Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Forum gramowe pod Operą co jakiś czas [ nieokreślony ] robi mi coś w stylu czyszczenia cookiesów i historii. Nagle nie wiadomo skąd nie widzę które wątki przeglądałem a które nie, wylogowuje mnie i takie tam. Po prostu wszystkie wątki, na wszystkich podforach mam oznaczone jako przeczytane. Na FF mam to samo, mimo różnych wersji. wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 16:12, Tyler_D napisał:

Forum gramowe pod Operą co jakiś czas [ nieokreślony ] robi mi coś w stylu czyszczenia
cookiesów i historii. Nagle nie wiadomo skąd nie widzę które wątki przeglądałem a które
nie, wylogowuje mnie i takie tam. Po prostu wszystkie wątki, na wszystkich podforach
mam oznaczone jako przeczytane. Na FF mam to samo, mimo różnych wersji. wtf?


Też tak mam. A dokładniej jako nieprzeczytane pojawiają się sprzed 3-4 dni, a z kolei starsze niż ok 7-10 dni wszystkie są "przeczytane", nawet te, których nie tykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wam też tak muli youtube jak używacie Opery? Normalnie masakra, mam net 5 mega, więc powinno śmigać i kiedyś śmigało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 12:35, Budo napisał:

Wam też tak muli youtube jak używacie Opery? Normalnie masakra, mam net 5 mega, więc
powinno śmigać i kiedyś śmigało :/


Przez ostatnie dwa tygodnie mi bardzo muliło, ale to chyba była wina samego netu. Teraz wszystko ładnie śmiga, więc to może nie być spowodowane przez Operę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:06, Volvox napisał:

Może zablokowałeś połączenia z gemuisem? Niektóre linki na gramie są poprowadzone przez niego.


NIestety ten problem nie dotyczy wyłącznie gramu, próbowałem się bawić z przeinstalowywaniem, ale i tak lipa. Cookie niby sprawne, ale np. odnośni z gamershell już mi nie działają i gdy ściągałem unreal engine kit musiałem skorzystać z FF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi się avatary i layouty(czasami) nie wyświetlają na gramie. Tylko w operze tak mam. Wie ktoś co na to poradzić ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tym ustrojstwie (Opera 10) ustawia się opcję podkreślania błędów?
Pomimo zassania wersji PL przeglądarki i posiadania Win XP PL, program podkreśla wszystko co nie jest zapisane w Języku Angielskim, co cholernie mnie irytuje, bo robię sporo literówek z racji kaprawej klawierki w laptopie. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 22:47, meryphillia napisał:

Gdzie w tym ustrojstwie (Opera 10) ustawia się opcję podkreślania błędów?
Pomimo zassania wersji PL przeglądarki i posiadania Win XP PL, program podkreśla wszystko
co nie jest zapisane w Języku Angielskim, co cholernie mnie irytuje, bo robię sporo literówek
z racji kaprawej klawierki w laptopie. :F


PPM na podkreślonym wyrazie -> na samym dole otworzonego menu słowniki (dictionaries) i wybierasz/szukasz PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po googlach i nic nie wyczytałem... nie domyśliłbym się nigdy, że to takie banalne.
Dzięki wielkie. :)

BTW.
Dotychczas działałem na FF, którego bardzo sobie chwaliłem, ale niestety wraz z ostatnią aktualizacją lisek strasznie spowolnił działanie na moim przedpotopowym laptopie, częstokroć wywalając się całkowicie.
Do testów zainstalowałem sobie Operę i muszę stwierdzić, że FF wysiada przy niej pod względem optymalizacji działania na tak kiepskim sprzęcie.
Niby proces osiąga takie same (spore) wartości, jak dla FF, czyli od 90MB do 160 przy otwartej jednej karcie, ale w przypadku Opery nic nie muli i wszystko działa sprawnie i szybko. Od wczoraj przeglądarka ani razu się nie wysypała i wszystko działa jak należy.
Musze przyznać, że zszokowałem się nieco, bo dotychczas myślałem, że nie ma nic lepszego na tym polu oprogramowania, niż Firefox. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 23:18, meryphillia napisał:

Niby proces osiąga takie same (spore) wartości, jak dla FF, czyli od 90MB do 160 przy
otwartej jednej karcie, ale w przypadku Opery nic nie muli i wszystko działa sprawnie
i szybko. Od wczoraj przeglądarka ani razu się nie wysypała i wszystko działa jak należy.
Musze przyznać, że zszokowałem się nieco, bo dotychczas myślałem, że nie ma nic lepszego
na tym polu oprogramowania, niż Firefox. ;]

A widzisz :D Ja liska mam tak zapobiegawczo, coby mieć jeszcze inną srpawną przeglądarkę, ale na pierwszym miejscu jest opera. Dodatkowo ostatnia aktualizacja moim zdaniem jest bombowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 23:18, meryphillia napisał:

Musze przyznać, że zszokowałem się nieco, bo dotychczas myślałem, że nie ma nic lepszego
na tym polu oprogramowania, niż Firefox. ;]


Teraz sobie tylko ściągnij jakąś minimalistyczną skórkę (ja używam Emil_RSD) i Opera stanie się "niewidzialna". Czysty kontakt użytkownika z Siecią... Naturalnie jeśli lubisz takie kompaktowe rozwiązania - ja uwielbiam. Precz z dużymi przyciskami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moją Operą. Na jednej ze stron które często odwiedzam, zamiast się do niej dostać otrzymuję komunikat "Pobieranie pliku Index.php". I mam do wyboru zapis, otwórz lub anuluj. Pierwszy raz mam taką sytuację ;/
To samo jest pod IE i FF, więc to chyba wina serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwaczny problem z Operą. Niedawno robiłem formata i na czysty system zainstalowałem Operę 10.10
Niestety Opera nie zapamiętuje zakładek, po każdym wyłączeniu je kasuje. Co może być tego przyczyną?
Używam jej od kilku lat i jak do tej pory nie miałem z nią żadnych problemów.

PS. Zakładki w szybkim uruchamianiu oraz na pasku adresu się nie kasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich w nowym roku! :D

Panowie, jedna sprawa, po odświeżeniu strony / zamknięciu i ponownym otwarciu przeglądarki Opera nie zapamiętuje mi loginu. Dzieje się tak np. na naszej-klasie, tutaj ( na gramie ) czy na last.fm''ie. Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuyn posiadał opere i zachwalał ja ze taka super ja nie miałem nigdy wiec spróbowałem i opera znalazła sie na moim komputerze , miałem wczesniej Mozille no i szybko po kilku dniach wróciłem do swojej poprzedniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 11:43, xDeuSx napisał:

Witam, wszystkich w nowym roku! :D

Panowie, jedna sprawa, po odświeżeniu strony / zamknięciu i ponownym otwarciu przeglądarki
Opera nie zapamiętuje mi loginu. Dzieje się tak np. na naszej-klasie, tutaj ( na gramie
) czy na last.fm''ie. Co można z tym zrobić?

Chyba nic. Też tak mam, o dziwo Mozilla nie ma z tym poblemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 12:54, konio1073 napisał:

Chyba nic. Też tak mam, o dziwo Mozilla nie ma z tym poblemu :(


Znalazłem rozwiązanie - problem tkwił w czyszczeniu historii przeglądania. Miałem zaznaczone "usuń ciasteczka" itp. i to powodowało wylogowywanie z danych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 14:22, xDeuSx napisał:

> Chyba nic. Też tak mam, o dziwo Mozilla nie ma z tym poblemu :(

Znalazłem rozwiązanie - problem tkwił w czyszczeniu historii przeglądania. Miałem zaznaczone
"usuń ciasteczka" itp. i to powodowało wylogowywanie z danych stron.

Na pewno skorzystam :). Swoją drogą, mnie to strasznie nie przeszkadzało. Bolączką Opery jest natomiast to, że nie można dodawać zdjęć do wpisów na GjeeSach :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować