HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2009 o 13:43, HumanGhost napisał:

Właśnie wróciłem z nowego "Terminatora". Cóż.. mam w sumie mieszane odczucia po obejrzeniu
tego obrazu. Z jednej strony to wartkie kino akcji ze świetnymi efektami specjalnymi
i masą strzelaniny. Ale z drugiej strony martwi mnie warstwa fabularna a konkretnie pewne
nielogiczności związane z tym kto jest czym ojcem, co się stanie jak ktoś kogoś zabije
w nieodpowiednim momencie itp. Dla kogoś kto logikę stawia nawet troche poniżej podium
nauk jest to tragiczne doznanie.


Spoiler

Film jest głupi
W T:2 płynna surówka załatwia obydwa egzemplarze terminatorów , tutaj hasa niczym młody Bóg ,
końcowy wybuch (atomowy!) zniszczyłby ten helikopter wraz z załogą , Skynet to też pół mózg
na Johna Connora powinien czekać odział terminatorów a nie tylko jeden i można by tych idiotyzmów wyliczać
jeszcze mnóstwo.
Zarówno 3 i najnowsza odsłona nie ma nic nowego do zaoferowania pokazują tylko to co się działo
pomiędzy 1 a 2 (bo tak bezpieczniej) a żaden scenarzysta ani reżyser nie ma pomysłu aby wyjść
poza ten schemat.
Poza tym nic w tym filmie nie zaskakuje


Dnia 07.06.2009 o 13:43, HumanGhost napisał:

Niestety na seansie mocno mi siadł słuch. Albo ścieżka dźwiękowa jest dość kaszaniasto
nagrana, albo w kinie przesadzili z dźwiękiem.


Ogólnie rzecz biorąc w kinie nie ma tzw. dźwięku Dolby S. jest tylko wycie , przesadzili z dźwiękiem zresztą nie
tylko w twoim kinie.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=85

Dnia 07.06.2009 o 13:43, HumanGhost napisał:


Moja ocena (tylko!!) 3+/5 bez znaczku jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, Sherlock Holmes ponownie rozwiąże dla nas zagadkę. Reżyserią filmu o genialnym detektywie spod Baker Street 221B zajmie się Guy Rithchie. Link do trailera: http://www.filmweb.pl/f426062/Sherlock+Holmes,2009/zwiastuny
Krótko: mało co wszystkich zębów nie postradałem oglądając zwiastun. 80% przedstawionych faktów jest zupełnie nie z tej bajki, choć same realia już są już okej. Tak więc ostrzegam wszystkich fanów Sherlocka, choć obejrzeć dla zaspokojenia ciekawości warto.
Dla reszty niezaznajomionej z detektywem szykuje się niezły film przygodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co jest pokazane na trailerze nie ma wiele wspolnego z ksiazkami a nawet poprzednimi filmami o Holmsie (przynajmniej pod wzgledem wykonania bo mozliwe ze to jest luzna adaptacja jednej z ksiazek chociaz szczerze watpie). Przede wszystkim o wiele za duzo akcji i juz po samym zwiastunie moge stwierdzic ze 0 klimatu. Po prostu kolejne głupawe komediowo-przygodowe filmidło dla niewymagajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 00:08, Starscream napisał:

To co jest pokazane na trailerze nie ma wiele wspolnego z ksiazkami a nawet poprzednimi
filmami o Holmsie (przynajmniej pod wzgledem wykonania bo mozliwe ze to jest luzna adaptacja
jednej z ksiazek chociaz szczerze watpie). Przede wszystkim o wiele za duzo akcji i juz
po samym zwiastunie moge stwierdzic ze 0 klimatu. Po prostu kolejne głupawe komediowo-przygodowe
filmidło dla niewymagajacych.


Jak to się teraz ładnie mówi w Hollywood filmowcy "unowocześniają" klasycznych bohaterów.
Arthur Conan Doyle się w grobie przewraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie obejrzę, bo lubię Downeya Jr. a i książki z dziedziny Sherloka Holmesa nigdy mnie nie pociągały, więc obejrzę sobie to to bez nerwów jak po prsotu kolejny film
Swoją droga to nie mogę się już doczekać Hobbita, ciekaw jestem co tam JAckson i Del Torro zmajstrują wspólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kinie na filmie " Anioły i Demony " i powiem tak film fajny, szybka akcja, ciekawa tematyka i dość nietypowa no bo wkońcu nie każdy film jest o religii. Jest oczywiście minus przynajmniej dla mnie, ponieważ po kilkunastu minutach odgadłem końcówkę :(, co zazwyczaj robię. Ja uważam, że większość filmów jest robione na przestarzałych schematach i prawie zawsze wiadomo co się wydarzy. W każdym razie film warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:44, Nerr012 napisał:

Siema mam prośbę zna ktoś film w czasach Barbarzyńców ???? albo coś jak Królestwo Niebieskie
??? z nowszych produkcji


Ja też lubie takie filmy , moge polećic następujące filmy które są naprawde świetne i warte spędzonego czasu przed monitorem:

1- Król Artur
2-Mongoł (Czingis han)
3-13 Wojownik
4-Tropiciel
5-Joanna Darc- reż Luc Beson
6-Waleczne Serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:44, Nerr012 napisał:

Siema mam prośbę zna ktoś film w czasach Barbarzyńców ???? albo coś jak Królestwo Niebieskie
??? z nowszych produkcji


Conan Barbarzynca i w sumie niewiele wiecej wartych uwagi filmow podobnych tematycznie nie powstalo.
ah, no i Gladiator na przyklad ale to juz zalezy od tego co rozumiesz przez pojecie "czasy barbarzyncow".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 21:24, Skolland napisał:

> Siema mam prośbę zna ktoś film w czasach Barbarzyńców ???? albo coś jak Królestwo
Niebieskie
> ??? z nowszych produkcji

Conan Barbarzynca i w sumie niewiele wiecej wartych uwagi filmow podobnych tematycznie
nie powstalo.


>...Tu śie mylisz bo właśnie powstało wiele filmów o podobnej tematyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 21:30, dark_mesiah napisał:

...Tu śie mylisz bo właśnie powstało wiele filmów o podobnej tematyce...


nie napisalem ze powstalo ich malo ale ze "niewiele wiecej wartych uwagi" nie powstalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 21:18, dark_mesiah napisał:

> Siema mam prośbę zna ktoś film w czasach Barbarzyńców ???? albo coś jak Królestwo
Niebieskie
> ??? z nowszych produkcji

Ja też lubie takie filmy , moge polećic następujące filmy które są naprawde świetne i
warte spędzonego czasu przed monitorem:

1- Król Artur
2-Mongoł (Czingis han)
3-13 Wojownik
4-Tropiciel
5-Joanna Darc- reż Luc Beson
6-Waleczne Serce

Dzięki już mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać "Harsh times". Polecam wszystkim, ale uwaga jest to brutalny film i z pewnością nie dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam film pt. " Wojna Polsko-Ruska". Co prawda przez cały film zadawać sobie pytanie "Co to do cholery ma być", ale można się przy tym nieźle pośmiać. Niektóre teksty mnie po prostu rozbrajały. Warto na to pojechać gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 21:46, kabak5 napisał:

Polecam film pt. " Wojna Polsko-Ruska". Co prawda przez cały film zadawać sobie pytanie
"Co to do cholery ma być", ale można się przy tym nieźle pośmiać. Niektóre teksty mnie
po prostu rozbrajały. Warto na to pojechać gorąco polecam.


Ja tak samo polecam, byłem na tym w kinie, a podkreślę że bardzo rzadko chodzę na polskie filmy do kina ale w "Wojnie polsko-ruskiej" gra aktor którego bardzo lubię czyli Borys Szyc. Dodatkowo ma bardzo kontrowersyjną rolę. Oczywiście są momenty w filmie że płakałem ze śmiechy ale i też takie że nawet nie wypadało. Film ogólnie bardzo fajny, daje do myślenia. Muzyka i dialogi naprawdę rewelacyjne :) Nie mam porównania z książką ale mam nadzieję, że niedługo to nadrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:44, Nerr012 napisał:

Siema mam prośbę zna ktoś film w czasach Barbarzyńców ???? albo coś jak Królestwo Niebieskie
??? z nowszych produkcji


Długie łodzie Wikingów (Long Ships) 1963 r.

Wikingowie (Vikings) 1958 r.

El Cid 1961 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko: czy ktoś może mi przypomnieć tytuł filmu a właściwie numer tytułowego pokoju w którym straszyło ? Film całkiem nowy, był w kinach chyba w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się