Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Siemka. Mam dwa pytania. Dostałem wczoraj nootebook''a Asusa i chciałbym żebyście mi polecili jakiegoś skutecznego antywirusa(bezpłatnego najlepiej ;)). Mam również problem ze zmiana tapety, klikam na obrazek i daje "ustaw jako tło pulpitu" jednak nic się nie dzieje bardzo was proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś soft, który mi pokaże co za ile?

I wtedy dostanę nową płytkę, czy po prostu mam wypalić sobie W8 a klucz który mam aktualnie zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 15:39, zerohunter napisał:

Jest jakiś soft, który mi pokaże co za ile?

???

Dnia 01.11.2012 o 15:39, zerohunter napisał:

I wtedy dostanę nową płytkę, czy po prostu mam wypalić sobie W8 a klucz który mam aktualnie
zadziała?

Zależy, gdzie kupisz upgrade. Jak w sklepie, to dostajesz płytę wytłoczoną, oraz klucz na kartce. Jak na stronie Microsoftu, to ściągasz pliki odpowiednie, a potem wybierasz, czy chcesz z tego zrobić ISO, nic nie robić (i ściągać potem te pliki jeszcze raz przy kolejnej instalacji), lub zamówić płytę DVD za ok 70 zł dodatkowo, a klucz pojawia się w programie, przychodzi mailem i jeszcze możesz go odczytać jak zalogujesz sie na swoje konto na stronie Microsoftu.
Proces aktualizacji we wszystkich wypadkach przebiega mniej więcej jednakowo. Musisz mieć zainstalowany system, z którego robisz aktualizację. Nie da się zainstalować wersji Upgrade na czysty dysk, ale możesz wybrać opcję całkowitego formatu całego dysku/partycji z systemem, lub zostawienia wszystkiego jak jest i niech instalator sam sobie przeniesie dane w odpowiednie miejsca.
Czyli jeżeli chcesz postawić system na czysty dysk robisz to tak:
1. Instalujesz system, z którego zrobiłeś upgrade, używając swojego starego klucza.
2. Po instalacji wkładasz płytę/pendrive/odpalasz instalator z sieci i instalujesz Windowsa 8 podając nowy klucz.
3. W trakcie instalacji masz do wyboru albo zachować istniejące pliki, albo wykasować wszystko z partycji systemowej.
4. Niezależnie od tego, co wybierzesz, to po instalacji Win8 na dysku znajdować się będzie katalog Windows.old, w którym będą stare pliki systemowe. Usuniesz je przez narzędzie oczyszczania dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 14:20, CNJ napisał:

Siemka. Mam dwa pytania. Dostałem wczoraj nootebook''a Asusa i chciałbym żebyście mi
polecili jakiegoś skutecznego antywirusa(bezpłatnego najlepiej ;)).

Mi działa avast, tylko podczas instalacji okrajam go do całkowitego minimum, czyli zostawiam wyłącznie osłony: systemu plików, sieciową, poczty i komunikatorów. Zostawiam sobie systemowego firewalla oraz defendera. Uważam też, żeby sobie nie zainstalować żadnego sponsorowanego śmiecia, którego przy każdym darmowym sofcie jest mnóstwo - jakieś toolbary, przeglądarki, uszczęśliwiacze i inne szpiegowskie paskudztwa.
Wtedy działa mi szybko - co jest szczególnie ważne gdy działa na bateriach (antywirus zwiększa zużycie prądu, choć mniej niż podświetlenie LCD.

Dnia 01.11.2012 o 14:20, CNJ napisał:

Mam również problem ze zmiana tapety, klikam na obrazek i daje "ustaw jako tło pulpitu" jednak nic się nie
dzieje bardzo was proszę o pomoc.

Podejrzewam, że masz system preinstalowany przez producenta. Jeżeli masz płytkę instalacyjną i płytkę ze sterownikami to pierwsze co zawsze polecam na świeżym komputerze, to zgranie sobie wszystkiego co wartościowe na płytki (jakieś obrazy iso, recovery itp.), a następnie wypindolenie całego tego preinstalowanego śmiecia przez zmazanie dysku, repartycjonowanie i format. Tylko wtedy będziesz miał pewność, co masz na komputerze i w jakim stanie.
Niestety system instalowany fabrycznie jest najczęściej przepełniony różnym syfem o którym nawet nie masz pojęcia. Zwykle objawia się to właśnie tym, że kolejne uszczęśliwiacze modyfikują wpisy rejestru, które powodują różne dziwne efekty - na przykład znikanie menu kontekstowego, nie działanie różnych drobnych funkcji itp.
W przypadku Asusa połowa z jego cudownych, uszczęśliwiających programików nadaje się tylko do kosza. Ja zostawiłem sobie tylko Winflash i Virtual Camera. Grunt to czysty system i najlepsze możliwe do znalezienia sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 12:42, zerohunter napisał:

W7 można aktualizować do W8?

A jaka funkcja Win8 jest warta reinstalacji całego Win7?
Bo jak dla mnie, to żadna. Win8 w stosunku do Win7, to tak jak WinMe w stosunku do Win98SE. Niby trochę lepiej, niby nowocześniej, a tak naprawdę, to badziew. Nie ma nawet pełnej obsługi dotyku, więc nawet na jakieś tablety czy smartfony średnio się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 10:59, Lukasz924 napisał:

do laptopa z win7 podpinam swiatłowód i go nie wykrywa?

To jest stwierdzenie a nie pytanie.
jaka jest tego przyczyna??
Brak sterowników do karty sieciowej? Brak wsparcia przez kartę sieciową danego medium transmisji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 12:24, Narmo napisał:

> do laptopa z win7 podpinam swiatłowód i go nie wykrywa?
To jest stwierdzenie a nie pytanie.
jaka jest tego przyczyna??
Brak sterowników do karty sieciowej? Brak wsparcia przez kartę sieciową danego medium
transmisji?



przepraszam, pisałem na szybko, obecnie widzi połączenie ale z ograniczeniami, przykladowo wysyła 3000 pakietów a odbiera 200-300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Tylko że to jest nootbook i tu nie mam cd romu co nieco utrudnia mi zainstalowanie na nowo systemu a poza tym niestety nie dostałem Windowsa na płytce :/ Poczytałem trochę i niestety mam teo Windows 7 starter. Mam pytanie, czy jeśli zainstaluję sobie WMP to będzie normalne działać ? Macie jeszcze jakieś ogólne rady co do tego stystemu, np jaki program może być przydatny itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 13:44, CNJ napisał:

Wielkie dzięki! Tylko że to jest nootbook i tu nie mam cd romu co nieco utrudnia mi zainstalowanie
na nowo systemu a poza tym niestety nie dostałem Windowsa na płytce :/

To ty masz netbook, a nie notebook. To trochę nie to samo.

Dnia 02.11.2012 o 13:44, CNJ napisał:

Poczytałem trochę i niestety mam teo Windows 7 starter.

Jeżeli masz podłączenie do sieci lub inny komputer, to radziłbym skombinować sobie jakieś "liveCD" zgrane na pendrive''a. Wystarczy wygooglować.
Co do tej siódemki, to poczytaj sobie to:
http://www.techfanatyk.net/przyspieszanie-i-dostosowywanie-windows-7-starter-dla-poczatkujacych/

Dnia 02.11.2012 o 13:44, CNJ napisał:

Mam pytanie, czy jeśli zainstaluję sobie WMP to będzie normalne działać ?

Po co Ci ciężki i nierzadko bezużyteczny WMP? Toż to najwolniejsza odtwarzarka video na świecie. Lepiej sobie machnij najnowszego MPC (który jest bardzo szybki bo spora część a asemblerze), albo pakiet k-lite 32-bit (zawiera już MPC) i gotowe.

Dnia 02.11.2012 o 13:44, CNJ napisał:

Macie jeszcze jakieś ogólne rady co do tego stystemu, np jaki program może być przydatny itp ?

Tak jak wyżej w artykule. Od razu odinstaluje wszelkie triale - to bezwartościowy badziew, który po miesiącu będzie tylko przeszkadzał w działaniu innych podobnych programów.

Generalnie używaj googla z pytaniami typu: "najlepsza przeglądarka PDF" itp. Szybko znajdziesz to co ludzie uważają za niezłe - i to zwykle się sprawdza.
Z małych fajnych i szybkich programów:
K-Lite Codec pack, Gadwin Printscreen, 7-zip/Rar, Notepad2, Winamp 5.x, Sumatra PDF. Do tego może dojść Open Office i netbook będzie już użyteczny.

A tu możesz sobie rzucić okiem jak zdjąc niektóre ograniczenia w tym systemie:
http://www.youtube.com/watch?v=a1L_NsfT9tU
Są tu dwa filmy - stary i nowy w CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc bo zastosowałem się do Twoich rad i od razu mi lepiej chodzi ten NETbook :) Ale mam jeszcze parę pytań. Otóż czy mógłbyś mi poradzić które programy jeszcze usunąć, ponieważ nie chcę usunąć czegoś potrzebnego. Mam jeszcze jeden problem, co do zmiany wydajności i skórki, ustawiłem sobie wszystko tak jak jest to pokazane na załączonym screenie (screen nr.2 w artykule który mi poleciłeś) daje zastosuj i ok i ponownym wejściu tam są pozaznaczane całkiem inne opcje niż ja zaznazaczałem. I moje ostatnie pytanie, wyczytałem tam że dobrym pomysłem na antywirusa jes Comando Internet Security. Co myślisz o tym programie ?

20121103153102

20121103153112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 15:31, CNJ napisał:

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc bo zastosowałem się do Twoich rad i od razu mi lepiej
chodzi ten NETbook :) Ale mam jeszcze parę pytań. Otóż czy mógłbyś mi poradzić które
programy jeszcze usunąć, ponieważ nie chcę usunąć czegoś potrzebnego.

Wszystkie, których nie instalowałeś i nie wiesz do czego służą. Można na dzień dobry odstrzelić wszystkie programy mające w nazwie "Toolbar" lub "Bar". Do tego widzę trochę programików Eee - nieużywane wywalić. Być może warto wywali również .NET 4.0 bo mało co tego używa, a krowiaste to jest. Do tego Trend Micro - możliwe, że to przy okazji trial.
Do tego Windows Live Mesh (coś tam) - o ile nie używasz. Jeżeli chodzi o programiki Asusa, to wygoogluj je i wywal bezużyteczne.

Mam jeszcze jeden

Dnia 03.11.2012 o 15:31, CNJ napisał:

problem, co do zmiany wydajności i skórki, ustawiłem sobie wszystko tak jak jest to pokazane
na załączonym screenie (screen nr.2 w artykule który mi poleciłeś) daje zastosuj i ok
i ponownym wejściu tam są pozaznaczane całkiem inne opcje niż ja zaznazaczałem.

Może tak być bo Windows się aktualizuje i co jakiś czas udaje mu się zepsuć jakiś soft służący do omijania ich ograniczeń.

Dnia 03.11.2012 o 15:31, CNJ napisał:

I moje ostatnie pytanie, wyczytałem tam że dobrym pomysłem na antywirusa jes Comando Internet
Security. Co myślisz o tym programie ?

Tego nie znam, więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 15:31, CNJ napisał:

wyczytałem tam że dobrym pomysłem na antywirusa jes Comando Internet Security. Co myślisz o tym programie?


A nie przypadkiem "Comodo" zamiast "Comando"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam COMODO ale zaporę i nie narzekam :) a jeśli chodzi o antiwirusa to polecam tylko AVAST-a
od lat go mam i nigdy nie miałem problemów ani z wirusami ani z trojanami czy innymi robalami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 15:01, Morte napisał:

Ja używam COMODO ale zaporę i nie narzekam :) a jeśli chodzi o antiwirusa to polecam
tylko AVAST-a
od lat go mam i nigdy nie miałem problemów ani z wirusami ani z trojanami czy innymi
robalami .


Zainstaluj SuperAntiSpyware i zobacz ile masz wszelkiej maści syfu na kompie. Bardzo się zdziwisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2012 o 15:07, KrzysztofT napisał:

Zainstaluj SuperAntiSpyware i zobacz ile masz wszelkiej maści syfu na kompie. Bardzo
się zdziwisz. :)

Panie Krzysztofie - bardzo fajny program , zostawię go już , dzięki za nazwe programu:) ale ..właśnie się zdziwiłem bo nic nie ma i nie wiem czy czegoś nie doinstalowałem czy źle cos kliknałem

http://s4.ifotos.pl/img/Skan-Komp_xnhpwrr.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 14:04, Morte napisał:


> Zainstaluj SuperAntiSpyware i zobacz ile masz wszelkiej maści syfu na kompie. Bardzo

> się zdziwisz. :)
Panie Krzysztofie - bardzo fajny program , zostawię go już , dzięki za nazwe programu:)
ale ..właśnie się zdziwiłem bo nic nie ma i nie wiem czy czegoś nie doinstalowałem czy
źle cos kliknałem

http://s4.ifotos.pl/img/Skan-Komp_xnhpwrr.PNG


Brawo. Gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2012 o 15:28, KrzysztofT napisał:

Brawo. Gratuluję!

kompa używam od zawsze (od czasów zx spektrum ) i nigdy nie mialem problemów z jakimis wirusami czy trojanami , oczywiście na pendku nieraz sie od kogos przyniosło ale avast jest na tyle czuły (aż za czuły) że wszystko wyłapywał dlatego napisałem że Avast wg mnie jest chyba najlepszym antyvirem wśród darmowych ale i osmiele sie powiedzieć ze i wśód większości płatnych
win defender + avast + zapora COMODO co uzywam i mam święty spokój , windowsowa zapora win 7 równiez nie jest zła i w zupelności styknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 17:07, Morte napisał:

Avast wg mnie jest chyba najlepszym antyvirem wśród darmowych ale i osmiele sie powiedzieć ze
i wśód większości płatnych
win defender + avast + zapora COMODO co uzywam i mam święty spokój , windowsowa zapora
win 7 równiez nie jest zła i w zupelności styknie .

Też mogę się pod tym podpisać. Używam ostatnio tej drugiej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować