HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2009 o 13:30, Vaxinar napisał:

Polecam wszystkim "Anioły i Demony".

Film jako film jest po prostu świetny w swym gatunku - kino akcji. Scenariusz jest nieprzewidywalny,
zwroty akcji i trzyma w napięciu. Do końca nie wiadomo jak się skończy i ze trzy razy
myślałem, że to już koniec filmu. Wiśnią na torcie jest muzyka Hansa Zimmera.


a czytałeś książkę ??
ja już kończę i dopiero mam zamiar wybrać się do kina, a co do książki to rewelka, (chyba) nawet lepsza od kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 14:21, kato86 napisał:

a czytałeś książkę ??

Nie, bo niezbyt mnie ineteresuje.

Dnia 18.05.2009 o 14:21, kato86 napisał:

ja już kończę i dopiero mam zamiar wybrać się do kina, a co do książki to rewelka, (chyba)
nawet lepsza od kodu.

Kod da Vinci jako film to kompletna klapa. Żałowałem pieniędzy po wyjściu z kina. Tu jest co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 17:59, Rick napisał:

Film nawet niezły, chyba jedyny niemiecki film, który zdołałem przełknąć. ;) Gość, który
zagrał Hitlera jest naprawdę przekonujący.

Oprócz "Upadku" dopisałbym do listy "Stalingrad" oraz "Good Bye, Lenin" no i oczywiście "Das Boot" ... coś tam pewnie by się jeszcze znalazło znając życie ;-P. Niemieckie kino nie jest takie złe. ;-) A "Upadek" fakt - jeden z lepszych filmów. Obejrzeć jak najbardziej warto, choćby po to by zobaczyć aktora i jego zaangażowanie w odtworzenie postaci Adolfa H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mało w Polsce znane (choć wykwintnie komentowane, co zoaobserwowaliśmy w poście Ricka), przy wszechobecnym amerykańskim kinie.
Stalingrad to klasa i nie dorównuje mu amerykańska szmira w postaci "Wroga u bram". Z drugiej zaś strony powstal ostatnio strasznie słaby niemiecki film o glaldiatorach... :D

Co do Upadku. Widziałem wywiad z Bruno Ganzem i chodzi Co o jego podróż do Austrii aby poznać akcent i obserwacja ludzi, którym trzęsą się ręce w domu starców?
Polecam Ci film Napola (Fabryka zła). Spodoba Ci się, skoro się w.w. spodobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 15:16, Vaxinar napisał:

Stalingrad to klasa i nie dorównuje mu amerykańska szmira w postaci "Wroga u bram".

Oj tak ... "Stalingrad" nie "wali" efekciarstwem i patetyzmem jak "Wróg u bram". Tam mamy bezwzględne, proste (?) ukazanie wojny i dramaty żołnierzy po obu stronach frontu. Choćby w scenach w

Spoiler

kompanii karnej, pseudo-szpitalu w podziemiach [ odcinanie nogi na żywca z tego co pamiętam], rozstrzeliwanie rosyjskiego chłopca którego pojmali żołnierze, wysłanie żołnierza by zniszczył stanowisko ckmu zaraz na początku walk o Stalingrad

i w wielu innych ... to robi wrażenie. We "Wrogu" zupełnie mi nie pasował Jude Law ... jakoś tak ... eh ... nie pasuje mi na żołnierza, a tym bardziej rosyjskiego żołnierza. A już wątek miłosno-seksualny pasuje tu jak cholera. >< "Wroga" obejrzeć można choć nie nastawiałbym się na coś powalającego. Już lepiej obejrzeć nie taki nowy ale pod każdym względem lepszy "Stalingrad".

Dnia 18.05.2009 o 15:16, Vaxinar napisał:

Co do Upadku. Widziałem wywiad z Bruno Ganzem i chodzi Co o jego podróż do Austrii aby
poznać akcent i obserwacja ludzi, którym trzęsą się ręce w domu starców?

Hm ... o tym nie widziałem ;o. Muszę poszperać cosik ;-P. Po prostu spodobała mi się wykreowana rola Hitlera w tym filmie, widać że reżyserowi zależało na pokazaniu Hitlera z tej innej strony niż zazwyczaj. A wyszło to moim zdaniem bardzo dobrze.

Dnia 18.05.2009 o 15:16, Vaxinar napisał:

Polecam Ci film Napola (Fabryka zła). Spodoba Ci się, skoro się w.w. spodobały.

Zobaczę, pomyślę ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek na dwójce szykuje się niezła gratka dla miłośników filmu: wspomniany już "Upadek" a zaraz po nim "Między Słowami" dwa świetne filmy. Normalnie bym się cieszył, ale oczywiście ramówkę ustala jakiś psychopata...
Upadek o 22.50 a następny po pierwszej :/ To tak jak z tym psem na łańcuchu, któremu rzuca się ochłap mięsa tak, żeby nie mógł go dosięgnąć... No nic, trzeba się będzie wyekwipować w termos pełen kawy :)
I jak tu się dziwić, że ludzie abonamentu nie płacą (oczywiście nie płaciliby nawet gdyby takie filmy emitowano o dziewiętnastej, ale zawsze to dobry pretekst ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 15:26, Tyler_D napisał:

widać że reżyserowi zależało na pokazaniu Hitlera
z tej innej strony niż zazwyczaj. A wyszło to moim zdaniem bardzo dobrze.


Owszem. Należy jednak pamiętać, że inna rola to nie znaczy "lepsza rola". Bo takie dziwne głosy pojawiały się, jakoby Upadek Hitlera wybiela, co jest moim zdaniem bzdurą. Być może nawet ukazuje go gorzej niż inne filmy (cytat o niemieckich żołnierzach, czy bezwzględność wobec było nie było przyszedłego członka rodziny).
Myslę, że Upadek ukazuje Hitlera jako schorowane starca, lecz z pewnością go nie wybiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:59, peryfraz napisał:

Nie wiem gdzie miałby dodać tego posta więc dodam tu...
Oglądaliście fiml Nieuchwytny?

www.killwithme.com
może znacie... może nie :)



Oglądałem... mocny... Ostatnio podobnie brutalną scenę, jak te morderstwa, widziałem w Zielonej Mili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś naprawdę dobrą(amerykańską)komedie/parodię? Lubię humor jak w Straszncyh Filma, Jay''u i Cichym Bobie, czy w "Super Zioło". Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 17:52, MacoRIP napisał:

Polecicie jakąś naprawdę dobrą(amerykańską)komedie/parodię? Lubię humor jak w Straszncyh
Filma, Jay''u i Cichym Bobie, czy w "Super Zioło". Z góry thx.


Może Tajne przez poufne, gdzie amerykanie śmieją się sami z siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej słabawe, tzn. osobiście średnio mi się podobało, góra 6/10. Dlaczego? Bo ten film, przynajmniej w moim odczuciu, stara się naśladowac takie filmy jak Snatch. czy RocknRolla (tylko inne klimaty). Imho Anglicy są lepsi w tego typu komiedach, gdzie wszystko się miesza, pieprzy i przekręca. Jednak z ciekawoście można obejrzec... Co do amerykańskich komedii, to polecam Yes Man :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 18:45, MaccCry napisał:

Raczej słabawe, tzn. osobiście średnio mi się podobało, góra 6/10. Dlaczego? Bo ten film,
przynajmniej w moim odczuciu, stara się naśladowac takie filmy jak Snatch. czy RocknRolla
(tylko inne klimaty). Imho Anglicy są lepsi w tego typu komiedach, gdzie wszystko się
miesza, pieprzy i przekręca. Jednak z ciekawoście można obejrzec... Co do amerykańskich
komedii, to polecam Yes Man :)


Nie mówie ze to kino wielkich lotów, ale jest sie z czego pośmiać, choćby z takiego Pitta, zagrał fenomenalnie takiego pojeba, że aż miło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak parę osób wcześniej polecam " Anioły i Demony". Jeżeli lubicie filmy w stylu Skarbu narodów to na pewnie nie zawiedziecie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego rola, w sumie jak zawsze, jest bez zastrzeżeń, ale ogólnie film jest mocno średni.

Spoiler

Chociaż szkoda mi było Pitta, gdy dostał kulkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:25, conan8 napisał:

Ja tak samo jak parę osób wcześniej polecam " Anioły i Demony". Jeżeli lubicie filmy
w stylu Skarbu narodów to na pewnie nie zawiedziecie się :)

Skarb Narodów? Nawet sia zastanawialem czy nie isc do kina na "Anioły..." ale skoro są podobne to "Skarbu..." to chyba sobie odpuszcze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:29, Starscream napisał:

> Ja tak samo jak parę osób wcześniej polecam " Anioły i Demony". Jeżeli lubicie filmy

> w stylu Skarbu narodów to na pewnie nie zawiedziecie się :)
Skarb Narodów? Nawet sia zastanawialem czy nie isc do kina na "Anioły..." ale skoro są
podobne to "Skarbu..." to chyba sobie odpuszcze:P

Film nie jest podobny w wykonaniu ale trochę w tematyce, profesor rozwiązujący zagadki i wielki tajemnice te sprawy .. :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Skarb narodów nie jest taki zły. Średnie, ale zjadliwe kino, przy którym można się bawic, a nie nudząc. Jeśli Anioły i Demony są mnie więcej tak samo dobre jak Kod da Vinci, to chętnie obejrzę. Kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:34, MaccCry napisał:

Jeśli Anioły i Demony są mnie więcej tak samo dobre jak Kod da Vinci, to chętnie obejrzę. Kiedyś...


Kod da Vinci to śmira - jeśli idzie o film. Anioły i Dmeony to świetny film akcji, najlepszy ostatnich lat.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=15567
JUż to samo przyznał inny gość co był. Naprawdę nie porównuj tego filmu w ogóle do Kodu da Vinci. Jeśli chcesz porządne kino akcji z naprawdę nieprzewidywalnym scenariuszem to idź! Nie jest to takie proste, jak to ogólnie piszą, że Kościół zaatakowali Illuminaci. :)

Ja Skarb Narodów bardzo lubię, ale jest to film kompletnie inny niż Skarb Narodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się