Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2012 o 17:07, Morte napisał:


> Brawo. Gratuluję!
kompa używam od zawsze (od czasów zx spektrum ) i nigdy nie mialem problemów z jakimis
wirusami czy trojanami , oczywiście na pendku nieraz sie od kogos przyniosło ale avast
jest na tyle czuły (aż za czuły) że wszystko wyłapywał dlatego napisałem że Avast wg
mnie jest chyba najlepszym antyvirem wśród darmowych ale i osmiele sie powiedzieć ze
i wśód większości płatnych
win defender + avast + zapora COMODO co uzywam i mam święty spokój , windowsowa zapora
win 7 równiez nie jest zła i w zupelności styknie .


Defender, avast, comodo, zapora windowsowa - bezsens i masa syfu działającego w tle, dodatkowo spowalniająca komputer... Ja od 2 lat nie używam żadnego antywirusa i wolę mieć samego Malwarebytes, niż bawić się w tysiące antywirusów, które i tak nic nie wykrywają (w większości znajdują wirusy tam, gdzie ich wcale nie ma).

Nie wiem jak na własne życzenie można ładować dysk takim szajsem. To podobna sytuacja do nowych gierek, które do uruchomienia wymagają połączenia z internetem, konta Steam, srim, origin + włączonej przeglądarki internetowej. Niedługo dojdzie do tego, że będziemy musieli być zalogowani na jakimś srejsbuku, by pograć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2012 o 13:24, TerrorHurtz napisał:

Defender, avast, comodo, zapora windowsowa - bezsens i masa syfu działającego w tle,
dodatkowo spowalniająca komputer... Ja od 2 lat nie używam żadnego antywirusa i wolę
mieć samego Malwarebytes, niż bawić się w tysiące antywirusów, które i tak nic nie wykrywają
(w większości znajdują wirusy tam, gdzie ich wcale nie ma).

Gdybym odczuwał spowolnienie kompa to pewnie bym zrobił jak ty , komp działa szybko i nie ma problemów z tym a zapore win 7 mam wyłączoną jeśli mam comodo
a pisanie by nie miec antywirusa w tych czasach (na pewno nie płatny ) to troszkę dziwne i ciekawi mnie dlaczego tego nie napiszesz do Olamagato który tak samo używa tych samych programów co ja :) jedynie zapore ma standard a ja comodo jemu powinieneś napisac ze safyfia komp bo napisał to wcześniej:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 13:56, Ecko09 napisał:

Jak zablokować firewallem jakieś pliki?

Firewallem blokujesz porty, programy lub usługi. Konkretnych plików nie zablokujesz. Tym najwyżej zająć się może antywirus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:24, TerrorHurtz napisał:

Defender, avast, comodo, zapora windowsowa - bezsens i masa syfu działającego w tle,
dodatkowo spowalniająca komputer...

To zależy jak instalujesz. Np. w Avaście nie instaluję wszystkiego, a tylko i wyłącznie dwie podstawowe osłony real-time (pliki/poczta). Defender i tak skanuje tylko podczas startu, a bez zapory to po 2-5 minutach możesz mieć wiruska jak natrafisz na stronę z exploitem 0-day i nie masz żadnego blokera skryptów w przeglądarce.

Dnia 08.11.2012 o 13:24, TerrorHurtz napisał:

Ja od 2 lat nie używam żadnego antywirusa i wolę
mieć samego Malwarebytes, niż bawić się w tysiące antywirusów, które i tak nic nie wykrywają
(w większości znajdują wirusy tam, gdzie ich wcale nie ma).

Zgodziłbym się z tym całkowicie gdybyś pisał o XP, który jest tak załatany, że M$ sam do niego musi nowe dziury wprowadzać. Win7 i tym bardziej Win8, to kupa nowego niespecjalnie przetestowanego kodu w którym co 2 dni znajduje się babola umożliwiającego po skutecznym wykorzystaniu wejście jako admin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto pobawić się nakładkami typu " windows 8 transformation pack " lub " Windows metro IM "?
czy one zmieniają całkowicie język systemu na, np. angielski, czy tylko język nakładki a po wejściu na pulpit wszystko będzie już normalnie po polsku?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 03:16, lis_23 napisał:

Warto pobawić się nakładkami typu " windows 8 transformation pack " lub " Windows metro
IM "?
czy one zmieniają całkowicie język systemu na, np. angielski, czy tylko język nakładki
a po wejściu na pulpit wszystko będzie już normalnie po polsku?.

Jak chcesz potem wgrywać od zera system, to droga wolna. Instalacja takich nakładek często jest nieodwracalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 03:16, lis_23 napisał:

Warto pobawić się nakładkami typu " windows 8 transformation pack " lub " Windows metro IM "?

Nie warto. Jedyne co zmieniają to skórkę systemu, która jest zupełnie bez znaczenia. Żeby zmieniły funkcjonalność, to muszą z nowszego systemu skopiować odpowiednie biblioteki. To ostatnie czasem nie jest do końca potrzebne bo MS nie raz wrzucał do starszych systemów nowsze pliki z aktualizacjami, tylko bez obsługi, którą załatwia taka nakładka (w innym wypadku byłoby to piractwo).

Dnia 13.11.2012 o 03:16, lis_23 napisał:

czy one zmieniają całkowicie język systemu na, np. angielski, czy tylko język nakładki
a po wejściu na pulpit wszystko będzie już normalnie po polsku?.

Jak Ci zmieni, to będziesz wiedział, że nakładka jest zrobiona do kitu przez jakiegoś amatora. Generalnie tak właśnie jest. Wersje językowe są olewane bo kto się nimi będzie przejmował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak i gdzie mam założyć hasło na lapka które będzie wymagane przy ponownym otwarciu pokrywy laptopa. Chodzi o to żeby po opuszczeniu pokrywy komputer normalnie działał- odtwarzał muzykę i pobierał pliki ale wymagał wpisania hasła po otwarciu pokrywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 10:48, Witcher1990 napisał:

Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak i gdzie mam założyć hasło na lapka które będzie
wymagane przy ponownym otwarciu pokrywy laptopa. Chodzi o to żeby po opuszczeniu pokrywy
komputer normalnie działał- odtwarzał muzykę i pobierał pliki ale wymagał wpisania hasła
po otwarciu pokrywy.

Najpierw tu: Personalizuj/Wygaszacz ekranu/Po wznowieniu wyświetl ekran logowania

Dodatkowo tu:
Opcje zasilania/Ustawienia zaawansowane/<Profil>/Wymagaj hasła przy wznawianiu
I tu masz dwie opcje: Zasilanie bateryjne i podłączony.
To z kolei będzie działać gdy w opcjach zamknięcia pokrywy masz uśpij lub hibernuj, a nie ustawisz tego pierwszego.

Hasła oczywiście trzeba będzie wpisać jeżeli konta użytkowników wymagają haseł. Hasło do swojego konta możesz ustawić przez panel sterowania, a innych przez panel administratora (Komputer/zarządzaj/konta użytkowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 10:48, Witcher1990 napisał:

Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak i gdzie mam założyć hasło na lapka które będzie
wymagane przy ponownym otwarciu pokrywy laptopa. Chodzi o to żeby po opuszczeniu pokrywy
komputer normalnie działał- odtwarzał muzykę i pobierał pliki ale wymagał wpisania hasła
po otwarciu pokrywy.

Zawsze możesz skorzystać z kombinacji klawiszy Windows + L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak pojawia się problem bo w pierwszym przypadku owszem po zamknięciu pokrywy i upływie minuty trzeba wpisać hasło jednak po tych 60sek bezczynności włącza się wygaszacz ekranu co uniemozliwia czytanie czy oglądanie filmu. Pozostaje kombinacja klawiszy windows+L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka nie wiem czy dobrze trafiłem na temat ale chciałbym się zapytać jedną rzecz mam zakupiony orginalny system windows 7 i chciałbym go sformatować lub całkowicie skasować i na nowo wgrać bo mój komputer jest tak zamulony nie był formatowany gdzieś od roku i mam trojany ;P a nigdy nie formatowałem 7 tylko XP. czy w 7 też trzeba bawić się w sterowniki jak w xp czy nie bo czytałem gdzieś na forum że wystarczą tylko aktualizacje zrobić i gotowe a nie chcę czegoś popsuć gdyby ktoś był by wstanie mi opisać jak wygląda cała operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 22:18, Amaros napisał:

Siemka nie wiem czy dobrze trafiłem na temat ale chciałbym się zapytać jedną rzecz mam
zakupiony orginalny system windows 7 i chciałbym go sformatować lub całkowicie skasować
i na nowo wgrać bo mój komputer jest tak zamulony nie był formatowany gdzieś od roku
i mam trojany ;P a nigdy nie formatowałem 7 tylko XP. czy w 7 też trzeba bawić się w
sterowniki jak w xp czy nie bo czytałem gdzieś na forum że wystarczą tylko aktualizacje
zrobić i gotowe a nie chcę czegoś popsuć gdyby ktoś był by wstanie mi opisać jak wygląda
cała operacja.


Jest prostsza niż w XP bo masz już normalnie myszkę i okienka, wystarczy czytać i dasz sobie spokojnie radę. Ze sterowników to potrzebowałem jedynie sterowników do grafy bo windows pobiera jedynie podstawowe, a do gier przyda się coś więcej. A tak poza tym to winda pobierze sama co potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2012 o 22:22, Nufiko napisał:

Jest prostsza niż w XP bo masz już normalnie myszkę i okienka, wystarczy czytać i dasz
sobie spokojnie radę. Ze sterowników to potrzebowałem jedynie sterowników do grafy bo
windows pobiera jedynie podstawowe, a do gier przyda się coś więcej. A tak poza tym to
winda pobierze sama co potrzebuje.

No to jak zero stresu to dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 16:23, Witcher1990 napisał:

Jednak pojawia się problem bo w pierwszym przypadku owszem po zamknięciu pokrywy i upływie
minuty trzeba wpisać hasło jednak po tych 60sek bezczynności włącza się wygaszacz ekranu
co uniemozliwia czytanie czy oglądanie filmu. Pozostaje kombinacja klawiszy windows+L

A po co sobie ustawiłeś wygaszacz ekranu (i to jeszcze 1 min...)? Na lapku jest to marnotrawstwo prądu, a na ekranach LCD jest to i tak zbędne. Ponieważ wyświetlany obraz potrafi się na niektórych LCD utrwalać (nawet mimo braku obrazu (de facto jest to tylko wyłączenie oświetlenia), to wystarczy jak sobie ustawisz zmianę tapety na inną co 1 godzinę i gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować