Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2010 o 16:33, Dotson napisał:

>

Jeśli jeszcze gry nie uruchamiałeś i nie zapisywałeś stanu gry/nie zmieniałeś ustawień
gry to pliku chyba nie będzie. Wydaje mi się że po uruchomieniu gra sama stworzy plik,
chociaż nie jestem pewny na 100%. Warto jednak spróbować. A jeśli już to robiłeś to nie
mam pojęcia gdzie ten plik się podziewa.


Plik ini w końcu się pojawił ale dopiero kilka godzin po zainstalowaniu gry - gry jeszcze nie uruchomiałem,może to dlatego - ale z drugiej strony w skopiowanych sejwach też owego pliku nie było - nic,dobrze że się w końcu znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 05:38, Benqiu napisał:

>

Kiedy wrzucisz płytę z grą do napędu to powinno (a właściwie musi, o ile nie masz autostartu
wyłączonego) uruchomić się menu przez które możesz uruchomić grę, zmienić ustawienia
grafiki itp. Jest tam też przycisk "Pliki Danych"(czy jakoś tak, nie pamiętam już) -
klikasz go i przechodzisz do okienka w którym wybierasz, które mody mają być włączone.


A czy te mody muszę najpierw ściągnąć na kompa żeby pojawiły się w okienku w którym mogę je uruchomić?
a to: QARL''S Tekstura PACK 3 (QTP3) też mam zainstalować jako mod czy po prostu ściągnąć,rozpakować i wrzucić do katalogu z grą?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2010 o 19:43, lis_23 napisał:

A czy te mody muszę najpierw ściągnąć na kompa żeby pojawiły się w okienku w którym mogę
je uruchomić?
a to: QARL''S Tekstura PACK 3 (QTP3) też mam zainstalować jako mod czy po prostu ściągnąć,rozpakować
i wrzucić do katalogu z grą?.


Tak, mody których chcesz używać musisz ściągnąc i rozpakować do folderu "Data" (znajdziesz go tam gdzie zainstalowałeś grę) - przy okazji - wszystkie mody wrzuca się do folderu "Data", ale w razie czego lepiej poczytaj plik ''readme'' w którym autor modyfikacji wyjaśnia co robi jego mod i jak go zainstalować. Kiedy już wszystko rozpakujesz, uruchamiasz lauchera, wchodzisz w ''pliki danych'' i zaznaczasz modyfikacje, które chcesz włączyć.

PS. Nie wiem jak wygląda instalacja QARL''Sa, bo po prostu nie używałem tej modyfikacji, ale jeśli nie jest to jakaś cudaczna, skomplikowana modyfikacja specjalnej troski to to co napisałem powyżej powinno się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki,dzięki
na razie pobieram te mody i wypakowuję wszystko do folderu data - niestety,nie wszystkie mody da się ściągnąć,wiele ma uszkodzone archiwa lub link kieruje do płatnego pobierania.
Jak wszystko pościągam to zobaczę,co to da i czy coś w ogóle odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga odnośnie Qarl''s Texture Packa III... Z tego co słyszałem nie da się w niego komfortowo grać (chodzi rzecz jasna o płynność rozgrywki a w zasadzie jej brak) bez modyfikacji pliku .ini. Ile w tym jest prawdy tego nie wiem bo sam nie sprawdzałem, ale wszelkiego rodzaju porady na temat co tam należy pozmieniać idzie wygrzebać w necie. Dodam może tylko, że bez żadnych modyfikacji mod ten moją kartę zajechał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się. Oczywiście wymagany jest mocniejszy pc.
Co do ini - za każdym razem jak to edytowałem (zmieniałem dużo wartości) to miałem błędy w grafice.
Mi tylko jeden mod zajechał grafikę - sprawiał on że wszystkie większe obiekty były widoczne właściwie zewsząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wcześniej - ile w tym jest prawdy tego nie wiem, ale sam kiedyś w tym temacie o tego moda pytałem i takich porad mi udzielono :) Ale zwykle chyba jest tak że tego typu modyfikacje jednym pomagają, drugim już nie więc całkiem prawdopodobne jest to iż i w tym przypadku tak jest.

