strasznie szcztuczna :) Moze dlatego ze gdy gralem w morka mialem 15 lat i czlowiek inaczej na to wszystko patrzyl, na tą nowosc :) CHcialbym w 5 czesci o ile bedzie - zobaczyc cos na miare morrowinda pomieszanego z oblivionem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 11:41, Widek napisał:

nie potrafie sie wczuc tak jak w morrowindzie, poczucia tych fantastycznych miejsc, odglosow
lazika :) Ehh to byly piekne czasy

Odgłosy łazików , to coś, co pamięta się długo.Jak grałem w Morka po raz pierwszy , to jeszcze przed wejściem do Biura Spisów i Opodatkowania(albo jakoś podobnie), zastanawiałem się , co to takiego.Jakie potwory biegają w okolicy i co mnie , biednego więźnia czeka w najbliższych dniach.Początek TES III jak dla mnie , miał klimat niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 11:55, KrzychW napisał:

Odgłosy łazików , to coś, co pamięta się długo.Jak grałem w Morka po raz pierwszy , to jeszcze
przed wejściem do Biura Spisów i Opodatkowania(albo jakoś podobnie), zastanawiałem się , co
to takiego.Jakie potwory biegają w okolicy i co mnie , biednego więźnia czeka w najbliższych
dniach.Początek TES III jak dla mnie , miał klimat niesamowity.


No wlasnie :) W oblivionie jest cos co juz widzielismy w morku, Imo Oblivion jest bardzo przewidywalny :P I oblivion nie ma popielnych wiosek , jak stukały o siebie te dzwoneczki;P I nie ma genialnych dwemerowych ruin ! tam jest ciagla monotonia - Oboz, Fort, Jaskinia, Ruiny ( 90% takich samych) No i oczywiscie Oblivion nie ma tak genialnej i rozwinietej fabuly jak morek ( oczywiscie to moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:33, Widek napisał:

:P I oblivion nie ma popielnych wiosek , jak stukały o siebie te dzwoneczki;P I nie ma genialnych
dwemerowych ruin ! tam jest ciagla monotonia - Oboz, Fort, Jaskinia, Ruiny ( 90% takich samych)
No i oczywiscie Oblivion nie ma tak genialnej i rozwinietej fabuly jak morek ( oczywiscie to
moje zdanie)

Trzena przyznać , że niektóre rzeczy poprawiono.System walki na pewno jest lepszy i bardziej widowiskowy.To chyba największa różnica na plus.Niestety zmniejszono liczbę gildii i umiejętności.Mniejsza jest też ilość questów.Zabrano cały system transportu , który w Morku , żeby go poznać , sam w sobie był całkiem sporym zadaniem( wliczając indeksy portali w twierdzach). Nie ma takiej różnorodności w budowlach , jak pomiędzy Rodami w Morku.Ogólnie Oblivion jest bardzo dobrą grą , ale odnoszę wrażenie , że skierowany został do trochę innych graczy niż fani TES III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 21:57, Monastor napisał:

> Mam pytanko... Wykonałem właśnie zadanie dla Sheogoratha, i dostałem tą różdżkę Łabadżak
(IMO
> co za bezsensowna nazwa...)
No nie xD
Tak to przetłumaczyli ? :)

Grasz w wersję pl, czy może piszesz fonetycznie angielską nazwę?


Tak gram w wersję pl. :)
Mówiłem, że to bezsensowna nazwa...
Ponawiam pytanie - co robi ta różdżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:50, Assasin93 napisał:

Tak gram w wersję pl. :)
Mówiłem, że to bezsensowna nazwa...
Ponawiam pytanie - co robi ta różdżka?

Napisałem już w jakich przypadkach działa... jeśli to Ci nie wystarczy, to:

************************UWAGA!!!! SPOILER!!!!************************
Zamienia dowolnego przeciwnika, który nie jest humanoidem w jakiegoś innego... na przykład szczur -> troll, albo ogr -> krab... na odwrót też, za każdym razem przypadkowo
************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeszedlem Obka ;) Jedyny fajny moment w MQ jest na koncu, na zbroje nawet nie chce mi sie czekac, dzis niestety Oblivion powedruje na puleczke, chociaz byly to mile chwile, to czekam juz teraz na G3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chociaz byly to mile chwile, to

Dnia 17.09.2006 o 15:40, Widek napisał:

czekam juz teraz na G3 :)

A tu już czyha nowe niebezpieczeństwo.GI i II były tak dobre , że oczekiwania odnośnie trzeciej części bardzo są wyśrubowane i trudno będzie je spełnić , ale jeżeli się uda , to będzie gra przez bardzo duże G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chce całego morka (z dodatkami) z grafą i fizyką obliviona i wtedy był by wypas :P (no nie mówiąc już o przerobieniu daggerfalla na Oblliviona wtedy zwiedzania było by z..... bardzo dużo :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem, gdyż chce zamontowac plugin z zbroją daedryczna, posiadam mod z zbroja dla konia i teraz chce wlozyc ten plugin ze zbroja ale nie ma gdzie go wlozyc gdyz wchodze w plik z gra /oblivion/data/textures i tutaj nie ma pliku creatures do ktorego mam to włozyc! a jak ja tworze sam taki to nic nie daje! prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już obczajony patant na pojawienie się byłego właściciela domku z Anvil w Zbrojowni ?
Poza rozmową w innej kolejnosci ...
Za daleko juz zabrnąłem, zanim dostrzegłem w czym tkwi babol, a wracać tak daleko, do tyłu rozpaczliwie mi się wręcz nie chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znany bug... Byłem w tej samej sytuacji co Ty. Po prostu użyłem opcji czekania, godzinę po godzinie, za każdym razem starannie sprawdzając całą Zbrojownię. I pojawił się... U mnie podziałało, więc sądzę, że u Ciebie też powinno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 23:30, shinian napisał:

> /.../> Użyj mapy:) Wszystkie ważne miejsca masz zaznaczone ikonkami. Twój dom będzie oznaczony jako:
'' <nazwa miasta> - mój dom''.

A może wiesz, gdzie mieści się urząd w którym mogę zarejestrować się jako prawowity właściciel domu w Anvil? Papiery mam w porządku, kupiłem legalnie, tylko gdzie jest tem urzędnik, już nawet łapówkę bym mu dał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 21:46, KrzysztofMarek napisał:

/../


A wiesz, że ja też się nad tym zastanawiałem? Bo w papierach wyraźnie jest napisane, że właściciel ma prawo do zmiany nazwy swojej willi. Tylko do kogo się udać? Byłem na zamku w Anvil, szukałem w Cesarskim Mieście i ... Nic. Może coś przegapiłem, ale wątpię. Bardziej prawdopodobne jest to, że to tylko pic na wodę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz musze ci napisać, że nie mam pojęcia o co ci chodzi:P Kupiłeś dom, pozbyłeś się duchów? Tam nic więcej się nie da zrobić. Przynajmniej ja sobie nic takiego nie przypominam. Może Tobie chodzi o zmianę nazwy domu z Benirus Manor, na Mój Dom- Anvil? Tego się chyba nie da zrobić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 21:54, shinian napisał:

/.../. Może Tobie
chodzi o zmianę nazwy domu z Benirus Manor, na Mój Dom- Anvil? Tego się chyba nie da zrobić:P

No właśnie o to mi chodzi. Mam w inwentarzu papier upoważniający mnie do zarejestrowania domu na mnie, tylko u kogo to zrobić? Może ktoś w zamku, tylko kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 22:56, Tuneer napisał:

musze isc po ten artefaktt dla martina i nie wiem jak mam zabic błednego ognika zeby uzyskac
jego pył ??
jak to zrobic ?

Jak nie radzisz sobie z ognikiem, to możesz wykonać każdego innego questa dla daedr ;)

Proponuję kapliczkę Sheogoratha w pobliżu Leyawiin (czy jakoś tak... dawno nie grałem)
Świetny quest i artefakt daedryczny, który możesz z czystym sumieniem oddać Martinowi ;)
Gwiazdę Azury lepiej zostawić dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować