HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2011 o 22:32, Tyler_D napisał:

i najważniejsze - kwestia gdzie i jak dane filmy obejrzeć i zdobyć. A nie zawsze jest
to łatwe o ile w ogóle możliwe. I proszę mi nie pisać że są na allegro / ebay''u. Przecież
sami wiemy że typowy Kowalski nie kupi RACZEJ filmu z np: 1955 r. za 80 zeta gdyż jest
to nieco ZA DROGO czyż nie?


http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/2753

http://www.empik.com/zabojstwo-kubrick-stanley,prod58979544,film-p

i screen poniżej

Ps. I jest jeszcze public domain

20110122101727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robią po prostu reebot. Osobiście nie czekam na ten film. Może i będzie dobry, ale do mnie już ten klimat za bardzo nie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie jeden z lepszych polskich filmów współczesnych - "Dług" Krauzego.

Pierwsze o czym należy napisać to to że całość oparta jest dosyć luźno na prawdziwych wydarzeniach. Polecam każdemu po seansie poczytać sobie co nieco o tym bo jest to całkiem ciekawa lektura.

Dług ogląda się całkiem przyjemnie, szczerze mówiąc nie za bardzo chce mi się rozpisywać o montażu, aktorstwie i tym podobnych bo w sumie nie ma się o czym jakoś bardzo rozwodzić - wszystko trzyma całkiem niezły poziom. Warto jednak nadmienić całkiem przyzwoitą jak na polskie realia ścieżkę dźwiękową. W jednej z głównych ról widzimy Gonerę który tak samo jak i w "Samowolce" znowu ze zwykłego zdawałoby się człowieka zmienia się pod wpływem okoliczności i pokazuje swoją drugą twarz.

O historii ukazanej w filmie też nie chcę za bardzo pisać bo lepiej poznaje się ją podczas seansu ... w każdym razie obejrzeć jak najbardziej warto bo to jeden z niewielu współczesnych polskich tworów który nie wywołuje odruchu wymiotnego.

7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie oglądałem Długu, ale słyszałem o nim same dobre opinie. Jako student dziennikarstwa, musiałem przeczytać dziesiątki reportaży i reportaż "dług" plasuje się w moim rankingu w ścisłej czołówce.

Może Ci się spodobać film Chrzest. Polski film, przed kilkoma miesiącami wszedł do kin, również oparty na prawdziwych wydarzeniach. Po tym filmie z kina wyszedłem naprawdę zadowolony, bez uczucia straty choćby jednej złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2011 o 11:50, Killinginno napisał:

To tak jakby cały Spider-Man zaczynał się od nowa

Jak na to wpadłeś?

A o to przykład, jak amatorzy biją na głowę większość polskich filmowców:
http://www.youtube.com/watch?v=OOrH5tfWorg&feature=player_embedded

oraz trochę starszy filmik, ale jeśli ktoś nie widział, to polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=IU_reTt7Hj4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 17:29, Harrolfo napisał:

Jakby nie było, to dokładnie tak było w komiksie, więc jestem za

Komiksów ze szpidermanem nie czytałem. Może gdybym czytał, też byłbym za, jednak jestem przeciw. Ale
co to da, że jestem przeciw. I tak ten film powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy Dług na polskim i byłem pod wrażeniem. Zdecydowanie warto obejrzeć.

Wgłębiam się ostatnio w twórczość Kurosawy. "Siedmiu Samurajów" to coś wspaniałego. Genialna alternatywa dla kina zachodniego. Mistrzostwo.

Z bardziej obskurnych i poetyckich dzieł, polecam 17-minutowe Che cosa sono le nuvole? (Czym są chmury?) Pasoliniego. Naprawdę oryginalne podejście do szekspirowskiej historii Otella. Mimo niesamowicie wysokich recenzji, film zdołał przerosnąć moje oczekiwania. Można go obejrzeć na YT z angielskimi napisami:
http://www.youtube.com/watch?&v=VLgw66mhZSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w piątek na Tvn ''Infiltracje''. Dobry film, podobał mi się, jednak zakończenie mogło być inne ;o. W tym filmie jakoś wyjątkowo DiCaprio mnie nie denerwował, nawet podobała mi się jego gra (nie wiem czemu ale tak ogólnie to mnie drażni ;p). I mam teraz takie pytanie, zna ktoś godne polecenia, w miarę podobne filmy akcji? Najlepiej z rozmachem i z dobra grą i aktorami, a nie z bandą ''no nejmow'' :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dobry film, podobał mi się, jednak zakończenie

Dnia 23.01.2011 o 18:35, nolif3r napisał:

mogło być inne ;o.

A mnie akurat zakończenie spodobało się i to bardzo, co prawda jak

Spoiler

już ukatrupili Costigana to się nieco wkurzyłem ale jak Dignam na końcu zastrzelił Sullivana to się uśmiałem

. :-D
>W tym filmie jakoś wyjątkowo DiCaprio mnie nie denerwował, nawet podobała

Dnia 23.01.2011 o 18:35, nolif3r napisał:

mi się jego gra (nie wiem czemu ale tak ogólnie to mnie drażni ;p).

Obejrzyj sobie jeszcze The Beach i Inception - tam też całkiem nieźle się pokazał.
>I mam teraz takie

Dnia 23.01.2011 o 18:35, nolif3r napisał:

pytanie, zna ktoś godne polecenia, w miarę podobne filmy akcji?

Znaczy wyścigi, strzelaniny, sporo akcji? Hm ... Trylogia Bourne''a? Cykl o agencie 007? Shoot''em up ale tylko pod warunkiem że lubisz bardzo naciągane filmy z gatunku "zabili go i uciekł", oprócz tego klasyki takie jak Ronin czy Transportery tudzież Leon. Z takich bardziej lajtowych to może Enemy of the State? 13 dzielnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:43, Tyler_D napisał:

Spoiler

to się
uśmiałem

. :-D

Ja tak samo ;p.

Dnia 23.01.2011 o 18:43, Tyler_D napisał:

Znaczy wyścigi, strzelaniny, sporo akcji? Hm ... Trylogia Bourne''a? Cykl o agencie 007?
Shoot''em up ale tylko pod warunkiem że lubisz bardzo naciągane filmy z gatunku "zabili
go i uciekł", oprócz tego klasyki takie jak Ronin czy Transportery tudzież Leon. Z takich
bardziej lajtowych to może Enemy of the State? 13 dzielnica?


O Bournie oglądałem chyba tylko pierwszy (albo ostatni :D) film,mam w planach reszte. Własnie chodzi mi o coś takiego jak Bourne. Ciekawa fabuła, akcja. Strzelaniny nie są właśnie takie przesadzone jak w Shoot''em up o którym mówisz. 13 dzielnica widziałem ale chodziło mi bardziej o coś innego :P. Enemy of the State tyle razy już leciało w TV że naprawde musiałbym się postarać by tego nie widziec. Ale ten film akurat mi się podobał. Coś w ten deseń własnie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to niedokładnie będą takie tytuły jakich szukasz ale może coś niecoś ci z tej listy podpasuje bo to w większości bardzo dobre kino:

- Lord of War - historia o tyle ciekawa bo oparta na prawdziwych wydarzeniach

- Miasto Boga - klimaty brazylijskie, walki gangów, narkotyki - ogólnie bardzo warto się przeprosić z tym filmem

- 60 sekund - Cage i Jolie, dużo fur i sporo akcji może nie najwyższych lotów ale ogląda się przyjemnie

- Face Off - takie średnie kino akcji, nieco naciągane ale przy piwie w weekend można obejrzeć

- Swordfish - jak wyżej, zwłaszcza jak ktoś jest fanem Halle Berry :-P

- Con Air - jak wyżej, Cage jak zawsze w całkiem dobrej formie

To tak na szybko mi do głowy przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 23:09, Mroczny_Joga napisał:

Mam pytanie czy oglądanie filmów onile jest nielegalne ?

Jeśli korzystasz z jakiegoś serwisu VOD pokroju ipla.pl, albo podobnego - jak najbardziej legalne. Z kolei ogromna większość wrzut na megavideo to już piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się