Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 18:02, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Mam drukarke HP PSC 1400 a plyte glowna Asus P5QL - EM. Chcialbym sie
tez dowiedziec
> czy beda normlanie dzialac gry i czy warto zmienic z XP na Seven
Wiesz, zdania w tej kwestii są podzielone. Ja osobiście radziłbym Ci zmienić WinXP na
Win7, ale dopiero wtedy, kiedy będziesz sobie kupował nowy komputer. Wcześniej, i zaznaczam,
że to moje prywatne zdanie, nie warto. I po co się pytasz? Przecież i tak zmienisz na
Win7, bo taka jest moda, bo jest to nowy system, "lepszy, wydajniejszy i bezpieczniejszy"
od poprzedniego i tak dalej... tylko tak zawsze piszą. Pisali też przy okazji wyjścia
Visty, która okazała się największą klapą Microsoftu. Win7 to Vista, "poprawiona i uzupełniona".
I tyle.



Mam kompa :

Gtx 280
4 Gb ram
e 8400 3.0

Narazie nie mam zamiaru zmieniac kompa , bo nie ma po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja zadam pytanie. Kupuję do końca tego roku nowego kompa. Oto konfig.:
Procesor: Intel Core i5 - 750
Płyta główna: Foxconn P55-A
Pamięć RAM: 4GB RAM 1333 MHZ OCZ Platinum LV
Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD6401AALS]
Drugi dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD6401AALS]
Karta graficzna: Radeon HD5870
Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)
Obudowa: Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)
Zasilacz: Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]
I moje pytanie brzmi: Czy kupić na tego kompa Win''a 7, czy jakiś inny system? Komp przeznaczony głównie do gier i pracy z grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 18:11, adrian_b1 napisał:

>/.../ > Narazie nie mam zamiaru zmieniac kompa , bo nie ma po co

W takim razie powiedz mi, dlaczego nie miałbyś zaczekać, aż wyjdzie Win8? Co skłania Cię do zmiany systemu? WindowsXP jest niedobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 18:25, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > Narazie nie mam zamiaru zmieniac kompa , bo nie ma po co
W takim razie powiedz mi, dlaczego nie miałbyś zaczekać, aż wyjdzie Win8? Co skłania
Cię do zmiany systemu? WindowsXP jest niedobry?


To ze tylko na xp 64 bitowym mozna miec wiecej niz 3,5 GB , ale jest on po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 18:02, KrzysztofMarek napisał:

> >>.............


I właśnie dlatego warto miec win7 chociaż jakbym mial zapłacić pare stówek za win 7 to bym się mocno zastanowił. Dobrze, że istnieje cos takiego jak msdnaa i darmowe produkty Microsoft dla studentów.
Win 7 oczywiscie mam, juz od 3 tygodni i nie narzekam, raczej do Xp juz bym nie wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na tej partycji z multimediami, ale teraz nie mogę go wywalić. Wywala że potrzebuję uprawnień od TrustedInstaller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 18:55, adrian_b1 napisał:

> /.../ > To ze tylko na xp 64 bitowym mozna miec wiecej niz 3,5 GB , ale jest on po angielsku

Rozumiem, ale co z tego? Która gra wymaga więcej?
Oczywiście, jak ktoś kupuje nowy komputer, no to dobrze jest mieć system bardziej przyszłościowy. Ale zanim bedzie to konieczne, to wyjdzie Win8! Ja Visty nie kupiłem i dobrze mi z tym. Mam Win7 RC i nie jest on tak doskonały, żeby znowu wydawać pieniądze bez potrzeby, skoro starszy WinXP działa. Nowy system, kupię z nowym komputerem. Pamiętaj też, że Vista, na samym początku, była reklamowana nawet bardziej, niż Win7. I co? Okazała się największą porażką Microsoftu. Pamiętaj też, że Microsoft nigdy nie wypuści systemu idealnego. Bo musiałby zwinąć interes. A tak, co kilka lat wypuszcza nowy system, lepszy od poprzedniego i znowu ludzie kupią... kupią istnienie firmy Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:44, Citkowsky napisał:

>/.../> Win 7 oczywiscie mam, juz od 3 tygodni i nie narzekam, raczej do Xp juz bym nie wrócił.

>
A ja Win7 RC oczywiście mam. Mam i nie używam. Po co, skoro WinXP działa i od ponad półtora roku nie wymaga przeinstalowania? Do Win7 RC mam dodatkowy dysk twardy, który zresztą już odłaczyłem, tylko bootloader mi został, ale, że to kwestia dwukrotnego kliknięcia na klawiaturze przy starcie, to nawet zmieniać mi się nie chce... WinXP jest wystarczająco dobry, w każdym przypadku zmiana, ot, tak sobie, na Win7 jest, dla mnie bez sensu. Znam znacznie lepsze sposoby na wydanie kilkuset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki obrońca XP tak jak ja przedtem. Zgadza się - nie ma żadnego poważnego powodu do zmiany z XP na cokolwiek innego.
A 4 GB puki co nie wymaga żadna gra i program a matki stawia się i tak na innych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:55, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../> Win 7 oczywiscie mam, juz od 3 tygodni i nie narzekam, raczej do Xp
juz bym nie wrócił.
>
A ja Win7 RC oczywiście mam. Mam i nie używam. Po co, skoro WinXP działa i od ponad półtora
roku nie wymaga przeinstalowania? Do Win7 RC mam dodatkowy dysk twardy, który zresztą
już odłaczyłem, tylko bootloader mi został, ale, że to kwestia dwukrotnego kliknięcia
na klawiaturze przy starcie, to nawet zmieniać mi się nie chce... WinXP jest wystarczająco
dobry, w każdym przypadku zmiana, ot, tak sobie, na Win7 jest, dla mnie bez sensu. Znam
znacznie lepsze sposoby na wydanie kilkuset złotych.


Jeśli win 98 działał świetnie to po co XP ?
Eeeh... Takie Gadanie. Miałem win viste 64 bit sp2 i działała ona o niebo lepiej niż XP, teraz mam sevena i jest jeszcze lepiej. Jakoś nie widzę potrzeby siedzenia na xp mając kompa z sli i 6gb ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek przesiadłem się z Visty na 7-ke Ultimate 64 i jak narazie nie zachwyca, ale też nie przeraża. Co prawda, natknąłem się już na problemy ze sterami do mojej karty dźwiękowej (Xfi Titanium) co mam nadzieje zostanie niedługo naprawione, pojawił się również problem z launcherem Fallout 3 (który przy próbie odpalania krzyczy, że nie ma płyty w napędzie) oraz dość wolno otwiera się internet explorer. Windows 7 jest bardzo podobny do Visty, gdyby nie dolny pasek, to ciężko byłoby odróżnić system na pierwszy rzut oka - ot taka Vista z paroma bajerami. Mam nadzieje, że im dalej od premiery tym będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:30, Yoruaaw napisał:

> /.../ > Jeśli win 98 działał świetnie to po co XP ?

WinXP kupiłem z nowym komputerem, trzy lata po premierze.

Dnia 08.11.2009 o 20:30, Yoruaaw napisał:

Eeeh... Takie Gadanie. Miałem win viste 64 bit sp2 i działała ona o niebo lepiej niż
XP, teraz mam sevena i jest jeszcze lepiej. Jakoś nie widzę potrzeby siedzenia na xp
mając kompa z sli i 6gb ram.

Widzę, że albo Ty, albo Twoi rodzice mają za dużo pieniędzy. Oczywiście, możesz zawsze kupować to co chcesz, nawet system, dość powszechnie uznawany za największą porażkę Microsoftu, czyli Vistę. Ja, jak już napisałem, znam lepsze sposoby wydawania pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie instalowalem jeszcze win7, ale z tego co widzialem w testach - wydajnosc w grach jest identyczna z vista (same sterowniki sa chyba takie same pod viste i win7 bo jest ten sam "setup.exe", ale nie jestem do konca pewien :P)

sam uzywam narazie jako glowny system do pracy i grania: win xp, sporadycznie grajac w niektore gry na viscie bo tam chodza akurat lepiej, aczkolwiek o wiele czesciej gry chodza lepiej w xp

podam kilka przykladow ktore sobie zanotowalem w przeciagu 2 lat, moze komus sie to przyda :]


pc: q6600@ 2.4ghz, gtx260, 4gb ram (ta sama wersja sterownikow gpu w obu systemach):

dragon age: origins
xp - 67fps !
vista - 61fps

red faction guerrilla
xp - 42fps !
vista - 28fps

borderlands
xp - 44fps !
vista - 33fps

nfs shift
xp - 45fps
vista - 51 fps !


pc: q6600@ 2.4ghz, 8800gts 640mb, 4gb ram (ta sama wersja sterownikow gpu w obu systemach):

crysis warhead - gamer, 1024x768:
xp: 57fps !
vista: 41fps

bioshock
vista w trybie dx10 i xp - tyle samo fps ale:
vista! dx10 - wygrywa bo gra nie miala dziwnych zacinek (nawet przy 60fps), a jestem na to wyczulony, jak w xp dx9 i viscie dx9 (mam swiadomosc ze bycmoze byla to wina sterownikow w xp, ale fakt ze problem zacinek rozwiazalem w viscie)

assassins creed
jesli dobrze pamietam 5-10% wolniej w vista niz xp ale:
vista! dx9 - wygrywa bo w kilku miejscach poza miastami mialem dziwne przyciecia mimo w miare wysokiego fps na pozostalych opcjach: vista dx10, xp dx9, natomiast vista dx9 nie byla wolna od tego problemu jednak zaciecia byly tam najmniej widoczne

world in conflict
vista! dx10 - taka sama sytuacja jak w bioshock


zaznaczam ze xp mam zainstalowany od 2.5 roku i poinstalowana masa programow, natomiast vista 2 lata i instalowalem tam przez ten czas tylko antywira z firewallem, sterowniki i moze z 1/3 gier co na xp, 95% czasu nawet sie tam nie loguje


jakbym mial teraz wybierac 1 system operacyjny do grania to wybralbym: xp
jednak najlepszym rozwiazaniem moim zdaniem sa 2 systemy operacyjne: xp + vista/win7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:30, Yoruaaw napisał:

Jeśli win 98 działał świetnie to po co XP ?

...bo działa świetniej i nowe gry już na 98 nie pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:44, krl_krl napisał:

/.../

niektóre pliki mogą wymagać wyzszych uprawnien do zmiany badź usunięcia. moj błąd - nie dopisałem. co zrobic? zaopatrz sie w np. ubuntu, odpal z plytki (nie musisz go nawet instalować) i z jego poziomu powywalaj windowsowe pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 15:51, TetraGramaton napisał:

> Jeśli win 98 działał świetnie to po co XP ?
...bo działa świetniej i nowe gry już na 98 nie pójdą.

a widzisz ja mogę powiedzieć to samo o viscie sp2/sevenie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć ale powstaje pytanie:
- co nie działa na XP a działa na Vista czy Seven. Mam siódemkę w wersji RC i np. jest problem z niektórymi komponenatami informatycznymi(starszymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:24, TetraGramaton napisał:

Możesz powiedzieć ale powstaje pytanie:
- co nie działa na XP a działa na Vista czy Seven. Mam siódemkę w wersji RC i np. jest
problem z niektórymi komponenatami informatycznymi(starszymi).

No widzisz RC ;) weź porównaj RC xp z RC sevena to pogadamy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Pamiętaj też, że Microsoft nigdy nie wypuści systemu idealnego. Bo
musiałby zwinąć interes. A tak, co kilka lat wypuszcza nowy system, lepszy od poprzedniego
i znowu ludzie kupią... kupią istnienie firmy Microsoft.


No w przypadku XP mało brakuje a byłby to system idealny przez co MS musiałby zwijać interes. Widać to po tym że 3/4 kompów na świecie nadal korzysta z ponad 8 letniego XP! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować