HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2011 o 17:20, tomoliop napisał:

Aha, byłybym zapomniał. 25 minut reklam przed filmem... byłem na 15:00, wszędzie tak
już teraz jest (od dłuższego czasu w kinie nie byłem)?



Yup.. mój rekord 35 min.
Tylko czekać teraz aż będą też reklamy w trakcie filmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na "Baby są jakieś inne". Film dosyć specyficzny, jak wszystkie filmy Koterskiego. Niby cała sala rżała ze śmiechu na niektórych scenach, ale jest to jednak komedio-dramat. A tak w skrócie: Film jest o dwóch mężczyznach jadących w nocy samochodem i udowadniających, jakie to te baby są inne. Na nagłe zwroty akcji nie ma co liczyć. A wszystkie tematy, które zostały poruszone, są dosyć oczywiste i nieco oklepane. Jednak... Film mi się podobał i polecam, choć nie każdemu się spodoba. Na pewno nie tym, którzy nie mieli nigdy styczności z kobietami. I nie tym, którzy mają wrażliwe uszy, bo mięso leci na prawo i lewo. Myślisz, że poleci w lewo, ale ono leci w prawo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 19:16, Pietro87 napisał:

Yup.. mój rekord 35 min.
Tylko czekać teraz aż będą też reklamy w trakcie filmu :)

35 minut reklam w kinie??
Zaczynam doceniać urok małych kin, u mnie w miasteczku zawsze półminutowa reklama Visy i już film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.10.2011 o 21:19, faraoneek23 napisał:

Zaczynam doceniać urok małych kin, u mnie w miasteczku zawsze półminutowa reklama Visy
i już film :)


Znaczy się studyjnych ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do reklam wliczacie też trailery innych filmów?

U mnie w mieście są dwa kina:
Jedno malutkie, w zasadzie to sala teatralna z ekranem za sceną, w miejskim ośrodku kultury, rzadko tam bywam, ale ani reklam ani trailerów chyba tam nie ma.
Drugie - niby sieciówka, ale taka, że aktualnie sieć składa się z jednego kina (ale wkrótce będzie więcej, jak ktoś jest z: Kalisza, Bełchatowa, Leszna albo Świdnicy to wkrótce też będzie mógł się cieszyć takim kinem :P), tam to różnie bywa, zwykle puszczą jakąś reklamę, ale zdarzy się, że nic nie puszczą, albo góra jeden trailer. Np. przed Bitwą Warszawską było tego dość sporo, a znowuż przed chyba Thorem tylko jeden zwiastun.
Nigdy nie trafiło mi się czekać pół godziny, raz przed Avatarem coś im się zepsuło i reklamę Percy''ego Jacksona puszczali 3 razy z rzędu, bo głosu nie było :D (tylko to było we Wrocławiu w Heliosie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 21:19, faraoneek23 napisał:

35 minut reklam w kinie??


Kiedyś byłem na filmie na którym, chyba przez pomyłkę, puścili 40 minut reklam, ale zazwyczaj to lecą przez jakieś 15/20 minut, więc nie jest aż tak źle.
Można wyskoczyć do sklepu, a jak się spóźnisz to nic nie stracisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 minut czystych reklam, trailerów nie liczę, z trailerami to z 45-50 by pewnie skoczyło.
Generalnie jak się kiepsko trafi to można sobie przed filmem hemoroidy wyhodować xD

A jak widzę Żmijewskiego i słyszę słowa "jurajska" to mnie krew zalewa [paradoksalnie bo samego Żmiję jako polskiego aktora lubię], tudzież jak widzę Kondrata [choć tu tez paradoksalnie bo jego też lubię =)]...

Ostatnio mam taką manierę, że jak idę do kina sam biorę odtwarzacz mp3 [bo jak ze znajomkami to zawsze się jakąś gadką o dupie Maryni zajmiemy] i słucham oporowo muzyki póki reklamy nie przelecą. Tudzież przychodzę na seans 25 minut później niż miał się zaczynać, wtedy muszę odcierpieć tylko 5-10 min reklam [w stolicy multikino się względnie trzyma, bo tam chyba reklam ciągle jest tylko 15 min razem z trailerami, w sumie to są 3 krótkie reklamy i reszta zajawek czyli jakieś 5-7 trailerów/teaserów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 21:25, kerkas napisał:

Znaczy się studyjnych ?.

Nie no zwykłe kino tyle, że puszcza filmy z jakimś tam opóźnieniem, ostatnio około tydzień po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem:
Trick - 5/10
Horton słyszy Ktosia! - 4/10
Salt - 7/10
Death Race: Wyścig Śmierci - 8/10
The Social Network - 3/10
U Pana Boga w ogródku - 7/10
Ciacho - 1/10
1920: Bitwa Warszawska - 7/10
Ninja Assassin - 7/10
Atrakcyjny pozna panią - 4/10
Che - Rewolucja - 1/10
Che 2: Boliwia - 1/10
Święty interes - 6/10
Adrenalina 2: Pod napięciem - 7/10
Green Zone - 7/10
Robin Hood - 7/10

Cieszę się, bo chyba mój kryzys filmowy już się skończył i wreszcie mam ochotę na oglądanie i ocenianie filmów ;) Szkoda, że chyba znowu mam kryzys growy ;(
Jeszcze mi taka refleksja przyszła, że jakoś teraz cięzko wystawić mi jakąś dobrą ocenę filmom. Kiedyś pamiętam sypałem 8,9, ba, nawet i 10, a teraz to bardzo rzadko takie oceny daję. Coś mi się gust zmienia ;)
Jeszcze taka jedna prośba do was: możecie polecić jakiś dobry film coś ala Adrenalina? Tylko nie wymieniajcie Maczety i Niezniszczalnych, bo ich mam zamiar wkrótce obejrzeć.

Co do dyskusji o kinach, to ja ostatnio we wtorek byłem w radomskim Heliosie na Bitwie Warszawskiej z klasą i seans miał się zacząć o 10:30, a dopiero na salę wpuszczono nas o godz. 10:50... Na szczęście nie było reklam ani zwiastunów, tylko info o okularach 3D i tyle. Ogólnie rzecz mówiąc ja chodzę do Heliosa i jakoś godzinnych reklam jeszcze nie widziałem. Kilka zwiastunów, plus może z 1-2 min. reklam i tyle. Niestety nie wiem jak tam w Multikinie, bo nie byłem jeszcze, ale mam zamiar się kiedyś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman Year One - zdecydowanie polecam.
Co prawda WB przyzwyczaiło nas już do wyjątkowo wysokiej jakości produkcji z pod znaku animacji DC, ale Year One wypada nawet na tle tak porządnego standardu wyjątkowo.
Technicznie - świetna animacja jak i udźwiękowienie, merytorycznie - kto czytał Year One ten wie czego się spodziewać, kto nie to zobaczy początki Dark Knighta z nieco innej perspektywy.
Jak dla mnie 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 11:24, faraoneek23 napisał:

> Znaczy się studyjnych ?.
Nie no zwykłe kino tyle, że puszcza filmy z jakimś tam opóźnieniem, ostatnio około tydzień
po premierze.


Aha rozumiem.

Chodziło mi o to że w kinach studyjnych pokroju:
http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=22
http://www.kinokultura.pl/page.php?pid=1
Gdzie może nie ma zbyt wielu nowych filmów albo są przy okazji przeglądów ale za to ceny nie zwalają z nóg i co najważniejsze przed filmem jest jedna góra dwie reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I''ve got the good news and the bad news.

The good news is: Szklana pułapka 5 [ A Good Day to Die Hard ] będzie. Premiera w walentynki 2013.

The bad news is: fabuła [ McClane i jego syn w Rosji ... chwila ... McClane miał syna?! ] oraz to że reżyserem będzie gość odpowiedzialny za Max Payne''a. No i wadą może być też to że to kolejna odsłona serii a dobrze wiemy że co za dużo to niezdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:14, Tyler_D napisał:

The good news is: Szklana pułapka 5 [ A Good Day to Die Hard ] będzie. Premiera w walentynki
2013.

Ani nazwa nie nastraja pozytywnie ani termin premiery:|

Dnia 15.10.2011 o 22:14, Tyler_D napisał:

The bad news is: fabuła [ McClane i jego syn w Rosji ... chwila ... McClane miał syna?!

Jakbyś oglądał pierwszą część uważniej pewnie byś się nie dziwił. Mniejsza o to: czy to takie dziwne, że jak ktoś ma żonę to może mieć syna?

Dnia 15.10.2011 o 22:14, Tyler_D napisał:

] oraz to że reżyserem będzie gość odpowiedzialny za Max Payne''a. No i wadą może być

No, klasa sama w sobie, obie gry...zaraz zaraz, aaaa, to filmie mowa, to to miało reżysera?

Dnia 15.10.2011 o 22:14, Tyler_D napisał:

też to że to kolejna odsłona serii a dobrze wiemy że co za dużo to niezdrowo.

Może horrory da się tak długo ciągnąć, ale niektóre patenty nie nadają się nawet na trylogię a co dopiero 4 i więcej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 00:05, zadymek napisał:

Jakbyś oglądał pierwszą część uważniej pewnie byś się nie dziwił.

Czyżbym coś pominął? Być może ... Niemniej zreflektuję przy najbliższej okazji.
>Mniejsza o to: czy

Dnia 16.10.2011 o 00:05, zadymek napisał:

to takie dziwne, że jak ktoś ma żonę to może mieć syna?

W 4 części była mowa o córce więc tak nagle wyrósłby mu syn? [ no chyba że rzeczywiście było coś o nim w jedynce ]. No chyba że ta przygoda w Rosji to będzie z synem ale nieletnim. ;-D

Dnia 16.10.2011 o 00:05, zadymek napisał:

No, klasa sama w sobie, obie gry...zaraz zaraz, aaaa, to filmie mowa, to to miało reżysera?

Dałem 1/10. Niedawno linkowałem do swojej recki którą tu swego czasu skrobnąłem. To (_!_) a nie film. X_x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 21:51, Pietro87 napisał:

/cut/


To trzeba będzie jakoś obejrzeć. W końcu animowany Batman zawsze trzyma odpowiedni poziom (nie mówiąc o genialnej serii TV :)).

@laki13
1920: Bitwa Warszawska - 7/10 0_o? To (chyba) pierwsza pozytywna ocena tego filmu jaką widzę. Każda inna, z którą się spotkałem odpycha od tego "dzieła" na kilometr :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 00:12, Tyler_D napisał:

Czyżbym coś pominął? Być może ... Niemniej zreflektuję przy najbliższej okazji.

Scena z Dick''iem Thornburg''iem molestującym opiekunkę z dwojgiem dzieci państwa McClane odbiega dalece od konwencji filmu (nie ma strzelanin a sama postać wprowadza do filmu elementy humorystyczne:), więc mogła ujść uwadze widowni (za to zdjęcie rodzinne już nie powinno).

Dnia 16.10.2011 o 00:12, Tyler_D napisał:

W 4 części była mowa o córce więc tak nagle wyrósłby mu syn? [ no chyba że rzeczywiście było coś o nim w jedynce ].

Ale co to za problem nawet dodać jakąś postać, przecież to film akcji a nie saga rodziny McClaneów:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na premierę DVD i kupuję, kolejny box do kolekcji =)
Na dziś dzień - niestety zostaje ci obejrzenie jakiegoś streamingu w sieci w HD, bo wątpię, żeby nasze kina tą animacje puszczały to po primo a secundo jak już by puszczali to pierw dorobią do niej pewnie gównianego lektora lub równie gówniany dub...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 00:40, Harrolfo napisał:

Widział ktoś nowych "Muszkieterów"? Poleca/odradza?


Szkoda pieniędzy na ten chłam chesz obejrzeć naprawdę dobrą ekranizację powieści Aleksandra Dumas Trzech muszkieterów ?
Jeśli tak to polecam:

http://allegro.pl/trzej-muszkieterwie-czterej-muszkieterowie-dvd-i1878691130.html

http://allegro.pl/trzej-muszkieterowie-cz-1-filmy-kostiumowe-tom-4-i1877727351.html
http://allegro.pl/trzej-muszkieterowie-cz-2-filmy-kostiumowe-tom-5-i1877727365.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się