HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Jestem zachwycony i zakochany, taki serial mógł stworzyć tylko geniusz, poprostu cud i miód dla uszu i oczów. Pierwszy raz mi się zdarzyło że siedziałem od 22 do 6 rano i oglądałem i chciałem jeszcze, wstałem i oglądałem znów, mowa o... Breaking Bad. Ten serial to jest kosmos, jak dla mnie najlepszy jaki kiedykolwiek powstał. Właśnie skończyłem oglądać 4 sezon i zastanawiam się co będzie w tym ostatnim. To pierwszy serial na jaki trafiłem przy którym każdy sezon jest ciekawszy od następnego. Najpierw przy pierwszym było "kurczę fajny, ale dla mnie zbyt brutalny" potem człowiek się utożsamia z WW i mu kibicuje.

Spoiler

20 minut temu wkońcu skończył z tym Gasem. Nie spodziewałem się takiego zakończenia tej historii, a ta scena z twarzą jest genialna.

Dużo niespodziewanych sytuacji i zwrotów akcji. Chociaż jak dla mnie jest kilka niejasności.
Spoiler

Czemu przez dwóch zwykłych dilerów Gas chciał poświęcić kilkumiloniowy interes i był gotów zabić WW i JP? Nie rozumiem też czemu zabił tego gościa nożem od tapicerki. Nie wiem jak zginął ten chemik który miał zastąpić WW (Gal? Czy jak mu tam było) Jessie wystrzelił w czajnik i korek od niego mu rozwalił głowę?

Przede mną 5 sezon w którym domyślam się już jaki będzie finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 21:08, Jcl napisał:

Dużo niespodziewanych
sytuacji i zwrotów akcji. Chociaż jak dla mnie jest kilka niejasności.

Spoiler

Czemu przez
dwóch zwykłych dilerów Gas chciał poświęcić kilkumiloniowy interes i był gotów zabić
WW i JP? Nie rozumiem też czemu zabił tego gościa nożem od tapicerki. Nie wiem jak zginął
ten chemik który miał zastąpić WW (Gal? Czy jak mu tam było) Jessie wystrzelił w czajnik
i korek od niego mu rozwalił głowę?

Przede mną 5 sezon w którym domyślam się już
jaki będzie finał.

Spoiler

WW i JP nie byli "zwykłymi dilerami" tylko producentami najlepszego narkotyku w tej części (a może w całej) Ameryce.
Sceny z nożem nie kojarzę, ale możliwe, że to miał pod ręką.
Afair, JP go zastrzelił, bo WW go podpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 18:37, Scyzoryk17 napisał:

No to chyba warto :) Wielkie Oczy chyba sobie jednak odpuszczę...


Ceny biletów do kina tanie nie są więc, jeśli już polecam albo odradzam jakiś film to jest podyktowane przed wszystkim tym czy dany obraz warto zobaczyć na srebrnym ekranie. W przypadku Wielkich Oczu film można spokojnie obejrzeć na dvd lub w telewizji. Mam konto na filmwebie zrzut ekranu poniżej

Dnia 19.01.2015 o 18:37, Scyzoryk17 napisał:

BTW - w piąteczek obejrzałem pierwszy raz film Forrest Gump - bardzo dobry film.


Film niezmiennie powoduje u mnie wzruszenie.

20150119231906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś dobry serial z pogranicza fantastyki w typie "Haven" ? Powoli zbliżamy się do konca, a nie chiałbym jej męczyć starociami jak "Millenium".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 00:14, Bambadil napisał:

Ja mam pytanie jaki związek ma Pedro Almodóvar z filmem "Dzikie historie" ? Bo jakoś
nie mogę nic znaleźć oprócz napisu na plakacie...


Według filmwebu to jeden z producentów filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Chodzi mi o sytuację gdy Walter załatwił tych dwóch gości którzy wysługiwali się dziecmi. Gdybym był szefem i osoba dzięki której żyje moja firma załatwia dwóch mało znaczących gości to nie zwrociłbym uwagi, a tutaj Gas za to przewinienie chciał załatwić najpierw Pinckmanna potem Waltera. I jak to wkońcu jest? To Walter dał ten kwiatek do zjedzenia temu dzieciakowi? Scena z nożem - Pierwszy odcinek 4 sezonu. Gas załatwia tego murzyna który przyszedł na miejsce zbrodni Gale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem póki co cztery sezony, choć nie w takim tempie jak Ty ;p

Spoiler

> Chodzi mi o sytuację gdy Walter załatwił tych dwóch gości którzy wysługiwali się dziecmi.

Dnia 20.01.2015 o 00:48, Jcl napisał:

Gdybym był szefem i osoba dzięki której żyje moja firma załatwia dwóch mało znaczących
gości to nie zwrociłbym uwagi, a tutaj Gas za to przewinienie chciał załatwić najpierw
Pinckmanna potem Waltera.



Spoiler

Już nie pamiętam jak to dokładnie było (bo to chyba 3 sezon), ale według mnie to Gas nie chciał załatwić Waltera za to konkretne przewinienie, tylko dlatego, bo wiedział, że Walter wymyka mu się spod kontroli, WW załatwił tych gości bez pytania o zgodę i ogólnie stawał się coraz silniejszą osobowością, a Gus chciał raczej mieć kogoś kto będzie spokojnie wykonywał jego rozkazy, robił swoje, czyli gotował i nie odwali czegoś, co mogłoby zagrozić jego interesom. Takie jest moje odczucie :)



Spoiler

>I jak to wkońcu jest? To Walter dał ten kwiatek do zjedzenia temu dzieciakowi?



Spoiler

Tak się chyba skończył 4 sezon, niby się okazało, że ten dzieciak nie został zatruty trucizną Waltera (zapomniałem nazwy) tylko kwiatkiem Konwalią bodajże. Jesse odpuścił Walterowi, a tu nagle ujęcie z kwiatkiem w ogródku Waltera. Pewnie ten wątek rozwinie się w ostatnim sezonie i na linii WW - JP źle się będzie działo ;]



Spoiler

>Scena z nożem - Pierwszy odcinek 4 sezonu. Gas załatwia tego murzyna który przyszedł na miejsce zbrodni >Gale



Spoiler

Gas go załatwił bo tamten przybył na miejsce zbrodni tego chemika i został zauważony przez jakiś świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 01:22, Wszystkozajete napisał:

Spoiler

Gas go załatwił bo tamten przybył na miejsce zbrodni tego chemika i został zauważony
przez jakiś świadków.



Spoiler

To była pokazówka, aby ich zastraszyć i pokazać że nie będzie się cackała nawet z zaufanymi ludźmi, szczególnie jeśli popełnią jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze na obrazku, ze ogladales Taken 3. Jesli ogladales poprzednie czesci, moglbys powiedziec jak sie ma ta nowa czesc do poprzednich? Mnie sie pierwsza czesc bardzo spodobala, ale druga juz duzo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 10:10, rob006 napisał:

Spoiler

To była pokazówka, aby ich zastraszyć i pokazać że nie będzie się cackała nawet z
zaufanymi ludźmi, szczególnie jeśli popełnią jakiś błąd.



Spoiler

W ogóle genialna była ta scena. Gus wchodzi do labu, przebiera się, reszta się ostro sprzecza, ten niespodziewanie załatwia tego ochroniarza Victora, znowu się przebiera i spokojnie wychodzi, dopiero przy wyjściu wypowiada jedno zdanie: "Wracajcie do pracy". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 12:32, kuba9876543210 napisał:

Widze na obrazku, ze ogladales Taken 3. Jesli ogladales poprzednie czesci, moglbys powiedziec
jak sie ma ta nowa czesc do poprzednich? Mnie sie pierwsza czesc bardzo spodobala, ale
druga juz duzo mniej.


Piąta woda (a właściwie trzecia) woda po kisielu.
Szkoda pieniędzy na bilet.
Ogląda się to bez bólu ale też bez zbytniej przyjemności ot kolejny film akcji obejrzeć i zapomnieć.
Co pozostało z poprzednich części ?
-pościgi,
-strzelaniny
- walka wręcz

Spoiler

-kolejne sposoby pozyskiwania danych lub wymuszania zeznań


- Liam Neeson
Z góry wiemy jak się to skończy brak jest jakiegokolwiek zaskoczenia nawet Forest Whitaker nie pomógł.
Obejrzałem ponieważ mam kartę Multikino Unlimited a z tego co obecnie grają chciałbym zobaczyć
Whiplash
Raczej nie zamierzam zobaczyć w kinie:
Haker
Wkręceni 2 (tego na pewno nie)
Exodus: Bogowie i królowie
Noc w muzeum: Tajemnica grobowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 13:56, kerkas napisał:

Piąta woda (a właściwie trzecia) woda po kisielu.
Szkoda pieniędzy na bilet.
Ogląda się to bez bólu ale też bez zbytniej przyjemności ot kolejny film akcji obejrzeć
i zapomnieć.


Już druga część była bardzo słaba i sam wystawiłem jej ledwo 4/10. Według mnie taki scenariusz, to był pomysł na jeden film i jedynkę oglądało się całkiem dobrze, ale z racji sporej popularności tejże, trzeba było nakręcić kolejne części - wiadomo po co. Inaczej niż np. w filmach o Bournie, które osobiście bardzo lubię, gdzie kolejna część (mowa o 3 pierwszych) jest logiczną kontynuacją poprzedniej, tutaj historia powinna skończyć się na jednym filmie, a tak w następnym mamy to samo tylko z odwróceniem ról, co praktycznie nie wnosi nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie miejscu okazało się że wybór jest taki sobie. Na pewno było coś od Jacksona [ pogubiłem się w tych wszystkich LotRach, Hobbitach i innych pustkowiach ], byli Bogowie ... coś tam jeszcze ... nie pamiętam. W każdym razie wybrałem się na ...

The Imitation Game / Gra tajemnic

Cóż ... szału to nie robi ale nie jest złe. Całkiem spoko i rzetelny film, fajnie się ogląda, miejscami nawet wciąga. Ogólnie taka no jak dla mnie spoko robota bez szaleństwa. Niespełna dwie godziny - ok ale czy 25 zł to nie jest trochę za dużo? Myślę że jednak trochę tak. Jak ktoś nie ma parcia - niech poczeka na dvd czy tam obniżkę. Ale ogólnie jest to dobry film. 7/10.

A tak w ogóle to niech nikt na niego nie idzie z przekonaniem że to będzie fabularyzowany dramat w głównej mierze o wojnie / o Aliantach rozkodowujących Enigmę etc etc. Przez cały film a już tym bardziej na końcu dobitnie widać jakie było drugie [ główne? ] przesłanie tego filmu. :) Ale tak to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 15:03, kuba9876543210 napisał:

Czyli do kina na to nie pojde, najwyzej kiedy indziej jak bym sie mocniej nudzil obejrze.
Dzieki.


Szykuje się kilka dobrych filmów:
Carte Blanche
Bezwstydny Mortdecai
Hiszpanka
Birdman
Pingwiny z Madagaskaru
Teoria wszystkiego
Ziarno prawdy
Dwa dni, jedna noc
Nie sądzę abyś się nudził :)
a i zawsze pozostaje oferta kin studyjnych
http://www.kinastudyjne.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 14:55, Wszystkozajete napisał:

Już druga część była bardzo słaba i sam wystawiłem jej ledwo 4/10. Według mnie taki scenariusz,
to był pomysł na jeden film i jedynkę oglądało się całkiem dobrze, ale z racji sporej
popularności tejże, trzeba było nakręcić kolejne części - wiadomo po co.


Cóż, gdyby ktoś popracował nad scenariuszem to z tej mąki mógłby wyjść dobry chleb ale ktoś stwierdził po co się starać reklama + L.Nesson +F.Whitaker i film się sprzeda.
Trzecia część pozostawia wyraźną furtkę i Uprowadzona 4 powstanie na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 16:05, Tyler_D napisał:

Dzięki ale nie miejscu okazało się że wybór jest taki sobie. Na pewno było coś od Jacksona
[ pogubiłem się w tych wszystkich LotRach, Hobbitach i innych pustkowiach ], byli Bogowie
... coś tam jeszcze ... nie pamiętam. W każdym razie wybrałem się na ...


Odnośnie Uprowadzonej :)
https://www.youtube.com/watch?v=fAbyO0EpuVE

Trochę mnie to dziwi że Musiałeś iść do Cinema City skoro
zrzut ekranu poniżej
i ceny są niższe niż w Multipleksach ba są nawet karty zniżkowe do kina
http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1751

Dnia 20.01.2015 o 16:05, Tyler_D napisał:

The Imitation Game / Gra tajemnic
; Cóż ... szału to nie robi ale nie jest złe. Całkiem spoko i rzetelny film, fajnie się
ogląda, miejscami nawet wciąga. Ogólnie taka no jak dla mnie spoko robota bez szaleństwa.
Niespełna dwie godziny - ok ale czy 25 zł to nie jest trochę za dużo? Myślę że jednak
trochę tak. Jak ktoś nie ma parcia - niech poczeka na dvd czy tam obniżkę. Ale ogólnie
jest to dobry film. 7/10.


Szkoda że Ci się film nie podobał
Mnie bardzo przypadł do gustu, przesłanie jest takie jak w Akwarium (1996) i
http://www.filmweb.pl/serial/Akwarium%2C+czyli+samotno%C5%9B%C4%87+szpiega-1995-120448

Spoiler

wybitne umysły nie są docenianie za życia.


Natomiast o Polskim wywiadzie i jej wkładzie
Spoiler

(co prawda bardzo szczątkowym i trochę częściowo zafałszowanym)

w rozpracowaniu Enigmy oraz o A. Turing-u dowie dzięki Grze tajemnic cały świat.
Aby w pełni doceniono nasz Polski wkład w rozpracowanie Enigmy musimy jeszcze poczekać parę lat.

20150120170531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 17:19, kerkas napisał:

Trochę mnie to dziwi że Musiałeś iść do Cinema City skoro
zrzut ekranu poniżej
i ceny są niższe niż w Multipleksach ba są nawet karty zniżkowe do kina
http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1751

Po pierwsze, chciałem wykorzystać voucher, po drugie byłem przejazdem we Wrocławiu, po trzecie, byłem z kimś. :)

Dnia 20.01.2015 o 17:19, kerkas napisał:

Szkoda że Ci się film nie podobał

Jak to nie podobał? Dałem filmwebowe 7/10. Nie powiedziałem o tym filmie złego słowa. Po prostu jest dobry ale jakoś szczególnie mnie nie urzekł, nie będę się nad nim rozpływał i tyle. To po prostu zwykły, dobry film imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to już dawno nieaktualny temat, ale byłem w piątek w końcu na Hobbicie i niech za moją recenzję posłuży fakt, że ostatni czas tak się śmiałem w kinie na "Eragonie". Byłem na sali sam z małżonką i moje myśli wędrowały wszędzie, tylko nie w stronę obrazu, intelektualna nicość, spowodowała że gdzieś od połowy treść filmu (a była jakaś) odbijała się od mojego mózgu niczym kule od klaty Supermena. Ogółem, może i nie było źle (do połowy), ale potem chyba nawet Jackson nie zapanował nad tym co działo się na ekranie. Kluczowy moment

Spoiler

(śmierć Dębowej Tarczy i elfiego kochanka)

zniknął w rozmiarze scen balistycznych i dopiero końcówka była znośna.

Ogółem "Bitwa Pięciu Armii" jest zupełną odwrotnością "Powrotu Króla". Antagonizmem w postaci kompletności, rozwiązania akcji, przebajerzenia. Tam wszystko miało swój cel, tutaj wszystko było celem samym dla siebie. Czekam na Edycję Rozszerzoną, ale jeżeli Jackson rozszerzy zakończenie to będzie to dla mnie prawdziwa granda. Zamiast 20 min walk, powinien poświęcić je na porządne zamknięcie wątków.

Czego mi najbardziej zabrakło, pisać już chyba nie muszę. Dodam tylko, że po świetnej jedynce, porządnej dwójce, spodziewałem się godnego zwieńczenia podróży, i pomostu między Hobbitem, a Władcą Pierścieni, a skończyło się na poślednim widowisku i trudno mi znaleźć dobre usprawiedliwienie na rozbicie tej książki na 3 części. Jeżeli Jackson chciał nakręcić te wszystkie sceny walk, to mógł je sprzedać przy okazji "Specjalnej ROzszerzonej Edycji Reżyserskiej", a nie w kinie. W tym roku czeka mnie jeszcze jeden finał serii (Igrzyska Śmierci) i mam dziwne poczucie, że w tej sytuacji wygrany może być tylko jeden.

Ogółem, to 2015 zapowiada się wybornie, w przyszłym tygodniu chce iść na "Pingwiny", a jeszcze "Gra Tajemnic", "Gwiezdne Wojny", w/w "Igrzyska Śmierci", "Avengers" i wiele wiele innych;) Jak będą to tak dobre filmy jak Hobbit do śmierci smoka, będę kontent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się