Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nareszcie znalazłem sposób na NFS Shifta pod Win 7 X64.
Poczytałem po forach i okazało sie, że przed odpaleniem gry należ wejść w ,,moje dokumenty" i z folderu NFS wywalić plik hardwareconfig. Po usunięciu pliku (niestety przed każdym uruchomieniem gry) gra śmiga jak szalona, jeszcze lepiej niż na XP;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:37, Pawlo09 napisał:

skąd wiesz że działa lepiej?



Czy ciebie na prawdę nie stać na jakieś pytanie na poziomie?

A stąd wiem, bo w Shifta grałem także na XPku dopóki nie otrzymałem Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadziwiacie mnie ludzie.

Crew, po tygodniu używania systemu z Kasperskym daj znać jak działa bo to istotne dość (na x86 jak rozumiem?)
co do zawirusowanejwersji, jeżeli takowe wypuszczał sam kaspersky (ściągane z ich strony) to może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
w przyszłym tygodniu zamierzam kupic nowego laptopa, najprawdopodobinej tego:
http://primakomp.pl/laptopy/msi/msi-ex625x-292pl-p8700-2-53ghz-320gb-4gb-16-hd4670-bs.html
jak widać ma on 4GB RAM i 512 GB RAMu na karcie graficznej, dlatego zastanawiam sie nad dokupieniem do niego windows 7 home 64 bit, (aby w pelni wykorzystac te GigaBajty:) ale nie wiem jak beda dzialaly na nim gry (m. in. Civ IV; Heroes of Might and Magic 5; Medieval II TW; King`s Bounty; Wiedzmin; Neverwinter Nights 2 i może Gothic 3, Mass Effect, Fallout 3) dotychczas miałem XP home i wszystko było ok. Co mi radzicie: win 7 32bit? win 64 bit? czy stary dobry xp?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja bym proponował Win7 64-bit:
Primo - tylko 64-bitowe systemy używają pełnych 4 GB RAM-u; nie ma ograniczenia do 2 GB RAM-u na 1 program
Secundo - wsparcie dla DX10 i DX11 (co prawda to drugie cię nie dotyczy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupić Win 7 w wersji BOX, to nie musisz już w momencie zakupu dokonywać wyboru 32bit vs. 64bit, bo po prostu dostajesz w pudełku obie te wersje. Co innego jeśli bierzesz OEM, tutaj dostajesz tylko jedną wersję. Tym niemniej, również oddaje głos na x64 :) Ja używam tej wersji mimo że mam tylko 2gb ramu, w twoim przypadku wersja x64 jest jedynym sensownym wyjściem, po co ma się cały jeden gb ramu marnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 21:36, Bart_GT napisał:

zadziwiacie mnie ludzie.

Crew, po tygodniu używania systemu z Kasperskym daj znać jak działa bo to istotne dość
(na x86 jak rozumiem?)
co do zawirusowanejwersji, jeżeli takowe wypuszczał sam kaspersky (ściągane z ich strony)
to może.


Jeszcze nie instalowałem. Ale jakbym instalował to to system 64 bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 12:26, elfmag napisał:

Witam
w przyszłym tygodniu zamierzam kupic nowego laptopa, najprawdopodobinej tego:
http://primakomp.pl/laptopy/msi/msi-ex625x-292pl-p8700-2-53ghz-320gb-4gb-16-hd4670-bs.html
jak widać ma on 4GB RAM i 512 GB RAMu na karcie graficznej, dlatego zastanawiam sie nad
dokupieniem do niego windows 7 home 64 bit, (aby w pelni wykorzystac te GigaBajty:) ale
nie wiem jak beda dzialaly na nim gry (m. in. Civ IV; Heroes of Might and Magic 5; Medieval
II TW; King`s Bounty; Wiedzmin; Neverwinter Nights 2 i może Gothic 3, Mass Effect, Fallout
3) dotychczas miałem XP home i wszystko było ok. Co mi radzicie: win 7 32bit? win 64
bit? czy stary dobry xp?
pozdrawiam

Zastanowiłbym się ponownie nad wyborem kompa. Chociaż MSI i Acer to przepaść, to cenowo, również, bo 700zł nie chodzi piechotą. Za to można kupić Win7BOX.
Ja też doradzam Win7 i właśnie najlepiej jeśli laptop (bo o laptopa Ci widzę, że chodzi) ma już na pokładzie Win7 i lepszą kartę graficzną. Acery jako pierwsze zresztą tak jak zapowiedziały mają laptopy z Win7.
Ja już się swojej kopii doczekać nie mogę i będę instalował x64 - miałem wersję RC do tej pory i chyba to zdecydowało - wszystko mi śmigało. 4 z tych gier co wymieniłeś mam, więc pod Win7 chodzą. Sądzę, że i tak z tym nie będzie problemu. Z żadną nową w miarę grą (bo tak na prawdę stare to one nie są), nie powinno być problemów. Chociaż w tym tygodniu dostanę paczkę, to i tak już teraz muszę przygotować płytki i zrobić kopie zapasowe, bo zapowiada się jak nic pełne 24h roboty, a co dopiero instalowanie ulubionych gier ;)

http://allegro.pl/item799598160_gracz_laptop_acer_7738_2x2_2_4_gf240gt_ddr3_win7_g.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 20:55, blacklio2 napisał:

No cóż 17" to niezła krowa, ni to mobilne ani stacjonarne, jak dla mnie max 15 - 16",
a jak stacjonarka to podpinam lapka do LCD 22" i wtedy wypasik :)

Co prawda to prawda, ale jak laptop ma zamiast stacjonarnego służyć do gier i ma leżeć w miejscu to da radę ;) Jeśli chce się gdzieś z tym ruszać to 15" to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Win 7 od środy stoi na półce i wciąż mam co do niego wątpliwości (pomimo wydania 400zł...). Dziś pół dnia spędziłem na bawieniu się ustawieniami dźwiękiem na X-Fi, by działał choćby podobnie, jak w XP (Win 7 mam w wersji RC od wakacji). Osiągnąłem jakiś tam kompromis, który mnie ewentualnie zadowoli.
Niedawno zabrałem się za testowanie wydajności gier, bo coś nie wierzę tym peanom na cześć nowego systemu. I faktycznie, okazuje się, że każdy z trzech tytułów chodzi na Win7 x64 gorzej...

(minimum / average / max)

Call of Duty 4:
XP - 39/58/60
7 - 29/51/60 (-12%)

GRID:
XP - 36/47/60
7 - 26/41/60 (-12%)

SHIFT:
XP - 21/27/36
7 - 16/26/34 (-4%)

Każda gra odpalona na najwyższych detalach, ze wszystkimi ulepszeniami AA i Anizo w 1280x1024. Sprzęt z sygnaturki. Nie mam pojęcia, co mi zjada tyle wydajności w grach, przecież niby na czas grania Aero się wyłącza, a tym samym pozwala na odciążenie karty. A jak Wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 20:36, Agntx napisał:

Mój Win 7 od środy stoi na półce i wciąż mam co do niego wątpliwości (pomimo wydania
400zł...). Dziś pół dnia spędziłem na bawieniu się ustawieniami dźwiękiem na X-Fi, by
działał choćby podobnie, jak w XP (Win 7 mam w wersji RC od wakacji). Osiągnąłem jakiś
tam kompromis, który mnie ewentualnie zadowoli.
Niedawno zabrałem się za testowanie wydajności gier, bo coś nie wierzę tym peanom na
cześć nowego systemu. I faktycznie, okazuje się, że każdy z trzech tytułów chodzi na
Win7 x64 gorzej...

(minimum / average / max)

Call of Duty 4:
XP - 39/58/60
7 - 29/51/60 (-12%)

GRID:
XP - 36/47/60
7 - 26/41/60 (-12%)

SHIFT:
XP - 21/27/36
7 - 16/26/34 (-4%)

Każda gra odpalona na najwyższych detalach, ze wszystkimi ulepszeniami AA i Anizo w 1280x1024.
Sprzęt z sygnaturki. Nie mam pojęcia, co mi zjada tyle wydajności w grach, przecież niby
na czas grania Aero się wyłącza, a tym samym pozwala na odciążenie karty. A jak Wy macie?


Cod 4 [max detale Full HD ~60fps]
Grid [max detale Full HD ~60fps]
Szift [max detale Full HD ~60fps]
^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 20:41, Yoruaaw napisał:

Cod 4 [max detale Full HD ~60fps]
Grid [max detale Full HD ~60fps]
Szift [max detale Full HD ~60fps]


Eee, to niby ma być odpowiedź na mojego posta? Gościu, mnie nie interesuje, o ile Tobie się wydłuża e-penis, podając takie wyniki płynności, a to, jakie są u innych userów różnice w działaniu gier pomiędzy XP a 7.
Nie ma to jak rzeczowa i na temat odpowiedź :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 21:27, Agntx napisał:

> Cod 4 [max detale Full HD ~60fps]
> Grid [max detale Full HD ~60fps]
> Szift [max detale Full HD ~60fps]

Eee, to niby ma być odpowiedź na mojego posta? Gościu, mnie nie interesuje, o ile Tobie
się wydłuża e-penis, podając takie wyniki płynności, a to, jakie są u innych userów różnice
w działaniu gier pomiędzy XP a 7.
Nie ma to jak rzeczowa i na temat odpowiedź :>


Na xp też jest 60 ;D i od razu napisze ze na viscie sp2 tez 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować