HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2006 o 21:32, kamilimaciek1 napisał:

Co sądzicie o Opowieści z Narnii ? Warto na niego iść ?


Uważam ze juz teraz warto.. po 1 ksiazka jest super (tak mi mowiono:) ale nei slyszalem negatywnych komentarz..:) do tego film zapowiada sie swietnie i ta muzyka oraz efekty.. dla tych czynników warto isc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 23:14, Backside napisał:

Czy znajdują się tu również fani filmów zwanych "offowymi" np. serii Gutek Film ?


Offowych gutek nie wydaje.. bardziej kino ambitne/poważne tak zwane kino europejskie. Offowe to wydają sami twórcy lub za free w necie :) Ale są fani i Gutkowych filmów oraz offowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 23:40, Kafar napisał:

> Czy znajdują się tu również fani filmów zwanych "offowymi" np. serii Gutek Film ?

Offowych gutek nie wydaje.. bardziej kino ambitne/poważne tak zwane kino europejskie.


Lub tez "niezalezne" czyli nie zwiazane z wielkimi wytworniami. ale to juz bardziej w Stanach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 22:31, Kafar napisał:

na TVN wstrzasajacy dokument nominowany do oskara (co jak co polski:) o dzieciach z dworca leningradzkiego

Oglądałem ten film. Ale żeby zaraz go do Oscara?!
Nie bardzo rozumiem za co. Wstrząsających dokumentów jest pełno, prawie każdy reportaż z wojny w Iraku mógłby dostać taki podtytuł a przecież nie każdy jest kwalifikowany do Oscara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 21:32, kamilimaciek1 napisał:

Co sądzicie o Opowieści z Narnii ? Warto na niego iść ?


hmm, film wchodzi na ekryn w piatek - najgorsze jest to że ja u siebie będę miał wersje z dubbingiem :(
i dopiero w weekend przedstawie swoje wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 02:20, A-cis napisał:

> na TVN wstrzasajacy dokument nominowany do oskara (co jak co polski:) o dzieciach z dworca
leningradzkiego
Oglądałem ten film. Ale żeby zaraz go do Oscara?!
Nie bardzo rozumiem za co. Wstrząsających dokumentów jest pełno, prawie każdy reportaż z wojny
w Iraku mógłby dostać taki podtytuł a przecież nie każdy jest kwalifikowany do Oscara.


Chociązby dlatego że poruszył temat który nie jest poruszany.. wszystkim już dokumenty produkowane na jeden temat fabrycznie brzydną. Ileż można o iraku itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 23:40, Kafar napisał:

> Czy znajdują się tu również fani filmów zwanych "offowymi" np. serii Gutek Film ?

Offowych gutek nie wydaje.. bardziej kino ambitne/poważne tak zwane kino europejskie. Offowe
to wydają sami twórcy lub za free w necie :) Ale są fani i Gutkowych filmów oraz offowych:)


Właśnie intepretowałem offowe, jako i niezależne i ambitne :].

Czy właśnie z tej serii filmów oglądał ktoś dość świezę produkcje "Pusty Dom" i "Historię Zwykłego Szaleństwa" ??
Jakie wrażenia :] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś z was wczoraj "Luźnego gościa" na TV4 z Tomem Greenem? Tak sobie pomyślałem, że bardziej dennego, żałosnego i bezsensownego filmu chyba w życiu nie oglądałem. Tak niski poziom to chyba też jakaś forma sztuki, zdaje się nawet malinę dostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 17:26, Todryk napisał:

A widział ktoś z was wczoraj "Luźnego gościa" na TV4 z Tomem Greenem? Tak sobie pomyślałem,
że bardziej dennego, żałosnego i bezsensownego filmu chyba w życiu nie oglądałem. Tak niski
poziom to chyba też jakaś forma sztuki, zdaje się nawet malinę dostał...

-ja oglądałem :-( || typowe kino dla zbuntowanej, amerykańskiej młodzieży(od zera do bohatera)-kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszy seans z kinem wybrałem "Dead birds". Podobno dobry amerykański horror wyróżniający się na tle innych tego typu produkcji ostatnich lat. Zobaczymy, napiszę później krótką recenzję czy warto czy raczej omijać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narnie chyba jednak mimo wszystko sobie odpuszcze. Jakoś mnie te dzieciaki w rolach głównych odstraszają. Jedyne dla czego mógłbym wybrać na to do kina, to chyba efekty specjalne - każdy wie, że na wielkim ekranie lepiej ogląda się bitwy.

Priorytetem jest dla mnie zdecydowanie Jarhead.
Oprócz tego zastanawiam się czy nie obejrzeć też Hooligans - widać, że Wood nadal pracuje nad zmianą wizerunku słodkiego chłopczyka (co chociażby w Sin City wyszło mu przecież genialnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 14:43, Backside napisał:

Czy właśnie z tej serii filmów oglądał ktoś dość świezę produkcje "Pusty Dom" i "Historię Zwykłego
Szaleństwa" ??
Jakie wrażenia :] ?


Oglądałem ale wole tkaich filmów nie oceniać gdyż ocena była by raczej krytyczna. Mogł bym się tłumaczyć dlaczego ale tekst podchodził by już pod felieton którego jakoś ochoty niemam pisac. Choć część takiego kina chwale. Lars Von tier czy almodovare (czy jakos tak to się pisze nie mam humoru do pisania postów;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2006 o 20:04, .Darnok napisał:

Oprócz tego zastanawiam się czy nie obejrzeć też Hooligans - widać, że Wood nadal pracuje nad
zmianą wizerunku słodkiego chłopczyka (co chociażby w Sin City wyszło mu przecież genialnie).


Po reklamówce widać że ten wizerunek zmienić tu też mu się uda.. wręcz jego postać mnie do tego filmu troche przyciągneła :) Mysle ze film będzie godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem oglądać "Dead birds". Nawet ciekawy horror. Wreszcie film którego akcja nie dzieje się współcześnie albo w przyszłości. Akcja tego filmu jest konkretnie umieszczona w Alabamie w roku 1863. Grupa uciekinierów i opuszczony dom, który kryje swoją tajemnicę. Niby oklepany schemat, ale trochę magii i przesądów czyni pewien powiew świeżości. No i niebanalna fabuła, która mogłaby być trochę bardziej rozbudowana, tak gdzieś o dalsze 25 minut. Bo te 86 min filmu to trochę za szybkie tempo. Ale jak ktoś lubi się parę razy na film przestraszyć to polecam. Moja ocena: 3+/5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 21:32, kamilimaciek1 napisał:

Co sądzicie o Opowieści z Narnii ? Warto na niego iść ?


Będzie świetne ale wole obejżeć na DVD :) Jakoś nie lubie kina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 23:14, Backside napisał:

Czy znajdują się tu również fani filmów zwanych "offowymi" np. serii Gutek Film ?


Nie, tu rzadzi wielka malpa i czarodziej na miotle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się