HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Hatfields & McCoys - miniserial 3 odcinki. Lata świetności westernów to 1940-70, więc nie ma co zwlekać i najlepiej od razu się za nie wziąć. Westerny się dużo nie zestarzały, jedyne co śmieszy to czasami komicznie upadający aktorzy przy strzelaninach. Na początek polecam obejrzeć Dolarową Trylogię. Naprawdę genialne filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 23:14, kerkas napisał:

Dlaczego niby westerny z poprzedniego wieku nie są strawne dla widza ?

Może... myśli, że te westerny z poprzedniego wieku oglądają ludzie tacy i tacy albo może będzie go coś w filmie razić. Aktorzy, których nie zna.. eeee kolor filmu ??.. nie wiem powodów może być kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź co bądź z biegiem lat styl kręcenia filmów się zmieniał i jak ktoś jest przyzwyczajony do filmów z XXI wieku, to im dalej w przeszłość to filmy mogą się na pierwszy rzut oka wydawać dziwne. Zgaduję, że Kraju chciałby zacząć od najnowszych westernów, a potem przerzucać się na coraz starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kot Rabina/Chat du rabbin, Le

Genialna animacja.
Film skierowany zdecydowanie w stronę ludzi interesujących się filozofią, religiami i doceniających animacje dla dorosłego odbiorcy. Technicznie sama animacja tez stoi na bardzo wysokim poziomie.
Nietypowa stylistyka i nietypowa tematyka samej fabuły to kolejne zalety tego filmidła.
Co by nic nie spoilerować zacytuję tylko opis filmu :

"Algier pod panowaniem francuskim, przełom lat 20. i 30. Głównym bohaterem jest kot należący do rabina Sfara i jego pięknej córki. Nie ma nawet imienia, jest jednak bardzo mądry, choć nie może z nikim podzielić się swoimi przemyśleniami. Pewnego dnia niespodziewanie zyskuje zdolność mówienia. Po pierwszym szoku rabin i jego córka przyzwyczajają się do mówiącego kota, choć bywa on czasem irytujący. Tymczasem kot oznajmia, że chce przyjąć judaizm. Dla algierskiej gminy żydowskiej będzie to nie lada problem - czy tylko ludzie mogą być żydami? Jednocześnie do gminy przychodzi przesyłka z Rosji z ocalonymi z rewolucyjnego zamętu księgami Talmudu. Niespodziewanie po otwarciu skrzyni rabini znajdują w niej młodego Rosjanina..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - na pewno sprawdzę, bo zapowiada się ciekawie.

Ja ostatnio obejrzałem "5 rozbitych kamer" i mogę polecić każdemu, kto interesuje się konfliktem izraelsko-palestyńskim, albo docenia ciekawe filmy dokumentalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2013 o 13:01, Laid_back napisał:

Ja ostatnio obejrzałem "5 rozbitych kamer" i mogę polecić każdemu, kto interesuje się
konfliktem izraelsko-palestyńskim, albo docenia ciekawe filmy dokumentalne.



Tu tez znajdziesz swego rodzaju przekrój przez konflikty na tle religii i wyznań, generalnie to jest osią całego filmu.
Przedstawienie religii i filozofii życiowych na tle dosyć zwariowanej podróży równie zwariowanego kota.

Jedyny problem jaki jest to dostępność tego filmu. Paradoksalnie łatwiej jest kupić u nas serie komiksów na której jest oparty owy film niż zdobyć jakąś kopię w wypożyczalni [ja go widziałem na canal + jakiś czas temu - kolejna powtórka jest 16 czerwca o 7.55 więc jak ktoś ma to warto sobie zapamiętać ten termin, ewentualnie zaprogramować nagrywke w dekoderze]

P.S.
Polecam tez zdecydowanie serie komiksów.
Tomy 1-5 w komplecie będą wydane w styczniu 2014, obecnie dostać można w naszych sklepach tomy 1-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 04:12, Jestembogiem85 napisał:

Leon Zawodowiec - mój ulubiony film.

I jego najlepsza recenzja - http://ekaton.tv/?p=353

Nie, żebym stary miał coś do recenzji ale dlaczego cały czas w różnych [często odpowiednich wątkach] zapodajesz czytaj : reklamujesz jakieś strony ? ;/ Już nie raz widziałem jak modkowie musieli interweniować bo to forum to nie tablica reklamowa/ogłoszeniowa.

To tak na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 05:43, Braveheart napisał:

reklamujesz jakieś strony ?

Nie jakieś strony tylko wiecznie ten sam blog (który podobno nie jest jego) :)

Kojarzy ktoś film, w którym koleś siłował się na rękę, a pod koniec wygrał ciężarówkę? Jakiś znany aktor tam grał.
(wiem, że jest odpowiedniejszy temat na takie pytanie, ale skoro już tu jestem... :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piła mechaniczna 3D (2013)

Obejrzałem to, to już nie wiem sam dlaczego :D. Chyba plakat na FW mi się spodobał. A może dlatego, że z sentymentem podchodzę do filmu Hoopera :), który jest powszechnie uznawany za jeden z klasyków w swoim gatunku. Film jest bezpośrednią kontynuacją filmu Tobe Hoopera z 1974, który pomija inne filmy jakie później wyszły a w szczególności drugą część od Hoopera. Jakby w ogóle nie istniały.

Grunt to rodzinka

Ten film powinien zaliczać się do humoru czy eeee czarnej komedii ? "Horrorowej komedii" ?. Nawet nie wiem jak to nazwać. Może kiedyś powstanie z tego nowy gatunek :3. W tym filmie głupota i debilizm głupotę pogania absurdami zasypując. Niektóre sceny rodem ze Scary Movie, tylko jakby to nazwać po części "poprawne politycznie" jeśli chodzi o te gatunki. Policjant stojący od Leatherface z dobre 5 metrów krzyczący do psychopaty w

Spoiler

wesołym miasteczku

"Rzuć piłę!" WTF! :D. chociaż byś go w nogę postrzelił sobie myślę, po czym ten w jego stronę ją rzuca jakby ważyła tyle co pól litrowa butelka wody. Mało tego, piła leci jeszcze dalej niż policjant. Cała scena
Spoiler

w wesołym miasteczku

jest k***a tak śmieszna i głupia, że chyba zrobiono ją z myślą dla amerykanów albo dla 15 latków co to bedą film na YT oglądać i lajkować swoje komentarze. Głowna bohaterka zamiast uciekać na zasadzie
Spoiler

"Run, Forrest Run"

postanawia wejść na
Spoiler

karuzelę xD.

no zajedwabisty wręcz pomysł. Psychopata z piłą cie goni by cię poćwiartować a ty wchodzisz na
Spoiler

karuzelę

chyba myślała, że ów
Spoiler

karuzela

w magiczny sposób się
Spoiler

zatrzyma na górze.

. Głowna bohaterka to brunetka i ta scena chyba by mogła obalić dotychczasowe kawały i wszystko to co się mówi o blondynkach ;-).. idźmy dalej.
Gdy już wychodzi na jaw, że seryjny morderca z piłą grasuje po okolicy policja wysyła do domu
Spoiler

1 nędzny patrol! z jednym policjantem bez wsparcia, który przeczesując dom zdaje relacje na żywo smartfonem marki Apple, świecąc latarką z ów smartfona patrząc of kors tylko i wyłącznie przez siebie nie oglądając się ani trochę za ramie czy na boki !!


Ludzie, którzy się potykają o powietrze. Brama wjazdowa której rozpędzony masywny i of kors duży VW transporter nie może przebić, od której się wręcz odbija! a brama nawet nie tknięta.
Nawet wgniecenia nie było <--- to jest dopiero scena! ]:-> polecam wszystkim.. chociażby dla pośmiania się. Można by było podać jeszcze kilka innych przykładów ale nie ma sensu.

Podsumowując:
Nie ma to jak rodzinka w komplecie, której w ostatecznym rachunku i tak się wybacza nawet brutalne i okrutne morderstwa swoich przyjaciół gdzie przy jednej z nich
Spoiler

jest się wręcz świadkiem przepołowienia przyjaciela


Film ludziom się podoba. Niby jak to mówią "na swój sposób". Ja w tym nie wiedzę żadnego "swojego sposobu" a widzę kretynizm, debilizm i całe 0 grozy. Dużo po filmie nie oczekiwałem ale takiego czegoś się nie spodziewałem.
Już remake z J. Biel z 2003 był lepszy niż to co teraz nam dali.

OCENA: nędzne 3/10 za ostatnie 25 minut filmu i to, że nie dość, że się odmóżdżając przy okazji się trochę uśmiałem.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie recenzji Star Trek Into Darkness umieściłem ją w tym wątku
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=30801

Parę osób jednak się obraziło :) na filmwebie to samo :)
Przy okazji wersja recenzji w tym wątku zawiera spoilery które jeszcze bardziej zniechęcą się do seansu filmowego.

Apropos Gwiezdnych wojen o ile Abrams nie przysiądzie sam na scenariuszem to faktycznie czarno to widzę.
Abrams napisał scenariusze do:
Regarding Henry
Wiecznie młody
Mission: Impossible III
Super 8

czyli chłop ma talent do scenariuszy o ile się postara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 21:47, kerkas napisał:

Dawno Się nie Wypowiadałaś w tym temacie.
Twoja ocena najnowszego Star Treka http://www.filmweb.pl/film/W+ciemność.+Star+Trek-2013-521206
?


Jeszcze go nie widziała :-) Planujemy wybrać się w weekend.
Niestety część kin gra tylko wersję 3D, od których trzymamy się raczej z daleka, a nawet jeśli któreś gra 2D, to niewiele seansów i w mało wygodnych godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 22:00, pkapis napisał:

Jeszcze go nie widziała :-) Planujemy wybrać się w weekend.
Niestety część kin gra tylko wersję 3D, od których trzymamy się raczej z daleka, a nawet
jeśli któreś gra 2D, to niewiele seansów i w mało wygodnych godzinach.

Adwokat czy chłopak? ;-) :P

@kerkas

Dnia 05.06.2013 o 22:00, pkapis napisał:

Odnośnie recenzji Star Trek Into Darkness umieściłem ją w tym wątku
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=30801

Algo go nie zauważyłem albo mi gdzieś jakoś umknął post :P
Co do obrażania się. Poczytałem trochę tu i tam. Muszę przyznać, że film zbiera dość sporo negatywnych recenzji/opinii. Czyżby największe fiasko roku się szykowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 22:00, pkapis napisał:

Jeszcze go nie widziała :-) Planujemy wybrać się w weekend.
Niestety część kin gra tylko wersję 3D, od których trzymamy się raczej z daleka, a nawet
jeśli któreś gra 2D, to niewiele seansów i w mało wygodnych godzinach.


To fakt
Multikino Złote Tarasy 17:40
Cinema City Promenada 20:15
Cinema City Arkadia 20:30
Cinema City Bemowo 19:15
Cinema City Galeria Mokotów 20:30
Cinema City Sadyba 19:15
Multikino Targówek 17:40
Multikino Ursynów 17:10
Multikino Wola 21:20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 22:31, Braveheart napisał:

@kerkas
> Odnośnie recenzji Star Trek Into Darkness umieściłem ją w tym wątku
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=30801
Algo go nie zauważyłem albo mi gdzieś jakoś umknął post :P
Co do obrażania się. Poczytałem trochę tu i tam. Muszę przyznać, że film zbiera dość
sporo negatywnych recenzji/opinii. Czyżby największe fiasko roku się szykowało ?


Weekend otwarcia w USA to 84,1 mln $ także sukces finansowy murowany.
Negatywne recenzje jak patrzę na filmweb i IMDb to mam wątpliwości
http://www.imdb.com/title/tt1408101/
http://www.filmweb.pl/film/W+ciemność.+Star+Trek-2013-521206

oceny 9/10 , 10/10 są zastanawiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się