Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek_93

Gry kształcą :)

81 postów w tym temacie

mnie granie w gry przez siec z zywymi przeciwnikami nauczylo przewidywac kolejny ruch przeciwnika, inne poszerzyly wiedze o sporcie po graniu w takie gry jak FIFA i PES, historii i angielskiego...gry taktyczne udoskonalily moje umiejetnosci w planowaniu i organizacji czasu takich korzysci mozna wymieniac i wymieniac kazda gra z innego gatunku czegos nas uczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nauczyłem się angielskiego (ahh te MMO), rozumowania, opracowywania strategii, trochę architektury, historii i wiele, wiele innych. Mógłbym tak wymieniać jeszcze przez milion linijek ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:03, Vanmati napisał:

ja praktycznie też sie nauczyłem anglika z gierek,bo moja nauczycielka to tak uczy...żę weśi
ić z tond,gram od trzeciego roku życia


Ja tak się nauczyłem podstaw i wieeelu wyrazów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj widzialem na programie PLANET ze gry takie jak Cs i Doom(głownie one) powodują problem w mózgu-w 1997 14-latek zabił 8 osób w szkole w tym dwóm strzelił w głowę,ale to już jest skrzywienie,wiem ze temat jest o kształceniu a nie o deprawowaniu...ale co tam tylko mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie gry nauczyły planowania, taktyki i strategii. Dzięki nim poznałem język angielski(z gramatyka jest nieco gorzej ale przynajmniej umiem mówić i rozumiem). Dzięki grom polubiłem historie(na tyle że kilka razy miałem 6 na koniec roku). Gry moim zdaniem zwiększyły mój intelekt. Dzięki nim widzę więcej wyjść z różnych sytuacji itp. Ogólnie nie odczuwam żeby gry w jakikolwiek sposób mi wypaczyły psychikę. Wręcz przeciwnie. Dzięki nim wiem co to wojna i że to wcale nie jest fajna i radosna sprawa(choć tak na prawdę o wojnie wie tylko ten , kto brał w niej udział). To kłamstwo że gry uczą patrzenia na świat w sposób : przeszkadza mi? Zniszczyć/Zabić/Rozwalić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że gram w gry komputerowe od dziecka, nauczyły mnie one (w dużym stopniu) języka angielskiego, pomogły mi poprawić refleks, zwiększyły zręczność i nauczyły pewnego podejścia do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też dzięki grom nauczyłem się języka angielskiego oraz mam teraz lepszą spostrzegawczość... czasem zwracam uwage na takie rzeczy na które inni w ogóle nie zwracają uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy plan nasuwa się oczywiście język angielski, często spotykany zwłaszcza przy starszych tytułach. Jako, że lubię zagłębiać się w fabułę, często wyszukiwałem niezrozumiałych słów w słowniku i stopniowo coraz lepiej sobie z nim radziłem. Co do innego nauczania, to np. takie tytuły jak Call f Duty czy Medal of Honor zachęciły mnie do poznawania drugiej wojny światowej. Jako, że często mieliśmy takie tematy na historii, słuchałem i udzielałem się, czasem dostając plusy czy piątkę za aktywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład postanowiłem sobie nauczyć się hiszpańskiego za pomocą gier (jeśli będzie taka możliwość). Obawiam się tylko, że będę znał teksty, napisy itp., ale będą problemy z wymową. Co wy o tym myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 23:56, Mac Cry napisał:

Nieźle, ale skąd zamierzasz wytrzasnąć gry po hiszpańsku?


Czasami (niestety rzadko) możesz wybrać opcję w instalacji. Ale wtedy jest jedynie tłumaczenie kinowe. Ale jak się człowiek postara . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie wydania coraz rzadziej mają taką opcję (przynajmniej ja rzadko się z takimi spotykam). Ale cel ładny :) Ja bym chciał pouczyć się francuskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 00:03, Mac Cry napisał:

Polskie wydania coraz rzadziej mają taką opcję (przynajmniej ja rzadko się z takimi spotykam).
Ale cel ładny :) Ja bym chciał pouczyć się francuskiego.


A ja nie wiem czemu mam jakiś uraz do tego języka. Niby nic nie mam do francuzów, ale przy mówieniu bałbym się, że się opluję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawnie mówić po angielsku to też możesz się opluć :) Zresztą uwielbiam francuski, zwłaszcza gdy wychodzi on z ust kobiety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 00:15, Mac Cry napisał:

Jeśli chcesz poprawnie mówić po angielsku to też możesz się opluć :) Zresztą uwielbiam francuski,
zwłaszcza gdy wychodzi on z ust kobiety :-)


Akurat oglądałem "operacje samum" na dwójce. Była tam akcja, jak Linda uczył amerykańskich szpiegów ich polskojęzycznych nazwisk. Zastraszył bronią i upoił ich alkocholem. Dobry motywator :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 00:15, Mac Cry napisał:

Jeśli chcesz poprawnie mówić po angielsku to też możesz się opluć :) Zresztą uwielbiam francuski,
zwłaszcza gdy wychodzi on z ust kobiety :-)


No juz bez przesady, opluciem to nie grozi specjalnym. Pomijajac juz fakt, iz wiekszosc anglikow nie mowi poprawnie po angielsku a w kazdym regionie jezyk jest totalnie inny.
Zrozumienie szkotow graniczy z cudem i nie spotkalem jeszcze gry, ktora by mnie na to przygotowala :P
Warto jednak po angielsku grac, to baaardzo pomaga, z wlasnego doswiadczenia wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować