HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2014 o 10:28, MistrzSeller napisał:

Zna ktoś serial o licealistach albo studentach, gdzie są oni przedstawieni w miarę realnie.
Przy czym pisząc realnie nie chodzi mi o takie patologie jak w Skins, bo tam przegięli
w drugą stronę.
Nie chodzi mi o seriale o bogatych dzieciakach mających kupę kasy.


Community?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 20:24, kerkas napisał:

Moja 10 tytułów z lat 50.


1. Rashomon (1950)
2. Deszczowa piosenka (1952)
3. W samo południe (1952)
4. Karmazynowy pirat (1952)
5. Cena strachu (1953)
6. Rzymskie wakacje (1953)
7. Siedmiu samurajów (1954)
8. Kordzik (1954)
9. Rio Bravo (1959)
10. Pół żartem, pół serio (1959)

Tu po raz pierwszy zabrakło mi miejsc :-)
Bo chciałoby się jeszcze wcisnąć: Światła rampy, Wojna i pokój, 15.10 do Yumy, Młode lwy, Biały kanion, Dobrego wojaka Szwejka, Dwunastu gniewnych ludzi ... i parę jeszcze filmów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś może o kolejnym sezonie serialu 24 hours? Szwagier z przekonaniem mówił mi, że bodajże 9 seria startuje w maju w USA.
Prawda to?

Coś tam wspólnie z wujaszkiem google szukaliśmy ale jednoznacznej odpowiedzi nie znaleźliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Dzięki.
Troszkę się zawiodłem bo miałem nadzieję na czystą kontynuację poprzednich sezonów a nie nowy twór.
Bauer jak banita? Mocno naciągane i niestety ale do mnie nie przemawia.

Ciekawe w ogóle czy zostanie zachowana koncepcja, że 1 odcinek=1 godzina z życia bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 10:28, MistrzSeller napisał:

Zna ktoś serial o licealistach albo studentach, gdzie są oni przedstawieni w miarę realnie.
Przy czym pisząc realnie nie chodzi mi o takie patologie jak w Skins, bo tam przegięli
w drugą stronę.
Nie chodzi mi o seriale o bogatych dzieciakach mających kupę kasy.

Przychodzi mi na myśl Boston Public, chociaż to bardziej serial o nauczycielach niż o uczniach.
A jeśli chodzi Ci o młodzież w ogóle (niekoniecznie w "szkolnym sosie") to może Jezioro Marzeń (Dawson''s Creek) z lat 90.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 14:06, Citkowsky napisał:

Dzięki.
Troszkę się zawiodłem bo miałem nadzieję na czystą kontynuację poprzednich sezonów a
nie nowy twór.

Nie te czasy, nie ci widzowie.

Dnia 23.04.2014 o 14:06, Citkowsky napisał:

Bauer jak banita? Mocno naciągane i niestety ale do mnie nie przemawia.

Bo w poprzednich sezonach zawsze był ulubieńcem "wujka Sama" i robił wszystko według zasad... D:

Dnia 23.04.2014 o 14:06, Citkowsky napisał:

Ciekawe w ogóle czy zostanie zachowana koncepcja, że 1 odcinek=1 godzina z życia bohaterów.

Sezon ma mieć 12 odcinków, więc pewnie nie. Cykające zegarki pewnie się pojawią i obstawiam, że każdy odcinek opowie o dwóch godzinach. Bardziej drastycznych zmian w koncepcji raczej nie wprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 14:19, windows00 napisał:

Bo w poprzednich sezonach zawsze był ulubieńcem "wujka Sama" i robił wszystko według
zasad... D:


Ale przynajmniej był przedstawiany jako ten stojący po ,,dobrej stronie" i nikt listu gończego za nim nie wystawił.
A to słowo banita wskazuje na to, że coś tam się musiało wydarzyć aby opuścił tą ,,dobrą stronę".

Nic to, zobaczymy w takim razie mam nadzieję niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 10:28, MistrzSeller napisał:

Zna ktoś serial o licealistach albo studentach, gdzie są oni przedstawieni w miarę realnie.

Ale co to znaczy realnie? Grzeczni licealiści chodzący do szkoły a po szkole mający kółka zainteresowań? ;-) Wątpię by był taki serial no chyba że dla 12 latków czy coś ... Mnie do głowy przychodzi tylko jeden tytuł a i jest to film a nie serial ale zdecydowanie warty polecenia.

http://www.filmweb.pl/film/Nasza+klasa-2007-433313

Dnia 23.04.2014 o 10:28, MistrzSeller napisał:

Przy czym pisząc realnie nie chodzi mi o takie patologie jak w Skins, bo tam przegięli
w drugą stronę.

Oj tam zaraz patologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:46, Tyler_D napisał:

> Zna ktoś serial o licealistach albo studentach, gdzie są oni przedstawieni w miarę
realnie.
Ale co to znaczy realnie? Grzeczni licealiści chodzący do szkoły a po szkole mający kółka
zainteresowań? ;-)

Realnie czy prawdziwie jak w życiu. Coś pośredniego między w kółko tylko alkohol, narkotyki i seks, a cudowne przekoloryzowane spojrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ten film się nada o ile chcesz obejrzeć coś o tym drugim, ciężkim, złym obliczu człowieka. I w sumie jeszcze Słoń od Gusa van Santa też się nada a jest tym lepszy bo oparty o prawdziwe wydarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 16:02, Tyler_D napisał:

No to ten film się nada o ile chcesz obejrzeć coś o tym drugim, ciężkim, złym obliczu
człowieka. I w sumie jeszcze Słoń od Gusa van Santa też się nada a jest tym lepszy bo
oparty o prawdziwe wydarzenia.

Ale ja chce coś gdzie nie pokazuje się tego w jednoznaczny sposób. Tylko jak w życiu jest trochę patologii, jest trochę wesołej grzecznej młodzieży. Coś co jest pośrodku między tymi spojrzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tak wybrzydzać po prostu obejrzyj. Skoro mówię że jest warte obejrzenia to takie jest. I trudno żeby film był bardzo jednostronny ... Więcej czasu stracisz na szukanie tych filmów niż to jest warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 16:13, Tyler_D napisał:

Zamiast tak wybrzydzać po prostu obejrzyj. Skoro mówię że jest warte obejrzenia to takie
jest. I trudno żeby film był bardzo jednostronny ... Więcej czasu stracisz na szukanie
tych filmów niż to jest warte.

Bo chce serial o młodych ludziach, który przedstawia ich normalnie nie tylko przez pryzmat patologii. Jakby interesowało mnie takie spojrzenie to oglądałbym Skins. Ale ja chce czegoś, gdzie te elementy są w miarę zrównoważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 21:57, MistrzSeller napisał:

6. Coś z akcja w czasach XIX wieku, albo w stemapunkowym klimacie


Wild Wild West (1999)

Vidocq (2001)

The League of Extraordinary Gentlemen (2003)

Sherlock Holmes (2009)

Sky Kapitan i swiat jutra (2004)

Doc Savage: Czlowiek ze spizu (1975)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 21:57, MistrzSeller napisał:

Szukam filmu
1. Wzruszający film o miłości.
Bez jakiś sztucznych wątków typu jego matka jest jej psychoterapeutką, albo on jej powiedział,
że jest
bogaty, a jest biedny, albo oni się kochają, a ona umiera za miesiąc. Czyli dziwnych
nieprawdopodobnych
rzeczy, które w normalnym życiu są jak jeden na milion (jeśli nie rzadziej), a są w każdym
melodramacie,
czy komedii romantycznej. Mi chodzi o film, który skupia się na samym uczuciu i nie ubiera
tego na siłę w
przekombinowaną fabułę. Jeśli takiego nie ma, to po prostu jakiś film o miłości mający
romantyczny
klimat

"Apartament" lub ewentualnie remake "wicker park". Pasjonująca historia, niezbyt banalna ;).

Dnia 22.04.2014 o 21:57, MistrzSeller napisał:

2. film o relacji fan-gwiazda, ale o pozytywnej relacji, nie jak w Misery

Nic mi nie przychodzi do głowy, co bym widział tego typu.

Dnia 22.04.2014 o 21:57, MistrzSeller napisał:

3. filmy o baśniowej konwencji czy klimacie jak Zimowa opowieść, Edward nożycoręki

Wydaje mi się, że chodzi Ci bardziej o coś w stylu "Wyspa doctora Moreau", czy "wehikuł czasu" niż "Alicja w krainie czarów :).

Dnia 22.04.2014 o 21:57, MistrzSeller napisał:

4. film gdzie główny wątek jest związany z różnicami kulturowymi

To może wyglądać dziwnie, ale "Stargate" jest moją dosłownie pierwszą myślą. Dalej oczywiście "The mission".

Dnia 22.04.2014 o 21:57, MistrzSeller napisał:

5. O załamanym człowieku, który powoli odkrywa radość życia
Poradnik pozytywnego myślenia widziałem

W zasadzie "The mission" wkrada się także do tej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 23.04.2014 o 12:47, A-cis napisał:

7. Siedmiu samurajów (1954)
8. Kordzik (1954)
9. Rio Bravo (1959)
10. Pół żartem, pół serio (1959)

Tu po raz pierwszy zabrakło mi miejsc :-)
Bo chciałoby się jeszcze wcisnąć: Światła rampy, Wojna i pokój, 15.10 do Yumy, Młode
lwy, Biały kanion, Dobrego wojaka Szwejka, Dwunastu gniewnych ludzi ... i parę jeszcze
filmów :-)


Mam ten sam problem ale już od lat 30. mam parę przemyśleń na temat dodawanych filmów ale podzielę się tym po zakończeniu plebiscytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się