Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2012 o 13:17, Graszcz napisał:

Dzisiaj przestał mi działać skrót Win + L, którego zawsze często używałem. Może przez
przypadek coś przestawiłem?


Może przełączyłeś tryb klawiatury. Możesz pisać polskie znaki w tekście? Jeśli nie, to wciśnij lewy Ctrl + Shift jeden raz i ponownie spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 17:03, mrosi napisał:

Może przełączyłeś tryb klawiatury. Możesz pisać polskie znaki w tekście? Jeśli nie, to
wciśnij lewy Ctrl + Shift jeden raz i ponownie spróbuj.

Jak widać mogę. Więc to chyba nie to
Zresztą tę upierdliwą kombinację ctrl+shift chyba nawet kiedyś wyłączyłem, bo mnie wkurzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Nawet po restarcie

Może ten klawisz mechanicznie mi przestał działać? Po naciśnięciu samego Win nic się nie dzieje (a powinno chyba menu start się rozwinąć, nie?). Próbowałem też innych skrótów.

Sprawdziłem programem PassMark KeyboardTest - nie wykrywa naciśnięć tego klawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 22:25, Graszcz napisał:

Sprawdziłem programem PassMark KeyboardTest - nie wykrywa naciśnięć tego klawisza

A drugi z klawiszy Win też nie działa?
Jeżeli tak, to coś musiało Ci podmienić sterownik klawiatury lub tryb pracy.

ps. Dla tych, którzy dziwią się, że pewne rzeczy działają lub nie działają po alt+shift lub ctrl+shift. Nalezy po prostu wywalić układ klawiatury En-Us, który z niewiadomego powodu nasi cudowni spece od lokalizacji Windows nie potrafią wyrzucić od wersji Windows 95. Polski Windows powinien działać tylko z układem polskim-programisty lub maszynistki. Ten pierwszy ma pełne pokrycie oryginalnej klawiatury En-Us za wyjątkiem prawego Alt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 23:46, Narmo napisał:

Klawisze windows można wyłączyć na kilka sposobów. Jeżeli klawiatura nie ma sprzętowego
przełącznika to. Zazwyczaj ludzie sobie wyłączają ten klawisz przez rejestr Windowsa.
http://support.microsoft.com/kb/216893

Zainstalowałem autofixa, po restarcie nadal nie działa.

@Olamagato
Mam na klawiaturze tylko jeden klawisz Windows

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak mogę zablokować dany program poprzez Firewall by się nie łączył z internetem >?

Dodaję regułę w przychodzące i wychodzące ale nadal się łączy : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 20:43, zerohunter napisał:

C:\Users\Bartłomiej

Folder waży 23GB, pliki w nim po zaznaczeniu coś koło 2, gdzie jest haczyk?


Jakieś ukryte foldery w nim zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... coś mi się porobiło z kompem ...
najpierw poznikały mi gadgety z pulpitu i nie da się ich przywrócić, natychmiast znikają
nie mogę uruchomić AVG - też znika
przeglądarka FF - po uruchomieniu mam stronę startową i wszystkie zakładki na pasku są białe
nie mogę przywrócić systemu, gdyż po naciśnięciu na " otwórz przywracanie systemu " okienko pojawia się i znika ... zawsze to ratowało mi tyłek a teraz nie da się nawet uruchomić tej opcji ...
co mogę zrobić?, poza formatem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program Space Sniffer. Pokaże on dokładnie kolejne katalogi pod względem rozmiaru i pozwoli zlokalizować te dane, które zabierają najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 21:00, lis_23 napisał:

co mogę zrobić?, poza formatem?.

Tryb awaryjny, następnie msconfig -> wyłącz wszystko ze startupu.
Następnie ściągnąć lepszego antywirusa, wszelkie łaty do systemu i innego softu, przeskanować, wywalić co znajdzie i na przyszłość nie pozwalać każdej stronie web pracować z javascriptem (tu mi się przydaje FF z dodatkiem noscript). Oczywiście różne łamacze kodów, generatory i pseudo cracki z systemu - idą won. :)
Jeżeli to nie pomoże to potrzebne będzie coś do wykrycia rootkita - antywirus z własnym systemem startowym. Często najbardziej paskudne rzeczy instalują się jako usługi lub sterowniki. Można we własnym zakresie wyłączyć wszystkie usługi, których opisy nie są po polsku lub nie mają w ogóle żadnego opisu oraz z managera sterowników pokazać ukryte (legacy) i tam pomagając sobie googlami wyłaczyć/usunąć "sterowniki", których nie da się wygooglować jako znane sterowniki systemowe.
W 99% przypadków jest to wystarczające do pozbycia się syfa.
Na koniec czasem trzeba przywrócić ustawienia rejestru/systemu do oryginalnych/poprzednich - ale tutaj powinno pomóc działające już przywracanie systemu (najlepiej w trybie awaryjnym bo w ten sposób można sobie przywrócić również robala jeżeli kopia była wykonana już po zainfekowaniu). Ewentualnie czasem lepszym wyjściem jest użycie ComboFix i/lub HiJackThis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się odpalić przywracanie systemu i jest ok, choć musiałem otwierać każdą stronę z zakładek, żeby przywrócić miniaturkę danej strony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 12:53, lis_23 napisał:

Udało się odpalić przywracanie systemu i jest ok, choć musiałem otwierać każdą stronę
z zakładek, żeby przywrócić miniaturkę danej strony ...

To akurat jest normalne biorąc pod uwagę fakt, że wyczyściło się cache przeglądarek internetowych. Wykasowały się też ikonki, więc trzeba je było ściągnąć od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 12:42, zerohunter napisał:

W7 można aktualizować do W8?

Oczywiście, że tak. Zaktualizować można XP, Vistę i Siódemkę. Ale w Siódemce jest to proces najmniej bolesny, jeżeli chce się zachować jak najwięcej danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować