Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2008 o 18:49, YahooPL napisał:

Weź nie przeginaj chłopie, przecież to jest jak kropla soli w morzu cukru. Zastanawiałeś
się kiedyś ile pracy trzeba włożyć by stworzyć poradnik do tak ogromnej gry jak Oblivion?


Polska wersja gry ukazała się jakieś cztery miesiące od pojawienia się tych poradników na GOL-u, więc przy odrobinie dobrej chęci na pewno można było to poprawić.

>Ja i tak ich podziwiam, że tak mało błędów jest w tych

Dnia 18.03.2008 o 18:49, YahooPL napisał:

poradnikach.


Zakładałem, że błędów jest sporo bowiem tamtego wyłapałem w ten sposób, że przeczytałem sobie rozwiązania do czterech questów, które już zrobiłem i błąd sie pojawił praktycznie od razu. Jeśli jest ich niewiele to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:31, lewak napisał:

Knights of the Nine, quest Nature''s Fury. Zagaduję kapłankę przy kaplicy, ale jest tylko
opcja "Plotki". O dziwo, na wstępie mówi do mnie "Witaj ponownie" (nigdy w tamtym miejscu
nie byłem). Tak jak mi doradził Kamceg, poszedłem do gaju, gdzie miał się pojawić niedźwiedź.
Nic z tego. Czy ktoś miał podobny problem i czy da się go jakoś rozwiązać?


Nie mogłem zedytować tego posta, a chciałem jeszcze coś dopowiedzieć. Czy po wykonaniu zadania z Rękawicami Krzyżowca współczynnik kondycji powinien spadać w wyniku działania klątwy? Wcześniej podczas chodzenia kondycja nie spadała mi wogóle, a teraz ubywa jej bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:49, dave03 napisał:

Polska wersja gry ukazała się jakieś cztery miesiące od pojawienia się tych poradników
na GOL-u, więc przy odrobinie dobrej chęci na pewno można było to poprawić.


Nie jestem na 100% pewien (raczej na 95% ;]), ale poradnik, który teraz można ściągnąć z gry-online, był dołączony do premierowej wersji, więc jak niby mieli go poprawić ? Wycofać grę ze sklepów, a poradnik wydrukować jeszcze raz bo zawiera jeden/dwa błąd/błędy ? Zresztą czy to jest taka wielka różnica ? Nie kradniemy klucza, a dostajemy go :/ Zrozumiałbym gdyby to tyczyło się lokacji (np. nie znajdujemy danej broni w tym Forcie, a w tamtych Ruinach), ale tu chodzi o dostanie klucza ! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 20:11, lewak napisał:

Nie mogłem zedytować tego posta, a chciałem jeszcze coś dopowiedzieć. Czy po wykonaniu
zadania z Rękawicami Krzyżowca współczynnik kondycji powinien spadać w wyniku działania
klątwy? Wcześniej podczas chodzenia kondycja nie spadała mi wogóle, a teraz ubywa jej
bardzo szybko.


Klątwa znika wraz z przejściem KotN - to znaczy wraz z momentem, w którym SPOJLER pokonujemy Umarila KONIEC SPOJLERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 20:59, Bambadil napisał:

Nie jestem na 100% pewien (raczej na 95% ;]), ale poradnik, który teraz można ściągnąć
z gry-online, był dołączony do premierowej wersji,


Tu się akurat mylisz, bo drukowany poradnik był dostępny tylko i wyłącznie do wersji PL, która ukazała się jakieś cztery miesiące po premierze gry. Co do błędu to tak jak piszesz, nie jest to nic wielkiego, ale zawsze coś tam jest. Czy są inne tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ;] We wcześniejszym poście napisałeś "Polska wersja gry ukazała się jakieś cztery miesiące od pojawienia się tych poradników" ;] Pewnie chciałeś napisać, że poradnik pojawił się 4 mies. po premierze światowej, ale wyszło jak wyszło ;] Każdy może sie pomylić i dlatego nie powinieneś wytykać takiego małego błędu w prawie 300 stronicowym poradniku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 21:41, dave03 napisał:

Tu się akurat mylisz, bo drukowany poradnik był dostępny tylko i wyłącznie do wersji
PL, która ukazała się jakieś cztery miesiące po premierze gry. Co do błędu to tak jak
piszesz, nie jest to nic wielkiego, ale zawsze coś tam jest. Czy są inne tego nie wiem.


Ke? Ja leciałem do sklepu w dniu premiery i w pudełku poza masą innych bajerów, bajerów itp. itd. miałem poradnik liczący dokładnie 282 strony(nielicząc miejsca na notatki), przygotowany specjalnie przez Gry On-Line. Mogę nawet napisać co jest na okładce;p
"Nieoficjalny poradnik GRY-ONLINE do gry komputerowej The Elder Scrolls IV: Oblivion. Autor: Krzysztof "Lordareon" Gonciarz"
Więc ja bym się zastanawiał kto tu się myli;p
Możliwe, że wszyscy się mylimy :D
Bo ja mając na myśli: wersja premierowa, to myślę o premierze PL;p A jak Ty mówisz o wersji angielskiej to inna sprawa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć na jakich detalach pograłbym w Obliviona na tym sprzęcie?

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz 2048 MB RAM GeForce 8500GT 512MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:09, Falconer napisał:

Może mi ktoś powiedzieć na jakich detalach pograłbym w Obliviona na tym sprzęcie?

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz 2048 MB RAM GeForce 8500GT 512MB


standardowo na wysokich, a z modami poprawiajacymi jeszcze znacznie grafike to moze byc roznie... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:09, Falconer napisał:

Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz 2048 MB RAM GeForce 8500GT 512MB


O wiedzę, że masz prawie identycznego kompa jak ja ;]
Mam tylko trochę lepszą kartę i gram na najwyższych z palcem w ... nosie. Bez zacinek itp.
Po instalacji niektórych modów grafa jeszcze poszła w górę a płynność w ogóle nie spadła. Graj więc i ciesz się ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać mi kilka modów poprawiających grafikę?
Bo ja z modów tego rodzaju póki co ściągnąłem rozmycie, Qarl''s Texture Packa III(2 GB Oo), Natural Enviroments i tyle;p Zależałoby mi na modzie, który usuwa doczytywanie terenu i jak znasz jakiś inny, ciekawy i dobry mod to będę wdzięczny;)

Mój sprzęt to:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 4x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P...
Więc o spadke wydajności się chyba nie muszę bać^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 07:02, YahooPL napisał:

> Intel Pentium Core 2 Duo E4500 2.20Ghz 2048 MB RAM GeForce 8500GT 512MB

O wiedzę, że masz prawie identycznego kompa jak ja ;]

>

Dnia 19.03.2008 o 07:02, YahooPL napisał:

Mam tylko trochę lepszą kartę i gram na najwyższych z palcem w ... nosie. Bez zacinek
itp.
Po instalacji niektórych modów grafa jeszcze poszła w górę a płynność w ogóle nie spadła.
Graj więc i ciesz się ;D


Jaką masz kartę graficzną? :) Bo może też bym kupił w najbliższym czasie. :] Wielkanoc = przypływ gotówki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 15:00, Falconer napisał:

Jaką masz kartę graficzną? :) Bo może też bym kupił w najbliższym czasie. :] Wielkanoc
= przypływ gotówki ;P


GeForce 8800 GTS 512 MB GDDR3. Nic więcej nie potrzebujesz by Obliviona na maksa z modami uciagnąć i na dodatek kilka nowszych gier też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 15:03, YahooPL napisał:

> Jaką masz kartę graficzną? :) Bo może też bym kupił w najbliższym czasie. :] Wielkanoc

> = przypływ gotówki ;P

GeForce 8800 GTS 512 MB GDDR3. Nic więcej nie potrzebujesz by Obliviona na maksa z modami
uciagnąć i na dodatek kilka nowszych gier też...


Dzięki za poradę, ale chyba jednak poczekam trochę i w Maju wydam 600zł na GeForca 9600 GT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 11:54, kamceg napisał:

A mógłbyś podać mi kilka modów poprawiających grafikę?


juz podawalem kilka razy ta stronke w tym watku :]

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=12336

Dnia 19.03.2008 o 11:54, kamceg napisał:

Więc o spadke wydajności się chyba nie muszę bać^^

mozesz wladowac duzo, ale mozna tak gre ''podrasowac'' (tudziez zmulic), ze i na 8800 gtx bedziesz mial kilkanascie klatek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę znaleźć lub kopić ubrania złodzieja i pałkę do ogłuszania jestem w misji gdzie mam wykraść jakaś kule z klasztoru ślepych mnichów to ta co sie pierwszy raz widzi z szarym lisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:34, Piotrek15-16 napisał:

gdzie mogę znaleźć lub kopić ubrania złodzieja i pałkę do ogłuszania jestem w misji gdzie
mam wykraść jakaś kule z klasztoru ślepych mnichów to ta co sie pierwszy raz widzi z
szarym lisem


Pisze się "kupić", a nie "kópić". Nie przypominam sobie, żeby w tym queście trzeba było kupować jakieś specjalne ubranie albo pałkę do ogłuszania. o.,,.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 18:34, Piotrek15-16 napisał:

gdzie mogę znaleźć lub kopić ubrania złodzieja i pałkę do ogłuszania jestem w misji gdzie
mam wykraść jakaś kule z klasztoru ślepych mnichów to ta co sie pierwszy raz widzi z
szarym lisem



***MOŻLIWY SPOJLER
Po za tym tam tylko chwilę się skradasz, potem idziesz i zabijesz duchy/szkielety które tej kuli pilnują
MOŻLIWY SPOJLER***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam taką prośbę. Czy mógłbyś mi napisać instrukcję instalacji moda Qarl''s Texture Pack 3 ???
Coś czuję, że ściagnę tego moda i coś spiepszę a jak będę miał po polsku napisane to może dam radę. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 19:38, YahooPL napisał:

Mam taką prośbę. Czy mógłbyś mi napisać instrukcję instalacji moda Qarl''s Texture
Pack 3
???
Coś czuję, że ściagnę tego moda i coś spiepszę a jak będę miał po polsku napisane to
może dam radę. Z góry dzięki ;)


Mogę Ci doradzić co ja zrobiłem :D Ściągnąłem QTP3, rozpakowałem zip''a. Wtedy na pulpicie zostaje readme, screen i ikona QarlTP3. Gdy ją klikniemy to musimy wybrać gdzie chcemy wypakować pliki. Ja wypakowałem na pulpit i potem ręcznie przenosiłem pliki do odpowiednich folderów do Daty. Pewnie można było pliki od razu w dacie wypakować, ale ja mimo wszystko wolałem to zrobić w ten sposób;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować