Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

/.../


Hmmm, net 2 mb,dostawca Multimedia Gdynia.

Problem w tym,że mam takie dziwne programy i chciałbym je ignorowac,lub zrobić tak,by się nie "włączały" do paska po prawej dolnego. M.in takie programy jak Dell Backup and Recovery Manger,czy ,czy mogę go zablokowac by nie pokazywał się przy starcie? Prawdę mówiąc nie jest przydatny program narazie,lecz może się kiedyś przydać.

Wszelkie GG,Xfire MAM ZAWSZE wyłączony na start systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 20:32, zerohunter napisał:

Takie pytanie, czy jak pobieram teraz patche, a komp się uśpi to dalej się będą pobierać?


Nie komp uśpiony przestaje wykonywać jakiekolwiek instrukcje. To coś jak pauza na filmie zatrzymuje się całe działanie ale potem można wznowić od momentu w którym się przerwało (czasem nie da się wznowić pobierania plików, ale to już zależy od ustawień serwera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zastopowanie pobierania w chrome nic nie dało, i muszę od nowa pobierać, żeby było ciekawiej, komp włączył się o 3 nad ranem, zrobił aktualizację, i świecił diodami na cały dom, co zauważyłem przed 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...Znowu zaczęły się u mnie problemy z długim ładowaniem (~5 min).System ogólnie działa szybko i sprawnie.I tak, znajomy taty mi mówił,że mogę spróbować przywrócić system,ale tak:
-Mam płytę i to jest do instalowania systemu Windows 7 64bit. Tylko,że Ja jak ustawiam tam język polski itd. To instrukcję mam po angielsku,czy rzeczywiście z takiej płyty można przywrócić system ?
-Format na W7 różni się od XP ?
-Na laptopie nigdy format nie robiłem,czy mam zastosowywać inne kroki,niż powinienem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2011 o 12:55, BartexooN napisał:

-Mam płytę i to jest do instalowania systemu Windows 7 64bit. Tylko,że Ja jak ustawiam
tam język polski itd. To instrukcję mam po angielsku,czy rzeczywiście z takiej płyty
można przywrócić system ?

System przywraca się z poziomu włączonego windowsa, nie musisz mieć płyty. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, osobiście nie polecam

Dnia 13.03.2011 o 12:55, BartexooN napisał:

-Format na W7 różni się od XP ?

Troszkę tak ale się połapiesz

Dnia 13.03.2011 o 12:55, BartexooN napisał:

-Na laptopie nigdy format nie robiłem,czy mam zastosowywać inne kroki,niż powinienem?

nie poza tym, że czeka Cię instalacja masy sterowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czy zaleca się robienie msconfig nieużytkowanych programów np.czy takiego Adobat Reader mogę wziąść w->Uruchamianie ->wyłącz? Ponoć bez użycia programów pomaga w tym,by sprzęt szybciej ładował Windows 7. Oczywiście oryginał razem z laptopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle szybciej się ładuje co nie żre później tyle zasobów. co do Adobe to nie wiem u siebie mam wyłączone bluetooth, all player update i daemona więc spróbuj zobaczysz jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz to spokojnie wyłączyć. W sumie to powinny być chyba 2 procesy Adobe. Jeden od aktualizacji, a drugi od tego żeby program "szybciej" ci się w przyszłości włączał. U mnie oba są wyłączone i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 21:20, Witcher1990 napisał:

Może nie tyle szybciej się ładuje co nie żre później tyle zasobów. co do Adobe to nie
wiem u siebie mam wyłączone bluetooth, all player update i daemona więc spróbuj zobaczysz
jak będzie

Witcher oraz Sirfok,WIELKIE WAM DZIĘKI !!! :DD Skróciła się praca mojego laptopa do 1 minuty i 11 sekund. Ładowanie laptopa - 38 sec. Hurra! Nareszcie się udało znależć przyczynę.

Dobranoc i dzięki jeszcze raz wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości spytam. Czy podczas używania gry nie obsługującej Aero normalne jest to, że część dźwięków jest przytłumiona lub ich nie ma? Mam tak w Falloucie 3 i np. głosy i głos w radiu są przytłumione, prawie niesłyszalne. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!Zapewne to pytanie padlo nieraz,ale jak wiadomo kazdy ma indywidualne podejscie wiec zapytam tak czy siak:P.Otoz przymierzam sie do zakupu "siodemki" tylko nie wiem jakiej wersji(konkretnie chodzi mi zeby moc pograc w Battelfielda 3)no i oczywiscie innych zadan.Mam dosc mocnego kompa o to jego specyfikacja:

Intel core2duo e8400(3.0)
Geforce gtx260 896ddr3
Gigabyte EP45-DS3
PDP Patriot 2x2GB(nie pamietam dokladnej specyfikacji)

Tylko zastanawia mnie jedno,otoz jak czytalem specyfikacje swojej plyty glownej(ep45) na oficjalnej stronie producenta to tam pisze "system operacyjny-Wspiera system operacyjny Microsoft® Windows® Vista/XP".Jak mam to rozumiec?Co "seven" juz u siebie nie zainstaluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 07:39, szaryczlowiek napisał:

Microsoft® Windows® Vista/XP".Jak mam to rozumiec?Co "seven" juz u siebie nie

Sterowniki do sevena są te same co do visty, więc tu nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden dysk, podzielony na dwie partycje C i D, które podzieliłem jeszcze na dwie K i M. Chcę zrobić reinstalację systemu Windows 7, który jest zainstalowany na partycji C. Czy podczas reinstalacji stracę dane na partycjach D, K i M. Czy sformatowany zostanie tylko dysk C, na którym od nowa zainstaluje system Windows 7. Nie instalowałem jeszcze, ani nie formatowałem systemu, więc nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starczy sformatować C: ale wtedy na pozostałych mogą zostać pliki/katalogi po programach/grach które kiedyś tam zainstalowałeś, a teraz przestały działać na wskutek reinstalacji systemu. Niemniej jednak takowe starczy zwyczajnie skasować, dlatego też formatowanie tylko C jest najczęściej stosowane (sam tak robię). Pamiętaj tylko żeby przegrać stamtąd to co będzie jeszcze potrzebne, np moje dokumenty (domyślnie są właśnie na C) czy też profil przeglądarki. Formatowanie zaproponuje instalator, więc się nie zdziw jak spod samego systemu ci się nie uda (co jest logiczne, sam siebie przecież nie usunie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa XP AMD athlon 2 2,7Hz 2g ram 9600GT 512 z płynności jestem zadowolony:D
Chciał bym się zapytać czy przy win 7 wydajność w grach skoczy czy opadnie 32bit czy 64 jest jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 13:16, piesio77 napisał:

Mam kompa XP AMD athlon 2 2,7Hz 2g ram 9600GT 512 z płynności jestem zadowolony:D
Chciał bym się zapytać czy przy win 7 wydajność w grach skoczy czy opadnie 32bit czy
64 jest jakaś różnica?


Nie wiem jak przy 64 bit Windowsem 7, ale ja po przesiadce z XP na 7 nie zauważyłem spadków wydajności. po testach jakie przeprowadziłem na 3dmarkach i innych okazuje się że w win 7 niektóre rzeczy działają lepiej, a niektóre gorzej co +/- wychodzi na zero.
Mój komputer jest bardzo podobny do twojego, wiec spokojnie przenoś się na siódemkę, system jest fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

64 bitowe systemy inaczej obsługują ram i procesor. Na systemach 32 bitowych, można zainstalować tylko około 3 GB ramu. A na 64 bitowym możesz nawet 8 GB i więcej. A gdybyś zainstalował tyle ramu w 32 bitowym systemie wykryło by Ci tylko 3 GB + pamięć karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować