Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2010 o 15:02, Bart_GT napisał:

Masz absolutną rację, ja tylko chciałem podkreślić, że jestem kiepskim przykładem bo
niezależnie od tego czy miałem 64bit to i tak pokazywało mi 3.2GB ;)
Teoretycznie jest możliwość wykorzystania 4GB przez Windows 7 32bit.
Użytkownik forum windows7.pl stworzył program sunrise windows 7, który pozwala na szeroką
konfiguracją naszego systemu (free). Polecam program. Tam właśnie można włączyć PAE i
x86 obsługuje wtedy do 128GB RAM''u ale czy to działa i na czym to dokładnie polega -
nie jestem do końca pewien :)


Najlepiej bedzie to widac w wlasciwosciach "moj komputer".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 15:25, Misquamaqus napisał:

Najlepiej bedzie to widac w wlasciwosciach "moj komputer".


Wiem, ale jak już wspominałem u mnie RAM nie działa do końca poprawnie. To musiałby sprawdzić ktoś kto ma 4GB RAM na x86.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o ile mi wiadomo, wykrywanie ilości pamięci nie równa się i nigdy równać się nie będzie poprawnemu adresowaniu. System może pokazywać 4 GB w oknie Komputer, ale wcale nie musi tego stosownie wykorzystywać. Po drugie, PAE sprawić może, że OS wykryje trzycyfrową liczbę RAMu, ale 4 GB to max co system x86 wykorzysta. Ani bita więcej. Architektura na to nie pozwoli i tyle. Powyżej słynnej czwórki potrzeba systemu x64. Zwyczajnie. IMO nie warto ryzykować modyfikację systemu pod tym kątem, gra nie warta świeczki chyba że ktoś nie ma problemu z formatami.

Ja mam system x64 tylko dlatego, bo nie ma wersji Win 7 Ultimate x86 na OEMie, a przynajmniej tak powiedzieli mi w sklepie, w którym kupowałem system. Więc jakby nieco z przymusu, ale nie żałuje. Na moim sprzęcie system pracuje bardzo szybko, stabilnie, dodatkowa pamięć wykorzystywana, a ze sterami do sprzętu, grami (nowymi, starymi) i ogólnie softwarem (32 bitowym także) nie miałem jak dotąd żadnych problemów (musiałem jedynie odpuścić RocketDocka) i konfliktów.
Nadal jednak nie ufam Win 7 na tyle, by całkowicie na nim polegać i w razie czego mam na drugim HDD stary Win XP. Just in case. Oczywiście nie każdy ma taką możliwość, ale nie przesadzajmy, x64 to nie jest jakaś nowość, na którą nic się nie robi, przeciwnie wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak można zmieniać przezroczystość paska tytułu w oknie? Bo bawiłem się kompozycjami, ale niestety nie mogę żadnej wgrać i gdy wróciłem do normalnej to pasek tytułu jest całkowicie przezroczysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 20:26, SiDi napisał:

Wie ktoś jak można zmieniać przezroczystość paska tytułu w oknie? Bo bawiłem się kompozycjami,
ale niestety nie mogę żadnej wgrać i gdy wróciłem do normalnej to pasek tytułu jest całkowicie
przezroczysty.


Personalizuj i tu masz pasek przezroczystosci.

20100401205048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak w media playerze na win7 podmienić na stałe okładkę jakiegoś albumu? chciałbym zmienić po prostu na inną, ale jej nie aktualizuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, jak wymusić w grach określoną częstotliwość odświeżania? Mam problem z Prince of Persia oraz Burnoutem - mam oczywiście monitor CRT. Za starych dobrych czasów, czyli na XP, używałem Refresh Locka, ale w W7 ani on, ani Re-Force, ani nawet ATI Refresh Rate Fix nie pomagają, a CCC też jakoś nie potrafi wymusić częstotliwości odświeżania - albo przynajmniej ja nie mogę się dokopać do odpowiedniej funkcji.
Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 21:57, szypek26 napisał:

Wie ktoś, jak wymusić w grach określoną częstotliwość odświeżania? Mam problem z Prince
of Persia oraz Burnoutem - mam oczywiście monitor CRT. Za starych dobrych czasów, czyli
na XP, używałem Refresh Locka, ale w W7 ani on, ani Re-Force, ani nawet ATI Refresh Rate
Fix nie pomagają, a CCC też jakoś nie potrafi wymusić częstotliwości odświeżania - albo
przynajmniej ja nie mogę się dokopać do odpowiedniej funkcji.
Pomocy!

nie wiem czy o to chodzi ale spróbuj tego,wpisz dxdiag, wejdź w "więcej pomocy" oraz "zastąp" wpisz w wartość zastępczą odświeżanie jakie chcesz by było, oczywiście w granicach na jakie pozwala monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 19:39, Morte napisał:

nie wiem czy o to chodzi ale spróbuj tego,wpisz dxdiag, wejdź w "więcej pomocy" oraz
"zastąp" wpisz w wartość zastępczą odświeżanie jakie chcesz by było, oczywiście w granicach
na jakie pozwala monitor.

Spotkałem się już z tym rozwiązaniem, ale po zmianie systemu (XP -> W7) zmieniło mi się też narzędzie DxDiag i zakładki "więcej pomocy" zwyczajnie tam nie ma. Do dziś nawet o tym nie myślałem, przyjmując to za rzecz naturalną.
Załączam screena.

20100404204758

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2010 o 20:49, szypek26 napisał:

Spotkałem się już z tym rozwiązaniem, ale po zmianie systemu (XP -> W7) zmieniło mi
się też narzędzie DxDiag i zakładki "więcej pomocy" zwyczajnie tam nie ma. Do dziś nawet
o tym nie myślałem, przyjmując to za rzecz naturalną.
Załączam screena.

No tak,faktycznie win 7 nie posiada tej opcji ,podejrzewam że dlatego,ponieważ monitory crt już wyszły z obiegu, tylko lcd gdzie nie ma odświeżania, "tzn opcja jest we właściwościach ale to tylko opcja", architektura Lcd nie ma czegoś takiego jak odświeżanie,mamy stały obraz na całości ekranu jak na pocztówce w każdej milisekundzie, dla własnej wygody i zdrowia zmień monitor po prostu :) a do tego czasu popatrz jeszcze w ustawieniach sterownika grafiki, tam mozna równiez ustawić pod każdą grę parametry oraz odświeżanie lub ściągnij program Powerstrip do podkręcenia grafiki , ma on również duzo opcji zmian różnych parametrów w tym również odświeżanie jak dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 23:03, prf napisał:

Jaką wersje Windows 7 najlepiej wybrać ?


Zależy od klasy komputera, ale ja polecałbym 64 bitową. Jest o wiele szybsza i dużo lepiej i stabilniej działa. Co prawda 32 bitowa również zła nie jest. Jeżeli masz dobrego procka i dużo ramu to polecam bardziej 64 bitową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 23:03, prf napisał:

Jaką wersje Windows 7 najlepiej wybrać ?

albo home, albo ultimate , pro jest bez sensu , róznica pomiędzy home a pro to symulator xp w pro, bez którego mozna sie obyć, do domowego użytku za to ultimate również bez sensu, możesz mieć w różnych wersjach językowych system, potrzebne? nie , oraz możesz zakładać domeny, potrzebne? nie , są jeszcze inne małe róznice których nie wykorzystasz a cena wysoka , home nie drogi i ma wszystko co potrzeba i tylko 64 bit jeśli oem, bo ver box ma obydwa systemy 32 i 64 , nie daj sie namawiać na 32 bit gdybyś OEM kupował.To moja opinia , jak są inne to wybierz sobie która Tobie pasuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie o wersje tzw. upgrade, którą na Allegro widziałem ostatnio. Mam Xp pro i zastanawiam się na jakiej zasadzie działa ten upgrade...po prostu wkładam płytę z win7 się instaluje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 09:55, Zarkadius napisał:

Witam mam pytanie o wersje tzw. upgrade, którą na Allegro widziałem ostatnio. Mam Xp
pro i zastanawiam się na jakiej zasadzie działa ten upgrade...po prostu wkładam płytę
z win7 się instaluje ?

Nie chcę cię wprowadzić w błąd ale z tego co ja wiem to upgrade to łatka pobierana jeśli kupiłeś starszy system rok przed premierą nowego i nie wiem czy nie dotyczy tylko visty. A co do samej instalacji to ponoć może to potrwać kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 16:51, blacklio2 napisał:

OK, będzie działał pod warunkiem że masz XP lub Vistę w BOX, jeśli masz OEM to takiego
musisz szukać upgrade co jest nieopłacalne


Tak mam BOX''a, czyli takie cudo mogę zakupić ?
https://ssl.allegro.pl/item973563299_orygin_windows_7_home_premium_pl_box_upgrade_fvat.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować