HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2014 o 15:41, Nufiko napisał:

W liście podanej przez Pietro zabrakło moim zdaniem jeszcze:
Ostatni Mohikanin (warto chociażby dla świetnej muzyki)


O matko tak - zdecydowanie!
Paradoksalnie zapomniałem o jednym z moich ulubionych filmów [właśnie ze względu na muzykę].
Nawet nie wiem czy ja mu czasem nie dałem zawyżonej 10/10 [zawyżonej własnym fanbojstwem ostatniej sceny i całokształtu muzycznego :)]

Idę się biczować parówkami w ramach pokuty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 23:41, Daronn_Darker napisał:

Dzięki Ci wielkie... mam sesje, a teraz się uzależniłem od tego serialu. Wczoraj zamiast
uczyć się na zaliczenie, całą noc oglądałem. Pierwszy odcinek - WTF?, a potem już tylko
lepiej :D


Przepraszam ^^
Taki to jest ten serial - im dalej w las tym lepiej. W ogóle, serial wręcz wspaniały pod względem researchu - żadnych głupot, wszystko prawdopodobne, ładnie sklejone wątki. Miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny polski ] - Psy (1992)
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ] - Lot nad kukułczym gniazdem (1975)
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - Lot nad kukułczym gniazdem (1975)

***

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Szybcy i Wściekli 6
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ] - brak
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Iluzja
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Parker
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Iluzja
- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] - nie oglądałem nic ciekawego
- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] - Moda na Sukces
- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Robert Downey Jr. (Iron Man 3)
najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - Gemma Arterton (Hansel i Gretel: Łowcy czarownic)
- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - brak
- najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - brak

Troche późno, ale jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 20:22, ManweKallahan napisał:

Lot nad kukułczym gniazdem jednocześnie najlepszy i najgorszy? :D


Sory mała pomyłka :D najgorszy to zdecydowanie Kac Wawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 12:07, Perry_Cox napisał:

BTW - na razie 10 tytuł wystarczy


Dzika banda (1969)

Mały Wielki Człowiek (1970)

Jeremiah Johnson (1972)

Człowiek zwany Koniem (1970)

Major Dundee (1965)

Czarna kawaleria (1997)

Samotny jeździec (1959)

Rewolwer (1968)

Wielki Jake (1971)

Poker (1968)

Sam Houston: Legenda Teksasu (1986)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 01:48, Braveheart napisał:

> Wymieńcie wszystkie filmy, jakie znacie o uzależnieniu alkoholowym:
> Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)
NIGDY!


Po obejrzeniu Pod mocnym aniołem zmienisz zdanie.

Dnia 18.01.2014 o 01:48, Braveheart napisał:

Fajna przemowa... :)
Czekaj obejrzałem "My dzieci z dworca Zoo"... co za gniew mnie naszedł... Tak potężny
gniew żebym aż wyłamał kraty haha. Idę wymierzać krucjatę. ŚMIERĆ HEROINIE!!, ŚMIERĆ
NARKOTYKOM!
W8 a min... Czekaj przeczytałem "Podziemny Krąg" Odnalazłem siebie zmieniając swój system
wartości pozbywając się dorobku materialnego. Idę wdrażać plan w życie, ocali to wiele
istnień.
Fajna zabawa nie ?.. no właśnie fajna i bez końca bo tyczyć się może wszystkiego.


???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 22:10, kerkas napisał:

Po obejrzeniu Pod mocnym aniołem zmienisz zdanie.

Już widziałeś?

Mam mieszane uczucia czy pójść do kina. Miałem nadzieję, że Smarzowski zrobi teraz, np. komedię. chciałbym żeby zrobił coś innego, aby wszystkim zamknąć kłódki, że nei potrafi nic innego. Sam bardzo bardzo lubię jego filmy - o ile można coś takiego o nich powiedzieć - ale trochę się zawiodłem, że nie poszedł w coś weselszego. Film zapewne będzie bardzo dobry i wyciśnie wszystkie soki z aktorów.

Swoją drogą, jak już o aktorach Smarzowskiego mowa to co sądzicie o zapowiedziach Jacka Stronga z Dorocińskim? Ja to szczerze jestem podjarany po trailerze, który widziałem w kinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 00:46, Ichibanboshi-kun napisał:

Co sądzicie o zapowiedziach Jacka Stronga z Dorocińskim?

Rzadko zdarza się abym wyczekiwał premiery polskiego filmu, jeszcze rzadziej jeżeli jest on utrzymany w tematyce wojennej. Ale w tym przypadku już po pierwszym zwiastunie narobiłem sobie sporych nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast poza Strongiem, nie mogę doczekać się także filmu Kamienie na szaniec.

Mam nadzieję, że Gliński zrobi ciekawy film, bo trailery napawają optymizmem. W dodatku chciałbym zobaczyć, jak zagrała tam moja koleżanka (gra Baśkę, dziewczynę Alka).

To w ogóle będzie pierwszy polski film, na który pójdę do kina z własnej, nieprzymuszonej woli (bo generalnie chodzę na filmy zagraniczne, a jak jakiś polski sie trafi, to jest to kupa pokroju Śluby Panieńskie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 20:35, Fraq-u napisał:

Sory mała pomyłka :D najgorszy to zdecydowanie Kac Wawa :)

Klolego już aż 5 dni po :C. Ja sam się o dziwo "Nie wyrobiłem" lol. Może Tyler_D się nad tobą zlituje.
Bo jakby się ździebko politował nad tobą to i może ja bym dodał swoje typy i by jakoś przeszło bokiem. Zawsze to więcej typów, więc niech się dzieje wola nieba.

Nie jest tak łatwo wybrać.. jak przejdzie to przejdzie, jak nie to nie. Przynajmniej jeden z drugim pozna moje typy w których postaram się sklecić ze 3 zdania. =)

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny polski ]. No tu do jasnej ciasnej łatwo nie było. Ostatnimi czasy wyszło kilka dość ciekawych tytułów co imo jest dobrą oznaką bo ostatnio lekką zapaść mieliśmy. Dobrze, że są trzy typy bo bym chyba zwariował. Zastanawiałem się między: Różą, Pokłosiem, Salą Samobójców, Wałęsa: Człowiek z nadziei a Drogówką no i Układ Zamknięty....
No i wybieram choć nie łatwo: Drogówka, Sala Samobójców, Wałęsa: Człowiek z nadziei

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ]. Tu juz była kompletna sieka z mózgu bo sporo dobrych filmów obczyzna wydała. Django, Lone Ranger, Hitchcock, The Great Gatsby genialne Blue Jasmine no i wiśnia ma na torcie kinowych premier danego roku Hobbit: Pustkowie Smauga. ale trudno: Wybór wypada na Django, Blue Jasmine, Hitchcock

- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] Dziedzictwo Bourne''a Masakra, masakra, masakra. Jak można było to aż tak spartolić. Swego czasu nawet kilka zdań więcej o tym napisałem. Jednak Bourne jest tylko jeden. "Szybcy i wściekli 6". Film z wykopem, ale co z tego jak widz oglądając to jest polewany paliwem rakietowym bezpośrednio na mózg na który to of kors jakiś maniak rzuca zapałkę =]. Wolę jednak "płonący mózg" niż najnowszą "Piłę Mechaniczną 3D" <--- to jest dopiero szambo ustrojowe. Zdecydowanie najgorszy chłam jakie me oczy widziały w roku pańskim 2013

##################

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] Nie jest łatwo!....... ale nie ma zmiłuj "Hobbit: Pustkowie Smauga"

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ] Tu mam ostre wahania. Jeszcze nigdy się nie zastanawiałem aż tak długo nad dokonaniem wyboru jeśli chodzi o nasz rodzime filmy. Układ Zamknięty jak i Drogówka to naprawdę bardzo dobre filmy. W każdym z nich mamy mocno i bez żadnego pitu pitu drążony temat. Ale jednak w drogówce od pewnego momentu miałem już dość mocno wykreowany The End.. a to nie przechodzi. Wybieram "Układ Zamknięty"

- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] "Spring Breakers" Poszedłem na to do kina bo koleś miał wolny bilet a jego kobieta miała "nagły przypadek" więc sam nie chciał iść. Pomyślałem, co mi tam. Film za free, więc wjeżdżam. No i co............... fajnie było popatrzyć na Vanesse Hudgens czy Selene Gomez ale tylko to było fajne. =)

- najgorszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ] "Syberiada polska" Niestety jest to imo czarna owca AD 2013 jeśli chodzi o polską kinematografię. Zostaje daleko w tyle przy konkurentach to raz a dwa, że nie dostaje się w tym filmie nic nadzwyczajnego.

- największe pozytywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ] Układ Zamknięty Coż dodać więcej ? ;-)

- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] Hitchcock =)

- największe negatywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ] Oczywista oczywistość, że "Syberiada polska"

- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] "R.I.P.D. Agenci z zaświatów"

- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] No i tu mam problem mocny. Sezon 8 Dextera miał premierę... Na ekranach AXN mogliśmy zobaczyć serialowego Hannibala do którego miałem podejście z lekkim dystansem. Jednak sezon 1 okazał się bombą i miłym zaskoczeniem [górne strefy]. Do tego Spartacus: Wojna Potępionych. Przy dwóch opcjach [Hannibal vs Dexter] bym rzucił monetą i zadecydowałby los jednak że są trzy pozycje to hmmmm. Ciężko jak nic ale jednak walkę wygrywa najświeższe mięso Hannibal (widzisz Dexter jakbyś się bardziej postarał w sezonie 8 to bym cie wybrał ]:->

- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] Tu niestety wysiadam gdyż na oglądanie crapowatych seriali zwyczajnie się nie ma czasa ;-)

- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] Robert Więckiewicz w filmie "Wałęsa: Człowiek z Nadziei". Co do zagranicy to mam ciężki orzech między między Waltzem a Deppem. Ostatecznie wygrywa Christopher Waltz: Django

- najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] Agnieszka Grochowska: "Wałęsa: Człowiek z Nadziei" oraz nasza Smutna Jaśmina czyli jak zawsze piękna Cate Blanchett w "Blue Jasmine"

- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] Jerzy Radziwiłowicz jako Andrzej Wolski: "Bez Tajemnic", Hugh Dancy jako Will Graham: Hannibal

- Najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] Krystyna Janda jako Barbara Lewicka: "Bez Tajemnic" Jennifer Carpenter jako Debra Morgan: Dexter

##################

Dobra. To by było raczej na tyle. Mam nadzieje, że nic nie ominąłem albo nie popełniłem jakiegoś błędu. Również mam też cichą nadzieje, że Tyler_D podliczy nasze typy. Ale innych po czasie już nie ruszaj :-P
Dla niektórych dzień dobry a dla niektórych dobranoc bo słońce zaczyna wschodzić a trumna czeka.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 22:10, kerkas napisał:

Po obejrzeniu Pod mocnym aniołem zmienisz zdanie.

Hmmm no nie wiem czy aż tak ale film jest aktualnie w top 3 nadchodzących do obejrzenia. Alkoholizm i jego problem w naszym społeczeństwie. Wydaje mi się, że to nie takie proste. Nie sztuka kazać aktorom [w przypadku mężczyzn] się nie golić przez tydzień dać im w łapę butelkę, ubrać ich w łachy z lumpeksu i jazda. Udawajcie, żeś ta pijani bełkoczcie jak najlepiej umiecie i wlewajcie w siebie jak najwięcej tej trucizny a my to jakoś zmontujemy.
>> Fajna zabawa nie ?.. no właśnie fajna i bez końca bo tyczyć się może wszystkiego.

Dnia 18.01.2014 o 22:10, kerkas napisał:

???

Piłem z tym do tego co zamieściłeś w PS: Impuls taki miałeś ? chęć ? gniew ?, zachciewajkę ?
Aaa i lekki aspekt bym poruszył / dopisał ale to już nie tutaj. Oczekuj dziś jakiejś wiadomości email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 00:46, Ichibanboshi-kun napisał:

> Po obejrzeniu Pod mocnym aniołem zmienisz zdanie.
Już widziałeś?


http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=294
i cena biletu już nie jest taka straszna.

Dnia 19.01.2014 o 00:46, Ichibanboshi-kun napisał:

Mam mieszane uczucia czy pójść do kina. Miałem nadzieję, że Smarzowski zrobi teraz, np.
komedię. chciałbym żeby zrobił coś innego, aby wszystkim zamknąć kłódki, że nei potrafi
nic innego.


Szczerze wątpię dewizą filmów Smarzowskiego jest:

..."hasaj w tłumie!

Masz tu kaduceus, chwyć!

Rządź!

Mąć nim wodę, mąć!

Mąć tę narodową kadź,

serce truj, głowę trać!..."


>Sam bardzo bardzo lubię jego filmy - o ile można coś takiego o nich powiedzieć

Dnia 19.01.2014 o 00:46, Ichibanboshi-kun napisał:

- ale trochę się zawiodłem, że nie poszedł w coś weselszego. Film zapewne będzie bardzo
dobry i wyciśnie wszystkie soki z aktorów.


Stanisław Bareja był jeden i nie zanosi się aby ktoś mógł go zastąpić.
Filmy na miarę: Poszukiwany, poszukiwana, Nie ma róży bez ognia, Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, Miś oraz seriale Alternatywy 4, Zmiennicy dziś już raczej nie powstaną.
Dobrą komedie nakręcić jest trudno, komedię która będzie śmieszna i zawierała obserwacje piramidalnej wręcz głupoty jeszcze trudniej ale już komedię którą będzie się oglądało wielokroć to już wymaga mistrzostwa.
Juliusz Machulski miał ten dar i go utracił a następców nie widać.

Dnia 19.01.2014 o 00:46, Ichibanboshi-kun napisał:

Swoją drogą, jak już o aktorach Smarzowskiego mowa to co sądzicie o zapowiedziach Jacka
Strong
a z Dorocińskim? Ja to szczerze jestem podjarany po trailerze, który widziałem
w kinie.


Problem z kinem Pasikowskiego jest taki, że się już przejadło po spektakularnym upadku jego kariery, jako reżysera Operacja Samum i Reich.
Powoli zaczął odbudowywać swoją pozycję serial Glina film Pokłosie a teraz znów wpada w te same koleiny.
Zamiast filmu w stylu Tinker Tailor Soldier Spy (2011) dostaniemy kolejną Operację Samun.
Obejrzałem serial http://www.filmweb.pl/serial/Gry+wojenne-2009-547273
i naprawdę nie trzeba dodatkowo ubarwiać filmu Jack Strong na siłę, po kiego grzyba wprowadzać strzelaniny, wymachiwanie bronią, samobójstwa a i materiał faktograficzny potraktowano bardzo bardzo luźno.
Rozumiem, że film to nie serial lub książka, ale pewien margines trzymania się faktów powinien być zachowany a już w zwiastunie widać, że reżyser poszedł na dość duże uproszczenia.

Ps. Oczywiście pójdę na film jak większość ale rewelacji się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 08:02, Braveheart napisał:

Nie sztuka kazać aktorom [w przypadku mężczyzn] się nie golić przez tydzień dać im w
łapę butelkę, ubrać ich w łachy z lumpeksu i jazda. Udawajcie, żeś ta pijani bełkoczcie


Naprawdę obejrzyj film i wtedy wrócimy do dyskusji.

Dnia 19.01.2014 o 08:02, Braveheart napisał:

Piłem z tym do tego co zamieściłeś w PS: Impuls taki miałeś ? chęć ? gniew ?, zachciewajkę
?
Aaa i lekki aspekt bym poruszył / dopisał ale to już nie tutaj. Oczekuj dziś jakiejś
wiadomości email.


Po prostu pomyślałem o tym motorniczym co po pijaku uderzył w samochód, kierowcy który po pijaku samochodem zabił 4 osoby, o mamusi która przypalała papierosem swoje 9 miesięczne dziecko itd. itp.
To nie jak to ująłeś chęć ? gniew ?, zachciewajka ? raczej bezsilność wobec państwa które jedną ręką sprzedaje tani alkohol a drugą po jakimś czasie leczy alkoholików wydając na to cztery razy więcej niż przynosi dochód z akcyzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2014 o 13:47, kerkas napisał:

To nie jak to ująłeś chęć ? gniew ?, zachciewajka ? raczej bezsilność wobec państwa które
jedną ręką sprzedaje tani alkohol a drugą po jakimś czasie leczy alkoholików wydając
na to cztery razy więcej niż przynosi dochód z akcyzy.


Ale zdajesz sobie sprawę, że prohibicja czy drastyczny wzrost cen [załóżmy sytuacje absolutnie niewykonalną i nierealną - czyli np 100% wzrostu ceny alkoholi] nic nie zmieni ?
Bo to tylko cofnie nas do czasu domowych bimbrowni i kupowania wódy "na mecie" u Zdzicha.
Wtedy poczytasz w gazetach jak to domorosły "biznesmen" od zawartości cukru w cukrze wysadził pól kamienicy bo przysnął podczas pędzenia, albo jak to się cała rodzina zatruła skażonym alkoholem.
Już pomijam jak takie zmiany by napędziły rynek przestępczości zorganizowanej [rabunki tirów z alkoholami, sprzedaż kradzionej gorzały po kosztach, pędzenie na własną rękę alkoholi tak jak się teraz metaamfetaminę produkuje - czyli zorganizowane, nielegalne wypełnianie luki stworzonej przez państwo].

Każdy kij ma dwa końce, ten akurat ma drugi koniec [prohibicja/wzrost cen] bardziej niebezpieczny niż pierwszy.

Bo ja rozumiem, że przez wzrost cen, np wspomniany dwukrotny [100%] chcieli byśmy uzyskać efekt, gdzie ludzie piją mniej, bo na mniej ich stać, a smarkacze nie piją prawie wcale, a jak już piją to niewiele bo znowuż - nie stać ich na zgrzewkę tylko np na 2 flaszki. Ale to tak nie działa, bo nasz gatunek a w szczególności nasz naród w sytuacji gdy czegoś mu się kategorycznie odmawia, znajduje sobie szybko i sprawnie wszelkiego rodzaju obejścia.

Inna sprawa to rozsądne zmiany prawne, kary i to niemiłosierne za sprzedaż alkoholu pijanym, nieletnim [bo obecnie 99% sprzedawców leje na te przepisy ciepłym moczem]. Dożywotnie odbieranie prawa jazdy kierowcy złapanemu pod wpływem [i nie ważne czy miał 0.6 czy 2.5 - prowadzisz, nie pijesz, wybieraj czyś kierowca czyś imprezowicz danego dnia]. Pogonić leni na komisariatach i w prokuraturach, żeby przestali osrywać zgłoszenia o znęcanie psychiczne i fizyczne w rodzinach gdzie panuje patologia. Przyspieszyć procedury sadowe kierujące na przymusowe leczenie alkoholowe [i nie tylko] zamknięte, tak, żeby np matka/ojciec z dwojgiem dzieci nie musiał się z małżonkiem/małżonką męczyć rok zanim sąd łaskawie skieruje na leczenie osobę która nie daje innym domownikom normalnie i w spokoju żyć.
Między innymi takie zmiany się powinno wprowadzać zamiast marnować pieniądze skarbu państwa [czyli de facto nasze pieniądze, pieniądze podatnika] na premie dla bezużytecznej armii urzędasów czy na wczasy dla ministra Wiercipały który musi enty raz w roku pojechać sobie na Karaiby opalić dupę na słoneczku.
Obciął bym tez tym parlamentarnym darmozjadom pobory tak średnio od 50 do 80%, żeby przestali zarabiać po 5-8 tysięcy miesięcznie za pierdzenie w stołek tylko zrównali się z przeciętną pielęgniarką np i zarabiali 2-2.5 w porywach [opodatkował bym jeszcze pasibrzuchów kościelnych i pogonił ich od państwowego koryta, koniec z emeryturkami za nic nie robienie - ale to wszystko dyskusja na osobny temat...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o westerny i podobne to obok " Open Range " dodałbym jeszcze inny film Costnera, jeden z moich ulubionych filmów, czyli " Tańczącego z Wilkami ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 16:43, Pietro87 napisał:

Był na liście którą wypisałem :)


W takim razie nie zauważyłem ;0
a jak Ci się podoba " Open Range "?, dla mnie to bardzo fajny i dosyć surowy film, mało w nim bohaterstwa, przypomina trochę " Bez Przebaczenia " Eastwooda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale mi się nie podoba - bo go najzwyczajniej w świecie nie widziałem :)
Mam go na liście filmów do obejrzenia i ciągle czeka na swoją kolejkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się