Dnia 02.08.2010 o 23:50, krl_krl napisał:

Mi tylko jeden mod zajechał grafikę - sprawiał on że wszystkie większe obiekty były widoczne
właściwie zewsząd.


Mnie tu chodziło raczej o to że po jego instalacji nie dało się komfortowo grać, bo karta graficzna (fabrycznie podkręcony GeForce 9600GT) wyraźnie nie dawała sobie z nim rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 23:39, dave03 napisał:

Taka mała uwaga odnośnie Qarl''s Texture Packa III... Z tego co słyszałem nie da się
w niego komfortowo grać (chodzi rzecz jasna o płynność rozgrywki a w zasadzie jej brak)
bez modyfikacji pliku .ini. Ile w tym jest prawdy tego nie wiem bo sam nie sprawdzałem,
ale wszelkiego rodzaju porady na temat co tam należy pozmieniać idzie wygrzebać w necie.
Dodam może tylko, że bez żadnych modyfikacji mod ten moją kartę zajechał ;)


O,to nieźle ... ja już to ściągnąłem i zainstalowałem ... zobaczymy jak to wyjdzie dopiero po ściągnięciu wszystkich modów,mam nadzieję że aż tak źle nie będzie ...
Zmian w pliku .ini porobiłem sporo ale raczej takich które jeszcze obciążą kompa ...
cóż,ostatni raz w " Obliviona '' grałem ok.dwa lata temu,jeszcze na starym kompie / Radek X1900 XT,Athlon64X2 4200+ i 2GB Ram / teraz mam Radka HD4870,trzy rdzeniowego Phenoma / najsłabszy element kompa / i 4 GB Ramu,więc może nie będzie tak źle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,niestety,gra z zaznaczonymi modami nie działa / wyłącza się zaraz po uruchomieniu i wywala na pulpit / więc chyba nici z lepszej grafiki ...
słyszałem że mody mogą nie działać na polskiej wersji gry ale ja sobie nie pogram na oryginalnej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem jeszcze programik Oblivion Mod Manager w którym to wyszło że ... praktycznie wszystkie mody są do niczego ... czyżbym źle je powklejał że 90% jest wadliwa?
ale nawet z tymi modami które niby są ok / na zielono / gra się nie uruchamia - już nie wiem co jest tego przyczyną i pewnie przyjdzie mi grać bez modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2010 o 00:03, dave03 napisał:


Mnie tu chodziło raczej o to że po jego instalacji nie dało się komfortowo grać, bo karta
graficzna (fabrycznie podkręcony GeForce 9600GT) wyraźnie nie dawała sobie z nim rady.


Powiem tak: żaden mod nie działa,działają tylko zmiany których dokonałem w pliku .ini i ewentualnie ten QARL''S Tekstura PACK 3 (QTP3) ( choć nie wiem,gdzie to się mogło zapisać bo wśród modów znaleźć nie mogę ) - na początku gry było ok - więzienie,loch,jaskinie,itp. do momentu gdy wyszedłem na zewnątrz ...
wielkich zmian w grafice nie widać,nadal jest niezbyt zachęcająco jak na dzisiejsze czasy,ale ... grać się praktycznie nie da,nie możliwy jest nawet pełen ruch myszką,obrót,itp.nie mówiąc już o wyprowadzeniu ciosu mieczem ...
Trochę się dziwię bo na moim kompie chodzi " Crysis " na maxa na directx10 a gra z przed czterech lat,klatkuje ...
szczerze się tego nie spodziewałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy mody działają, jeśli przywrócisz oryginalny plik .ini? Jak nie masz kopii, to usuń aktualny i uruchom grę - sam się utworzy.

Co do QTP3, to są jego 3 wersje: oryginalna, przede wszystkim la kart z 1GB VRAM; Redimized, najlepszy kompromis pomiędzy wyglądem a wydajnością, i Reduced dla kart z 256MB VRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 09:58, Minamir napisał:

Co do QTP3, to są jego 3 wersje


Pierwsze słyszę aby ten mod wyszedł aż w trzech wersjach no ale być może nie jestem tutaj na bieżąco. W każdym bądź razie ciekaw jestem jaką wersje posiadam, a niestety jak tak rzuciłem okiem na plik readme to nie widziałem tam jakichkolwiek informacji na ten temat. Również nazwa pliku - Qarl_TP3_Full_v1.3_OMOD - tego mi nie wyjaśnia. Ale być może Tobie to coś mówi... Jeśli tak jest to mógłbyś mnie w tej sprawie oświecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 09:58, Minamir napisał:

Sprawdzałeś, czy mody działają, jeśli przywrócisz oryginalny plik .ini? Jak nie masz
kopii, to usuń aktualny i uruchom grę - sam się utworzy.

Co do QTP3, to są jego 3 wersje: oryginalna, przede wszystkim la kart z 1GB VRAM; Redimized,
najlepszy kompromis pomiędzy wyglądem a wydajnością, i Reduced dla kart z 256MB VRAM.


Zrobiłem sobie kopię pliku.ini ale ewentualnie jak go usunę to powinien się pojawić nowy.
Co do modów to w Oblivion Mod Manager wyszło mi że prawie wszystkie mody są złe,błędne,uszkodzone / na czerwono / a tylko ok.10 z nich było na zielono.
Ewentualnie pobawię się tak: odinstaluję grę,zainstaluje od nowa i sprawdzę jak działa bez żadnych zmian,potem zmodyfikuję plik.ini i znowu sprawdzę jak działa gra,na końcu zainstaluję ten QARL''S Tekstura PACK 3 i ponownie sprawdzę stabilność gry.

Dziwią mnie te problemy z czteroletnią grą - " Crysis " wraz z dodatkiem chodzą mi na full na directx10,podobnie tegoroczny"'' zamęczacz " grafiki,czyli " Metro 2033 ",ile to się naczytałem że do płynnego działania tej gry potrzeba 8GB RAM,6 rdzeniowego procka i dwóch najnowszych GeForców ... mi " Metro 2033 '' działa na full na directx10 bez żadnych przycinek.
Ogólnie,mam jakieś problemy ze starszymi grami RPG - najpierw " Gothic3 " który obecnie ze wszystkimi patchami działa źle,tnie się i powoduje błędy w grafice w przeciwieństwie do wersji premierowej,która na o połowę słabszym kompie chodziła mi na full w momencie swojej premiery ... skoro takie problemy są z poprawkami graficznymi do czteroletniego " Obliviona " to aż strach się bać,co by było gdybym chciał wypróbować podobne mody do " Crysisa " ...

Tak,są dwie lub trzy wersje tego QARL''S Tekstura PACK 3:

" QTP3 to najbardziej znany zestaw tekstur do Obliviona ważący 2GB. Zawiera około 4000 plików a tekstury w nim są 4x większe niż te w podstawowej wersji. Przeznaczony jest dla kart graficznych mających 512MB. W przypadku słabszych kart graficznych nastąpi wyraźny spadek fps.

QTP3 Redimized
Jest to wersja QTP3 przeznaczona dla komputerów mających 2GB RAM i 256MB na karcie graficznej. QTP3 zostało zmniejszone i zoptymalizowane zarazem ale bez widocznej utraty jakości wizualnej.

