HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2007 o 23:25, .Darnok napisał:

Niech mi ktoś powie, że ten film nie jest kultowy ;]

Hehe, niezłe, niezłe. :P Ja aż się przeraziłem, że Willis taki młody był. :D:D

Dnia 08.01.2007 o 23:25, .Darnok napisał:

Teraz tylko czekać do wakacji na 4 odcinek moderfukersi ;]

http://www.filmweb.pl/Szklana+pułapka+4.0+2007+o+filmie,Film,id=96128
Czy ja wiem czy to będzie już tak samo dobre? Cwarta część to jakby robiona na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj oglądałem 39 Kroków Alfreda Hitchcocka. Kawał naprawdę świetnego kina. Błyskotliwe dialogi, trzymająca w napięciu akcja, zagadka do rozwikłania. Właśnie takie filmy lubię. Jeśli ktoś ma AleKino! to gorąco zachęcam do obejrzenia, zapewne będą powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oglądałeś "Ame agaru"? Jeśli nie, to informuję Cię, że leci jutro, tfu ... dziś o 15.00 na TVP Kultura.
Co prawda reżyserował to Takashi Koizumi ale scenariusz napisał już Kurosawa więc może Ci się spodobać. Ja już to kiedyś widziałem, ale chętnie sobie powtórzę, zwłaszcza, że praktycznie nie pamiętam zakończenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 00:52, A-cis napisał:

A oglądałeś "Ame agaru"? Jeśli nie, to informuję Cię, że leci jutro, tfu ... dziś o 15.00 na
TVP Kultura.
Co prawda reżyserował to Takashi Koizumi ale scenariusz napisał już Kurosawa więc może Ci się
spodobać. Ja już to kiedyś widziałem, ale chętnie sobie powtórzę, zwłaszcza, że praktycznie
nie pamiętam zakończenia :-)

Jak jesteśmy przy japońskich klimatach to z chęcią jeszcze raz obejżałbym "Ran" raz w telewizji puścili chyba na Regionalnej ale do końca nie obejżałem (nawet nie pamiętam dlaczego). Przydałby się jakiś cykl kina azjatyckiego z wyższej półki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnei przydalo by sie , aby wogole ciekaw filmy lecialy o ciekawych godzinach:) rozumiem, ze nie wszystkie sposrod tych filmow maja duza ogladalnosc, ale od czegos ta publiczna tv jest, pamietam, ze w liceum sporo ciekawych filmow przegapialem, bo byly o powalonych porach...
Jak juz o willisie, bylo wposmniane, to pewnie bylo pisane, ale bym polecil łzy słońca, bylem negatywnie nastawiony od samego poczatku do flmu, ale jakos mi sie spodobal. Z takich nowszych filmow, to mnei troche poruszyl hotle rwanda: ) - po tytule sie mozna domyslic czego mniej wiecej dotyczy, tutsi, hutu i dramat wielu ludzi.
dorbanoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:47, bitelz90 napisał:

Jeszcze nie oglądałem V jak Vendetta, ale jeśli mówisz, że naprawdę dobry film to obejrzę sobię
:) A muzyczki tez sobie posłucham ;)


tak, film jest b.dobry jakkolwiek nie jest to film akcji, chociaz akcji w nim nie brakuje.
Wachowscy, jak wiadomo, w matrix wsadzili i troche religii, i troche filozofii, ale na koniec to co ludzie zobaczyli to bylo kino akcji...kung-fu/sci-fi/etc.
"V" jest duzo barzdiej filmem do myslenia niz Matrix, no ale nie bede owijal w bawelne, ten film to dramat. Styl jest bardzo podobny do Matrixa. Jest mniej akcji... ale na rownie wysokim poziomie.
Rzecz dzieje sie w przyszlosci, nie jest jasno powiedziane kiedy (nie wiem czy to tez zamierzone, podobnie bylo w Matrix)... ale nie jest to daleka przyszlosc.

pamieta ktos film Equilibrium? tutaj idea jest bardzo podobna, opresyjny rzad, zastraszone spoleczenstwo, itd. Glowna roznica jest taka, ze tutaj tworcy przedstawili to tak jak powinno byc przedstawione.

Jak ktos bedzie sciagal (oczywiscie z legalnych zrodel) utwor "BKAB" to w filmie zostal on zmiksowany z przemowieniami M.L.Kinga, Malcolma X i jakiejs kobity ktorej imie wylecialo mi z glowy. calosc daje zarabiasty efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Kino! rules! ;-) od niedawna mam do czynienia z tym kanałem i jestem w 100% zadowolony. Nie twierdzę bynajmniej, że każdy z filmów wyemitowanych pzrez tą stację, to coś galaktycznego, stwierdzam jedynie, że codziennie można zobaczyć tu wartościowe filmy. W porównaniu z naszymi tvp 1 i 2 to bardzo (bardzo) dużo.
Wczoraj np. obejrzałem sobie "Zanim zapadnie noc" - film opowiadający historię kubańskiego prozaika, poety Reinaldo Arenas''a. Przesladowany przez reżim Fidela Castro za swą twórczość oraz homoseksualizm (jedno i drugie = działalność kontrrewolucyjna) pisarz rozpaczliwie próbował opuścić Kubę. Udało mu się to w końcu lat 80-tych, jednak nie długo cieszył się ze swej wolności ... [koniec spoilera ;-]
W roli Reinaldo Arenasa wystąpił nominowany do Oscara Javier Bardem (znany m.in. z "Drżącego ciała" P. Almodovara), oprócz niego epizodycznie pojawiają się tu J. Depp oraz Sean Penn. Obejrzeć film naprawdę warto, bo opowieść to niezwykła, pełna fantazji, polotu oraz przejmującego cierpienia.
Powracając zaś do Ale Kina! - dziś o 21.40 szykuje się kolejna gratka: "Amores Perros" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na Eragonie, film fantasy(nie czytałem ksiażki, ale wielu mówi, że się kompletnie od niej rózni), jest sporo błedów(myslę, że dlatego,iż film na siłe chciano skrócić do czasy 1:45min, a żeby odpowiadał książce powinien trwać conajmniej 3:20 min, tak samo jak Władca Pierścieni, tylko z tego co słyszałem to Eragon jest prawie wcale niezgodny z książką w przeciwieństwie do WP, chociaż WP też dużo pomija i upraszcza - taka jest rola filmu nigdy nie będzie zgodny z książkowym odpowiednikiem bo książki która liczy sobie 600 stron nie da się pokazać w filmie, który ma nawet 3:20min.

Mnie osobiście Eragon sie podobał, ale był stanowczo za krótki(za dużo rzeczy niewyjaśnionych) oraz:
1. Smoczyca urosła w parę sekund(tak można wnioskować po filmie) - co jest rzeczywistym absurdem, chyba, że za pomocą magii(nie znam książki)
2. Bez żadnego szkolenia Eragon pokonał prawą rękę króla, maga cienia, którego wszyscy się bali
3. Film skończył się w dziwnym momencie

Natomiast plusy są takie:
1. Dobrych(dobrze zrobionych) filmów fantasy jest tak mało, że trzeba szanować każdy, w którym się ten klimat czuje i nie jest to sztuczne uczucie
2. Nie licząc(w sumie niedokońca w realiach fantastycznych filmy Włacy Ognia) nie ma dobrych filmów o smokach(szczególnie o dobrych ich rasach)
3. Koncepcja(książkowa) więzi między Jeźdźcem Smoków a jego Smokiem jest naprawde fajna i skłania do refleksji
4. Somki są inteligentne( we Władcach Ognia tez były ale nie aż tak) i zapewniają swojemu wybrańcowi zdolności magiczne, co jest ciekawym konceptem.
5. Ciekawy Świat Fantasy(może nie tak rozbudowany jak Władca Puierścieni), ale fajny, tylko film zdecydowanie za krótki, chyba żeby nadawał się dla 7-latków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie film Wolfganga Petersena "Troja" z B. Pitem z 2004 roku, słyszałem, że w tym samym czasie wyszło dzieło opowiadający tą samą historię ale o "niebo" lepsze, zna ktoś ten film (tytuł, reżyseria, cokolwiek)?

Wczoraj zrobiłem sobie wieczór filmowy zacząłem od "Szklanki 1" ;-) następnie przerzuciłem się na coś cięższego "Łzy Słońca" i "Człowiek w Ogniu" i powiem wam oglądałem te filmy już kilka (może naście) razy i dalej wbijają mnie w fotel. Nie będę zdradzał wam fabuły ale to naprawdę mocne męskie kino (nie dla dzieci) o honorze, przyjaźni i determinacji. Główne role w tych filmach grają ( B.Willis -TotS ) i ( D.Washington -Mof)
są to z pewnością jedne z lepszych ról w ich karierze. Jeśli znacie angielski polecam obejżeć bez lektora i bez napisów, przez braki lub błędy w tłumaczeniu dużo się traci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 00:52, A-cis napisał:

A oglądałeś "Ame agaru"? Jeśli nie, to informuję Cię, że leci jutro, tfu ... dziś o 15.00 na
TVP Kultura.


Oglądałem w zeszłym roku. Nawet chyba wspomniałem o tym, bo TVP Kultura emitowała wtedy cały blok tematyczny dot. Japonii. Rzeczywiście bardzo dobry film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 12:19, sodolis napisał:

Pamiętacie film Wolfganga Petersena "Troja" z B. Pitem z 2004 roku, słyszałem, że w tym samym
czasie wyszło dzieło opowiadający tą samą historię ale o "niebo" lepsze, zna ktoś ten film
(tytuł, reżyseria, cokolwiek)?


Może masz na myśli "Helenę Trojańską" ---> http://www.filmweb.pl/Film?id=107497 . Tyle że to film telewizyjny z 2003 roku. Kiedyś tam na TVP leciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze filmy dla mnie to
Szybcy i wściekli 1,2,tokio drift
Wszystkie z Chuckiem Norrisem ( Ach ten kopniak z pół obrotu)
Wszystkie z Melem Gibsonem
Wszystkie z Stivem Sigalem
No i Gladiator
(może jeszcze kilka filmów bym tu dodał ale te są najwarzniejsze)
Ps. Jesty już może Gladiator2 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 22:35, Cezar14 napisał:

Wszystkie z Stivem Sigalem


O fuj... że Chuck Norris to się zgodze że najlepszy, ale Sigal pfff.... najbrzydszy aktor jakiego widzialem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co ty Homo niewiadomo że na wygląd patrzysz??? Wiesz ja do tych innych nic nie mam wiesz...
Ps. może zna ktoś odpowiedź na moje pytanko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 22:42, Cezar14 napisał:

To co ty Homo niewiadomo że na wygląd patrzysz??? Wiesz ja do tych innych nic nie mam wiesz...
Ps. może zna ktoś odpowiedź na moje pytanko???


A skąd ktoś ma ci wytrzasnąć Gladiatora 2?? przecież co by kontynuowali w 2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się