Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2008 o 19:38, YahooPL napisał:

Mam taką prośbę. Czy mógłbyś mi napisać instrukcję instalacji moda Qarl''s Texture
Pack 3
???
Coś czuję, że ściagnę tego moda i coś spiepszę a jak będę miał po polsku napisane to
może dam radę. Z góry dzięki ;)


jak nie znasz angielskiego to moze znasz niemiecki? :] bo w tym jezyku jest rowniez ReadMe w QTP3 Redimized ;]

tak czy inaczej, tak jak kamceg napisal, sciagnij plik, rozpakuj go gdzies i tam beda katalogi Meshes i Textures - przenies je z cala zawartoscia do folderu Oblivion\Data i juz... a pozniej to samo zrob z patch''em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 19:56, trollf napisał:

Tak czy inaczej, tak jak kamceg napisal, sciagnij plik, rozpakuj go gdzies i tam beda
katalogi Meshes i Textures - przenies je z cala zawartoscia do folderu Oblivion\Data
i juz... a pozniej to samo zrob z patch''em


Takie proste ??? Myślałem, że takie duże pliki bedą miały jakąś skomplikowaną instalacje ale póki co mnie uspokoiliście. Oczywiście działa z polska wersją i dodatkami KotN i SI ???

Aha i jakiego patcha ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:01, YahooPL napisał:

Aha i jakiego patcha ?? ;)


jak to jakiego? do QTP3 :] ktory naprawia kilka bledow w obiektach czy ''zgubionych'' teksturach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:14, trollf napisał:

> Aha i jakiego patcha ?? ;)

jak to jakiego? do QTP3 :] ktory naprawia kilka bledow w obiektach czy ''zgubionych''
teksturach...


Mógłbyś mi podać dokładną nazwę tego moda co sprawia, że teren już się nie doczytuje? Bo tam tyle tego jest, że ja sam wolę nie kombinować ^^

Yahoo - patch jest na tej samej stronie co QTP3 - oczywiście jeżeli ściągasz z planete TES;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:14, trollf napisał:

jak to jakiego? do QTP3 :] ktory naprawia kilka bledow w obiektach czy ''zgubionych''
teksturach...


Dobra już znalazłem. A teraz załóżmy, że mam już ten duży mod wgrany i spatchowany. Jak zauważyłem na tej stronie jest co najmniej dużo tych wszystkich modyfikacji. Mógłbyś mi wypisać nazwy tych, które mogę instalować nie bojąc się, że coś się spiepszy, nie będzie chodzić itp ??? Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:18, kamceg napisał:

Mógłbyś mi podać dokładną nazwę tego moda co sprawia, że teren już się nie doczytuje?
Bo tam tyle tego jest, że ja sam wolę nie kombinować ^^


kombinuj, kombinuj :] nie ma lepszej metody by sie czegos dowiedziec i nauczyc ;]

co do takiego moda to pierwsze ''slysze'' :] teren zawsze sie bedzie doczytywal, ale zalezy to od predkosci kompa - wiec jesli tobie nic sie nie zacina jak lazisz po lasach i gorach, to co najwyzej mozesz zlikwidowac ten napis "wczytywanie terenu...", czy jak mu tam, ale ''technicznie'' to niczego nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:22, YahooPL napisał:

Dobra już znalazłem. A teraz załóżmy, że mam już ten duży mod wgrany i spatchowany. Jak
zauważyłem na tej stronie jest co najmniej dużo tych wszystkich modyfikacji. Mógłbyś
mi wypisać nazwy tych, które mogę instalować nie bojąc się, że coś się spiepszy, nie
będzie chodzić itp ??? Dzięki z góry :)


hm, jedynie moge poradzic tobie kombinowanie, jak koledze wyzej ;]
tamte wszystkie mody sa raczej proste w instalacji:
- sciagasz, rozpakowujesz
- wszelkie katalogi typu meshes, textures, czy pliki esp wrzucasz do katalogu Oblivion\data, a pozniej esp aktywujesz - jak mod nie ma esp to sie nie przejmujesz ;]
- jesli mod tobie sie nie spodobal, to po prostu wystarczy skasowac wszystkie jego pliki jakie wczesniej wgrales...
i tyle, zadnej filozofii ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:36, trollf napisał:

- jesli mod tobie sie nie spodobal, to po prostu wystarczy skasowac wszystkie jego pliki
jakie wczesniej wgrales...