Qarl''s Texture Pack 3 Reduced
Kolejna zmniejszona wersja QTP3 dla posiadaczy kart graficznych mających 256MB. Tekstury nadal są na wysokim poziomie. "

ja pobrałem jeszcze to:

" JARROD''S OBLIVION TEXTURES
Ściągnijmy jeszcze JARROD''S OBLIVION TEXTURES który lepsza te tekstury których nie obejmuje QTP3 "

ale szczerze,nie widzę większej poprawy w grafice - oprócz całkowitej niemożliwości normalnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 14:02, lis_23 napisał:

nie widzę większej poprawy w grafice


Mhm...
Niektóre mody zmieniające tekstury działały mi gdy w ustawieniach zmieniłem jakość tekstur na najwyższą. Może o to chodzi. Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S; po wywaleniu zmodyfikowanego pliku.ini mody nadal nie działają a w grze widać minimalną tylko poprawę płynności - nadal klatkuje i nie da się normalnie grać / przypomina mi to grę w " Morowinda " na moim pierwszym kompie,gdzie po kilku krokach następowało doczytywanie terenu gry / ale nie ma już takich błędów jak w nocy / jezioro do pewnego momentu z wodą a od pewnego momentu linia jak ucięta nożem i brak wody,suche dno /.
Usunięcie modów z pliku data powoduje że gra w ogóle nie działa.

" Niektóre mody zmieniające tekstury działały mi gdy w ustawieniach zmieniłem jakość tekstur na najwyższą. Może o to chodzi. Spróbuj. "

W ustawieniach graficznych wielkość tekstur ustawiłem na wysoka,wyższej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 09:58, Minamir napisał:



Co do QTP3, to są jego 3 wersje: oryginalna, przede wszystkim la kart z 1GB VRAM; Redimized,
najlepszy kompromis pomiędzy wyglądem a wydajnością, i Reduced dla kart z 256MB VRAM.


Plik który ja zainstalowałem ściągnąłem już jakiś czas temu / może z półtora roku temu / i mam go na kompie a nosi on nazwę Qarltp3.exe - może to dlatego? - pliku z linku ze strony o upiększaniu " Obliviona " nie dało się pobrać / error lub odnośnik do płatnej strony pobierania /.
Mój plik w winrar wygląda tak:

20100803191843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będąc złodziejem, da się w Oblivionie kupować wytrychy?
Sprawa była prosta, gdy należałem do gildii. Obecnie z tego zrezygnowalem i z wytrychami mam problem, chociaż nie z zamkami, które otwieram za pomocą zaklęć.
A druga sprawa dotyczy dodatku Shivering Isles. Do nowej krainy można wchodzić i wychodzić z niej w dowolnej chwili i bez szkody dla fabuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 23:59, KrzychW napisał:

Czy nie będąc złodziejem, da się w Oblivionie kupować wytrychy?
Sprawa była prosta, gdy należałem do gildii. Obecnie z tego zrezygnowalem i z wytrychami
mam problem, chociaż nie z zamkami, które otwieram za pomocą zaklęć.
A druga sprawa dotyczy dodatku Shivering Isles. Do nowej krainy można wchodzić i wychodzić
z niej w dowolnej chwili i bez szkody dla fabuły?


Hmm ... wytrychy można znaleźć także przy ciałach pokonanych wrogów - a co dodatku: gdy ostatni raz grałem w " Obliviona " to po " pozwiedzaniu " Drżących Wysp wyszedłem sobie stamtąd i kontynuowałem dalej podróż po głównej krainie,więc chyba można wchodzić i wracać kiedy się chce ... ale lepiej niech ktoś bardziej rozeznany ode mnie to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,zainstalowałem grę od nowa
goła gra chodzi bez problemu
dokonałem zmian w.ini i też chodzi / choć występują pewne problemy ale o tym zaraz /
zainstalowałem QARL''S Tekstura PACK 3 i też chodzi

jest tylko mały problem ... dokonałem takich zmian w.ini jak zalecano w poradniku:

fGrassEndDistance=3000.0000 - na - fGrassEndDistance=10000.0000
i
fGrassStartFadeDistance=2000.0000 - na - fGrassStartFadeDistance=9000.0000

na początku dokonałem trochę innych zmian / mniejsze wartości / i w grze nie było w ogóle trawy ... teraz zrobiłem tak jak powyżej i trawa jest ale ... znika gdy się do niej zbliżam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować