Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Chciałem w tym dziale poprosić o pomoc. Otóż kupiłem sobie Obliviona i nie mogę grać :( Instalacja przebiegła bez problemów, automatycznie wykryło mi najwyższe wymagania graficzne. Niestety gra nie chciała działać, pojawiał się jakiś problem, i pisało, żebym jeszcze raz zainstalował. No więc próbowałem tak zrobić. Kiedy w menu brałem odinstalowywanie, pojawiał mi się komunikat ( I screen ), a po wciśnięciu ok, pojawił się 2 komunikat ( II screen ). No to ja wszedłem w dodaj/usuń programy i tam postanowiłem usunąć. Skasowałem Obliviona, ale jak się potem okazało nie całego - został plik Oblivion, mający ze 23 megabajty, którego się nie dało usunąć.
Próbowałem ręcznie, przez wyszukiwarkę, ale nic z tego. Nawet jak je usunę to się potem znów pojawiają.
Przez to nie mogę ani grać, ani odinstalować. Nie jest to kwestia płyty, bo już raz wymieniałem i jest to samo.
Czy wie ktoś, co z tym zrobić?

PS. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:39, Steel Dogg napisał:

jak popełnić skrytobójstwo

Sorka, ale ja chce Cie o coś zapytać. Widze że pytasz sie już co masz zrobić w grze, więc Ci odpaliła, a masz Radeona 9200 ;) Gra chodzi Ci płynnie na tej karcie na minimalnych detalach? Instalowałeś Oldbliviona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:39, Steel Dogg napisał:

jak popełnić skrytobójstwo

No postać nie może Cię widzieć, a w klanie skrytobójców możesz zostać w Chorrol chyba, już nie pamiętam i tam jest jakiś opuszczony dom do którego wchodzisz, oczywiście najpierw musisz zabić kogoś niewinnego, a wtedy pojawi się Lucien i powie co masz dalej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:39, Steel Dogg napisał:

jak popełnić skrytobójstwo


Nie wiem zbytnio co dokładnie masz na myśli, ale najlepiej jest mieć wysoko rozwinięty współczynnik skradania, wcisnąć lewy ctrl, zakraść się do wroga i ciąć mieczem. Możesz też na siebie rzucić czary typu kameleon lub niewidzialność:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:42, ShaDoW Energy napisał:

> jak popełnić skrytobójstwo
No postać nie może Cię widzieć, a w klanie skrytobójców możesz zostać w Chorrol chyba, już
nie pamiętam i tam jest jakiś opuszczony dom do którego wchodzisz, oczywiście najpierw musisz
zabić kogoś niewinnego, a wtedy pojawi się Lucien i powie co masz dalej robić.


Jak to powiedziałeś "klan skrytobójców" nazywa się w grze Mrocznym Bractwem. Jego główna siedziba znajduje się w Cheydinhal. Ale reszta się już zgadza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:41, NuGGet napisał:

> jak popełnić skrytobójstwo
Sorka, ale ja chce Cie o coś zapytać. Widze że pytasz sie już co masz zrobić w grze, więc Ci
odpaliła, a masz Radeona 9200 ;) Gra chodzi Ci płynnie na tej karcie na minimalnych detalach?
Instalowałeś Oldbliviona?


z oldblivionem gra chodzi spokojnie w miastach mam nawet casami 75 fps ale jak jestem w lesie albo w miejscu gdzie jest dużo trawy to schodzi nawet do 5fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:44, newArthur1803 napisał:

Zapomniałem o screenach.


Obrazki są w zbyt małej rozdzielczości i nic nie widać. Może napisz najpierw konfigurację swojego komputera - może jakaś jego część nie jest obsługiwana przez grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale chciałbym się dowiedzieć na jakich detalach płynnie będzie działał u mnie oblivion. Mój sprzęt:core2duo e4300@1,8ghz, 1gb ram, geforce 7300gs 256mb, vista 32bit. Dziękuję za wszystkiie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę głupio że masz Vistę bo pożera ci trochę ramu - myślę że na średnich powinien ci oblivion działać, ale poczekaj na więcej opinni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 16:17, Madt napisał:

trochę głupio że masz Vistę bo pożera ci trochę ramu - myślę że na średnich powinien ci oblivion
działać, ale poczekaj na więcej opinni :)


dzieki. mi chodzi o to, żeby było bardzo płynnie:) no i żeby lepiej wyglądał niż morrowind:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów:
1.Jestem po zadaniu z szpiegami oddałem wiadomość jaufree a potem musiałem pogadać z martinem no i co teraz mam robić.
2.Wytrychy wcześnej miałem swojego sprzedawce ale niestety musiałem go zabić a żeby to wczytywać musiałbym jeszcze długo nadrabić sprzedawca był z mrocznego bractwa może ktoś zna innego spredawce którey sprzedaje wytrychy.
To narzie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 10:46, e.t napisał:

1.Jestem po zadaniu z szpiegami oddałem wiadomość jaufree a potem musiałem pogadać z martinem
no i co teraz mam robić.


Powinien dać Ci zadanie znalezienia daedrycznego artefaktu, który potrzebny będzie do rytuału. Wskaże Ci ołtarz Azury, ale równie dobrze możesz wykonać zadanie dla innej daedry i uzyskany artefakt dać Martinowi. Uwaga: ten artefakt stracisz bezpowrotnie.

Dnia 11.11.2007 o 10:46, e.t napisał:

2.Wytrychy wcześnej miałem swojego sprzedawce ale niestety musiałem go zabić a żeby to wczytywać
musiałbym jeszcze długo nadrabić sprzedawca był z mrocznego bractwa może ktoś zna innego spredawce
którey sprzedaje wytrychy.


A po co się tentegować z wytrychami. Zrób quest dla daedry Nocturnala a dostaniesz niezniszczalny skeleton key.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 10:46, e.t napisał:

Mam kilka problemów:
1.Jestem po zadaniu z szpiegami oddałem wiadomość jaufree a potem musiałem pogadać z martinem
no i co teraz mam robić.
2.Wytrychy wcześnej miałem swojego sprzedawce ale niestety musiałem go zabić a żeby to wczytywać
musiałbym jeszcze długo nadrabić sprzedawca był z mrocznego bractwa może ktoś zna innego spredawce
którey sprzedaje wytrychy.
To narzie tyle


2) Możesz wstąpić do Gildii Złodziei albo zaopatrywać się w wytrychy u Shady Sama (nie wiem jak to przetłumaczyli "spece" z Cenegi) - znajdziesz go na zewnątrz murów Imperialnego Miasta, w miejscu w którym jest stajnia idź wzdłuż muru na północ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 11:01, Splocky napisał:

A po co się tentegować z wytrychami. Zrób quest dla daedry Nocturnala a dostaniesz niezniszczalny
skeleton key.



Co za Nocturnal? gdzie go znajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 11:52, Be4n napisał:

Co za Nocturnal? gdzie go znajdę?


Nie jego samego, ale jego kapliczkę. :)

Znajduje się ona kawałek na północ od Leyawiin, po przeciwnej stronie Dolnego Nibenu, przy drodze biegnącej na północ. Na oko jakieś 4 godziny drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 12:09, Splocky napisał:

> Co za Nocturnal? gdzie go znajdę?

Nie jego samego, ale jego kapliczkę. :)

Znajduje się ona kawałek na północ od Leyawiin, po przeciwnej stronie Dolnego Nibenu, przy
drodze biegnącej na północ. Na oko jakieś 4 godziny drogi.


Oczywiście godziny w grze ;) Żeby koleś nie doszedł czasem do samej góry mapy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 12:55, wojtasskorcz napisał:

> > Co za Nocturnal? gdzie go znajdę?
>
> Nie jego samego, ale jego kapliczkę. :)
>
> Znajduje się ona kawałek na północ od Leyawiin, po przeciwnej stronie Dolnego Nibenu,
przy
> drodze biegnącej na północ. Na oko jakieś 4 godziny drogi.

Oczywiście godziny w grze ;) Żeby koleś nie doszedł czasem do samej góry mapy ;)



n/c po prostu:P Nie wiem, za kogo ty mnie masz;P Nie mówię, że jestem pr0 w Obku, ale przeszedłem już wtedy wątek z Areną, miałem mojego wiernego czarnego rumaka, niesmiertelnego:D, no i ogolnie troche questów porobiłem:D BTW: Wy też mieliście tak, że dopiero po kilkudziesięciu (u mnie cos kolo 50/60 h) godzinach zaczeliscie watek glowny robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 13:05, Be4n napisał:

> > > Co za Nocturnal? gdzie go znajdę?
> >
> > Nie jego samego, ale jego kapliczkę. :)
> >
> > Znajduje się ona kawałek na północ od Leyawiin, po przeciwnej stronie Dolnego Nibenu,

> przy
> > drodze biegnącej na północ. Na oko jakieś 4 godziny drogi.
>
> Oczywiście godziny w grze ;) Żeby koleś nie doszedł czasem do samej góry mapy ;)


n/c po prostu:P Nie wiem, za kogo ty mnie masz;P Nie mówię, że jestem pr0 w Obku, ale przeszedłem
już wtedy wątek z Areną, miałem mojego wiernego czarnego rumaka, niesmiertelnego:D, no i ogolnie
troche questów porobiłem:D BTW: Wy też mieliście tak, że dopiero po kilkudziesięciu (u mnie
cos kolo 50/60 h) godzinach zaczeliscie watek glowny robic?


To był żart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować