Zaloguj się, aby obserwować  
GuzikTheGreat

Legend: Hand of God

341 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 13:34, macned napisał:

> Katastroficzny błąd w grze!
>
> Nie wiem czy Wy macie w grze tak gdy kończy sie 1 poziom trudności i przechodzi
np. na
> Bohaterski i chce się zagrać od nowa całkiem na poziomie łatwym bez niczego no poprostu

> rozpoczynając historie od nowa mama taki błąd:
>
> Idę sobie bohaterem 1 poziomowym idę i zabijam stworki a to 1 poziomu nagle idę
dalej
> i mam POTWORY 31 POZIOMU NA SAMYM ŁATWYM POZIOMIE GRY!!!!!!!!!! Mój 1 poziomowy
bohater
> nie wyrabia i ginie.
> Pytam się jakby ktoś chciał zagrać od nowa jakaś osoba 2 to nie pogra bo ma potwory
31
> poziomu! To jest niewybaczalny błąd!

A to nie powinno być tak, że zaczynając ponownie grę automatyczniei wskakuje wyższy poziom
trudności, ale statystyki bohatera się zachowują? Tzn. zaczynasz od nowa z bohaterem
z poprzedniej gry, a potwory mają statystyki z poziomu łatwego + 30lvl ?



nie zaczynam całkiem nową grę nowym bohaterem o poziomie 1 a potwory mają 31!!!! nie wiem co jest grane ale wkurza mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 14:14, resident18 napisał:

nie zaczynam całkiem nową grę nowym bohaterem o poziomie 1 a potwory mają 31!!!! nie
wiem co jest grane ale wkurza mnie to.


Aha, czyli zresetowało postać, a przeciwnicy zachowali statystyki z poprzedniej gry? Może spróbuj jeszcze raz zacząć grę? Najlepiej skontaktuj się z Techlandem, tu masz oficjalne forum gry: http://www.miastogier.pl/forum-74.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 14:18, macned napisał:

> nie zaczynam całkiem nową grę nowym bohaterem o poziomie 1 a potwory mają 31!!!!
nie
> wiem co jest grane ale wkurza mnie to.

Aha, czyli zresetowało postać, a przeciwnicy zachowali statystyki z poprzedniej gry?
Może spróbuj jeszcze raz zacząć grę? Najlepiej skontaktuj się z Techlandem, tu masz oficjalne
forum gry: http://www.miastogier.pl/forum-74.html


Dzięki za pomoc. Ale już opadnowałem sytacje. Raz błąd jest raz nie ma. Da się żyć. Tak nawiasem mówiąc gra mam troche błędów... I tu moja prośba kto widział jakiś fajny, głupi albo wkurzający błąd niech napisze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 16:07, resident18 napisał:

Dzięki za pomoc. Ale już opadnowałem sytacje. Raz błąd jest raz nie ma. Da się żyć. Tak
nawiasem mówiąc gra mam troche błędów... I tu moja prośba kto widział jakiś fajny, głupi
albo wkurzający błąd niech napisze. :)


Dużo jest drobnych błędów np. sławne beczki humanoidy :) Czasami w podziemiach, jak między mną, a przeciwnikiem jest dużo przeszkód (beczki, wazy itp.) to ten przeciwnik nagle przeskakuje kilka metrów do przodu (tak jakby się teleportował :D ), bo nie może ominąć tych przeszkód.
Jak wiadomo, podziemia są generowane losowo, więc potwory również. Raz miałem pecha (nie był to bug, ale jakieś złe wstawienie postaci), że obok siebie miałem trzech szkieletów-magów (albo szamanów-goblinów - już nie pamiętam). I dwóch atakowało kulami ognistymi, a trzeci ich leczył :/ Było ciężko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ja miałem dobry w PUSZCZY CZASU pająki skaczą do bohetera. i kilka pająków tak przeskoczyło poleciało aż poza ekran w las... tam gdzie nie możemy iść. :) Takiego skakania jak robią te pająki to by się Małysz mógł od nich uczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:16, TomaszDeszcz napisał:

Witam! Mam problem z głosem w grze. odgłosy natury są słyszalne ale nic poza tym. Czytam
że Luna ma fajne teksty ale ich u mnie nie słychać.


Hmmm nie wiem... Wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm

ja mimo wszystko sie upewnie bo cholera czekalem na gre tyle czasu...nawet ten topic zalozylem :-/

GeForce 6800 GT 256 MB, Athlon 3200+, 1 GB ram

mam co probowac w nia grac czy nie ?
SM 3.0? jak brzmi rozwiniecie tego skrotu :D bo zglupialem :P

Edit- juz wiem Shader Model tylko teraz tak, to od Pixel Shader 3.0 sie czyms rozni czy tylko inne nazewnictwo tego samego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 11:02, GuzikTheGreat napisał:

hmm

ja mimo wszystko sie upewnie bo cholera czekalem na gre tyle czasu...nawet ten topic
zalozylem :-/

GeForce 6800 GT 256 MB, Athlon 3200+, 1 GB ram

mam co probowac w nia grac czy nie ?
SM 3.0? jak brzmi rozwiniecie tego skrotu :D bo zglupialem :P

Edit- juz wiem Shader Model tylko teraz tak, to od Pixel Shader 3.0 sie czyms rozni czy
tylko inne nazewnictwo tego samego ??


Shader Model to Pixel i Vertex shadery. Pixel - operacje graficzne na pikselach, Vertex - operacje na wierzchołkach trójkątów. Ale numeracja wersji przebiega równomiernie, tzn. jak masz SM 3.0 to jednocześnie jest to numer Pixel i Vertex Shaderów.

A co do wymagań - mam AMD Athlon 64 X2 4000+, 2 GB RAM, GeForce 8500 GT i na pełnych detelach (HDR, AA, cienie wysokiej jakości itp.) w rozdzielczości 1400x900 nie da się grać :/ Legend działa wtedy bardzo powoli. Wystarczy tylko zmniejszyć detale i ewentualnie rozdzielczość i można grać.

Edit: popatrzyłem na wydajność twojej karty i w 3dmark'06 GF 6800 GT ma 2600 punktów, a mój GF 8500 GT 2250. Masz jednak mniej pamięci i trochę gorszy procesor. Myślę jednak, że parametry naszych komputerów są porównywalne, więc w Legend spokojnie zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ten temat, to widze, ze gra ma sporo drobnych i uciazliwych bledow... a szkoda :-/

Do tego, widze, ze malo zroznicowane sa przedmioty i nie ma setow (a''la D2),a to troche boli :-/

Ciekawe jak mi sie bedzie w to grac, bo jestem fanem D2, a gre zamowilem do UK i nadal czekam na paczke :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERY
Pytanie skierowane do osób, które ukończyły już grę - jakie są Wasze odczucia po zakończeniu?
Mogłem czegoś nie zrozumieć, ale mi wydaje się to bardzo dziwne... Luna wleciała do portalu i... koniec?
Co do samej gry, nie podobają mi się pewne rozwiązania.
Do sterowania jeszcze można się przyzwyczaić, a dziwne obłożenie klawiszy zmienić (ja po godzinie męczenia się ze strzałkami, ustaliłem jako odpowiedzialne za kamerę klawisze W S A D, eliksir many przypisałem do E, a automatyczne zbieranie przedmiotów do Caps Locka)
Nie podoba mi się też sztuczne ograniczenie pola widzenia, po NWN przyzwyczaiłem się do przewijania ekranu poprzez przesuniecie myszy do krawedzi pola widzenia, wolałbym też aby samodzielnie dało się ustawić kąt widzenia.
Litościwie nie skomentuje poziomu dialogów (oczywiście poza tymi między Luną a Targonem). Niepotrzebnie dano możliwość samodzielnego wyboru opcji dialogowych, bo i tak rozmowa zazwyczaj sprowadza się do klikania wszystkich opcji które się kolejno pokazują. Tak jakby gra chciała na siłę udawać, że jest RPG.
Przez 3/4 gry zastanawiałem się dlaczego ta gra dostała kategorię wiekową 16+ , do czasu aż spotkałem Sukuby.
Najbardziej zirytował mnie system zapisu gry - 1 postać=1profil=1zapis. Przez większość gry nie sprawia to problemów, ale kiedy chce się przysłuchać dokładniej jakiemuś dialogowi, albo sprawdzić co by było gdyby człowiek wcisnął inną opcję dialogową (miałem w grze aż (!) dwie takie sytuacje - przy queście z zakochanym stajennym, i kiedy chciałem sprawdzić co zmieni nie darowanie życia maharadży).
Ogólnie jednak mam po ukończeniu gry wrażenia dość pozytywne, chociaż zdecydowanie nie lubię tego gatunku gier (ach, ta porywająca fabuła, te zwroty akcji, te dylematy moralne... [ironia off]) .
W moim osobistym rankingu Legend dostałaby parę punktów więcej, gdyby istniała możliwość odsłuchania dialogów i komentarzy Luny bez konieczności pokonywania tych hord identycznych potworków ;> .
A tak bardziej serio, rzeczywiście przydałaby się opcja w menu, pozwalająca na odsłuchanie odsłuchanych już raz dialogów (osoby które kupiły tę grę tylko z uwagi na Lunę i Joannę Jabłczyńską zapewne ucieszyłyby się z takiej opcji, np ja ]:-> )
PS
Wybaczcie mi wszystkie literówki, powtórzenia i inne wynaturzenia, spisywałem moje wrażenia bezpośrednio po parogodzinnej sesji z Legend :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. zapomniałem o screenach...
Screen 1
Dlatego ta gra dostała kategorie wiekowa PEGI +16
Targona widać zabolała ta demoralizacja, bo chwilę później zalał się krwią ze wzburzenia.
Screen 2
Maj hiroł :]
Screen 3
Strach skrzynie otworzyć, wszędzie ci bohaterzy...
Screen 4
Most też może się czuć niewyraźnie :D

20080330174453

20080330174635

20080330174853

20080330175111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 17:41, skaybay napisał:

UWAGA SPOILERY
Pytanie skierowane do osób, które ukończyły już grę - jakie są Wasze odczucia po zakończeniu?

Mogłem czegoś nie zrozumieć, ale mi wydaje się to bardzo dziwne... Luna wleciała do portalu
i... koniec?
Co do samej gry, nie podobają mi się pewne rozwiązania.
Do sterowania jeszcze można się przyzwyczaić, a dziwne obłożenie klawiszy zmienić (ja
po godzinie męczenia się ze strzałkami, ustaliłem jako odpowiedzialne za kamerę klawisze
W S A D, eliksir many przypisałem do E, a automatyczne zbieranie przedmiotów do Caps
Locka)
Nie podoba mi się też sztuczne ograniczenie pola widzenia, po NWN przyzwyczaiłem się
do przewijania ekranu poprzez przesuniecie myszy do krawedzi pola widzenia, wolałbym
też aby samodzielnie dało się ustawić kąt widzenia.
Litościwie nie skomentuje poziomu dialogów (oczywiście poza tymi między Luną a Targonem).
Niepotrzebnie dano możliwość samodzielnego wyboru opcji dialogowych, bo i tak rozmowa
zazwyczaj sprowadza się do klikania wszystkich opcji które się kolejno pokazują. Tak
jakby gra chciała na siłę udawać, że jest RPG.
Przez 3/4 gry zastanawiałem się dlaczego ta gra dostała kategorię wiekową 16+ , do czasu
aż spotkałem Sukuby.
Najbardziej zirytował mnie system zapisu gry - 1 postać=1profil=1zapis. Przez większość
gry nie sprawia to problemów, ale kiedy chce się przysłuchać dokładniej jakiemuś dialogowi,
albo sprawdzić co by było gdyby człowiek wcisnął inną opcję dialogową (miałem w grze
aż (!) dwie takie sytuacje - przy queście z zakochanym stajennym, i kiedy chciałem sprawdzić
co zmieni nie darowanie życia maharadży).
Ogólnie jednak mam po ukończeniu gry wrażenia dość pozytywne, chociaż zdecydowanie nie
lubię tego gatunku gier (ach, ta porywająca fabuła, te zwroty akcji, te dylematy moralne...
[ironia off]) .
W moim osobistym rankingu Legend dostałaby parę punktów więcej, gdyby istniała możliwość
odsłuchania dialogów i komentarzy Luny bez konieczności pokonywania tych hord identycznych
potworków ;> .
A tak bardziej serio, rzeczywiście przydałaby się opcja w menu, pozwalająca na odsłuchanie
odsłuchanych już raz dialogów (osoby które kupiły tę grę tylko z uwagi na Lunę i Joannę
Jabłczyńską zapewne ucieszyłyby się z takiej opcji, np ja ]:-> )
PS
Wybaczcie mi wszystkie literówki, powtórzenia i inne wynaturzenia, spisywałem moje wrażenia
bezpośrednio po parogodzinnej sesji z Legend :]

Luna wleciała do portalu ,wnosząc tam amulet zamiast Targona,tym samym poświęciła sie dla niego.Zakończenie...no coż, takie w stylu h&S..papierowe, filmik mógł by być...ale.Pograłem trochę na odblokowanym poziomie trudności, jest nieco trudniej, ale itemki lepsze upadają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Dnia 30.03.2008 o 19:11, Maximo napisał:

Luna wleciała do portalu ,wnosząc tam amulet zamiast Targona,tym samym poświęciła sie
dla niego.Zakończenie...no coż, takie w stylu h&S..papierowe, filmik mógł by być...ale.Pograłem
trochę na odblokowanym poziomie trudności, jest nieco trudniej, ale itemki lepsze upadają:)


Sprytne :D
Żaden śmiertelnik by tego nie przeżył, ale Luna była elfką światła, więc teoretycznie powinna przeżyć :)
A przynajmniej mam taką nadzieję...
Swoją drogą, ja jestem trochę niedomyślny momentami, ale filmik by się jakiś przydał, żeby niejasności nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest sterowanie w grze ? Trzeba co chwile klikać czy jest też inne ?? Bo , dla niektórych (w tym przypadku ja) nie lubię klikać co chwila , np: jak w diablo czyy ee świątyni pierwotnego zła. Nie porównujmy gier tylko sterowanie. Bo chcę kupić grę , ale muszę wiecej się o niej dowiedzieć proszę o odpowiedź z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:40, dambialko napisał:

Jakie jest sterowanie w grze ? Trzeba co chwile klikać czy jest też inne ?? Bo , dla
niektórych (w tym przypadku ja) nie lubię klikać co chwila , np: jak w diablo czyy ee
świątyni pierwotnego zła. Nie porównujmy gier tylko sterowanie. Bo chcę kupić grę , ale
muszę wiecej się o niej dowiedzieć proszę o odpowiedź z góry thx.


Trzymamy klawisz myszy on sam atakuje nie trzeba klikać (i dobrze :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:48, resident18 napisał:

> Jakie jest sterowanie w grze ? Trzeba co chwile klikać czy jest też inne ?? Bo ,
dla
> niektórych (w tym przypadku ja) nie lubię klikać co chwila , np: jak w diablo czyy
ee
> świątyni pierwotnego zła. Nie porównujmy gier tylko sterowanie. Bo chcę kupić grę
, ale
> muszę wiecej się o niej dowiedzieć proszę o odpowiedź z góry thx.

Trzymamy klawisz myszy on sam atakuje nie trzeba klikać (i dobrze :D)

To wiem , ale chodzi mi o system poruszania sie czy trzeba klikać czy nie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować