Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2009 o 13:46, zadymek napisał:

Hm, ciekawe, celownik i granatnik na raz? Da się tak?
Jak dla mnie celownik 4x nie nadaje się do operacji szturmowych, zkolei gdy porównać


Taa, rezygnując chyba z 30% zmiejszenia odrzutu. Reszta w kierunku snajperki.

Dnia 10.01.2009 o 13:46, zadymek napisał:

PS Ja spory kawałek Limańska przeszedłem z Korą i Viperem 5 (oczywiście wszystko tłumione)


Viper dobra spluwa. Szybkostrzelna i z małym odrzutem. Kiedyś sobie powiedziałem, że przejdę całą grę z tylko z Viperem (SoC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 15:31, misiakpitra napisał:

jak dluga jest ta gra dluzsza od Cienia Czarnobyla? w ile godzin mozna ja skonczyc?


Główny wątek jest króciutki, krótszy od SoC. Według mnie nie da się określić długości rozgrywki w SoC i CS. Gra nie jest prostoliniowa jak typowe FPS''y. Możesz grać jeden dzień a możesz i dwa tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 15:52, Bishoop napisał:

> jak dluga jest ta gra dluzsza od Cienia Czarnobyla? w ile godzin mozna ja skonczyc?


Główny wątek jest króciutki, krótszy od SoC. Według mnie nie da się określić długości
rozgrywki w SoC i CS. Gra nie jest prostoliniowa jak typowe FPS''y. Możesz grać jeden
dzień a możesz i dwa tygodnie..

ja jestem chwile po momencie jak zatopilem podziemia w agropomie i mam nadzieje ze jeszcze dosc dlugo sie pobawie z najemnikiem Szrama jestem juz w okolicach polowy glownego watka gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 15:52, Bishoop napisał:

> jak dluga jest ta gra dluzsza od Cienia Czarnobyla? w ile godzin mozna ja skonczyc?


Główny wątek jest króciutki, krótszy od SoC. Według mnie nie da się określić długości
rozgrywki w SoC i CS. Gra nie jest prostoliniowa jak typowe FPS''y. Możesz grać jeden
dzień a możesz i dwa tygodnie..

ja jestem chwile po momencie jak zatopilem podziemia w agropomie i mam nadzieje ze jeszcze dosc dlugo sie pobawie z najemnikiem Szrama jestem juz w okolicach polowy glownego watka gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 15:56, misiakpitra napisał:

ja jestem chwile po momencie jak zatopilem podziemia w agropomie i mam nadzieje ze jeszcze
dosc dlugo sie pobawie z najemnikiem Szrama jestem juz w okolicach polowy glownego watka
gry?


No to się rozczarujesz.. Jak latasz z detektorem po zakamarkach Zony, bierzesz udział w wojnie frakcji, robisz poboczne questy i przy okazji główny wątek plus jakis dobry mod na frakcje to można sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:01, Bishoop napisał:

> ja jestem chwile po momencie jak zatopilem podziemia w agropomie i mam nadzieje
ze jeszcze
> dosc dlugo sie pobawie z najemnikiem Szrama jestem juz w okolicach polowy glownego
watka
> gry?

No to się rozczarujesz.. Jak latasz z detektorem po zakamarkach Zony, bierzesz udział
w wojnie frakcji, robisz poboczne questy i przy okazji główny wątek plus jakis dobry
mod na frakcje to można sobie pograć.

a juz liczylem na to ze bede gral i gral a co do modow to nie mam zadnego zainstalowanego sa jakies dobre ktore wydłużają gre albo cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o mody zmieniające gameplay w stylu nowe questy czy lokacje to nie ma takich (oprócz Priboy Story do SoC). Za to masz mody usprawniające wojne frakcji. Ja np. nie wyobrażam sobie grać w stalkera i nie zmienić nazw broni na oryginalne. To tak samo jak miałbym grać w PESa bez oryginalnych nazw drużyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:17, Bishoop napisał:

Jeśli chodzi Ci o mody zmieniające gameplay w stylu nowe questy czy lokacje to nie ma
takich (oprócz Priboy Story do SoC). Za to masz mody usprawniające wojne frakcji. Ja
np. nie wyobrażam sobie grać w stalkera i nie zmienić nazw broni na oryginalne. To tak
samo jak miałbym grać w PESa bez oryginalnych nazw drużyn.


Możesz podać nazwę moda z oryginalnymi nazwami? I czy nie będzie problemu z tym że już gram jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:27, Irc100 napisał:

Możesz podać nazwę moda z oryginalnymi nazwami? I czy nie będzie problemu z tym że już
gram jakiś czas?


Real Gun Names PL:

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=3384
http://stalker.filefront.com/file/Real_gun_names_Polish_version;93832

Problemu raczej nie będzie. Nie pamiętam. Na 1.5.07 też pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:39, Irc100 napisał:

Oby dwa to to samo? Czy inne. Jeśli tak to który lepszy?


Te same tego samego gostka. Pierwszy masz chyba pod gołą wersje a drugi pod 1.5.03. Jakoś tak.
Oba działają pod 1.5.07. Ale żeby nie było na mnie to skopiuj sobie save''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co mi z moda ktory zmienia nazwy broni na prawdziwe fajnie bylo by gdyby byl taki odpowiedzilny za zadania i dodatkowe lokacje jak gralem w Medieval Total War2 to byly fajne mody dodajace np nowe jednostki i nowe kampanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 17:01, misiakpitra napisał:

ale co mi z moda ktory zmienia nazwy broni na prawdziwe fajnie bylo by gdyby byl taki
odpowiedzilny za zadania i dodatkowe lokacje jak gralem w Medieval Total War2 to byly
fajne mody dodajace np nowe jednostki i nowe kampanie


Z czasem coś takiego będzie. Nowego stalkera można przechodzić wiele razy z różnymi modami. Można się bawić w wojnę frakcji dzięki modowi faction comander. Można w nim między innymi kupować oddziały, ustalać cele ataku i można nawet ustalić ile procent ludzi z całego obszaru ma przyjść do ciebie. Ale ten mod polecam po przejściu normalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że atakowanie za pomocą asystentów nie działa z polską wersją. Zbierasz broń i amunicję, rozdajesz ją towarzyszom i atakujesz bazę.

PS. Co tzreba wpisać w konsole aby mieć widok z TPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:29, ASTAR12 napisał:

> > Witam. Chcę się poradzić w jednej sprawie. Mam 3 rodzaje karabinów. Nie wiem
który
> wybrać.
> > Potrzebuję czegoś co po ulepszeniu będzie strzelać heady. Czyli jednym słowem
w
> ulepszeniu
> > będę szedł w celność a nie szybkostrzelność. Który z nich się najlepiej spisze?

>
>
> Ja przez całą grę miałem ulepszonego na maxa Il 86. Super giwerka!

Jedna z mniej przydatnych giwer jedyny plus to wbudowany celownik. Porównywalna jest
z AK-74 i celownikiem ale nic specjalnego. TRs maksymalnie na celność świetna broń, jedyna
wada to szybko się zużywa i zacina, zatem często trzeba go naprawiać i od razu przerobić
na ammo od kałacha. Na limański i elektrownię polecam TRs''a max w celność Vintara BC
max celność i buldoga, przed wejściem do elektrowni zostaw sobie Vintara i nieco pestek,
a resztę wywal bo niema sensu nosić zbędnego żelastwa.


W elektrowni to tylko gauussem nawalałem w Striełoka. Miałem początkowo troche problemów z rozwaleniem jego osłony, ale gdy skumałem o co biega w tej misji to już szybko rozbiłem Striełoka. Tam tak napawdę nic nie było potrzebne orócz gaussa. Cały czas stałem na tej rurze i nawałałem w Striełoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:48, zadymek napisał:

> na ammo od kałacha. Na limański i elektrownię polecam TRs''a max w celność Vintara
BC
Mówimy o tym samym Vintarze, którego kule opadają jakby się strzelało z kuszy? To już
chyba nawet RP 47 jest od niego celniejszy...


Jak masz wyczucie do celownika, to nie przeszkadza aż tak bardzo. Niestety w CS Dragunow to porażka nawet z najlepszym upem na celnośc jest o lata świetle gorszy od tego z SoC podstawowego Dragunowa że odalekosięrznym nie wspomnę. W SoC z Dragumowa można było kolesie zdjąć jednym strzałem z połowy planszy sadząc heda a w CS strzelając na moście do limańska do snajperów trafiasz jednego na dwa strzały, to już lepiej użyć Vintara BC, robisz 9 hedów na 10 strzałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli masz wyczucie do opadającego pocisku to Wintar BC jest niezastąpiony do headów z ukrycia. Jeden strzał i kolo leży plackiem. Na moście do Limańska schowałem się na górze w domku przy urwanej ścianie i praktycznie jeden strzał=jeden trup. Już nie mówie o tym, że amunicja do WBC 9x39mm jest zdecydowanie lepsza od 5.56x45 mm czy po przerobieniu TRs''a od 5,56 x 45mm. A jak użyjesz przeciwpancernej to na Wintara nie ma mocnych. Jako, że ta broń jest kiepska na bliski dystans polecam przestawić z automatu na serie trzystrzałową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 22:22, Bishoop napisał:

Dokładnie. Jeśli masz wyczucie do opadającego pocisku to Wintar BC jest niezastąpiony
do headów z ukrycia. Jeden strzał i kolo leży plackiem. Na moście do Limańska schowałem
się na górze w domku przy urwanej ścianie i praktycznie jeden strzał=jeden trup.

Skłamię jeśli napisze, że ja tak nie zrobiłem, ale cóż było począć skoro to był prezent:)
W każdym razie tłukłem póki starczyło pestek i dokończyłem RP 74.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować