Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Widać że gra jest naprawdę porąbana, ponieważ mi... chodzi lepiej ! Serio !

Czytam wasze posty, jak to gra zaczęła spowalniać, a mi przeciwnie. Pisałem w tym wątku wcześniej, że grałem bez cieni, bo gra się cięła. Teraz jednak nawet z nimi, gra chodzi lepiej.
Takie rzeczy to tylko w Stalkerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 18:57, zbynio archmage napisał:

wojna frakcji dalej nie działa? a może ją chociaz poprawili? bez tego nie zaczynam grac
od nowa, prosilłbym o wasze spostrzeżenia


Jak u mnie to wojna frakcji działa. Czasami tylko skrypt coś szwankuje i kolesie nie przychodzą, albo nie zajmują posterunku. Ale generalnie jest ok. Ja mam jeszcze broblem z upgradem ale widze ze u innych jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z samą frakcją - Dołączyłem do Czystego Nieba ( w inwentarzu miałem "Najemnik Szrama, Frakcja - Czyste Niebo"), przejąłem bagna i kolo kazał mi iść do Sidorowicza. Robię 2 zadania dla Sidorowicza, zaglądam do PDA - Wojna frakcji: "Nie należysz do żadnej z frakcji". Dla pewności inwentarz - Frakcja - Najemnik... What the hell?! To normalne? (jeśli tak to jak mogę znowu dołączyć do Czystego Nieba?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 19:36, SeniorGhost napisał:

(jeśli tak to jak mogę znowu dołączyć do Czystego Nieba?)

Normalne. Po wyjsciu z Bagien automatycznie jesteś wolny. Będziesz mógł za to dołączyć do innych frakcji, ot, choćby do Stalkerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archaicznym? Chłopcze nie rozśmieszaj mnie. Do tej pory na maks ustawieniach ciął się tylko jak ktoś się na GG włączaj a gra szła jak marzenie. Teraz na średnich jest problemik z zaciachami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gra chodzi szybciej :D Ale dziwne jest to że po zainstalowaniu patcha przycisk '' - '' (minus) nie wyłącza już HUD''a, ;/ a screeny lepiej wyglądają na tapecie bez HUD''a :P Może jest jakaś komenda na wyłączenie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 19:40, Darkstar181 napisał:


> (jeśli tak to jak mogę znowu dołączyć do Czystego Nieba?)
Normalne. Po wyjsciu z Bagien automatycznie jesteś wolny. Będziesz mógł za to dołączyć
do innych frakcji, ot, choćby do Stalkerów.


Eee... a jak dołączyć do Stalkerów? Jak na razie ja jedynie mogłem do Powinności i Wolności. Bandyci też byli, ale nie chce mi się znimi kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Stalkera zawsze były problemy z patch''ami, ale to, co się teraz dzieje to przegięcie. Na wersji 1.5.01 gra chodziła mi przyzwoicie na wysokich ustawieniach, co mnie zdziwiło, bo mój sprzęt ( GF 7900 GTO, 2 GB RAM, Core 2 Duo E6800 ) do najnowszych nie należy. Wyszedł patch, zapowiedziano poprawę wydajności o 5% itd., a tak naprawdę odczuwam ( i z tego co piszecie to nie tylko ja ) ogromny spadek wydajności, o jakieś 30%. Teraz by grać bez ścinak i pokazów slajdów muszę obniżać detale na średnie.
W tym wypadku nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przeinstalować grę, przeprosić się z wersją 1.5.01 i grać dalej. Swoją drogą kiedy autorzy ogarną ten cały bajzel i wydadzą wreszcie patch, który faktycznie choć trochę poprawi wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 19:40, SaraterWarrior napisał:

Archaicznym? Chłopcze nie rozśmieszaj mnie. Do tej pory na maks ustawieniach ciął się
tylko jak ktoś się na GG włączaj a gra szła jak marzenie. Teraz na średnich jest problemik
z zaciachami.


Chłopcze ? Ile ty masz lat że możesz tak do mnie mówić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już znalazłem masz 15-naście lat, a więc uważaj jak się zwracasz do kogoś. Bo "chłopcze" to se możesz mówić do swoich kolegów gówniarzu. ;/
PS: U mnie na moim szprzęcie, który mam podany na GS stalker chodzi na maks w Dx9 i się nie wiesz, ani nie crashuje po patchu. Idz lepiej pograj w Tibie :)
Twój komp to:
Processor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz (2 CPUs)
Memory: 1024MB RAM
Hard Drive: 360 GB Total
Video Card: NVIDIA GeForce 7600 GS

I ty chcesz w stalker grać na wysokich ?
Przecież Twój komp to już historia. Słaby procek. mało ramu i dodatkowo najbardziej skaszaniona karta bo jeszcze obcięta GS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co k****a w tej grze chodzi?! Przed zainstalowanie tego patcha gra chodziła jeszcze całkiem znośnie, ale teraz wyłącza mi się po minucie grania, co jest do cholery?! Bezprzerwy wyskakuje mi ten BugTrap i BugTrap, co mam zrobić? Nie po to wydałem tą stówe żeby patrzeć na pulpit do którego wywala mnie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:06, Sylwassss napisał:

A już znalazłem masz 15-naście lat, a więc uważaj jak się zwracasz do kogoś. Bo "chłopcze"
to se możesz mówić do swoich kolegów gówniarzu. ;/
PS: U mnie na moim sprzęcie, który mam podany na GS stalker chodzi na maks w Dx9 i się
nie wiesz, ani nie crashuje po patchu. Idź lepiej pograj w Tibie :)


Tibia to błąd młodości. Wole GW. Nie wiem czemu, ale ja mam jakiegoś pecha jeśli chodzi o patche. Do CS rypie sprawę, do wiedźmina nic nie pomaga. Ciekawe co będzie jak spatchuje w końcu Mario. Chyba się przejść nie da bo grzybki wyciagną broń plazmową

BTW: A co ty baba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a testowal ktos na tych sterownikach GeForce Release 177 BETA ? (zeby nie bylo to mam geforca 8800 gt i Vista wio :) ), bo w sumie nie wiem czy jest sens istalowac te bety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 19:46, SaraterWarrior napisał:

Eee... a jak dołączyć do Stalkerów? Jak na razie ja jedynie mogłem do Powinności i Wolności.
Bandyci też byli, ale nie chce mi się znimi kręcić.

To ci którzy przetrzymują tego wojskowego, który miał zdradzić miejsce przechowywania tej paczki dla Sidorowicza. Porozmawiaj z dowódcą, jest opcja by dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:06, Sylwassss napisał:

A już znalazłem masz 15-naście lat, a więc uważaj jak się zwracasz do kogoś. Bo "chłopcze"
to se możesz mówić do swoich kolegów gówniarzu. ;/
PS: U mnie na moim szprzęcie, który mam podany na GS stalker chodzi na maks w Dx9 i się
nie wiesz, ani nie crashuje po patchu. Idz lepiej pograj w Tibie :)
Twój komp to:
Processor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz (2 CPUs)
Memory: 1024MB RAM
Hard Drive: 360 GB Total
Video Card: NVIDIA GeForce 7600 GS

I ty chcesz w stalker grać na wysokich ?
Przecież Twój komp to już historia. Słaby procek. mało ramu i dodatkowo najbardziej skaszaniona
karta bo jeszcze obcięta GS :P

Wybacz Sylwassss ja mam podobny komp co on tylko że gorszy proc bo athlona 2500 i więcej ramu bo 2 giga. Na statyku na wysokich mogę jak najbardziej grać ale tylko przez 10 minut póżniej gra się zaczyna ciąć nie widzieć czemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:19, MrGarf napisał:

a testowal ktos na tych sterownikach GeForce Release 177 BETA ? (zeby nie bylo to mam
geforca 8800 gt i Vista wio :) ), bo w sumie nie wiem czy jest sens istalowac te bety


Spróbować możesz, ja próbowałem ( Gigabyte 8800 GT 512 Zallman ale na xpiczku i miałem straszny spadek, na 175.19 czasem były sekundowe przycinki, szczególnie podczas sprintu koło ogniska ;) Teraz wróciłem do starych dobrych 175.16 i śmiga jak burza ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:27, Darkstar181 napisał:


> Eee... a jak dołączyć do Stalkerów? Jak na razie ja jedynie mogłem do Powinności
i Wolności.
> Bandyci też byli, ale nie chce mi się znimi kręcić.
To ci którzy przetrzymują tego wojskowego, który miał zdradzić miejsce przechowywania
tej paczki dla Sidorowicza. Porozmawiaj z dowódcą, jest opcja by dołączyć.


jest opcja oczywiście a co powiesz na to że ja zrobiłem tą misję ale nie dostaje nagrody od tego wojskowego co powiesz na to? teraz będąc w kordonie mam tylko zadania poboczne nie mam głównego ponieważ nikt mi ich nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować