HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2014 o 23:04, kerkas napisał:

To chyba nie w Polsce

Ostatnio korzystałem przez 2 miesiące z LoveFilm.com (od Amazonu), a wcześniej bodajże z Netflixa. Piękna sprawa, przystępne ceny i całkiem zadowalająca biblioteka tytułów, ale ostatecznie zrezygnowałem z subskrypcji, bo nie znalazłem ani jednego filmu z napisami. Nawet przez myśl nie przeszły mi złudne nadzieje o polskich napisach - mówię o angielskich, dodawanych do wszystkich filmów i programów (nawet tych zamkniętych na rynek brytyjski) wydawanych na DVD/BR. Głównie dla niedosłyszących, ale sam lubię z nich korzystać, szczególnie przy amerykańskich filmach, gdzie slang i multum różnych akcentów jest dodatkowo zagłuszana przez dźwięki z tła. LoveFilm i Netflix w ogóle czegoś takiego nie ma.

BTW A "Odysei Kosmicznej" jak nie widziałem, tak nie widziałem. Jedynie w TCM nadzieja, że kiedyś puszczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 23:15, Perry_Cox napisał:

Już nawet często nie chodzi o pieniądze, ale o wygodę i dostępność.


Dokładnie, ludzie byliby skłoni płacić za wypożyczenie filmu 5zł do 10zł gdyby tylko dano im taką możliwość.
Ale po co lepiej żeby klient wywalił od 30 do 100zł za płytę dvd lub Blu-ray w ciemno.

Dnia 23.01.2014 o 23:15, Perry_Cox napisał:

Przez długi czas
korzystał z iplex.pl, ale ich licencje były niejasne czasowo (w sensie duża część biblioteki
potrafiła zniknąć z dnia na dzień), a nierzadko buforowania nie było końca. Szkoda, bo
w pewnym momencie serwis ten oferował naprawdę dobre tytuły i co tydzień dodawano stosunkowo
świeże hity.


Dystrybutorzy myślą tak samo jak
http://www.youtube.com/watch?v=vscG3k91s58
i zwalczają konkurencję

>Zwyczajnie trzeba sobie radzić lub czekać jak przemysł filmowy pójdzie po

Dnia 23.01.2014 o 23:15, Perry_Cox napisał:

rozum, jak to zrobił przemysł muzyczny i zaimplementuje coś a la Spotify. Netflix to
światełko nadziei, lecz na razie niedostępne niestety dla Polski.


Niektórzy już poszli po rozum do głowy teatr tv jest dostępny na płytach dvd w przystępnej cenie
https://sklep.tvp.pl/category/teatr-teatr-sensacji-kobra
Jeśli się kupi w pakiecie to wychodzi 24zł za spektakl, ja załapałem się na promocję w wakacje i każdy pakiet kosztował wtedy 49zł99gr czyli 17zł za spektakl.
Można ? można tylko nie trzeba traktować widza/kinomana jak barana który zapłaci jak za zboże za daną audycję.

Oczywiście mnóstwo jest spektakli teatru tv które jeszcze nie ukaząły się na dvd ale krok w dobrą stronę został poczyniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 23:26, Sandro napisał:

Nawet przez myśl nie przeszły mi złudne nadzieje o polskich napisach - mówię o angielskich,
dodawanych do wszystkich filmów i programów (nawet tych zamkniętych na rynek brytyjski)
wydawanych na DVD/BR. Głównie dla niedosłyszących, ale sam lubię z nich korzystać, szczególnie
przy amerykańskich filmach, gdzie slang i multum różnych akcentów jest dodatkowo zagłuszana
przez dźwięki z tła. LoveFilm i Netflix w ogóle czegoś takiego nie ma.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=32194

Dnia 23.01.2014 o 23:26, Sandro napisał:

BTW A "Odysei Kosmicznej" jak nie widziałem, tak nie widziałem. Jedynie w TCM nadzieja,
że kiedyś puszczą...


Trzymam rękę na pulsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 23:26, Sandro napisał:

BTW A "Odysei Kosmicznej" jak nie widziałem, tak nie widziałem. Jedynie w TCM nadzieja,
że kiedyś puszczą...

Puszczają jakoś co parę miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... tak sobie rozmyślając o przyszłych filmach, jako fan Eltona Johna nie jestem zachwycony konwencją filmu " Rocket Man " pod postacią musicalu fantasy ale jestem ciekaw, jak Tom Hardy to zagra, gdyż zbytniego podobieństwa nie ma ;)

http://metro.co.uk/2013/11/06/spot-the-difference-tom-hardy-who-will-be-playing-elton-john-poses-with-elton-john-4175634/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 23:42, ManweKallahan napisał:

Puszczają jakoś co parę miesięcy.

Co parę miesięcy to tam leci Brudny Harry. Można się na pamięć wszystkich filmów nauczyć :P Odysei jeszcze tam nie widziałem, choć możliwe że wcześniej nie przywiązywałem do tego większej wagi. Korzystam z filmwebowego widgeta, który pokazuje program wybranych stacji telewizyjnych na trzy dni do przodu więc przy odrobinie szczęścia tym razem uda mi się wyłapać najbliższą emisję.

@kerkas
Na Pulsie to co najwyżej Cejrowskiego można teraz zobaczyć, ale na Odyseję bym nie liczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 22:13, kerkas napisał:

Dystrybutorzy są chciwi i broń Boże żebyśmy nie ściągnęli filmu z zagranicy.

No ba! Żeby to tylko o filmy i seriale chodziło... Moja druga ulubiona rozrywka też leży przygnieciona buciorem chciwości i wyzysku. Przecież każdy się musi po drodze nażreć!
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rpo-skarzy-do-trybunalu-vat-na-e-booki-sa-drogie-bo-to-uslugi-nie-ksiazki,376531.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz zaznaczone przy Odysei "Chcę obejrzeć" na FW, to możesz raz w tygodniu (najlepiej w niedzielę albo sobotę) sprawdzać u siebie w profilu na liście filmów, które chcesz obejrzeć czy będzie emisja w TV. Tam podają na cały następny tydzień, nie tylko na 3 dni. A Odyseję sam oglądałem na TCM jakieś półtora roku temu i od tamtej pory leciało jeszcze co najmniej 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 23:57, Tyler_D napisał:

Czy istnieje jakaś oficjalna, jedyna i słuszna interpretacja American Psycho?


Książki czy filmu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmu. Jestem świeżo po i generalnie nie wiem co mam myśleć ... Nawet po pobieżnym przejrzeniu paru tematów na fw. Chociaż na teraz, świeżo po obejrzeniu jestem bardziej skłonny uwierzyć w wersję, że

Spoiler

te morderstwa głównego bohatera [ albo ich zdecydowana większość ] to były tylko jego urojenia, miał rozdwojenie jaźni albo ... albo mamy tutaj jakąś zagadkę logiczną i Patrick nie istnieje tak naprawdę a mordercą lub niedoszłym mordercą schizofrenikiem jest ktoś z nich

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oficjalnej "wersji" analizy filmu. Jest otwarty do interpretacji aczkolwiek np w moim przypadku - zorientować się mogłem o

Spoiler

niepoczytalności Batemana w scenie z bankomatem. Nie mniej nie da się wykluczyć, ze niektóre morderstwa jednak popełnił [Bezdomny, detektyw który ma być wytworem jego wyobraźni, jego "wyrzutami sumienia", nie mniej czemu wiec rozmawia z nim asystentka Batemana ? Jeśli jest fikcyjny, taka scena nie powinna mieć miejsca]

Inna para kaloszy to książka. Tam Bateman był mordercą i schizofrenikiem. Były sytuacje które sobie uroił, nie mniej książka* rozwiewała fakt, że morderstwa były dokonywane w świecie realnym.

Można więc opierając się o książkę uznać, że w filmie Bateman też jest mordercą i zabijał. Miał urojenia [kilka scen więc może być jego urojeniami] a adwokat go nie rozpoznał bo nigdy go na oczy wcześniej nie widział [stąd ta pomyłka nazwisk i imion na koniec]

Inna wersja to przyjęcie, że Batemat jest schizofrenikiem i wszystkie morderstwa tylko rysuje [a urojone wizje to tylko wizualizacja jego rzeczonych rysunków]


To film z kompozycją otwartą, do interpretacji widzów.


Spoiler

*Nie zrozum mnie źle, książka tez jest niejako otwarta na interpretacje, ale w moim odczuciu w jej wypadku czytelnik jest bardziej przekonywany o tym, że jednak morderstwa miały miejsce.
Ot taka magia tych utworów - ilu ludzie tyle punktów widzenia :)



P.S.
Istotna kwestia w przypadku rożnych przekładów książki - w jednych jest np Paul Owen w innych Paul Allen [moja kopia ma Allena a kopia która kiedyś brałem w biblioteki, miała Owena] itp kwiatki tłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 00:25, Tyler_D napisał:

Filmu. Jestem świeżo po i generalnie nie wiem co mam myśleć ... Nawet po pobieżnym przejrzeniu
paru tematów na fw. Chociaż na teraz, świeżo po obejrzeniu jestem bardziej skłonny uwierzyć


Ponieważ film bierze tylko wycinek z książki możliwych interpretacji jest mnóstwo.

Spoiler

Patrick jest świrem co do tego nie ma wątpliwości. Czy popełnione morderstwa są urojeniem czy są prawdziwe tego dociec nie sposób.
Być może jest to też krytyka konsumpcjonizmu i jałowości życia finansistów którym z nadmiaru dobrobytu i władzy odwala.
Patrick może również poszukiwać coraz mocniejszych wrażeń które dają kopa i się w tym zatraca.
Naprawdę możliwości jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 00:37, Ecko09 napisał:

Proszę, powiedzcie mi, że Robocop będzie w 2d puszczany w multikinie.

Nigdzie nie widzę informacji, że w ogóle jest wersja 3D, także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 15:20, Perry_Cox napisał:

Po słabej dwójce myślałem, że zostawią tę serię w spokoju.


"Pierwszy film zarobił na całym świecie 226 milionów dolarów. Wpływy drugiej części wyniosły aż 376 milionów."
Naprawdę myślisz, że oceny mają znaczenie dla producentów takich filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2014 o 15:43, mati285 napisał:

Naprawdę myślisz, że oceny mają znaczenie dla producentów takich filmów?

Wcześniej po prostu myślałem, że dwójka z powodu szemranych opinii średnio zarobiło. W sumie powinienem się domyślić, że po sukcesie jedynki ludzie chcieli koniecznie obejrzeć część kolejną. Nie mogę sobie wybaczyć, iż przyczyniłem się do sukcesu kasowego Uprowadzonej 2, choć czułem, że to nie może się udać. Na trójkę nie dam się nabrać. Choć i tak najbardziej nie mogę przeżyć gwałtu na legendarnej Szklanej pułapce.

Oglądał ktoś swojego czasu ciekawy vlog na yt "Urwany film"? Od jutra mają się reaktywować, co mnie bardzo cieszy, bo o grach nagrywa każdy, a o filmach ciężko znaleźć coś kompetentnego w tym stylu. Jeśli nie znają, to polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się