Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2009 o 11:24, Citkowsky napisał:

No wiesz, za swoje głośniki swego czasu dałem ponad 500zł i już ładnych pare lat dobrze
działają tylko, że zawsze na sound blasterze live! 5.1. Jakby mi win7 wykrył tą kartę
to by problemu nie było a tak to musiałem integrę odpalić ale niedługo chyba kupie jakąs
karte zebym win7 mi ją widział. Co do głebi tylnych głośników to jak używam je kilka
lat tak doskonale wiem, że teraz jest coś nei tak bo zawsze głośniki z tyłu też miały
bardzo dobry dźwięk a nie jak z telefonu komórkowego bez jakiegokolwiek basu. Teraz to
jest coś w stylu echa.
A głośniki to Creative 5.1 5300.


Właśnie sęk w tym, że przy upscallu stereo na tylnych głośnikach nie ma być tego samego dźwięku co na przednich. Ma być tylko pogłos np. wokalu czy talerzy perkusji. Żadne ostrzejsze dźwięki, czy co gorsza basy nie mają być puszczane na tył (akurat basów na satelitarnych nie może być - to fizycznie niemożliwe). Jeśli porównujesz to do dźwięku z telefonu to istotnie zintegrowana musi mieć fatalny upscall. Dziwi mnie, że siedzisz na Win7 jakby z przymusu - narzekasz na gorsze działanie, chcesz dokupywać kartę dźwiękową itp. Na Twoim miejscu nie mając powodów, wciąż bym siedział na XP.

Dnia 25.10.2009 o 11:24, Citkowsky napisał:

Akurat na żadne directy 10, 10.1 czy 11 nie patrzę bo po prostu to przereklamowany badziew.
Mam kartę która obsługuje dx 10.1 ale nie ma jakiejkolwiek różnicy względem 9.0c patrząc
moim okiem.


Też na to nie zwracam uwagi, z tymże jednak obsługa DX10 i 11 ma dopiero przyszłość przed sobą i nie będzie już chrzanienia na forach czy w gazetach, że kupuje się system tylko dla obsługi owych bibliotek. Badziew jest tylko dlatego, że programiści nie potrafią tych nowinek wykorzystać. Do dziś pamiętam, jaka była kolosalna różnica między DX7, 8 i 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Dziwi mnie, że siedzisz na Win7 jakby

Dnia 26.10.2009 o 23:53, Agntx napisał:

z przymusu - narzekasz na gorsze działanie, chcesz dokupywać kartę dźwiękową itp. Na
Twoim miejscu nie mając powodów, wciąż bym siedział na XP.


Siedzę bo podoba mi się interfejs i szybsze ładowanie się systemu.
Ponadto wciąż mam nadzieję, że gry będą działały szybciej z biegiem czasu i nowymi sterownikami.
Jak się to nie zmieni powiedzmy do końca listopada to rzeczywiście wtedy chyba spowrotem przesiądę się na XPka.
Przynajmniej zaoszczędze na wymianie karty dźwiękowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to już było, ale za bardzo nie mam czasu by szukać.
Jak uaktualnić Windows Vista na 7? Pobrałem tego Doradce Uaktualnień i powiedział mi że mogę uaktualnić. Dał link do sklepu gdzie chcieli abym zapłacił 129 $. A wszędzie jest mówione o bezpłatnym uaktualnieniu. Ktoś wie z skąd je pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem sobie swój egzemplarz Win 7 Home Premium 64-bit za niespełna 400 zeta. Nie wiem, kiedy zabiorę się za instalację, bowiem wstępne skonfigurowanie mojego miejsca pracy zajmuje około 2-3 dni, a potrzebuję komputera praktycznie w każdej chwili ;) Najpewniej w pierwszej połowie listopada, tuż po ukazaniu się comiesięcznych łatek od M$ - być może będą tam poprawki odnośnie kompatybilności z grami/programami. Nie chciałbym się rozczarować jakimkolwiek problemem z softem. Vistę sobie odpuściłem, ale na siódemkę już raczej trzeba się przesiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś keya do Win7, gdy rejestrowałem się do ściągnięcia wersji RTM. Wtedy nie ściągnąłem, ale zrobiłem to jakiś czas temu, co prawda nie ze strony MS. Zainstalowałem ale bez keya. Jest ten key może gdzieś zapisany? Niestety, ale zgubiłem gdzieś plik z tym serialem, a na mailu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Czas zmienić wysłużonego XP na coś nowego. Win 7 prezentuje się ciekawie, więc coraz bliżej do zakupu... ale - na chwilę obecną mam XP Pro 32, chcę się przesiąść na 7 Pro albo Ultimate. Mam dwa zasadnicze pytania:
Ile bitów? - Mam pod maską 2 GB RAMu i Athlona x2 4400+ @ 2.5 GHz, w razie czego jest zapas mocy, więc do 2.7 bez problemu pójdzie - ale czy są jakieś przesłanki, coby na takowym (trochę mało pamięci jak na 64?) sprzęcie montować 64-bit ? Wydaje mi się, że nie. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Pro czy Ultimate? - W sumie oba systemy kuszą mnie oferowanymi możliwościami, lekko skłaniam się ku Pro, bo Ultimate jest cholernie drogi - oraz obawiam się zamulania (trudno to w jakikolwiek sposób porównywać, ale kolega na Viście Ultimate miał straszne zmuły, a sprzęt ma bardzo dobry - jest ''szansa'' na coś takiego w 7?) - Którą wersję polecilibyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szypek26

Masz do wyboru obie wersje w jednym opakowaniu. Sprawdzisz, co działa lepiej i zainstalujesz. IMO do 2 GB RAM wystarczy Ci 32 bity, chyba, że używasz aplikacji 64-bitowych.

Ultimate jest przydatne, jeśli będziesz używać narzędzi do administracji siecią i emulacji środowiska Unixowego (chociaż tego nie sprawdzałem). W przeciwnym wypadku bierz Pro. Albo nawet Home, bo jedyne dwie różnice znaczące między Home i Pro to:
1. Home obsługuje do 8 GB RAM
2. Home nie ma emulacji XP, ale do tego i tak potrzebujesz procesora z wirtualizacją

@Crew_900
Ostatnie dwie wersje (2k9 i 2010) działają na Win7 bez problemów. Co więcej 2010 jest chyba dedykowany pod Win7.

A teraz ciekawostka: na MSDN AA od przyszłego tygodnia mój wydział będzie mieć wreszcie Win7 w wersji Ultimate w wersji N. Wreszcie, bo do tej pory jedynym OSem był WinXP 32bity ;o

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych różnic między Pro a Ultimate to niebyłbym taki pewien.... Chodzi mi o to, że obecnie posiadam Vistę Ultimate i w porównaniu do innych wersji zauważyłem brak części opcji w panelu sterowania, czy też utrudniony lub nawet brak dostępu do bardziej zaawansowanych opcji (o czym nigdzie jakoś nie przeczytałem). Oczywiście, nie wiem dokładnie jak to wygląda w przypadku Windowsa 7, ale ja raczej skusze się na Box Ultimate''a (jako, że lubie sobie sam grzebać w systemie i w jego opcjach) - za około 950 zł można już dostać nowy egzemplarz a do zakupu skłania mnie również to, że taki system można odsprzedać w przyszłości więc troche się zawsze zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 18:00, Crew_900 napisał:

Zastanawiam się czy już zainstalować czy nie.
Powiedzcie czy Kaspersky 2010 działa normalnie na win7 ?


nawet ten zasr*ny dedykowany powodował mi blue screeny jak każdy poprzedni w każdym buildzie Win7 wiec odradzam, i to nie jest rzadki przypadek.

Kompa Ci raczej nie zepsuje, spróbuj, jak będzie ci mulić i wieszać komputer to polecam Pande Cloud, leciutka, przyjemna, sprawna, bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować