HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Co sądzicie o filmie "Szybcy i Wściekli 5"? Jestem fanem tej serii i mam okazję wypożyczyć film w VOD za 10zł. Jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 22:42, Pietro87 napisał:

U nas każdy film o wojnie musi być nudnym jak flaki z olejem, dramatem o jakimś wielkim
męczenniku.


Ot ta polskość. Niby sporo jest ogarniętych osób, ale w kulturze i mediach skirtotymizm nadal jest wszechobecny. Oczywiście też w zachowaniu ludzi jest wciąż żywy (ile to już czasu słuchamy o tym Smoleńsku?), ale to nie temat o ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmóżdżające kompletnie nierealistyczne kino akcji.
Można obejrzeć i zapomnieć, że się widziało, jak pozostałe części [nie licząc jedynki, ta była całkiem dobrym kinem akcji]
Dla mnie jak cała seria [oprócz wspominanej jedynki] taki średniak, mocno przehypowany [do takich filmów jak np Bad Boys 2 nie ma startu - to tak gwoli porównania w obrębie tego samego gatunku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w TV obejrzałem film Hitman, czyli ekranizację jednej z moich ulubionych gier.
Jestem pozytywnie zaskoczony tym obrazem. Jest sporo klimatu z gry, a nie patrząc na nią, to jest to niezłe kino akcji. Nie ukrywajmy, że w Hitmana da się grać inaczej niż na "Silent Assassina". Nawet ckliwy wątek z dziewczyną nie popsuł tego filmu.
Jest tylko jeden element, który mnie wręcz zniesmaczył. Scena walki 4 zabójców - takiego idiotyzmu w scenariuszu dawno nie widziałem. Skąd się tam wzięli? Kim oni w ogóle byli? No bo przecież nie byli tam żeby zabić 47 skoro każdy mierzył do każdego...
Gdyby nie ta scena dałbym nawet lekko naciągane 8/10, a tak jest 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 18:29, ManweKallahan napisał:

(...) Skąd się tam wzięli? Kim oni w ogóle byli?


Jakto kim , innymi hitmenami

Dnia 18.10.2011 o 18:29, ManweKallahan napisał:

No bo przecież nie byli tam żeby zabić 47 skoro każdy mierzył do każdego...


To chyba dlatego,

Spoiler

że każdy działał niezależnie od drugiego i miał za zadanie zabić 47 i każdego kto stanie na drodze dlatego każdy mierzył do 47 i do innego hitmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze gdzies emituja real steel nie z dubbingiem tylko z napisami? Kurde od wiosny bylem napalony na ten film a tu taki zonk. Na dubbing nawet nie ide.. Bede chyba musial czekac na blu ray pol roku jak nie lepiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio Wam się podobała Bitwa Warszawska? Uwielbiam oglądać Ogniem i Mieczem, a to dla mnie była słaba podróbka. Oprócz tego paniusia Nataszka i Borysek... i cała ekipa Hoffmana ( jak zawsze :D). 3D to istna porażka, pomijając to, że oczy mi się przzwyczaiły po pół godzinie. Film mógłby być lepszy o wiele bez tej technologii, gdzie przy bitwach nie było nic widać. Wybuchające pociski z armat nie robiły żadnych dziur :D Tak jak już pisaliście Nataszka wyszła jak z łazienki :D I Olbrychski mi kompletnie na Piłsudskiego nie pasował. Najfajniejej zagrana rola przez Ferencego. Ogółem 4/10, to samo Johnny English. Jedyny plus ( i argument dzięki, któremu poszedłem na ten film), to to, że był w czasie lekcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 21:52, Ecko09 napisał:

Wiadomo cokolwiek o nowym batmanie? Podobno ma w nim wystąpić

Spoiler

Bane

, ale na filmwebie
nie mogę nic znaleźć.


Coś wiadomo, na io9 regularnie pojawiają się newsy i zdjęcia. Bane będzie na 100%, gra go Tom Hardy, do tego też pojawi się Anne Hathaway jako Catwoman. We flashbackach ma też się pojawiać młody Ras Al''Ghul (w Batman Begins grany przez Liama Neesona) co zrodziło plotki że sam Ras znowu się pojawi albo jego córka Talia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 21:37, Maurycy_69 napisał:

Jest szansa ze gdzies emituja real steel nie z dubbingiem tylko z napisami? Kurde od
wiosny bylem napalony na ten film a tu taki zonk. Na dubbing nawet nie ide.. Bede chyba
musial czekac na blu ray pol roku jak nie lepiej :/

W Cinema City w Zielonej Górze jest jeden seans dziennie z napisami (reszta dubbing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po paru sesjach w Red Dead Redemption wzięła mnie chęć na jakiś dobry spaghetti western. Prawie nic z tych klimatów nie znam więc od czego byście polecali zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do klasyków zalicza się bodajże Trylogię Dolarową (czy jakoś tak) Sergio Leone z Clintem Eastwoodem.
http://www.filmweb.pl/Za.Garsc.Dolarow
http://www.filmweb.pl/Za.Kilka.Dolarow.Wiecej
http://www.filmweb.pl/Dobry.Zly.Brzydki
Niestety nie oglądałem, ale mam zaznaczone, że chcę obejrzeć.
Ale kerkas pewnie da Ci listę na miesiąc oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podana Dolarowa Trylogia jest więc w sam raz dla ciebie [bo RDR czerpał z niej całymi garściami]
Do tego jeszcze ewentualnie 3:10 to Yuma - obie wersje zarówno staroć oryginał [57''] jak i remake [07''] warte polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 19:26, drblase napisał:

Po paru sesjach w Red Dead Redemption wzięła mnie chęć na jakiś dobry spaghetti western.
Prawie nic z tych klimatów nie znam więc od czego byście polecali zacząć?


To co kolega wyzej napisal + oczywiscie http://www.filmweb.pl/Pewnego.Razu.Na.Dzikim.Zachodzie ktory jest dla mnie po prostu majsterszykiem, trylogia dobra, ale to mnie powalilo, no i swietna rola Bronsona. W zasadzie podobna to roli Eastwooda, cichy, twardy rewolwerowiec, z tym ze Charlesowi wyszlo jakos tak bardziej realnie, co oczywiscie jest moim jakze subiektywnym odczuciem.
Potem na dokladke http://www.filmweb.pl/film/Garść+dynamitu-1971-31924 film dziwny, mi osobiscie nie przypadl do gustu, choc znam ludzi ktorzy go lubia i cenia.
A na koniec, troche z innej beczki bo inny rezyser, http://www.filmweb.pl/film/Mercenario%2C+Il-1968-6358 rozpisywac sie nie bede, ale film na poziomie trylogii, a jako ciekawostke dodam ze glowny bohater to typowy polak, przekret jak cholera, wszystkich caly czas w konia robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 19:32, ManweKallahan napisał:

/cut/


No no ogółem parę pozycji widzę się znajdzie. Eastwooda lubię więc zacznę od Trylogii Dolarowej. Dużo czasu wolnego ostatnio nie mam wiec to co podaliście wystarczy mi na pewno. Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2011 o 19:51, TigerXP napisał:

A na koniec, troche z innej beczki bo inny rezyser, http://www.filmweb.pl/film/Mercenario%2C+Il-1968-6358
rozpisywac sie nie bede, ale film na poziomie trylogii, a jako ciekawostke dodam ze glowny
bohater to typowy polak, przekret jak cholera, wszystkich caly czas w konia robi :)



Do tego film ma rewelacyjną muzykę, zwłaszcza finałowe L''Arena [użyte w Kill Billu dla tych co nie oglądają staroci - scena gdzie

Spoiler

Beti wydostaje się z trumny

]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 19:26, drblase napisał:

Po paru sesjach w Red Dead Redemption wzięła mnie chęć na jakiś dobry spaghetti western.
Prawie nic z tych klimatów nie znam więc od czego byście polecali zacząć?


Poza tym co inni gramowicze wymienili:
Sergio Leone acz uprzedzam że niektórych jego westernów możesz nie zdzierżyć np. Dawno Temu na Dzikim Zachodzie.
Django (1966)
Człowiek zwany Ciszą (1968)
spaghetti westerny duetu Terence Hill i Bud Spencer.
My name is nobody (1973)
Ringo , Powrót Ringa , Pistolet dla Ringa ,
Większość spaghetti westernów do których muzykę skomponował Ennio Morricone.
The Big Gundown (1966)
Boot Hill (1969)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się