HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2013 o 14:53, Braveheart napisał:

Bo go tam nie ma. Jackson sam go wplótł jakoś w fabułę [przynajmniej w tej części filmu
nie wiem jak w ostatniej]
Jackson po prostu ma tendencję do tego i umiejętnie to dość robi, co IMO nie jest jakimś
to wielkim minusem. Mnie osobiście jego postać tam nie przeszkadza. Choć i pewnie fala
niezadowolenia już poszła niczym tsunami. No bo przecież jak to ?? WuTeEF co ... jak
on się tam znalazł i co za debil mógł wpaść na taki pomysł jak danie Legolasa gdzie go
w książce ni mo. ]:->


Ja na miejscu Jacksona poszedłbym jeszcze dalej i gdy w pierwszej części Kompania była w Rivendell na chwilę pokazałbym Aragorna (oczywiście jako dziecko) :) Pisałem o tym w temacie o Hobbice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 15:23, ManweKallahan napisał:

Ja na miejscu Jacksona poszedłbym jeszcze dalej i gdy w pierwszej części Kompania była
w Rivendell na chwilę pokazałbym Aragorna (oczywiście jako dziecko) :)

Przyznam, że to dość zacny i oryginalny pomysł. Aż dziw bierze, że Jackson na to nie wpadł, szkoda. Mnie nurtuje cały czas jedna rzecz, mianowicie: Trailer pierwszej części jak całego filmu "Hobbit: Unexpected Journey"
W trailerze jasno i wyraźnie widać jak Bilbo ma okazje zobaczyć resztki Narsila - w filmie tego nie było i nie przypominam sobie tego a taką scenę bym zapamiętał. Czyżbyśmy czekali na wersje reżyserskie tak jak to było w przypadku LOTR ?. Czy może już jest ? Ja osobiście jeszcze nie zakupiłem wersji na DVD czy Blu-Ray właśnie w obawie przed tym, że dopiero po premierze wszystkich trzech części Jackson da nam reżyserskie wersje filmu. Wiesz coś może na ten temat ?

Co do wcześniej wspomnianej E. Lilly. Pamiętam jak bodaj w 2011 było dość gorąco na temat Hobbita. Pierwsze plakaty, info dotyczące aktorów, kto zagra kogo itp itd. To między innymi była wzmianka o tym, że E. Lilly zagra w filmie elfkę, jednak wtedy nie było tam aż ciężkich spoilerów o które tak się obawiałeś bo to było tylko potwierdzone info, że wystąpi w obsadzie ale nie wiadomo kogo zagra i co z nią będzie związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje cały czas jedna rzecz, mianowicie: Trailer pierwszej części

Dnia 17.06.2013 o 15:43, Braveheart napisał:

jak całego filmu "Hobbit: Unexpected Journey"
W trailerze jasno i wyraźnie widać jak Bilbo ma okazje zobaczyć resztki Narsila - w filmie
tego nie było i nie przypominam sobie tego a taką scenę bym zapamiętał. Czyżbyśmy czekali
na wersje reżyserskie tak jak to było w przypadku LOTR ?. Czy może już jest ? Ja osobiście
jeszcze nie zakupiłem wersji na DVD czy Blu-Ray właśnie w obawie przed tym, że dopiero
po premierze wszystkich trzech części Jackson da nam reżyserskie wersje filmu. Wiesz
coś może na ten temat ?


Tak, będzie wersja rozszerzona o ok. 25 - 30 minut, której premiera odbędzie się w październiku lub w listopadzie ( na BluRay.com jest już chyba data premiery w USA ) a u nas w listopadzie lub w grudniu, wydanie będzie też prawdopodobnie zawierać figurkę podobnie jak w przypadku WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to spryciarze. Już teraz jest do kupienia na Blu-Ray ciekawe jaki nakład już się sprzedał... potem wyjdzie kolejny: extended o te 30 minut dodatkowych scen. Dobrze, że się wstrzymałem z zakupem bo jednak nie mógłbym sobie pozwolić na zakup tego i tego. Co do daty wersji reżyserskiej. Niezły czas. Będzie można sobie jeszcze raz już w pełnej krasie przypomnieć Hobbita przed nadchodzącą premierą drugiej części :)

Tak zupełnie z innej beczułki.
Co myślicie o tej całej "sensacji" odnoście wycieku fabuły nadchodzącej części Star Wars: Epizode VII ?
Fake ?, sztucznie pompowany hype ? a może ziarenko prawdy ?
Pytam głównie osób zainteresowanych uniwersum SW jak i filmem co to z niecierpliwością czekają na kolejny epizod. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 15:43, Braveheart napisał:

Co do wcześniej wspomnianej E. Lilly. Pamiętam jak bodaj w 2011 było dość gorąco na temat
Hobbita. Pierwsze plakaty, info dotyczące aktorów, kto zagra kogo itp itd. To między
innymi była wzmianka o tym, że E. Lilly zagra w filmie elfkę, jednak wtedy nie było tam
aż ciężkich spoilerów o które tak się obawiałeś bo to było tylko potwierdzone info, że
wystąpi w obsadzie ale nie wiadomo kogo zagra i co z nią będzie związane.

Tak jej postać, to też na potrzeby filmu wymyślona, czy w innych książkach Tolkiena się pojawiała? Pamiętam ją z Lostów... zresztą nie dziwie się, że trafiła do Śródziemia, przecież jej mąż (nie wiem czy były czy obecny) był jednym z tych Hobbitów we Władcy Pierścieni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2013 o 16:44, Paoro napisał:

Tak jej postać, to też na potrzeby filmu wymyślona, czy w innych książkach Tolkiena się
pojawiała? Pamiętam ją z Lostów... zresztą nie dziwie się, że trafiła do Śródziemia,
przecież jej mąż (nie wiem czy były czy obecny) był jednym z tych Hobbitów we Władcy
Pierścieni :P


Jest to postać wymyślona na potrzeby filmu / filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 16:44, Paoro napisał:

Tak jej postać, to też na potrzeby filmu wymyślona, czy w innych książkach Tolkiena się
pojawiała?

"Tauriel należy do elfów leśnych z Mrocznej Puszczy. Jest członkinią elfiej straży. Choć jest postacią wymyśloną na potrzeby filmu, to ma być związana ze znanym z książek Tolkiena Legolasem."

Dnia 17.06.2013 o 16:44, Paoro napisał:

Pamiętam ją z Lostów

A kto nie ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 16:44, Braveheart napisał:

A to spryciarze. Już teraz jest do kupienia na Blu-Ray ciekawe jaki nakład już się sprzedał...
potem wyjdzie kolejny: extended o te 30 minut dodatkowych scen. Dobrze, że się wstrzymałem
z zakupem bo jednak nie mógłbym sobie pozwolić na zakup tego i tego. Co do daty wersji
reżyserskiej. Niezły czas. Będzie można sobie jeszcze raz już w pełnej krasie przypomnieć
Hobbita przed nadchodzącą premierą drugiej części :)

Ja jednak nie mogłem się powstrzymać i mam już kinową wersję pierwszego " Hobbita " na Blu - Ray, zresztą, w przypadku WP mam podobnie: kinówki na DVD, Wersja Rozszerzona na DVD i na BD ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 16:54, lis_23 napisał:

Ja jednak nie mogłem się powstrzymać i mam już kinową wersję pierwszego " Hobbita " na
Blu - Ray, zresztą, w przypadku WP mam podobnie: kinówki na DVD, Wersja Rozszerzona na
DVD i na BD ;).

E słabo, przecież będzie reżyserka, Jackson zawsze takie robi, tak jak we Władcy i jeszcze Bluray..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:00, Paoro napisał:

E słabo, przecież będzie reżyserka, Jackson zawsze takie robi, tak jak we Władcy i jeszcze
Bluray..

Jeszcze słabiej :D
Przecież napisał, ze zakupił już kinowego Hobbita... to że zakupi wersje reżyserską stanie się oczywistą oczywistością. ;]

EDIT:
Jeżeli ma na to szmal i zachciankę to czemu nie ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:09, lis_23 napisał:

Pokazałbym swoją kolekcję ale, jak zwykle nie mogę dodać zdjęcia do posta ....

Kupujesz ten sam film jeszcze raz? to jak w reklamie C+, która bardzo mnie irytuje.. wg mnie trochę to ci się nie opłaca, ale jak kto woli, taki Blueray to spory wydatek, więc ja mam w takich przypadkach taką metode, że jak mam juz coś kupić to najlepszego jakie się da, a najlepsza będzie wersja reżyserska ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 00:51, Sandro napisał:

A w drodze jest jeszcze Brazylijska! Włoską polecam jak najbardziej.

Ja bym jednak nie przeceniał tak tego filmu, ogląda się dobrze i miejscami sympatycznie, ot takie coś pomiędzy Kontrabandą [ która była średnia, ot takie obejrzeć i zapomnieć ] a Snatchem powiedzmy. Dałem 6/10 i gdzieś kiedyś tu w temacie o niej pisałem. Jak dla mnie to tytuł na raz. Za to oryginalna Włoska robota z''69 - o wiele lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"28 tygodni później".
Powiedzmy sobie szczerze, druga część to absolutne popłuczyny po świetnej jedynce. To nadal się da oglądać, nie przeczę [ dałem 6/10, czasami się zastanawiam czemu aż tyle ... pewnie za klimat i

Spoiler

otwarte zakończenie

, zresztą pisałem o tym filmie także w temacie ]. Jak pisałem - obejrzeć można ale już niekoniecznie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:13, Paoro napisał:

> Pokazałbym swoją kolekcję ale, jak zwykle nie mogę dodać zdjęcia do posta ....
Kupujesz ten sam film jeszcze raz? to jak w reklamie C+, która bardzo mnie irytuje..
wg mnie trochę to ci się nie opłaca, ale jak kto woli, taki Blueray to spory wydatek,
więc ja mam w takich przypadkach taką metode, że jak mam juz coś kupić to najlepszego
jakie się da, a najlepsza będzie wersja reżyserska ;D


Wersje kinowe WP na DVD zakupiłem na kilka miesięcy przed premierą poszczególnych części w Wersji Rozszerzonej ( w wersji kinowej nie mam " Drużyny Pierścienia " gdyż w tym wypadku premiera obu wersji była w jednym czasie ), Wersje Rozszerzone na DVD kupowałem co rok a WR na Blu-Ray zakupiłem dopiero pod koniec ub. roku:

http://imageshack.us/photo/my-images/203/p1000212jakzmniejszycfo.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:09, lis_23 napisał:

Pokazałbym swoją kolekcję ale, jak zwykle nie mogę dodać zdjęcia do posta ....

Ty wciąż masz ten błąd ze zdjęciami..... ? Próbowałeś z innej przeglądarki ?. Może należy problem zgłosić tutaj :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49&u=5163

EDIT:
Piękna kolekcja... szkoda, że mapy zakryte.. mogłeś dać je ździebko wyżej. lepiej by się to IMO prezentowało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:31, lis_23 napisał:

Też tak kiedyś miałem, może nie filmy, a gry, w końcu większość pudełek wywaliłem, bo wstyd było przed dziewczyną, że na takie rzeczy kasę wydawałem, ale wiadomo młody byłem ;D z wiekiem to przechodzi więc się nie martw czasem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:20, Tyler_D napisał:

> A w drodze jest jeszcze Brazylijska! Włoską polecam jak najbardziej.
Dałem 6/10 i gdzieś kiedyś tu w temacie o niej pisałem. Jak dla mnie to tytuł na raz. Za to oryginalna Włoska robota z''69 - o wiele lepsza.

Zgadza się. Mimo iż w nowszej Włoskiej mamy spory wachlarz znanych aktorów to jednak film mnie aż tak nie porwał.
Mimo iż lubię tego typu klimaty: misterne plany, przekręty, napady na bank itp itd to w tej kategorii wypada to imho dość średnio. Dobre to na raz albo maks drugi z paczą znajomych czy dziewczyną.

Dnia 17.06.2013 o 17:20, Tyler_D napisał:

Powiedzmy sobie szczerze, druga część to absolutne popłuczyny po świetnej jedynce. To
nadal się da oglądać, nie przeczę [ dałem 6/10, czasami się zastanawiam czemu aż tyle
... pewnie za klimat i

Spoiler

otwarte zakończenie

, zresztą pisałem o tym filmie także
w temacie ]. Jak pisałem - obejrzeć można ale już niekoniecznie warto.

Pamiętam twoją reckę na temat obu tych filmów. :) W planach "28 miesięcy później" co pewnie będzie jeszcze gorszym filmem od "28 tygodni..." choć who knows?.
Facet chciał filmy w klimacie epidemii itp to zapodałem niestety wcześniej bliżej się nie określił co już oglądał co później się okazało, że widział wszystko co zaproponowałem prócz "Miasta Ślepców". Jakie jest jego zdanie na temat 28 tygodni później. ?? <-- nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:49, Paoro napisał:


Też tak kiedyś miałem, może nie filmy, a gry, w końcu większość pudełek wywaliłem, bo
wstyd było przed dziewczyną, że na takie rzeczy kasę wydawałem, ale wiadomo młody byłem
;D z wiekiem to przechodzi więc się nie martw czasem ;P


Ja am tego za wstyd nie uważam, mam pięć półek z grami i sporo EK i nie zamierzam ich wyrzucać, choć rodzinka się naśmiewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

http://www.filmweb.pl/film/Michael-2011-617933

Czy ktoś to oglądał? Tzn ja oglądałem ale już dokładnie nie pamiętam wszystkich szczegołów. Czy tam były jakieś - jakiekolwiek sceny seksu / molestowania, zachowań stricte fizycznych? Bo ja nie pamiętam takowych. Chodzi mi oczywiście o ukazane - nie o te, które mogły się rodzić w domysłach widza. Albo inaczej - czy film ma dwie wersje [ ocenzurowaną? okrojoną ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się