Ale jak kopiowałem cały folder "Meshes" to skąd będę wiedział, które pliki mam usunąć ??? Będą się jakoś wyróżniały nazwą ???

I najbardziej obawiam się, że polska wersja coś zniszczy lub dwa oficjalne pluginy. Będą występowac jakieś błędy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:40, YahooPL napisał:

Ale jak kopiowałem cały folder "Meshes" to skąd będę wiedział, które pliki mam usunąć
??? Będą się jakoś wyróżniały nazwą ???


takie pliki niestety ale bedziesz musial porownac pojedynczo :] rozpakowujesz moda jeszcze raz gdzies na boku i porownujesz zawartosc jego katalogow z tymi, ktore masz w Oblivion\Data i usuwasz duplikaty...


jest jeszcze programik Oblivion Mod Manager, za pomoca ktorego bardzo prosto usuwa sie badz instaluje mody, ale musza one byc w formacie omod - a zeby na takie cos moda przeksztalcic trzeba troszke posiedziec i pokombinowac z angielska dokumentacja...

Dnia 19.03.2008 o 20:40, YahooPL napisał:

I najbardziej obawiam się, że polska wersja coś zniszczy lub dwa oficjalne pluginy. Będą występowac jakieś błędy ???


polska wersja nie zawiera zadnych modeli i tekstur, wiec konfliktow miedzy tymi modami nie bedzie... poza tym Oblivion to nie Morrowind i tutaj ogromna wiekszosc modow (rzeklbym nawet ze wszystkie) dziala na wersji PL - bo wersja PL to nic innego jak taki wiekszy mod...

a swoja droga to jak duzo modow instalujesz to zawsze, cos nie tak pojdzie ;] ale pozniej mozna to zwykle w 99% odkrecic, tylko trzeba nad tym troche posiedziec... coz praktyka czyni mistrza ;] jesli wielu modow nie bedziesz instalowal to nigdy sie nie przekonasz do tego w pelni i bedziesz sie obawial cos ''zepsuc'' - podczas gdy ogromna wiekszosc tych bledow jest latwo naprawialna - trzeba tylko wiedziec jak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra jest taka sama jak Dark Mesiah:Might And Magic, ponieważ wszystko jest tam do siebie podobne.Tak samo sie gra i w ogóle.Bardzo Lubie DM, ale Oblivion nie przyszedł mi do gustu :)Chociaż fajne jest to że możesz sobie postać zrobić, a w DM tego nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:00, Yaquza napisał:

Dla mnie gra jest taka sama jak Dark Mesiah:Might And Magic, ponieważ wszystko jest tam
do siebie podobne.Tak samo sie gra i w ogóle.Bardzo Lubie DM, ale Oblivion nie przyszedł
mi do gustu :)Chociaż fajne jest to że możesz sobie postać zrobić, a w DM tego nie można.


Podobny jest TYLKO I WYŁĄCZNIE system walki i, od biedy, grafika. W moim przekonaniu oba te elementy są lepsze w Mrocznym Mesjaszu, jednak Oblivion jest głębszy, bardziej rozbudowany. Zresztą, nie ma co porównywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:56, Meledictum napisał:

> gdzie mogę znaleźć lub kopić ubrania złodzieja i pałkę do ogłuszania jestem w misji
gdzie
> mam wykraść jakaś kule z klasztoru ślepych mnichów to ta co sie pierwszy raz widzi
z
> szarym lisem

Pisze się "kupić", a nie "kópić". Nie przypominam sobie, żeby w tym queście trzeba było
kupować jakieś specjalne ubranie albo pałkę do ogłuszania. o.,,.o

ale żebym miał tak dla picu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:09, Piotrek15-16 napisał:

> > gdzie mogę znaleźć lub kopić ubrania złodzieja i pałkę do ogłuszania jestem
w misji
> gdzie
> > mam wykraść jakaś kule z klasztoru ślepych mnichów to ta co sie pierwszy raz
widzi
> z
> > szarym lisem
>
> Pisze się "kupić", a nie "kópić". Nie przypominam sobie, żeby w tym queście trzeba
było
> kupować jakieś specjalne ubranie albo pałkę do ogłuszania. o.,,.o
ale żebym miał tak dla picu


Jako "ubranie dla złodzieja" założyłbym coś czarnego (czarna koszula i spodnie, ewentualnie pancerz Mrocznego Bractwa), najlepiej bez butów (łatwiej się skradać), pałka do ogłuszania... Jeżeli masz wyższy poziom, może być problem ze znalezieniem. Zresztą, prawdziwy złodziej nie potrzebuje ogłuszać przeciwników, bo i tak go nie zauważą, a w razie czego można stałocieplnemu poderżnąć gardło samymi pazurami. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:23, Mezo505 napisał:

Czy warto kupić Obliviona!!!

warto jest mniej rozbudowany niż Morrowind ale warto kupić ze względu na wiele rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:23, Mezo505 napisał:

Czy warto kupić Obliviona!!!


No wesz co takie pytanie zadawać. Jasne, że kup.Z pewnością nie będziesz żałował, czasu przeznaczonego na tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:23, Mezo505 napisał:

Czy warto kupić Obliviona!!!


Jeżeli lubisz RPG-i to raczej ci się spodoba. Gra ma mnóstwo questów, duży świat, zróżnicowanych przeciwników i w miarę dobrą fabułę. Czego chcieć więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:23, Mezo505 napisał:

Czy warto kupić Obliviona!!!

A pytajniki?
Dużo osób zadało już takie pytanie w tym wątku i pewnie równie wiele im odpowiedziało... -.-
Jeśli lubisz gry crpg to tak, jeśli nie... to nie. Taka jest najlepsza odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wręcz zachwycony modami poprawiającymi grafikę. Różnica jest kolosalna a spadek FPS-ów przynajmniej na mojej maszynie raczej niezauważalny. Jeden mod bardzo znacząco zmienia wygląd koni na lepsze. Nazywa się slofs horses base. Po rozpakowaniu 55 mega a różnica znacząca. Poniżej dwa obrazki prezentujące jakiegoś przypadkowego i pierwszego z brzegu konia ...

20080320154932

20080320155221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 15:52, YahooPL napisał:

Jestem wręcz zachwycony modami poprawiającymi grafikę. Różnica jest kolosalna a spadek
FPS-ów przynajmniej na mojej maszynie raczej niezauważalny. Jeden mod bardzo znacząco
zmienia wygląd koni na lepsze. Nazywa się slofs horses base. Po rozpakowaniu 55
mega a różnica znacząca. Poniżej dwa obrazki prezentujące jakiegoś przypadkowego i pierwszego
z brzegu konia ...


Pierwsza zauważona przeze mnie różnica (po kilku sekundach wpatrywania się): jakiś taki kwadratowy ten koń. Sam raczej nie instaluję modyfikacji, główną przyczyną jest to, że z reguły wykonane modele oraz tekstury za bardzo odstają od samej gry, czy to tematyką, czy to jakością wykonania, tego moda też raczej nie ściągnę. Tekstury na koniu w kilku miejscach wyglądają dziwnie (przednie nogi, jasny pas tekstur do mniej więcej połowy nogi - wygląda co najmniej dziwnie). I oko wygląda tak, jakby miało za chwilę wypaść. xDDD W ogóle siodło i inne przedmioty na grzbiecie zwierzęcia bardziej pasują mi do scenerii Dzikiego Zachodu niż do Cyrodiil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować