Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2010 o 23:59, KrzychW napisał:

Czy nie będąc złodziejem, da się w Oblivionie kupować wytrychy?
Sprawa była prosta, gdy należałem do gildii. Obecnie z tego zrezygnowalem i z wytrychami
mam problem, chociaż nie z zamkami, które otwieram za pomocą zaklęć.


Heh...ja mam kilkaset wytrychów, a ani jednego nie kupiłem ;p A jeśli masz lvl 10 to wystarczy, że wykonasz questa dla jednej z Deadr (nie pamiętam jakiej) i dostaniesz w nagrodę uniwersalny wytrych, który się nie niszczy.

Dnia 03.08.2010 o 23:59, KrzychW napisał:

A druga sprawa dotyczy dodatku Shivering Isles. Do nowej krainy można wchodzić i wychodzić
z niej w dowolnej chwili i bez szkody dla fabuły?


Możesz wychodzić w dowolnej chwili i nic się nie stanie :) Przynajmniej ja nic takiego nie miałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 04:58, Bambadil napisał:

Heh...ja mam kilkaset wytrychów, a ani jednego nie kupiłem ;p A jeśli masz lvl 10 to
wystarczy, że wykonasz questa dla jednej z Deadr (nie pamiętam jakiej) i dostaniesz w
nagrodę uniwersalny wytrych, który się nie niszczy.


Jak napisałem, problemu z otwieraniem skrzyń nie mam. Wytrych Uniwersalny także już zdobyłem. Chodzi tylko o to, że noszenie tego ostatniego, podnosi "Zabezpieczenia" o 40, a w tym przypadku trzeba otwierać znacznie więcej zamków, aby awansować na kolejne poziomy tej umiejętności. Z kolei przy automatycznym otwieraniu, bez zabawy z kolejnymi zapadkami, zwykłe wytrychy szybko mogą się skończyć, a nie mam ochoty na zabawę w minigierkę przy każdym zamku.

Dnia 04.08.2010 o 04:58, Bambadil napisał:

Możesz wychodzić w dowolnej chwili i nic się nie stanie :) Przynajmniej ja nic takiego
nie miałem ;)


A, to dobrze. Dzięki

-----> lis_23
"Hmm ... wytrychy można znaleźć także przy ciałach pokonanych wrogów"

Na początku gry znajdowałem znacznie więcej. Obecnie trafia mi się bardzo mało wytrychów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytrychy można kupić od kolesia w kapturze, który stoi przy murze na zewnątrz Imperialnego Miasta. Stajesz przed główną bramą, kierujesz się w lewo i idziesz wzdłuż muru, na pewno go dostrzeżesz.
Czytałem też gdzieś że ta postać skupuje od nas kradzione towary, nawet gdy nie jesteśmy w gildii złodziei, ale nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 13:20, Dotson napisał:

Wytrychy można kupić od kolesia w kapturze, który stoi przy murze na zewnątrz Imperialnego
Miasta. Stajesz przed główną bramą, kierujesz się w lewo i idziesz wzdłuż muru, na pewno
go dostrzeżesz.


Pobiegałem trochę dookoła miasta, ale obecności wyżej wymienionego osobnika ni stwierdziłem. :-)
Może to nie ta co trzeba godzina?
A tak w ogóle, to pisząc "główna brama", masz na myśli tą, która wychodzi na most?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2010 o 14:23, KrzychW napisał:

A tak w ogóle, to pisząc "główna brama", masz na myśli tą, która wychodzi na most?


Tak, o tą bramę właśnie chodzi. Ten gość w kapturze stoi pod samym murem miasta - jak pójdziesz od wspomnianej bramy wzdłuż muru to jakiś kawałek za stajniami go znajdziesz.
Co do godziny to nie jestem pewien czy on tam stoi o określonej porze czy przez cały czas, ale jednak wydaje mi się, że nie ma co robić i stoi tam bez względu na cokolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jednak wydaje mi się, że nie ma co robić i stoi tam bez względu na cokolwiek

Dnia 04.08.2010 o 15:00, Benqiu napisał:

:)


Biegałem zupełnie blisko Szemranego Sama, bo tak nazywa się ten osobnik, ale jednak ciągle nie moglem go zauważyć. Dopiero jak napisałeś, że stoi pod samym murem, zacząłem szukać bardziej konkretnie i w końcu trafiłem. Co prawda posiada 30, a nie 100 wytrychów dziennie, ale i tak jest już ok.
Jak widać, nawet po wielu godzinach w Oblivionie, można znaleźć coś nowego, czego się nie wie.

Dzięki i wszystkim innym też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem już trochę w temacie, że inni gracze również mieli z tym problem i niestety nie znalazłem rozwiązania. Chodzi o ruiny Sardavar Leed. Wg poradnika powinienem tam znaleźć jedną z 10 statuetek dla Umbacano, ale najwyraźniej poradnik ma błąd, bo jak inni przede mną, pomimo dłuższej bieganiny po tej lokacji, nic takiego nie znalazłem. Pozostałe 9 już mam i chętnie skończyłbym questa, ale jak mam przeszukiwać wszystkie pozostałe ruiny, których jeszcze nie zwiedzałem, to chyba się poddam.
Może ktoś ma spis miejsc ze statuetkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić iż w poradniku (z gry-online zdaje się że to był) jest błąd, bo swego czasu jak robiłem to zadanie to wiem że też statuetek nie znalazłem we wszystkich miejscach które były tam wymienione.
Myślę że to powinno rozwiązać Twój problem: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:The_Collector
Akurat ruin Sardavar Leed wymienionych tutaj nie ma, a wszystkich jest dziesięć więc wszystko powinno się zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 22:38, dave03 napisał:

Akurat ruin Sardavar Leed wymienionych tutaj nie ma, a wszystkich jest dziesięć więc
wszystko powinno się zgadzać.


A w poradniku GOLa podane jest te 10, plus Sardavar Leed, czyli gdzieś statuetki nie było albo przegapiłem, ponieważ wszystkie te lokacje mam już odkryte i zwiedzone, ale co tam znalazłem, nie pamiętam. No cóż, trzeba jeszcze raz wszystko sprawdzić. Błe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gorsza sprawa. Ja pamiętam że przed zabraniem się za to zadanie najpierw sobie na kartce zrobiłem spis ruin w których statuetki powinny się znajdować, a później po jej znalezieniu od razu sobie wszystko na bieżąco odhaczałem. W ten sposób uniknąłem kilkukrotnego zwiedzania tego samego miejsca, bo jednak niektóre z tych ruin są dość długie i kręte, a co za tym idzie ciężko zapamiętać gdzie się było i coś znalazło a gdzie jeszcze nie.

Dnia 04.08.2010 o 23:03, KrzychW napisał:

A w poradniku GOLa podane jest te 10, plus Sardavar Leed


Czyli musi tam być błąd, bo wszystkich statuetek jest dziesięć, nie ma ani jednej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 23:12, dave03 napisał:

No to gorsza sprawa. Ja pamiętam że przed zabraniem się za to zadanie najpierw sobie
na kartce zrobiłem spis ruin w których statuetki powinny się znajdować


Niestety, dziennik w Oblivionie pozostawia wiele do życzenia. Dość lakoniczne, częśto niewiele mówiące opisy, które same w sobie są niewystarczające i bez pomocy wskazówek na mapie, nieraz byłyby trudności z ukończeniem zadania. Zbieranie statuetek z pomocy mapy nie korzysta, a opisy w stylu "oddałem piątą figurkę" nic nie znaczą. Tak jak napisałeś, trzeba samemu zapisywać niektóre sprawy, ale akurat w tym przypadku, jest już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące miecza Kieł Zmierzchu/Świtu. Czy po zabiciu 12 przeciwników miecz ulepsza się na stale, czy też jest to tylko na kolejny dzień/noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:46, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące miecza Kieł Zmierzchu/Świtu. Czy po zabiciu 12 przeciwników miecz
ulepsza się na stale, czy też jest to tylko na kolejny dzień/noc?


Na stałe nie, prawdopodobnie tak jak napisałeś na 1 dzień/noc, dokładnie nie wiem. Pamiętam że miecz często trzeba "ładować" duszami zabitych istot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 22:07, Wszystkozajete napisał:

Na stałe nie, prawdopodobnie tak jak napisałeś na 1 dzień/noc, dokładnie nie wiem. Pamiętam
że miecz często trzeba "ładować" duszami zabitych istot.


No to najwyraźniej broń nie dla mnie. Gram teraz postacią maga/złodzieja, bo chyba tak należałoby ją określić i bardzo często biegam niewidzialny, a pojawiam się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, lub też upatrzę sobie jakiegoś nieszczęśliwca na ofiarę, a i tak wtedy zaczynam walkę od zaklęcia paraliżu i kończę tłukąc leżącego (taktyki paladyna raczej w tym nie ma :-)). Kieł jest z kolei bronią dla wojownika. Idziesz i rąbiesz, oczywiście w przypadku chęci rozwinięcia tego miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Przeszedłem obliviona we wszystkie strony i chciałem się pobawić modami. Mam dwa pytania:

1. Jak jest procedura instalowania modów, żeby działały? (od początku do końca, bo jestem modowym laikiem)

2. Zależy mi na dwóch modach: urealniającym system walki (przecinanie postaci, odcinanie rączek, nóżek - ktoś z Was grał z tym modem? fajnie?), oraz na modzie zbroi assassina (tej ciemnej, bo mody na białą znalazłem a zależy mi na czarnej)


pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Shivering Isles.
Czy w nowej krainie mogę gdzieś zdobyć jakąś chatkę, ewentualnie skrzynię na przechowywanie zbędnego w danej chwili ekwipunku? Zebrało mi się kilka fajnych przedmiotów, których nie chcę sprzedawać, a taszczenie wszystkiego ze sobą to niezbyt wygodne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 11:47, Araignee napisał:

Cześć

Witaj.

Dnia 07.08.2010 o 11:47, Araignee napisał:

Przeszedłem obliviona we wszystkie strony i chciałem się pobawić modami. Mam dwa pytania:

1. Jak jest procedura instalowania modów, żeby działały? (od początku do końca, bo jestem
modowym laikiem)

Po prostu pobierasz moda, rozpakowujesz i zazwyczaj masz pliki do przekopiowania w wymagane foldery gry i wszystko. Pozostaje Ci jeszcze zaznaczyć moda w ekranie startowym jak włączasz Obliviona. A ja nie wiesz gdzie dokładnie wypakować, to zajrzyj do pliku tekstowego.

Dnia 07.08.2010 o 11:47, Araignee napisał:

2. Zależy mi na dwóch modach: urealniającym system walki (przecinanie postaci, odcinanie
rączek, nóżek - ktoś z Was grał z tym modem? fajnie?), oraz na modzie zbroi assassina
(tej ciemnej, bo mody na białą znalazłem a zależy mi na czarnej)

Modów nie znam, ale poszukaj na stronach: http://www.tesnexus.com/ http://planetelderscrolls.gamespy.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Każdy mod zawiera plik ''readme'' w którym opisana jest m.in. instalacja moda - warto przeczytać.
Wszystkie mody do Obka instaluje się w ten sam sposób - wrzucając zawartość archiwum z modem do folderu "Data"( znajdziesz go tam gdzie zainstalowałeś Obka). Następnie uruchamiasz lauchera Obliviona i wybierasz "pliki danych" w okienku, które się pojawi zaznaczasz mody które chcesz włączyć i... to wszystko - można grać.

2. Ten mod poprawiający walkę i dodający możliwość ucinania kończyn to zapewne Deadly Reflex - jak dla mnie mod bardzo fajny, zawsze kiedy wracam do Obka instaluję go jako jednego z pierwszych.
Co do tego stroju assasyna to nie wiem - nigdy nie bawiłem się w dodawanie jakichś specjalnych ciuszków.
Najlepiej dobrych modów do Obka szukać tutaj:
http://www.tesnexus.com/
http://planetelderscrolls.gamespy.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 15:11, Araignee napisał:

A czy za każdym razem muszę włączać mod, czy mogę go włączyć na stałe?


Wystarczy tylko raz go włączyć i masz spokój, więcej nic tam nie robisz chyba że będziesz chciał moda wyłączyć. Wtedy tylko go sobie w opcji "pliki danych" odznaczasz i grasz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować