HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Tajemnice Los Angeles - gwiazdorska obsada, z Crowe, Basinger, Spacey, De Vito i Pearce''m. Kryminał w tytułowym mieście, w latach 60.
Akcja koncentruje się na trzech policjantach.
Russel Crowe - rycerski gość od klepania złych panów po twarzach.
Kevin Spacey - gwiazda serialu o policji, który po drodze zatracił sens bycia policjanetem
Guy Pearce - młody karierowicz, traktowany z pogardą przez innych.

Spoiler

Naprawdę zaskoczyła mnie śmierć tego drugiego, choć bardzo ładnie pokonał w końcu kapitana. ,,Rollo Tomassi''''. to był sprytne. Zakończenie troszkę mnie zawiodło, nie jestem krwiożerczy, ale mogli już zabic White''a, zamiast pozwalać mu przeżyć po 3 kulach, co trochę zmienia film w ,,zabili go i uciekł''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogradzam "Zmierzch''. Co prawd to już znika z kin niech nie nabiorą was reklamy że to horror dla młodzieży. To taki horror jak Harry Potter jest. Jedyna straszna rzecz to potłuczenie luster przez jakąś babke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:00, Asthariel napisał:

Tajemnice Los Angeles - gwiazdorska obsada, z Crowe, Basinger, Spacey, De Vito i Pearce''m.
Kryminał w tytułowym mieście, w latach 60.
Akcja koncentruje się na trzech policjantach.
Russel Crowe - rycerski gość od klepania złych panów po twarzach.
Kevin Spacey - gwiazda serialu o policji, który po drodze zatracił sens bycia policjanetem
Guy Pearce - młody karierowicz, traktowany z pogardą przez innych.


Jeśli po seansie Tajemnic Los Angeles chciałbyś poznać inne filmy z tego gatunku (film noir) polecam:
Sokół Maltański
Wielki sen
Gilda
Listonosz zawsze dzwoni dwa razy

pokaźna listę tytułów znajdziesz w linkach poniżej:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=1

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś na International? Bo chętnie bym poszedł, wacham się jeszcze między Szybko i Wściekle, bo Vin Diesel tam gra :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:24, tofikt25 napisał:

Ogradzam "Zmierzch''. Co prawd to już znika z kin niech nie nabiorą was reklamy że to
horror dla młodzieży. To taki horror jak Harry Potter jest. Jedyna straszna rzecz to
potłuczenie luster przez jakąś babke


Ale bynajmniej lepszy to film niż książka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 22:27, Rga napisał:

A był ktoś na International? Bo chętnie bym poszedł, wacham się jeszcze między Szybko
i Wściekle, bo Vin Diesel tam gra :P.


International - przekombinowany kryminał/film akcji/thriller ogląda się nieźle , film typu obejrzeć i odprężyć się to
wszystko nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 22:27, Rga napisał:

A był ktoś na International? Bo chętnie bym poszedł, wacham się jeszcze między Szybko
i Wściekle, bo Vin Diesel tam gra :P.

Ja byłem w kinie na S&W fajny film, lubie Diesela ale nie jest jakims mistrzem gry aktorskiej:) A tego drugiego nie widziałem
Ja chodze do kina tylko na widowiskowe (widowiskowe- sci fi, przygodowe, fantasy, wojenne ew horrory) filmy (nastepne 2 filmy na ktore pojde to Terminator 3 i Transformers 2), bo moim zdaniem wypad na dramat/thriller/kryminał etc to strata kasy, takie filmy sie dobrze ogląda na DVD w chacie, sala kinowa jest po to zeby wgniesc widza w fotel efektami, rozmachem i jump scenkami (w horrorach) :D
Chyba ze mowa o starszych klimatycznych kinach z polowy 20. wieku, które są kojarzone wyłącznie z romansami i kryminałami. Z tym że takich już prawie nie ma
Pisze to odnośnie tego filmu International (thriller)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

lubie Diesela ale nie jest jakims mistrzem gry aktorskiej:)

Widzę, że nie oglądałeś "Pitch Black" ani "Kroniki Riddicka" to właśnie te filmy są genialne dzięki postaci o imieniu Riddick a nikt inny nie zagrał by lepiej tej postaci niż Vin Diesel i uważam, że pod swoim względem to naprawdę dobry aktor. Co do postaci Riddicka to jest po prostu świetna.

Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

(nastepne 2 filmy na ktore pojde to Terminator 3 i Transformers 2)

Raczej "Terminator Ocalenie" "Terminator 3" był i to już bardzo dawno ;).

Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

bo moim zdaniem wypad na dramat/thriller/kryminał etc to strata kasy, takie filmy sie
dobrze ogląda na DVD w chacie, sala kinowa jest po to zeby wgniesc widza w fotel efektami,
rozmachem i jump scenkami (w horrorach) :D

Głupota, tak naprawdę każdy film nadaje się do wypadku do kina pod warunkiem, że jest dobry ale tutaj już się mówi o gustach a nie zgadzam się totalnie z twoją opinią co do tego na jakie filmy chodzi się do kina a jakie nie.

Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

Chyba ze mowa o starszych klimatycznych kinach z polowy 20. wieku, które są kojarzone
wyłącznie z romansami i kryminałami. Z tym że takich już prawie nie ma

Jestem ciekawy jakimi klasykami to popisać się możesz bo naprawdę uważam, że piszesz dość "bez sensu" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:52, Citkowsky napisał:

Oglądał już ktoś z was może najnowszą część Szybkich i Wściekłych bodajrze ,,Szybko i
Wściekle"? Warto na to wywalić 60zł na 2 bilety do kina?

Drugi post nad twoim, jednak wypowiedź jest jak można się spodziewać banalna i nic nie opisujące no ale cóż...
Co do mojej opinii to na film na bank się wybieram ze względu na kontynuację mojej ulubionej pierwszej część, oraz ze względu na Vin Diesela. Myślę, że film godny będzie pierwszej części ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:55, Kizibono napisał:

> Oglądał już ktoś z was może najnowszą część Szybkich i Wściekłych bodajrze ,,Szybko
i
> Wściekle"? Warto na to wywalić 60zł na 2 bilety do kina?
Drugi post nad twoim, jednak wypowiedź jest jak można się spodziewać banalna i nic nie
opisujące no ale cóż...
Co do mojej opinii to na film na bank się wybieram ze względu na kontynuację mojej ulubionej
pierwszej część, oraz ze względu na Vin Diesela. Myślę, że film godny będzie pierwszej
części ;).


czyli taki sobie, zresztą czego można się w sumie po tym filmie spodziewać. Ma być tylko swąd palonej gumy i kupa neonow i nic więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:59, Citkowsky napisał:

czyli taki sobie, zresztą czego można się w sumie po tym filmie spodziewać. Ma być tylko
swąd palonej gumy i kupa neonow i nic więcej:)

Szczerze film jak i cała seria pewnie będzie po prostu "kozacki" tzn. mam tutaj na myśli, że nie zobaczymy świetnej fabuły oraz niewiarygodnej gry aktorskiej czy klimatu ale za to dostaniemy świetne auta, dobrą muzykę, piękne kobiety oraz szybką akcję i pomimo niepozornej fabuły film podejrzewam cieszy i to bardzo. To w końcu "szybcy i wściekli" piwko, orzeszki i nic więcej po prostu oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 23:49, Kizibono napisał:

Widzę, że nie oglądałeś "Pitch Black" ani "Kroniki Riddicka" to właśnie te filmy są genialne
dzięki postaci o imieniu Riddick a nikt inny nie zagrał by lepiej tej postaci niż Vin
Diesel i uważam, że pod swoim względem to naprawdę dobry aktor. Co do postaci Riddicka
to jest po prostu świetna.

Kurde ludzie bez kitu nauczcie sie czytac, napisalem ze jest zly? Napisalem ze nie jest genialny i daleko mu do np Deniro, Pacino czy Nicholsona
nie jest jakims mistrzem gry aktorskiej

Dnia 14.04.2009 o 23:49, Kizibono napisał:

Raczej "Terminator Ocalenie" "Terminator 3" był i to już bardzo dawno ;).

No miało być 4, chociaz moze byc 3, bo prawdziwej trójki nie uznaje

Dnia 14.04.2009 o 23:49, Kizibono napisał:

Głupota, tak naprawdę każdy film nadaje się do wypadku do kina pod warunkiem, że jest
dobry ale tutaj już się mówi o gustach a nie zgadzam się totalnie z twoją opinią co do
tego na jakie filmy chodzi się do kina a jakie nie.

I mam to w d*pie, to jest moje zdanie, uwazam ze nie warto tracic kasy i czasu na pojscie do kina jak mozna spokojnie obejrzec film powiedzmy obyczajowy u siebie w domu
Po cholere mi ekran x-metrów na x-metrów do oglądania problemów w rodzinie??

Dnia 14.04.2009 o 23:49, Kizibono napisał:

Jestem ciekawy jakimi klasykami to popisać się możesz bo naprawdę uważam, że piszesz
dość "bez sensu" ?

No chodzi mi o te wszystkie stare czarno białe amerykanskie filmy, nie podam przykladow bo takich filmów jest bardzo duzo
Głupio sie czepiasz, ja wiem ze bezsennosc i te sprawy ale chyba masz inne rzeczy do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 00:14, Starscream napisał:

Kurde ludzie bez kitu nauczcie sie czytac, napisalem ze jest zly? Napisalem ze nie jest
genialny i daleko mu do np Deniro, Pacino czy Nicholsona
nie jest jakims mistrzem gry aktorskiej

Owszem brakuje Desielowi do tak znakomitych aktorów jak Pacino, De Niro oraz Nicholson ale jeżeli się postara także jest naprawdę dobrym aktorem, już nie mogę się doczekać nowej części przygód Riddicka o której wspominał w jednym z wywiadów Desiel.

Dnia 15.04.2009 o 00:14, Starscream napisał:

No miało być 4, chociaz moze byc 3, bo prawdziwej trójki nie uznaje

Ahhhh ta rzeczywistość.

Dnia 15.04.2009 o 00:14, Starscream napisał:

I mam to w d*pie, to jest moje zdanie, uwazam ze nie warto tracic kasy i czasu na pojscie
do kina jak mozna spokojnie obejrzec film powiedzmy obyczajowy u siebie w domu
Po cholere mi ekran x-metrów na x-metrów do oglądania problemów w rodzinie???

Ojjj komuś gól skoczył ;). Oczywiście, że każdy ma swoje zdanie i nie bulwersuj się tak a co do filmów obyczajowych to nie mówimy tutaj o "M jak miłość" ;). I nie pisałeś, że nie warto chodzić na filmy obyczajowe tylko dramat/thriller/kryminał a to jest duuuuuża różnica.

Dnia 15.04.2009 o 00:14, Starscream napisał:

No chodzi mi o te wszystkie stare czarno białe amerykanskie filmy, nie podam przykladow
bo takich filmów jest bardzo duzo
Głupio sie czepiasz, ja wiem ze bezsennosc i te sprawy ale chyba masz inne rzeczy do
roboty

Nie czepiam się tylko odpowiadam na twojego posta ;), od tego właśnie jest forum nie chcę Cię zamartwiać ale niestety tak jest. Widzę, że wielki spec od filmów "czarno białe" jesteś. Będę odpowiadał na posty o której chcę godzinie a problem bez senności to tylko i wyłącznie mój problem więc back off ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:52, Citkowsky napisał:

Oglądał już ktoś z was może najnowszą część Szybkich i Wściekłych bodajrze ,,Szybko i
Wściekle"? Warto na to wywalić 60zł na 2 bilety do kina?

Hmm ja raczej sie zawiodłem. Niby są auta, ale jest ich strasznie mało moim zdaniem. Zamiast wyścigów i klimatu jest jakby trochę nawiązania do poprzednich części a ogólnie całość nie jest jakas specjalna. Może to tylko moja opinia, ale za mało szybkich i wscieklych w tej nowej odslonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 22:02, dzeksondzekson napisał:

/.../

Dokładnie. Super wozy mieniące się setką kolorów i nielegalne wyścigi po zatłoczonych ulicach miasta zostały zastąpione jakimiś samochodowymi walkami na śmierć i życie na pustynnych terenach. Moim zdaniem jest to krok wstecz, przynajmniej dla tej serii. Co nie zmienia faktu, że można obejrzeć ten film i dobrze się przy tym zrelaksować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesował film Mgła (2007) z CKM:

Informuję, że film poza pudełkiem i reklamą CKMu na początku nie różni się w niczym od wydania sklepowego. Kupować i oglądać. DVD9, dodatki, lektor, napisy, 5.1, panoramiczny. Ole!

info z forum markolf.pl by Mieloneq

Nie pozostaje nic innego jak lecieć jutro do kiosku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 22:16, LESZ3u napisał:

Gdyby kogoś interesował film Mgła (2007) z CKM:

Informuję, że film poza pudełkiem i reklamą CKMu na początku nie różni się w niczym
od wydania sklepowego. Kupować i oglądać. DVD9, dodatki, lektor, napisy, 5.1, panoramiczny.
Ole!


info z forum markolf.pl by Mieloneq

Nie pozostaje nic innego jak lecieć jutro do kiosku :)


Ooo, to czadowo. Mnie się podobał ten film osobiście, wręcz po recenzjach byłem zaskoczony jak dobry się okazał. Moje osobiste odczucie w stosunku do tego filmu jest takie, że to nie "[potworów" mieliśmy się tam bać, ale człowieka, bo to co się tam z nimi działo... albo zakończenie, dawno nie było mi tak bardzo żal gł. bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

> A był ktoś na International? Bo chętnie bym poszedł, wacham się jeszcze między Szybko

> i Wściekle, bo Vin Diesel tam gra :P.
Ja byłem w kinie na S&W fajny film, lubie Diesela ale nie jest jakims mistrzem gry aktorskiej:)
A tego drugiego nie widziałem
Ja chodze do kina tylko na widowiskowe (widowiskowe- sci fi, przygodowe, fantasy, wojenne
ew horrory) filmy (nastepne 2 filmy na ktore pojde to Terminator 3 i Transformers 2),
bo moim zdaniem wypad na dramat/thriller/kryminał etc to strata kasy,


Każdy film obejrzany na wielkim ekranie zyskuje , nieważne zły czy dobry.
Mnie natomiast szkoda pieniędzy na dalsze ciągi dalszych ciągów lubię filmy
robione nie według schematów , które potrafią widza czymś zaskoczyć.

Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

takie filmy sie
dobrze ogląda na DVD w chacie, sala kinowa jest po to zeby wgniesc widza w fotel efektami,
rozmachem i jump scenkami (w horrorach) :D


i wgniata XXX , Kod Merkury , Kod dostępu , Godzilla 1998 r. , Piła , Hostel , Krwawe walentynki ,
publika wali drzwiami i oknami a producenci się cieszą że zbijają kasę na bezmózgiej sieczce.
Tylko kto będzie za parę lat o tych filmach pamiętał ? NIKT.

Dnia 14.04.2009 o 23:24, Starscream napisał:

Chyba ze mowa o starszych klimatycznych kinach z polowy 20. wieku, które są kojarzone
wyłącznie z romansami i kryminałami. Z tym że takich już prawie nie ma
Pisze to odnośnie tego filmu International (thriller)


Nie ma kryminałów
15 minut
Angielska robota
Decydujący skok
American Gangster
Plan doskonały
Hot Fuzz. Ostre psy
Infiltracja
Nie ma takiego numeru
TO NIE JEST KRAJ DLA STARYCH LUDZI


Thrillerów też nie ma:

Eagle Eye
Zawód: szpieg (Spy Game)
Zakładnik (Collateral)
Tłumaczka
Telefon
Syriana
Spartan
Plan lotu
Azyl


Natomiast co do filmów z lat 20. to również trafiłeś jak kulą w płot.
Film płaszcza i szpady
Znak Zorro
Scarmouche
Robin Hood
Żelazna maska
Film grozy
Golem
Nosferatu symfonia grozy
Komedia
Brzdąc
Kryminał
Schody kuchenne
Wojenny
Pancernik Potiomkin
Na zachodzie bez zmian

i dużo , dużo innych.

Wypowiadasz się tonem eksperckim o gatunkach filmowych i filmach w danym okresie a wiedzę na ten temat
masz mizerną. Oczywiście jest wolność słowa i o.k. tylko swoje zdanie warto podeprzeć jakimiś argumentami.
Natomiast stereotyp że jak coś jest z 1920 r. to nie warto tego oglądać jest wielce krzywdzący ale cóż
nie zmuszam nikogo do oglądania
Ceny strachu 1953
Sokoła Maltańskiego 1941
Metropolis 1927 r.
Gorączka złota
Małego Cezara
Skamieniałego lasu
Wroga publicznego 1931 r.


Jego strata jak mówiła mojej św. pamięci babcia: "Nie wierz gębie połóż na zębie".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się